Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

A vonatozás titkai
Dátum: 2013.05.26. 15:25:30
Idézet: Ariel - 2013.05.26. 14:53:02
A kristályhordába szint*100 LE "töltődik" adott időközönként. Mivel a játékosok nagy része projekciót fejleszt, így ez a LE mennyiség nagyrészt már csak háborúk alatt hozzáférhető, vagy ha épp a KH viszi be a karakterhez.


És ez add-on jellegű, vagy limit?
Dátum: 2013.05.26. 13:08:51
Régóta megfoglmazott ám időről időre elvetett igény, hogy az alcsonyabb szinteken is jelenjen meg a KH. Van egy ötletem eg olyan athidaló megoldásra, amivel ugyan KH nem jelenik meg alacsonyabb szinteken, de a hatása szimulálható.

Elvileg alacsonyabb szinteken a portyacélpontok nem jelentenek gondot, mivel az abahagyott karik kivaló boxzsákként funkcionálnak. Igaz persze, hogy nem túl jó őket ütni, mivel tutira nincs náluk LE.

A másik oldalról pedig vizsgáljuk meg, hogy milyen előnye és hátránya van a KH-nak? Időről időre megjelenik nála némi LE, azaz lehet LE-szívni, rabolni. Cserében nem kamrázhatóak.

A javaslat: osszunk LE-t a legalább 1 hete inaktívan álló karaktereknek a KH LE regenerálásához hasonlatos mértékben. Így kapunk egy olyan karaktert akitől lehet szívni, akitől lehet rabolni, cserébe kamrázni is lehet ugyan, de oda fixen nem termel semmit.
Vélemény?
Dátum: 2013.05.26. 12:54:31
Idézet: Dobozostej - 2013.05.26. 12:15:00
mégsem érzed úgy hogy kiszúrják a szemed egy 26. ugyanolyan medállal.


Nem érzem úgy. Egyébként sem huszonhatodik lenne.
Dátum: 2013.05.24. 11:02:39
Idézet: Crimson - 2013.05.24. 09:53:37
Nem tudom, 148. szinten a "+133 Erő, +133 Támadás, +133 Védekezés, +133 Egészség, +133 IQ, +133 Mágia, +133 Taumaturgia, +238 Kiégett őskő" az megérősnek számít?

Nem elegseges az informacio amit adtal ennek eldontesehez.
Dátum: 2013.05.24. 10:51:52
Idézet: Quellon - 2013.05.23. 15:24:05
Vagy én látom rosszul?


Teljesen egyetertek. Mint minden, csak az elonyoket kerem a hatranyokat nem vallalom fejlesztesi otlet, ez is elvetendo.
Dátum: 2013.05.23. 12:42:16
Idézet: Quellon - 2013.05.22. 20:21:45
Szerintem soha többé nem leszel pluszban Ekkora mínuszt mire ledolgoznál, addigra újra esni fognak a pirosak és döngölnek vissza mínuszba.


Tudja fene. Most neztem, hogy jan 13-an porgettem pirosat utoljara, napi 2 oskoves porgetessel (talan 1-2-ot beneztem, de sorsjegyet is hasznaltam). Ez azt jelenti, hogy 260 pechpontot gyujtogettem azota piros nelkul. Igy mar csak -628 pechpontom van. Viszont van 2 kincsesladam, amivel siman feljovok -228-ra, ha akarok. Tehat -890-rol elerhetonek tunik a pozitiv pechpont.
Idézet: Birka - 2013.05.22. 21:54:51
A varázslat elnyelések nevetségesen kicsik, folyamatosan az egész játékban. KB 6x annyit kellene adnia minden hatásnak, mint amennyit jelenleg ad


Egyet se felj, meg 1-2 ev, es minden 5. magiad utan kapsz egy varielnyelest. Onnantol csak annyi lesz a dolgod, hogy felhozd a magiat mondjuk 100000-ig, es rogton van egy 20000-es varielnyelesed. Piti ugy.
Idézet: Quellon - 2013.05.23. 08:07:19

Tehát rábólintottak, csak nem készült még el? Vagy a bólintásig sem jutott?


Egy "igen ez jo otlet, felirom" elhangzott szerintem 3-4 eve, de nem vagyok benne teljesen biztos.
Idézet: Quellon - 2013.05.22. 20:46:49
Miért, min akadt el?


Gondolom azon, hogy nem valositottak meg.
Idézet: Quellon - 2013.05.22. 10:21:45
Az csak hab a tortán, hogy akár új karakternél, akár v4-en még mindig ott a küldetés, hogy tegyen fel az ember 1 kérdést amit el is fogadnak. Erre kéne egy jelezhetőség, hogy csak a küldi miatt teszek fel kérdést, jelöljétek teljesítettnek, aztán békén hagyjuk egymást. Vagy alapból teljesítettnek kéne venni ezt a küldetést, mint pár másikat is.


Ha jol tudom erre lett valami modszer kifejlesztve. Miklos ugy emlekszem irt errol 1-2 eve.

Hanem megjelölhetnénk azokat amik nem valók az adatbázisba az adminok pedig a megjelölteket vagy bizonyos számú megjelölést kapó kérdéseket megnéznék és kivennék, ha helyes volt a jelzés.


Ezt en mar nagyon regen javasoltam, de nem lett belole semmi.

Ha tematikus lenne a kvízelés, akkor vadászatkor és olimpián is vagy bizonyos csoport(ok)ból kapnánk kérdéseket vagy bizonyos csoport(ok)ból nem. A saját érdeklődési körében elméletileg mindenki tájékozottabb egy kicsit, mint általában, így egy nem alap kérdésre is tudhat válaszolni, míg az abszolút "fújj" kategóriájú kérdések közül esetleg az alapot is csak sejti, tippeli, nem hogy a mélyebben szántókat.


Erosen kerdeses, hogy abban a kornyezetben, ahol a legtobben scripttel fejtik meg a kerdeseket erdemes-e erre ennyi fejlesztesi idot vesztegetni.

Még egy változtatási ötlet/lehetőség a Kvízolimpiára: le kell csökkenteni az idejét. Vagy fixen az egészet vagy minden kérdésre lenne X mp és nem több, hogy olimpiáról kizárható legyen minden segédforrás (legyen az a legegyszerűbb google vagy a lassított Heléna, ami még mindig minden kérdésre megadja a választ, ha valaki elég gyorsan gépel és minden kapott kérdésére benne van a válasz az adatbázisban).


A ggogle kizarasa egyetlen lehetoseg van, az ha eloben tortenik a kvizeles, mint a talin. Ott nincs gugli. Nem is gyakori a telitalalat, pedig csak 25 kerdes van, es 3 felezo is segit. Mindenhogy mashogy lesz benne gugli.

A legjobb az lenne, ha a VU-val kapcsolatos kérdések lennének, mint amit Syabo írt és Cras vitatott, mert elméletileg ez az egy biztos közös pont minden VU-s játékos érdeklődési területében.


Reszemrol minden VU kerdest kiszornek az adatbazisbol. Aki ezzel jatszik, az ugyis ismeri a VU-t. Ki tud nezni balra, hogy hanyadik menupont az uzenetek, meg ilyesmi. Szamomra ezek nem igazi kvizkerdesek. Ugyanakkor az elvitathatatlan elonye egy-egy ilyen kerdesnek, hogy a jatek szempontjabol hasznos informaciot adhat. Valamilyen mas rendszert el tudnek kepzelni, akar a feladatok kereten belul az ismeretek kiterjesztesere. Sok jatekosnak jonne jol, nagyon alap dolgokra meg verprofik is racsodalkoznak. Ugyanakkor Miklos vezerelve a nem kell infot megosztani, mert csak osszezavarja a jatekosokat, tehat ez az otlet nem rendelkezik komoly kilatasokkal a jovojet illetoleg.
Idézet: Alendaar - 2013.05.21. 15:03:09
Ugye mennyire sz@r?!


Nekem momentán teljesen jó. A lényeg, hogy a +TP-s cuccokból kapjam a bónuszt, mint hogy kapom is. Ugyanakkor rajtam kívül ez majdnem mindenkinek fájhat.
Idézet: Alendaar - 2013.05.21. 08:43:35
Te nyerted a csatát, jutalmad 1884 lélekenergia és 53 TP!


Nekem van egy olyan halovány emlékem, hogy a kaland csata nagyon haonlatos a drakón csatához. Utóbbin az előző Landi előtt egy drasztikus változás lépett életbe, az addigi kicsit hibás LE jutalom számytást felváltota egy javított, és azóta a jutalmak alaposan meghíztak.
Nem volna érdemes ugyanezt a javítást ráengedni a kaland csatára is?
Idézet: Vicca78 - 2013.05.21. 12:44:42

Főleg V4-en én is kaptam sokszor :Speciális kérdés , már szerepelt az adatbázisban , helyesírási hibát tartalmazott(amin szó szerint én is mérges voltam


Elnézve ezt a hozzászólásodat erős a gyanúm, hogy a központozással lehetett gondod, mivel a fenti idézetben például egyet sem sikerült helyesen leírni.
Idézet: Quellon - 2013.05.20. 16:14:14
Az egy dolog, hogy te mit gondolsz vagy mit vélsz gondolni rólam. Akármit is gondolsz, az attól, hogy te úgy gondolod még nincs úgy


Ez igaz. De attól, hogy én úgy gondolom nincs is kizárva, hogy úgy van. Szerintem ezen lenne érdemes mot elgondolkodnod.

Egyébként ha érdekel mit gondolok elmondom. Ha nem, akkor is. Szerintem te egy körültekintő játékos vagy, akinek a véleménye 90%-ban vagy gyakrabban megfontolt, jól átgondolt, higgadt és majdnem mindig számomra is elfogadható vagy rokonszenves. Pont ezért tartom tőled sokkal otrombábbnak ezt az arcpirító butaságot. Ilyen reakciót a vérpistike szintű játékosoktól várok el, akik idejönnek egy katasztrofális kérdéssel hőbörögni, hogy aztán pont annak a Cras-nek ugorjanak neki, aki színtiszta jófejségből próbál nekik segíteni, hogy mire kéne figyelni.
Már ha jól értettem, és tényleg úgy gondolod, hogy a kérdés értékelése attól függ, hogy ki tette fel. Mert nálam a pártatlanság hiánya ezt fejezi ki. A másik szavaddal, miszerint szubjektív, azaz az értékelést bármilyen körültekintő vizsgálat ellenére befolyásolja az értékelő személye, természetesen egyetértek, mint ahogy gondolom te sem vitatod, hogy ez a faktor semmilyen módszerrel nem eliminálható a folyamatból.
Idézet: Alendaar - 2013.05.20. 18:37:31
400 felett van a mágiám...


Látod-látod. Megmondtam.
Idézet: Alendaar - 2013.05.20. 10:56:24
Megcsináltam a 15 kalandos küldetést és nagyon tele van a tököm azzal, hogy tonnaszám eszik a próbák a VP-t!


Gondolom nem fejleszted a magiadat tul nagy elannal. De ez meg igy sem tunik borzasztonak, mivel a kerekbol tobb varazsital jon, mint amennyi fogy. Igyal meg parat.
Idézet: Quellon - 2013.05.20. 09:17:38
Hiba volt játékosok kezébe adni más játékosok sorsát. A pártatlanság csak névleges, a kérdésértékelés szubjektív.


Ezzel sokmindent elmondtal. Magadrol.
En alairom, hogy nagyon nehez uj kerdest feltenni, ezert aki azt hiszi, hogy konnyu az csalodni fog. De szubjetivitast keresni mogotte enyhen szolva is ciki.
Építgettem ma:
Építettél az épületbe 9424768 lélekenergiát!
Építettél az épületbe 17660000 lélekenergiát!
Építettél az épületbe 18625000 lélekenergiát!
Építettél az épületbe 19615000 lélekenergiát!
Építettél az épületbe 20630000 lélekenergiát!
Építettél az épületbe 21675000 lélekenergiát!
Építettél az épületbe 22750000 lélekenergiát!
Építettél az épületbe 23855000 lélekenergiát!
Építettél az épületbe 24985000 lélekenergiát!
Építettél az épületbe 26145000 lélekenergiát!
Építettél az épületbe 27330000 lélekenergiát!
Építettél az épületbe 5945000 lélekenergiát!
Építettél az épületbe 6485000 lélekenergiát!
Építettél az épületbe 7045000 lélekenergiát!
Építettél az épületbe 7630000 lélekenergiát!
Építettél az épületbe 8245000 lélekenergiát!
Építettél az épületbe 8880000 lélekenergiát!
Építettél az épületbe 9545000 lélekenergiát!
Építettél az épületbe 10240000 lélekenergiát!
Építettél az épületbe 10955000 lélekenergiát!
Építettél az épületbe 11700000 lélekenergiát!
Építettél az épületbe 12470000 lélekenergiát!
Építettél az épületbe 13265000 lélekenergiát!
Építettél az épületbe 11264988 lélekenergiát!

Szumma 350 millió építés. 24 épületszint. 137 pont szerencse.
Ezzel ismét átvettem a minden szerver legnagyobb építése címet, továbbá harmadikként átléptem a 2 milliárd LE építéses mérföldkövet.
No ehhez sem kellett 2 evnel tobb. Szep.