Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2008.11.07. 08:38:12
Idézet: Ariel - 2008.11.07. 00:03:04
Jeriko : Az idézett levelek pont azt mutatják, hogy az ELIT HORDA nem hagyja annyiban ha folyamatosan támadják a tagjait.


Erosen meglepodnek, ha az idezett levelek a Hordatol szarmaznanak. Ezek csupan vagdalkozasok, zsarolni ennel kifinomultabban kell.
Dátum: 2008.11.07. 08:36:55
Idézet: Jeriko - 2008.11.06. 22:55:32

Az hogy egy másik játékos játékát ellehetetlenitse valaki, természetesen elfogadhatatlan.
Amit azonban Mordraneth csinál, az számomra teljes mértékben elfogadható, ahogy az egyszemélyes szövetség is.


Ugy latszik hiaba hangsulyoztam, hogy ilyesmirol most nincs szo.
De azert ne alltasd magad, hogy ez egy valos egyszemelyes szovetseg. Peldaul nem o epitette fel az epuleteit. 90%-ra teszem, hogy meg fog szunni. En vizionaltam egy olyan kepet ha visszaolvasol, amikor 10 jatekos csinal ilyen szovit, es kifejezetten abbol a celbol, hogy egy szovetseget (mind1 melyiket) ilyen modon szivasson. Az mar kozelitene az ellehetetleniteshez.

Senkinek nem lehetetleníti el a játékát, nem az a célja, hogy bárkit is szivasson, hanem hogy elejét vegye további támadásoknak, tehát igenis van értelme az ő szempontjából.


Pont ezt irtam.

Amit Mordraneth csinál az Elittel, az ugyanaz, amit az Elit csinál Rúvel ökleivel vagy az Igazak szövetségével (érdemes összehasonlítani ezen szövetségek tagjainak szintjét az Elit Horda tagjainak szintjével). Amennyiben az egyik elfogadható, úgy szerintem a másik is az.


Ezt nyilvan te is tudod, hogy nem igaz, hiszen az Elitnek nem celja semmilyen elrettentes, vagy bamilyen elonyos feltetelek kikuzdese. Ok csak LE-t akarnak szerezni. Az minden jateknak velejaroja, hogy a nagyhal megeszi a kishalat. Nem tudom emlekszel-e PVJ e-mail alairasara a temaban. Az is termeszetes, hogy a kishal vedekezik es tuskeket noveszt. De azert a ketto ettol meg nem ugyanaz.
Dátum: 2008.11.06. 19:58:20
Idézet: Jeriko - 2008.11.06. 14:26:13
Eléggé parttalan lett ez a vita. Nem mindegy miért csinálja, mit lát benne, mi a célja és hogy eléri-e? Ha ő abban a hitben van, hogy ez valamiért jó, akkor csináljon egyszemélyes szövit, ahogy nyugodtan legyen olyan karakter aki csak épít, csak portyázik, csak-csak-csak. Miért fáj ez bárkinek


Nem tudlak most hova tenni. Szted elfogadato lenne, ha valakinek a jatekanak egyetlen celja az lenne, hogy egy masik jatekos jatekat ellehetetlenitse? Barmi aron? Nem erdekelve az, hogy kozben o is sziv? Jo elore tudvan, hogy ez ostobasag?
Szeretnem hangsulyoni, hogy most nem ez tortenik, tortent, de egy ilyen megmozdulast sztem igenis meg kell akadalyoni, vagy legalabbis neheziteni, mert egy jatekban a masik jatekanak tonkretetele nem jo cel. (Neheziteni ertsd: nem tudja a szivatast korlatlan mertekben folytatni.)
Dátum: 2008.11.06. 11:49:29
Idézet: Petrus - 2008.11.06. 10:34:23
Az állatokkal kapcsolatban valóban átláthatóbb információk kellenének.

Most már valamennyire kezdem érteni a szabályokat a wiki és a fórum átböngészése után, de szerintem egyáltalán nem rontaná a játékélményt, ha mindenki tudhatná, hogy milyen harci adatai vannak az állatának, és az elnyelés, a hp növekedés elve (elve, nem képlete) minden játékosnak, a játék felületén (nem csak a fórumon) elérhető lenne.


Ha HP alatt az eletpontra gondolsz az ismert. benne is van wikiben.
Dátum: 2008.11.06. 11:42:50
Idézet: csati777 - 2008.11.06. 10:37:54
Én sem tudom, mi a jó abban, ha valaki csak vadászik és épít, de ha neki jó, csinálja (az egyetlen hátrány, hogy háborúban minden épelméjű ellenfél az építőt üti...)! Én azt sem tudom megérteni, mi a jó abban, ha valaki csak portyázik.


Kinek a pap, kinek a paplan.
Dátum: 2008.11.06. 09:52:17
Idézet: csati777 - 2008.11.06. 09:03:38
Vicces, hogy Mordraneth önfeláldozó magányos hős, aki a saját fejlődésének kárára segíti a barátait - aki meg a saját fejlődése kárára építi a szövetségi épületeket (hogy segítse a barátait), az egy utolsó mocsok építőrabszolga, akit ki kéne tiltani a játékból...


Ez konkretan marhasag. Ha valakinek van egy masodik karija, aki csak epit, az rabszolga. Ha valaki viszont abban leli oromet (es tenyleg vannak ilyen fura emberek), hogy csak epitsen mint a guzu, hat lelke rajta.

a Mordraneth egy masodlagos karakter lenne, akit gazdaja csak azert tart a fokari mellett, hogy jol szivassa azokat akiknek az arca nem tetszik neki, akkor megvetendo lenne a dolog, de nyilvanvaloan nem ez a helyzet.
Dátum: 2008.11.06. 09:05:36
Idézet: Mortimer - 2008.11.06. 08:33:15
2. "Az állatoknak nincsenek harci adatai, nem tudod megnézni őket. Az állatok a saját szintjüktől függően tudnak találni és sebezni, valamint védenek téged. A saját szintjük pedig 2 dologból áll össze: milyen szintű volt az állat az elfogáskor (ezt mutatja közvetlenül az, hogy mennyibe kerül idomítani), valamint hány sizntet fejlődött mióta nálad van. Ez a két dolog egyenlő értékű, tehát 2. szintű elfogott, 2 szintet lépett állat megegyezik a 4. szintű elfogott állattal."
Lásd Zoli, http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,23.400#hsz402


Ertsem ugy, hogy vannak harci adatok, de nem fogjak elmondani? Valamihez csak hozzaadodik a +2 sebzes, a +5 tamadas, a +10 vedelem, meg a +2 elneyeles ugye. En kaptam olyan hirt, hogy az elnyeles csak a szintlepestol fugg. Olyat is hallottam, hogy az elnyeles merteke a szinttel nem egyenes aranyban no. Jo volna ezek cafolatat hivatalos forrasbol is hallani.
Egyebkent a fenti ket adatot nevezem en alapszintnek es tapasztalati szintnek (ld. wiki).


4. dzsusz válasza: nem növeli a szerencsét. Kérdés, hogy így akkor mi értelme van a tulajdonságnak.
Lásd itt: http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,23.1780#hsz1795


Nyilvan az, hogy gyorsabban halad az epitkezes. Ugyanakkor az en kerdesem az, hogy a karakterlapon melyik erteket jelzi, az effektiv LE-t vagy az elkoltott LE-t?
Dátum: 2008.11.06. 08:18:48
Par kerdes:
1/ Lelekenergia sajtolasnal minek a valahanyszorosat kapja meg a karakter? Ez esetleg egy az adott lenyre jellemzo alap LE mennyiseg (amibol a vadaszat szamitodik)?

2/ Hogyan fuggnek a lenyek tulajdonsagai (tamadas, vedelem, sebzes, elnyeles) az alap illetve tapasztalati szintjuktol?

3/ Kat azonos alapszintu allat tulajdonsagai azonosak?

4/ Epites szakertelem hasznalata eseten az elkoltott vagy az effektiv epites adodik hozza a karakterlapon lathato ertekhez?

Koszi a valaszokat elore is.
Dátum: 2008.11.06. 07:19:11
Idézet: Ariel - 2008.11.05. 20:16:56
Egy ilyen jellegű háborút rendszeresen vívni nem lehet véleményem szerint. Alap feltétele, hogy az egyszemélyes támadó erősebb legyen a másik szövetség tagjainak nagy részénél. De egy ilyen háború végeztével ha atámadó vissza akar térni eredeti szövetségébe, és azépületeket is használni akarja, akkor komoly mennyiségű LE-t kell beépítenie. Ezt max pár alkalommal lehet eljátszani, annyira vissza fog esni a fejlődésben, hogy a további háborúi vereséggel végződhetnek. Míg a HORDA kútja két nap alatt helyreáll és a szövetség tagjai zavartalanul fejlődhetnek, addig a támadónak akár hetekbe is telhet utolérnie magát.


Bizony bizony, ebben nagy igazsag van. Hosszu tavon pont celpontot csinalhat igy magabol (ertsd: a szovetsegebol) akarki.
Dátum: 2008.11.06. 07:13:27
Idézet: tramenes - 2008.11.05. 18:24:31
Nem dől össze a világ ha meggyengül a kari; ez csak egy bithalmaz amivel a Beho bizonyos feltételek mellett megengedi hogy játszunk.


jatszok otthon bekesen, odajon a gyerek nyaggatni, persze felpofozom, erre az asszony elzavar otthonrol, de ahh, mit ertheti o a jatek kifinomult szepseget, nembaj, kicsit mosdatlan vagyok, ejjelente elegge fazom, de egyre tobbet dolgozom, mert a melohelyen van net, marmint egyre tobbet vagyok bent, es nyomom a VU-t szarnyalok, a fonok megkerdezi mi ez, fellelkesulve mutatom neki a 8. szintu nerub korokozomat, nem tudja ertekelni, begyoposodott barom, kirug, le van szarva, ujabb 2 haborut nyertem a laptoprol, amit a lama yuppietol szereztem, aki a mekiben elment wc-re mikozben ment valami online targyalasa, mobilinternettel persze, remelem fizeti a szamlat, lopott aramon, hotspotrol, kisse meggyotorve, de 12. helyre jottem fel a legnagyobb sebzes toplistan, rettegik nevem

es akkor te azzal jossz, hogy EZ CSAK EGY BITHALMAZ?





ui.: nem akartam utalni ezzel semmire es senkire, aki magara veszi, azt jol seggbe rugom
Dátum: 2008.11.06. 07:01:33
Mely borvidékünkön használták ELSŐKÉNT a bikavér elnevezést egy 2-3 vörösborból készült cuvée-re?

Ezzel a kérdéssel ma megkezdtem a 5 kérdésesre tervezett bor ciklusom kiírását. Sajnos erős a gyanúm, hogy ki fog esni a 25%-on ez a nehéz kérdés.
Dátum: 2008.11.05. 22:41:14
Halas köszönetem!
Dátum: 2008.11.05. 20:52:01
Új szakértelem, négy új küldetés!
Dátum: 2008.11.05. 15:48:12
Idézet: Khetty - 2008.11.05. 14:38:16
Milyen színű turista jelzésen visz az "Másfélmillió lépés Magyarországon" ?
zöld
sárga
piros
kék


Nem teljesen ertem az ironiat. En hallottam valami olyasmirol, hogy orszagos kek tura.
Dátum: 2008.11.05. 15:06:20
Idézet: Aisling - 2008.11.05. 13:28:25
Melyik nem fizikai képesség a Végzetúrban?
támadás
egészség
erő
szint

Nem teljesen értem a kérdést.


Jatekleiras. A szint nem az.
Dátum: 2008.11.05. 13:27:05
Idézet: Batu - 2008.11.05. 10:23:46
Konyorgom, probaljunk mar elvonatkoztatni az ELIT fobiatol! Tegyuk fel, van A es B szovetseg. A-ban vannak gyengebb karakterek is, de kivalik Jani es Peti, akik egyenkent erosebbek B tagjainal es megalapitjak a J1 es P1 szovetsegeket. A szov. hadatuzen B-nek, aztan szolnak, hogy ha B nem akar haduzenetet es vereseget J1 es P1 szoviktol, akkor kapitulaljon, mert sokkal kevesebbet bukik (J1 es P1 indulo szovik alap kuttal). Ezutan mennek a kovetkezo aldozathoz. Ennyi jatekos kozott alarmelyik szinten akarmelyik hordaban lehet Janit es Petit talalni (akik felaldozzak hosszu tavon is sajat fejlodesuket) es nem szeretnem ha erre menne a jatek. Aztan a hatas-ellenhatas elven mindenkinek lesz gerillaharcosa. Persze kivitelezheto es lehet, hogy ez masnak csak lelemeny. Ha mindenki igy gondolja, nem vitatkozom tovabb.
Terrorizmus helyett akkor foglamaznek ugy, hogy terror, vagy inkabb zsarolas. Szerencsere ebben a jatekban nincs halal, de a terroristak sem mindig gyilkolnak es foleg nem csak civileket.


Ha valaki (teljesen?) felaldozza a hosszu tavu fejlodeset, akkor hosszu tavon a strategiaja is bukik.
Dátum: 2008.11.05. 13:12:30
Idézet: tramenes - 2008.11.05. 08:23:58
a félreértések elkerülése végett nem egy kamikáze karakter magánakciójáról szól, aki megpróbál a halála előtt minél nagyobb kárt okozni az ellenfélnek.


Ezzel az en osszes aggalyomat eloszlattad. Koszi.
Dátum: 2008.11.05. 13:10:11
Ha valaki osszegyujtene nekem a bajnoki viadal gyozteseit, azt megkoszonnem (a gyozteseket megtalalni egyszeru, azt kitalalni melyik szinten gyoztek nem feltetlenul az).
Dátum: 2008.11.05. 13:07:41
Idézet: Mortimer - 2008.11.05. 10:24:16
Lehet, hogy van ilyen, egyelőre 24-ig ismerjük a listát.


Valojaban 26-ig, este otthon berakom wikibe.
Dátum: 2008.11.05. 13:06:32
Idézet: Zoltanszon - 2008.11.05. 12:51:56
Talalkoztam ma egy kerdessel:

Melyik nem illik a sorba:
Mandula
Banan
Alma
Citrom

En az almat jeloltem, minthogy a tobbi nem terem meg felenk kulso korulmenyek kozott. En hibam, a megoldas a mandula

Kerdesem a kerdezohoz, milyen alapon a mandula? Mert tulajdonkepp barmelyikre tudnek okot mondani...


Olyan alapon, hogy csonthejas. De tokmind1, nem veletlenul tiltottajk a kakukktojasok.
Viszont jo tudni, hogy a mandula terem nalunk. Bar nem tudom mit jelent az, hogy kulso korulmeny.