Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Dejah Thoris

Oldal: 1
Dátum: 2009.07.14. 19:35:12
Mit jelent az artikulál kifejezés?
izekre oszt, széttagol, elemez
felfelé, magas, égi
halk, alig halható, csöndes
kevés, kissebít, alacsony

Újabb helyesírási gyöngyszem - elfogadva!

Ízekre oszt
kisebbít
Dátum: 2009.07.14. 18:19:26
Milyen Nóbel díjat kapott a Dalai Láma?
Vallási
Orvosi
Béke
Fizikai

Még szerencse, hogy nincs benne helyesírási hiba, hiszen átment az értékelésen!
Dátum: 2009.06.19. 18:04:37
Melyik az év legrövidebb napja?
December24
Március21
December31
December21

Szerintem mindegyik nap egyforma hosszú, és mellesleg mintha a válaszokban helyesírási hiba lenne!
Dátum: 2009.05.19. 18:31:43
Tipikus általános műveltségi kérdés!

A Dragon Ball Z rajzfilmsorozatban ki tudott ssj3-ba átváltozni?
Trunks
Son Gohan
Vegeta
Son Goku
Dátum: 2009.05.10. 10:53:14
Csak gratulálni szeretnék annak a nagy tudású értékelőnek, aki ezt a kérdést átengedte!
Én ugyanis úgy látom, van benne egy "csöppnyi" helyesírási hiba!

Melyik nem csokifalyta?
milka
tibi
boci
laci


De ez ide pont jó!
Dátum: 2009.05.08. 16:23:19
Egy újabb, remek értékelésen átesett kérdés!

Melyik állítás hamis?

Kínában többen élnek, mint Oroszországban
Mexikó nagyobb, mint Kuba
Magyarországon legel a gyapjas mamut
Paraguay és Uruguay nem is létezik

Már csak a helyes megoldásra lennék kíváncsi!
Bár az sem érdekel, lényeg az, hogy ez egy JÓ kérdés! Most már én is ilyet csinálok, hátha elfogadják!
Dátum: 2009.05.04. 19:16:54
Tudom, hogy senkit nem érdekel, senki nem fog tenni semmit, és nem pályázom a Bezzeg-díjra sem, de az alábbi kérdés átment az értékelésen:

Mi a lórum kifelyezés az alábbiak közül ?

Nincs benne helyesírási hiba???
Ez már nem vicc, ez már közröhej!!!

Melyik állat NEM szerepel az alábbiak közül az A part alatt című gyermekdalban?

kecske
varjú
medve
bolha

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

Én megértem, hogy az általános iskolai kémia nem mindenkinek fekszik, megértem én, hogy a Karthago együttes lemezének címe csak speciális köröket érdekel, de azt, hogy egy mindenki által ismert, óvodában és iskolában is (teljes szöveggel) tanított dal kifogjon a nagyérdemű közönségen, ez már valóban röhejes!

Még lentebb kell vinnem a kérdések IQ-szintjét! Tényleg marad marad a 'Melyik folyó folyik a szolnoki Tisza-híd alatt?' kérdés!!!
Bár lehet, hogy ezt csak egy speciális kör tudhatja, aki Szolnokon lakik vagy már járt ott!
Nem a Bezzeg Bela emlekerem tulajdonosa szeretnék lenni, csak példaként említettem, hogy miket engednek át, illetve tudnak az emberek, és miket nem. És csak ez az egy zavar.
Egyébként meg a kvízekről, és azok nehézségi fokáról, illetve minőségéről van némi fogalmam, tíz egynéhány kvízkönyv írása és kiadása után!
Természetesen, olyan vagyok én is mint a marha a villanypásztornál, ha megcsípi az orrát, akkor nem megy oda többé!
Én sem próbálkozom többé minőségi kérdésekkel, maradjunk a milyen folyó folyik a szolnoki Tisza-híd alatt típusúaknál...
Nem hittem el a kisfiamnak és a férjemnek, amikor belekezdtem ebbe a játékba, hogy itt milyen - finoman kifejezve is - érdekes módon fogadják el a kvízeket! Most már megtapasztaltam!!!

Tegnap kaptam egy olyan kérdést, hogy ki nem volt a Depeche Mode együttes énekese, illetve olyat is, hogy egy 152. Névtelen senki együttesnek melyik a száma (szerintem az egyetlen) az alábbiak közül! Mindegyik elfogadott jó kérdés volt!

No, erre felbuzdultam, és írtam egy kérdést a magyar könnyűzenei életből:

Melyik magyar együttes albuma az Ezredforduló című lemez?

Karthago
Bikini
Omega
P. Mobil

Meg is lett az eredménye:

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Szóval idáig süllyedtünk, hogy neves magyar együttesek lemezei túl speciálisak (vagy az értékelők primitívek - ugyanis mindent speciálisnak jelölnek, amit nem tudnak), de a külföldi együttesek minden tagját, lemezét és számát ismerni kell!
Szégyen a játékra nézve, hogy a Győzike gyermekeinek a neve az általános műveltséghez tartozik, míg agy Karthago-lemez címe az speciális dolog.

Most már értem, miért dühöngött a férjem és a kisfiam, amikor egyiknek az általános iskolás kémia kérdését, a másiknak pedig a tangram-játékról szóló kérdését hasonló indokokkal törölték!

Köszönöm, hogy elmondhattam a véleményem, ha esetleg még el is olvassák, annak nagyon örülnék, ha pedig netalán még meghallgatásra is talál, akkor még inkább tisztelet a játék szervezőinek!

Köszönöm!
Dátum: 2009.04.15. 07:32:52
Nem hittem el a kisfiamnak és a férjemnek, amikor belekezdtem ebbe a játékba, hogy itt milyen - finoman kifejezve is - érdekes módon fogadják el a kvízeket! Most már megtapasztaltam!!!

Tegnap kaptam egy olyan kérdést, hogy ki nem volt a Depeche Mode együttes énekese, illetve olyat is, hogy egy 152. Névtelen senki együttesnek melyik a száma (szerintem az egyetlen) az alábbiak közül! Mindegyik elfogadott jó kérdés volt!

No, erre felbuzdultam, és írtam egy kérdést a magyar könnyűzenei életből:

Melyik magyar együttes albuma az Ezredforduló című lemez?

Karthago
Bikini
Omega
P. Mobil

Meg is lett az eredménye:

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Szóval idáig süllyedtünk, hogy neves magyar együttesek lemezei túl speciálisak (vagy az értékelők primitívek - ugyanis mindent speciálisnak jelölnek, amit nem tudnak), de a külföldi együttesek minden tagját, lemezét és számát ismerni kell!
Szégyen a játékra nézve, hogy a Győzike gyermekeinek a neve az általános műveltséghez tartozik, míg agy Karthago-lemez címe az speciális dolog.

Most már értem, miért dühöngött a férjem és a kisfiam, amikor egyiknek az általános iskolás kémia kérdését, a másiknak pedig a tangram-játékról szóló kérdését hasonló indokokkal törölték!

Köszönöm, hogy elmondhattam a véleményem, ha esetleg még el is olvassák, annak nagyon örülnék, ha pedig netalán még meghallgatásra is talál, akkor még inkább tisztelet a játék szervezőinek!

Köszönöm!
Dátum: 2009.04.13. 18:25:55
Csodaszép kérdés lehetne, csak alapjaiban rossz, ugyanis a kérdésben és a válaszban szereplők mind a görög mitológiában szerepelnek!

A római Mitológiában ki volt Heléné?

Nimfa, Apollón szerelme elől menekülve babérfává változott.
Aphrodité kísérőinek, a báj és a szépség istennőinek egyike.
Hórák egyike, a béke istennője.
Menelaosz felesége, akit elrabolt Parisz, és emiatt kitört a Trójai háború.


Ez egyetlen értékelőnek sem tűnt fel?????
Dátum: 2009.04.06. 15:09:42
Volt egy elfogadott kérdés:

Hány méterről dobják a büntetőt vízilabdában?

Helyesnek a 4 métert jelölte be a kérdésfeltevő, de...

Vagy nagyon régi kvízkönyvből írta ki a kérdést vagy még ahhoz a témához sem ért, amiből a kérdését írja, ugyanis a vízilabdában a büntetőt jelenleg már 5 méterről dobják.

A legszörnyűbb azonban az, hogy egy ilyen jó, színvonalas játékba bekerülhetnek ilyen kérdések (nem is beszélve a mai kedvencemről: Milyen színű Petőfi fehér lova?), sőt a játékostársak ezt "ellenőrzik" és bent maradnak.

Sajnos, nagyon alacsony színvonalú kérdésekkel találkozunk, a minőségi kérdéseket pedig a szerény tudású játékosok kiszórják.

Így ennek a kvíznek nincs sem tanító, sem nevelő hatása, sőt inkább csak elriaszt a játéktól!
Dátum: 2009.04.02. 09:01:19
Olyan játékrontóak azok a kérdések, ahol a helyes válaszok előre meg vannak jelölve!
Vagy át kellene alakítani azonos betűkre, vagy ki kellene törölni az adatbázisból!

Mit kaphatsz ajánlásaid után?
LÉLEKENERGIA
életpont
varázspont
cselekvéspont
Dátum: 2009.04.02. 08:14:22
Ki Thiery Henry ?

focista
auto versenyző
szinész
kézilabdázó

Értem én, hogy focistáról szól a kérdés, de nem kellene lesüllyedni arra az értelmi színvonalra!

A magyarban a kérdőjel előtt nem hagyunk szóközt
autóversenyző - egybe írandó, és hosszú ó-val
színész - hosszú í


Ezt a választ pedig honnan lehetne tudni 2. szinten? Ennyi erővel a nagymamucikája életkorát is kérdezhetné, vagy a lottó heti nyerőszámait! Vagy esetleg lehetne kvíz helyett rulett is!

Mennyibe kerül egy kis mithril pajzs ?

6885 LE
4444 LE
9877 LE
7888 LE
Oldal: 1