Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ywgarrd

Dátum: 2010.09.23. 11:31:10
Off:
Nagyon helyes. Végre egy igazi harcostárs (akiről hallok), aki igazolja, hogy okos fejlesztéssel bizony durva a közelharc...
Dátum: 2010.09.23. 08:32:58
Az új képességekről a rövid véleményem: Nr. 1

Említetted, hogy 80. szint alá nem nagyon szeretnéd csökkenteni a szintlimitet. V5-ön simán elég lenne akár az 50 is alsó határnak. *mod: Nyilván a háborgó őrületnek maradna az eredeti szintlimit.* Ezt kérlek, gondold át..
A másik a fa rendszer, amit Birka javasolt, erről nem nyilatkoztál. Szeretnénk olvasni a véleményed ennek kapcsán is.
Előre is köszönjük!
Dátum: 2010.09.22. 13:45:49
Idézet: Birka - 2010.09.22. 08:53:33

-Esetleg képesség fa elv is izgalmas lenne, ha x és y képességed megvan akkor fejlesztheted Z-t...
-Végül és nem utolsó sorban miért végesek a szakértelmek maximumai? Legyen exponenciális költségű a következő szint kifejlesztése, hirtelen iszonyat sok matek, és logika kell majd hozzá, hogy mit és hogyan érdemes!


Kb. másfél éve kérdeztem ezt, érdemi válasz nem érkezett. Remélem most nem tűnik el az ötlet a süllyesztőben..

Abszolút egyetértek, pontosan úgy kellene működnie, ahogy ezt Birka írta.
Dátum: 2010.09.21. 17:15:47
Az atombombával sújtott területen vessünk még be biológiai fegyvert is...
Szerintem ennek fuss neki még egyszer.
Dátum: 2010.09.21. 13:22:07
V5-ön viszont maradhat így nyugodtan, ott nincs vf.
Azonban ilyen mértékű EH-hozam esetén nyugodtan be lehet tenni a top feje felé egy 10 szinttel magasabb kristály szövetséget is, hiszen hiába ütnek 15 % alá, a szintkülönbség és az EH miatt úgysem visznek semmit sem. Az élen állóknak ez biztos nem tetszene, de én V5-ön díjaznám egy újabb kihívást jelentő elem megjelenését..
Dátum: 2010.09.21. 12:48:52
Ez a barátság medálos cucc, a "köszönjük, nem kérünk belőle" kategória. Inkább akkor legyen olyasmi, hogy az ajánlott játékos befizetett ősköveinek 1-3-át kiégett kövekben is megkapja az illető. Gyakorlatilag majd' mindenki megkért ismerőst, hogy húzzon fel 5. szintig x karaktert a tápért, aztán azok szépen leálltak. Szívesen megnézném, az így ajánlott karakterek közül hány aktív most. Gyanítom 5% alatt van az arány. A cégnek inkább az éri meg, ha fizető játékosok érkeznek, nem pedig ilyen tiszavirág életűek.. A táp persze tetszik az illetőnek, de nem ez a toborzás lényege, és igen, az ilyen karaktergeneráláshoz/generáltatáshoz bizony pofa is kell a játékos részéről...
Tiszteletem a kivételeké, akik tényleg aktív játékosokat szereztek a vú-nak ezáltal..

Egyébként grat az eredményekhez a Behonak, szép teljesítmény!:)
Dátum: 2010.09.21. 01:45:47
Erre a kreatív affinitás, a kivégzés, az építésfüggő épületbónuszok, az epikus tárgyak szinthez kötöttsége példákat is fel lehetne hozni (és még biztosan van pár ilyen). Azokban az esetekben sem az éppen aktuális maximális szint volt a mérvadó, hanem a dátum. Nem értem miért lenne ez most másképp..
Dátum: 2010.09.21. 01:41:04
A fertőzés hatalma: minden szintje után egy szakértelmed maximumát 5 ponttal feljebb emelheted, 11 tapasztalati szintenként eggyel. AF: 20


* természetesen csak 100 %-os fertőzötteknek
Dátum: 2010.09.18. 17:19:03
Idézet: Birka - 2010.09.17. 08:51:50
Jutalmad az eseményben való részvételért a következő:

+60 Erő, +60 Támadás, +60 Védekezés, +59 Egészség, +59 IQ, +59 Mágia, +59 Taumaturgia, 335 Kiégett őskő, +5 Szerencse


Szóval a vadászat közben talált kiégett őskő miatt nem kell aggódni. fele annyit ad, mint ahány drakónt leversz...

Miklós jelezte, hogy van egy biztonsági szorzó is a képletben, mely megpróbálja kompenzálni a nem figyelembe vett tényezőket + ad bónusz szerencsét is, amit NEM a betöltött lé alapján oszt a progi, azaz az is kompenzációs LÉmennyiség.

És szabadon idézve Miklóst, akinek büdös az event, be van szarva az NE csinálja! Előre lehet tudni a "nyereményt", el lehet dönteni, hogy ilyen bizonytalansági faktorok mellett tetszik e neked a szajré, és abba lehetne már hagyni ezt a folyamatos rinyát! (Pl nem kurva mindegy milyen színű és nevű medált oszt az event??? Lényeg, hogy egyel több plecsnyid lesz mint a többieknek!)



Az érdemi infót köszönöm, de nem tudom hol láttál a hozzászólásomban rinyát. Tényezőket közöltem, melyekről Miklós nem tett említést => esetleg nem kalkulált vele.

Kérdésedre válaszolva, ölöm a sárkányokat, mert örülök az eseménynek. Ennyi.
Dátum: 2010.09.17. 08:21:20
Szóba került itt a játékvezetés által, hogy a számításokból hiányoznak az olyanok mint állatfejlődés, a plusz relikviák, stb.. ami sima vadászatkor nem járna. Igen ám, de sima vadászatkor nincs ÉP-veszteség sem, és lehet találni kiégett őskövet is. Talán ez jobban emlékeztet egy térkapus csatára, esetleg a tényezők mértékének számításánál ezt (is) kellene figyelembe venni..
Dátum: 2010.09.14. 12:47:42
A legjobb az lenne, ha az eseményben szereplő relikviákat be lehetne váltani egy nagyobb hatalmúra az esemény végén. AZ összesért cserébe járna egy "a hatalom kristálya" vagy valami egyéb hangzatos nevű relikvia, amelynek a hatása szinttől függő volna.
Dátum: 2010.09.13. 17:19:57
Nem a pókokról beszéltem, hanem a vf-ről. A pókokkal nem lehet már mit kezdeni. Ezért javasoltam azt is, hogy V1-V3-ig ne lehessen regisztrálni új karaktert, mert minek. Semmi értelme, ott vagy szív az illető törlésig, vagy tamagocsizik...
Dátum: 2010.09.13. 14:09:38
Elhangzott, hogy miért nem jó az 1-1,5 éves limit a vf-nek. Azt hiszem Kócos írt rá példát Előlelátó Elemér és Lassú Béla(?) fantázianevekkel. Az ott leírtak mind igazak, csakhogy hiányosak.
EE kifejlesztette, borzalmasan megerősödött a szintjéhez képest, míg LB később teszi ezt, ezáltal hátrányba kerül. Ez így van, és így is kell lennie. Valamilyen előnye azért maradjon EE-nek LB-vel szemben, ha már 1,5 éven keresztül lelassította a játékat abban a tudatban, hogy ezáltal sokkal erősebb lesz mint az átlag. ha nem így lenne, akkor jogos volna a felháborodása, hogy 1,5 évig lassabban lépett szintet, hogy aztán az előnyét sipp-supp egy huszárvágással elvegyék tőle. Már annyi ideje létezik vf, hogy valamennyi előnyt mindenképp kell nyújtson azokkal szemben, akik később kezdenék el fejleszteni.
Meg nem oldaná a helyzetet, de legalább mérsékelné a károkat.

Illetve azzal sem értek egyet, hogy nem egyenlők a feltételek. De egyenlők: mindenki ugyanakkortól számítva fejlesztheti ki a szakértelmet, a játékba kerülése óta.
Ha valaki sikeresebb akar lenni az átlagnál, akkor az tegyen is érte: tájékozódjon, kérjen tanácsot, agyaljon a játékon, keressen erősebb szövetséget. Most egy átlagos 50. szintű játékosról beszélek, aki számára már alapból illő, ha olyan szövetségben van, amelyiknek megvan a vf-hez szükséges akadémia. Aki pedig 50. szinten nem tudja mi az a vf, nos az a no comment kategória, valószínűleg nem veszi komolyan a játékot.
Nem kellene abba az irányba elmenni, hogy a játékot az azzal kevésbé foglalkozókhoz butítjuk hozzá. Az ügyesebb, leleményesebb, a játékra több időt szánó játékos mindig eredményesebb lesz a többinél. Ez rendjén is van..
Dátum: 2010.09.13. 13:57:59
Idézet: Craslorg - 2010.09.13. 10:26:51
(vagy jobb esetben megy a V5-re, ha tud róla, igaz ott a játékosszám jóval kisebb).


Kisebb, viszont a feszültség a tizedakkora sincs, és nem merülnek fel olyan problémák, amik még fél év elteltével is ugyanúgy jelen vannak a többi szerveren.
Dátum: 2010.09.11. 23:13:13
Valamit félreolvastál, nem ÉP-től függetlenül támadnának, direkt duplán kiemeltem a felett szót. Manaszívást pedig sehova sem írtam. De olyan sokan nem szaladgálnak 100 %-os fertőzéssel, hogy egy egész hadseregnyi szabaduljon bárkire is, ráadásul őket is tudnák ütni felülről szinttől függetlenül amint 15 % alól kikerülnek. Ebből a megfontolásból célszerűbb volna, ha egyik irányban sem csökkenthetne 25 % alá. Vagy legalábbis a felülről érkező támadásokra. Lefelé támadáskor pedig csak feleakkora támadási rádiuszt látnak..

De teljesen mindegy, úgysem lesz az egészből semmi, bármeddig is finomítanánk.
Dátum: 2010.09.11. 14:30:40
A befizetett pénzed ellopása az volna, ha a sima ősköveidet lopnák el, nem a kiégettet.
Dátum: 2010.09.11. 14:24:10
Ahelyett, hogy némi további plusz befektetés helyett válthattatok volna kristály hordára, és 15 % felett szintfüggetlenül tudnátok támadni és titeket is bárki. Plusz szint/x másodlagos támadás és varázslás. Vagy valami hasonló..
Dátum: 2010.09.10. 02:17:18
Ha Zarknodhoz kötődik, akkor gondolom V5-ön nem lesz. Ott le fognak pörögni a másik 3 világ eventjei valamikor?
Dátum: 2010.09.08. 17:47:20
Engem személy szerint egyébként nem zavar a vf, és a legkevésbé sem érint. Nem célom kibabrálni a játékosokkal, azért ötletelek - legalábbis próbálkozok (könnyen lehet, hogy tévesen) - hogy kerülhessenek be események, és bizonyos világok első 2 toplistás oldalát leszámítva, ne legyen közel lehetetlen a vf-et nem használók élete (szakértelempróbák, harc azonos szintű, régóta vf-es karakter ellen, stb..), ne legyen rákényszerülve, ha életképes karaktert szeretne.
Dátum: 2010.09.08. 17:43:03
Igen, az én ötletem volt a kivezetés, illtve az x idő utáni megszüntetése a szakértelemnek.
Annyi haszna mindenképp lenne, hogy egy másfél éves maximális idő esetén, aki addig nem használta, az megtehetné.