Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Álomvirág

Oldal: 123
Dátum: 2009.10.18. 07:08:49
Elvi vita folyik a gázmérgezésekről?

Az orvostudomány mai állása szerint:

A szén-dioxid okozta mérgezés tünetei: míg a szén-dioxid alacsony, 4-5 százalékos koncentrációban a légzőközpont működését serkenti (gyakoribb, mély lélegzetvételek), magasabb töménységben, húsz százalék felett pedig a légzőközpontot bénítja, vagyis légzésleállást okoz. Fizikai jelenléte nem engedi az oxigént a szervezetbe jutni.
Ha a mérgezés konkrét fogalmát tekintjük, valóban nem mérgező, mert nem lép reakcióba semmilyen szervünkkel vagy élettanilag fontos vegyülettel, ennek ellenére így került be a szakmai- és a köznyelvbe is. Nevezhetnénk atípusos mérgezésnek is


A szén-monoxid mérgező tulajdonságát (mert ennek a gáznak van!) az adja, hogy több százszor erősebben kötődik az oxigénszállítást végző hemoglobinhoz, mint az oxigén. Ezért már a legcsekélyebb koncentrációban is mérgező.
Ez a "klasszikus" mérgezés.

Mindezek alapján a kérdés álláspontom szerint nem jó, ugyanis nem egyértelmű válaszok adhatóak rá.
Dátum: 2009.10.18. 06:39:25
Ez már annyira durva, hogy érthetetlen is, hogyan bírálták el....

Mi a külömbség a kígyó és a gyík közöt?
az hogy egyik háziállat másik meg nem
az hogy egyik hőllö másik emlős
az hogy akígyónak nincs farka a gyíknak meg van
az hogy kígyónak nincs lába a gyíknak meg van

Arra már lusta vagyok, hogy megszámoljam, mennyi vessző hiányzik...
Dátum: 2009.09.01. 21:02:02
Ok, Rokamoka, a lényegtelenebb részét túltárgyaltuk

A lényegi rész:

Igen az általad írt dolgok is jól hangzanak, azonban szerintem (és ez nem jelent semmit) sok az epikus.
Valaki (akár te), aki ért hozzá, türelme és ideje van, összhangba hozhatná mondjuk, hogy (csak példák!)
- mennyi időbe telhet 5 millás lélekkutat előállítani
- lenyomni 35 epikust
- a legjobb taktikával a leggyorsabban legyőzni a fertőzést (legyen a szöviben 5, 10, akármennyi 0 fertőzöttségű tag)
- akármit, aminek van értelme
Még egyszer mondom, ezek lehetnek akár az általad írtak is, mert azok is jók, a fentiek bármivel behelyettesíthetők, aminek értelme van..

Ezeket nagyjából azonos nehézségű szintre hozni, mint elsődleges feltételeket.
Ezután mindegyik mellé odatenni egy-két kisebb, de nem gagyi feltételt, és így indulhatna a dolog.

Ugyanis nagyon sokan mondták és mondják, attól teszik függővé, hogy játszanak-e ismét az új szerveren, hogy mi lesz a cél.
Ha más, több célkitűzés áll rendelkezésre, talán nagyobb lehet az érdeklődés. S ez talán a fejlesztőket is arra inspirálná, hogy megéri a változtatások kivitelezésébe fektetett idő és energia.
Dátum: 2009.09.01. 19:30:25
Ejnye Rokamoka, épp választékos stílusod keltette bennem azt a (sajnos ezek szerint hiú) reményt, hogy ismered a szmájlikat is, amiből kettő is akad az inkriminált mondatomban.

De ha már (számomra érthetetlen módon) kötözködésnek vetted, nem hagyom ki, és megint azt mondom, ha figyelmesen elolvastad volna a mondókámat, nem magyarázod újra az epikus-ölészet esetlegesen rövidebb idejét, nem hivatkozol a józan paraszti észre, hiszen magam is arra jutottam, és le is írtam, hogy lehet, hogy egy-két körrel rövidebb lesz az epikus. Csak vagyok olyan vagány, hogy ha már leírtam az első kételyemet, amit átgondolva magam is felülbíráltam, a szerkesztés során nem töröltem, hanem csak kiegészítettem, mert sokakkal ellentétben számomra nem snassz beismerni,, hogy nem az első gondolatom volt jó.

Azzal magam is tisztában vagyok, hogy elméletileg mivel lehet(ne) még elütni azt a 20 percet, csak más az elmélet és más a gyakorlat.
Ha az első hozzászólásomat figyelmesen elolvasod, ki is találhatod, miért nem tehettem ezek egyikét sem (vadászat/portya).
De nem vitatkozni akarok, s offolni sem, hogy ez miért nem volt járható út, csak egy észrevétel volt részemről. Mellesleg a fórummal kapcsolatban sem azt írtam, amit érteni vélsz belőle. Nincs "éppen csak", az van, hogy szerencsére volt és ezért jó volt.

De maradjunk a témánál, tehát:

A vagy relációt úgy értettem (mivel az általad leírtak e tekintetben egyértelműek voltak... vagy mégsem?), hogy pl. az általad írt valamelyik páros, és egy egészen más, valamint egy harmadik páros vagy akár tripla feltétel-együttes BÁRMELYIKE lenne a győzelem feltétele. Tehát a győzelemhez három egymástól különböző út vezetne, melyek mindegyike más-más stratégiát kívánna meg, s minden szövetség kiválaszthatná, számára melyik a legvonzóbb. Vagy az első vagy a második, vagy a harmadik, de választhat.
Remélem, így világos.

Most ismét megnéztem a hozzászólást. A beszúrt VAGY-ok esetleg azt jelentik, hogy magad is úgy gondoltad, hogy mindhárom cél rendelkezésére állna a szövetségeknek? Mert a korábbi egyértelműsége ezzel a szerkesztéssel számomra odalett, és most már nem tudom, hogyan gondoltad
Dátum: 2009.09.01. 12:21:02
Te Rokamoka, olvassál pontosan Azt írtam, hogy az epikus ölés volt unalmas, s ha nincs a fórumon egymás szórakoztatása, akkor talán el is alszom közben. Így aztán nem kell sajnálnod

Amit írsz a fejlesztések hatásairól, szerintem optimális esetben kompenzálódik a helyzet, tehát erősebbet sebez, mi is, ergo ugyanott leszünk: időben ugyanannyi lesz leverni. Vagy nem, és az jön be, amit mondasz, nem tudom, bár mélyebben belegondolva igazad lehet. De mi van, ha 2-3 körrel rövidebb lesz egy-egy epikus lenyomása? A sok erős epikust unalmasnak tartom, mert kényszerszünet van a lehetséges cselekvések között. Ezek az inaktivitásra ítélő időtartamok akkor is ott lesznek.
Ha tudnék okosságokat a célok ügyében, ideírtam volna, de nem vagyok annyira tapasztalt játékos.
Csak azok figyelmét szerettem volna felhívni egy dologra, amivel azt hiszem nem voltam egyedül, akik tényleg tudnak érdemi célokat kitalálni.

Ja és még valami: lehet, hogy nem volna hamvábaholt ötlet azon gondolkodni (ha jól emlékszem, valaki már felvetette ezt), hogy nem és hanem vagy relációba állítani feltételeket, hogy ki-ki ízlése és stratégiai érzéke szerint választhasson az elérendő célok közül.
Dátum: 2009.09.01. 11:09:42
Nem lehet, hogy a lecsót hanyagodtad az utóbbi időben, s csak a vodkára jártál rá?
Dátum: 2009.09.01. 10:37:10
Rokamoka igazán köszönöm, hogy megemlékeztél rólam
De elmondanám, hogy a játék kétharmadáig 168-as TÖ-vel egy szál buzogánnyal nyomtam, ugyanis vakoltam ezerrel, mert arra volt szükség.
Csak az utolsó harmadban próbáltam harcossá válni, mert egyik tagunk korábban felvetette, hogy mi hasznom lesz, ha már csak az epikusok lesznek hátra
Így kénytelen voltam megmutatni neki is.
De a lényeg, amiért írok:

Eredménytől függetlenül szívemhez nőtt ez a szerver, és valóban jó lenne egy újabb, még optimálisabb győzelmi feltételekkel (az elején EGYÉRTELMŰEN megfogalmazva).
Ugyanis pl. nálunk sokáig belső vita folyt arról, hogy a kiírásban szereplő mondatot hogyan kell értelmezni: folyamatosan kell 10 napig birtokolni a tornyot, vagy szakasosan is lehet, csak legyen meg a 10 nap. A társulat 98 %-a egyértelműnek vette, hogy folyamatos birtoklás a feltétel, míg nem a maradék 2 % (köztük jómagam) unszolására megkérdeztük a játékvezetőt. Akkor jött a meglepi: nem kell folyamatosan, csak legyen meg a 10 nap. Nem kell ragoznom, hogy a két lehetőség más-más stratégiát kíván.

A másik dolog, az epikusok. Valóban nem szívetmelengető élmény 52 000-es epikust ütögetni órákon át. Főleg nem lesz az új változások miatt.
Miért? Mert unalmas. Ülsz a gép előtt, vagy vissza-vissza-szaladsz 20 percenként és belerúgsz egyet. Naponta kettőt nyomtunk le, mindegyikben részt vettem, és nagyon nagyon untam. Ahogy múltak a napok, egyre jobban. Monoton dologgá vált, ha közben nem szórakoztatjuk egymást a fórumon, el is aludtam volna. Nem volt kihívás, mindenki tudta, hogy leverjük, csak uncsi volt.
Tehát én megfontolásra érdemes dolognak tartanám, ha nem emelnék 30 fölé az epikusok számát, inkább legyen sokrétűbb, több részből álló, összetettebb győzelmi kondíció kitűzve.

Szép napot mindenkinek!
Oldal: 123