Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2008.11.17. 06:38:33
Trinigan: Koszi, en kozben minden 20-as 21-es cuccot felraktam. (Info: Leinad)
Targyak tekinteteben erosen javaslom, hogy az info omlesztobe rakjatok az infokat. Mar csak azert is, mert egy targy 4 helyen szerepel (osszes, alap-premium, tipus bontas, szint bontas) es nem egyszeru kibogarasznom, hogy hova kerult be es hova nem.
Cirip: Koszi, beirtam.
Dátum: 2008.11.17. 06:24:12
Milyen stílusban épült parlamentünk?
Barokk
Modern
Roman
Gotikus


Neogotikus.

Hol találkozhatunk legkorábban Maugli karakterével?
a Blaha Lujza téren


Politikailag kevéssé tűnik korrektnek a kiemelt válasz.
Dátum: 2008.11.14. 22:43:46
Idézet: Jeriko - 2008.11.14. 18:11:06
Egyébként a viadalokat mindig is a szintvisszamaradt karakterek fogják nyerni.


Mint Sharpa?
Idézet: Mortimer - 2008.11.14. 16:24:18
Szerintem inkább a legkisebb tulajdonságösszegüeket valamilyen segítséggel kellene erősíteni, az hatékonyabb.


Mondjuk szolni nekik, hogy noveljek a tulajdonsagaikat? Mindenki alacsony tulosszeggel szuletik, csak aztan van aki fejleszti a tulokat, meg van aki nem. Mindenki maga dontheti el, hogyan jar jobban.
Es nem lehetne, hogy a veletlen talalatokon beluli rendezes megmaradjon, ahogy az eredetileg tervezve lett?
Update: latom, hogy ilyen lesz, kiraly .

Masreszt felemasnak itelem a modositas hatasat, mert a jatekosok nagyresze jelentos pluszido raszanasaval (peldaul megnyomja 20-szor a portyazas gombot) ki fogja keresni a legjobb celpontokat, de igy nem 2 hanem 10 percet kell majd raszanni 2 portyara.
Dátum: 2008.11.14. 09:56:41
Az, hogy a portyazas menu rendezehetosege megszunt, az szandekos?
Dátum: 2008.11.14. 09:56:04
Idézet: Necronis - 2008.11.11. 15:32:50
Szeretném jelezni, hogy szövetségünk szavazatainak száma még mindig nem stimmel, pedig hetekkel ezelőtt jeleztem a problémát. Jelenleg:
"Aktív tagok szavazatainak száma: 33
Többségi szavazathoz szükséges szavazatok száma: 17"

17 tag, 34 szavazatnak kellene lenni. Szövetség: Napkapu


Nincs ezzel baj, aki piros a listaban az nem szamit bele. Oda is van irva, hogy aktiv.
Dátum: 2008.11.12. 17:59:56
Hat tudja fene. En miota a gyerekek otthon nyuzsognek ritkan jutok el moziba (evente 1-2szer). De ha elmegyunk a nejemmel valahova kikapcsolodni, akkor jellemzoen egy mozi+vacsora kerekedik belole. Hiaba van manapsag rengeteg latvanyos, de tortenetileg csapnivalo film (pl. a hipervandor amit legutobb lattam). De persze nem a kikapcsolodasunk igazodik 1-1 jo filmhez, hanem mi igazodunk ahhoz, hogy mikor tudunk elmenni. Igy aztan nem mindig a legjobb filmeket latjuk.

Nem gondolom egyebkent - ha a fentiekbol ez is latszana -, hogy a filmek szinvonala esett volna ami a tortenetet illeti, egyszeruen a sorozatok lettek jobbak. A sorozatnak pedig minden szempontbol jobbak az adottsagai 1-1 jo tortenet bemutatasara. Ez az amivel a mozi nem tudja tartani a lepest, adottsagainal fogva.

Meg persze az igenyek is masok manapsag. Regen minden filmban volt egy akar egy perces jelenet, amikor a foszereplo abrandozva setalgat a folyoparton, odebbrug egy kovet, majd nezi a viz fordrozodasat. Ma mar ez egy kozonsegfilmbe nem fer bele.
Dátum: 2008.11.12. 16:09:38
Kedves jatekvezetes!

Szovetsegi tarsaimmal beszelgettunk az epuletek hatekonysagarol, es arra jutottunk, hogy a magustorony nyujtotta extra VP regeneracio semmire sem eleg. ha mondjuk 16-as szinten van egy 5-os tornya a szovinek, akkor az 120 VP/nap, am ejszaka ugyis maxba megy az ember, tehat mondjuk inkabb 80. +1 varazslat. Es az 5 magustoronyert nem keveset kell epiteni.

De mi lesz mondjuk 20 szint mulva? 160 VP-s varazslat, es a magustorony bonusza eroteljesen csorbul.
Es 50 szint mulva? Szora sem erdemes.

Ket aprobb modositast javasolnek, ami az ertelmetlenul keves kategoriabol a keves, de jo, hogy van kategoriaba emelne a torony elsodleges tapjat.
1/ A pihenes hasson a toronyra is, azaz ilyenkor a kapott VP orankent triplazodjon.
2/ A kapott VP bonuszba a tapasztalati szint samitson bele valamilyen mertekben (karakterenkent eltero modon). (Peldaul 20-as szinttol dupla, 30-as szinttol tripla regen).

Igy mondjuk egy 5-os torony 30-as tapasztalati szinten 15 VP/ora regent adna.
Nyilvan a bonusz pontos merteket ratok biznam, ez csak egy nyers otlet.

remelem megfontoljatok, elore is koszi,
Koc
Dátum: 2008.11.11. 17:10:53
19-es tárgyak (info: Leinád)
28-as szakértelem (info: Tryannus)
Dátum: 2008.11.11. 16:58:54
Idézet: Sir Ny - 2008.11.10. 16:28:04
Idézet: Miklós - 2008.11.10. 09:17:17
A szerver és a fenntartása komoly pénzbe kerül. Tehát olyan világot csinálni, ahol egyáltalán nem lehet fizetni, értelmetlen - ugyanis akkor miből tartjuk fent a játékot? Az árakat direkt nagyon alacsonyra lőttük be, hogy tényleg bárki megengedhesse magának, hogy őskövet vegyen. Szóval olyan szerintem nem nagyon van, aki nem tud fizetni, max olyan, aki nem akar (persze ez szuverén joga).

szerintem meg pénzel játszani csalás. nem a szó szoros értelemében, hogy szabálytalan, hanem úgy, hogy jogosulatlan előnyt szerez, nem játékkal. olyan, mintha a focimeccsen lefizetik a bírót, a bíró nekik kedvez, és nem az győz, aki jobb.


Elore kell bocsassam nagyon nehez erre mindenfele degradalo jelzok nelkul valaszolnom, de megprobalom. Sztem ingyen jatszani csalas. Mert ugye van egy ceg, ahol emberek dolgoznak, fizetest kell adni nekik, es mit dolgoznak? Jeee nem mast, mint hogy te minel joban ki tudj kapcsolodni ebben a jatekban, minel elvezeteseben toltsd el a szabadidodet. Aki ingyen jatszik, az azt varja el, hogy ingyen kapja meg masok munkajanak a gyumolcset. Kicsit olyan ez, mint a lopas. Más dolgozik vele, te meg elveszed ingyen.
De a keszitok voltak olyan rendesek es zt mondtak, ha valaki nem akar penzt szanni ra, az is jatszhat. Lehet persze, hogy nem pont ugyanazok lesznek a leetosegei, mint egy fizetos jatekosnak, de hat ajandek lonak mar csak nem nezik a fogat.
Aztan idejon valaki, kozli, hogy szerinte az a csalo, aki nem csal. Aki kifizeti azt amit megvesz. Hat tenyleg. Megvetendo magatartasrol van szo. Pfuj-pfuj kopuk le az ilyet.
Dátum: 2008.11.10. 07:15:58
Idézet: Imbandi - 2008.11.09. 14:56:12
Idézet: Charma25 - 2008.11.09. 14:50:50
Sziasztok!

Van valakinek ötlete, hogy lehet megcsinálni az állat leölős küldit?
Mert nyomatom én ezerrel a másodlagos támadást, sebzek sokat, de nem jön össze.:S

Charma25

egy másik karakterrel összebeszélés nélkül szerintem rohadtul nincs esélyed...



Eddig 3 allatot oltem le megbeszeles nelkul.
Dátum: 2008.11.10. 07:12:52
Idézet: Awenhai - 2008.11.10. 06:40:17
Nem rossz ez az ötlet, ám akkor feldobnék egy olyan ötletet, ami sokat módosítana a játékon, és talán örülnének is neki. Kellene egy olyan szerver, ahol nincs prémium-szint, mert az egy olyan tápolást tesz lehetővé, ami szinte kötelezővé teszi a pénzbefizetést.


Meg lehetne egy masik vilag, ahol nekem fizetnek ha jatszom, nem?
Dátum: 2008.11.10. 07:10:46
Idézet: Byzon - 2008.11.09. 23:25:27
Salem Miklós!

Hát, ha nyugisabb világot szeretnétek, akkor javasolnám, hogy a támadhatóságot ne a szintkülönbség határozza meg, hanem az össz tulajdonságok különbsége. Csak olyat támadhatsz, akinek legfeljebb pl. 10-el kevesebb az össz. tulajdonsága.
Ha meg elveszitek a 15%-ot, akkor nem lehet beülni kicsit megpihenni, hogy gyűjtsünk valami fontosra LE-t. Azt szerintem meg kéne tartani.
De ezek persze magánvélemények...


Hibas elkepzeles azt gondolni, hogy az ossztulajdonsag fontos a karakter harci ereje szempontjabol. Egyreszt nem mind1, hogyan all ossze az az ossztulajdonsag, siman el lehet kepzelni, hogy ugyanakkora osszeggel, ugyanazzal a felszerelessel az egyik kari 80%-ban nyer, mrt jobb az elosztasa, masreszt ha mondjuk az egyik kari 5 szinttel magasabb, akkor annyival jobb cuccai lehetnnek akar kozel azonos tulajdonsagosszeg mellett is, hogy a masiknak megintcsak eselye nincs ellene. A szint pont jo meroeszkoz, mert valamilyen szinten tukrozni kepes azt, hogy osszessegeben a karakter ereje milyen nagysagrendben mozog.
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.09. 10:56:17
Hát, szerintem pedig az egri zavart volna be , nekem sokkal ismerősebben cseng az "egri bikavér", mint a "szekszárdi bikavér" kifejezés...


No igen errol szol a kerdes, hogy bar az egri az ismertebb, ok szekszardrol importaltak. Ezert van kiemelve az elsokent latvanyosan.
Dátum: 2008.11.09. 18:57:09
Idézet: Mormord - 2008.11.09. 16:21:17
Én valamiért úgy emlékeztem, hogyha egy szövetség lélekkútja negatívban van, akkor nem üzenhet hadat, de neki sem üzenhatnek hadat. Miután ma -4000 alatti lélekkúttöltöttségünk mellett megtámadott minket egy szövetség, gyorsan átnéztem a szabályzatot, és valóban csak az szerepelt benne, hogy az adott szövetség nem indíthat háborút. Ez miért van így? Azért, hogy akit a padlóraküldtek, az ott is maradjon? Vagy azért, hogy ne kapituláljanak gyorsan a szövetségek, hanem várják, meg míg egy kis időre pozitívban vannak, gyorsan küldjenek egy hadüzenetet, amivel majd újra pozitívra tudják rakni a kútjukat?


Miklos itt forumon azt irta, hogy haduzenetet nem is kaphat negativ lelekkutas szovi. DE! Sztem az ellenorzes akkor van, amikor a tamado felnel kirjak a szavazast, akor amikor a szavaas lezarul mar nincs, ha a ketto kozott mentetek minuszba, akkor sztem megkapjatok a haduzenetet.
Dátum: 2008.11.09. 13:38:16
A hordabonuszokrol lehet vitatkozni, de alapvetoen sztem elenyeszo szerepet jatszanak a jatekban. Ugyanakkor az, hogy egy potens, aktiv, osszetarto szovetseg tagja legyel alapvetoen hatarozza meg a jatekelmenyedet.
Idézet: tramenes - 2008.11.04. 14:04:15
Legjobb tudomásom szerint semmit. Bár lehet hogy érdemes volna belevenni valami ilyesmit a képletbe.


Semmikepp nem tartom helyesnek ezt a gondolatot. A nagy aranyu gyozelem jellemzoen azt jelenti, hogy a kis szovinek nem volt esélye, miért büntetnéd ezert oket meg jobban?
Dátum: 2008.11.09. 10:47:27
Tisztelt Gyémánt hordások!

Mint azt tudjátok, 15. szinttől elérhető a játékban a hordaváltás. Amennyiben még nem találtad meg azt a szövetséget, amely megfelel elvárásaidnak, az Azúr Légió, a játék egyik legerősebb szövetsége szívesen fogad. Jelentkezésedet vagy kérdéseidet küldd Barrique-nak.

Azúr Légió
Dátum: 2008.11.09. 10:47:01
Tisztelt Rubin hordások!

Mint azt tudjátok, 15. szinttől elérhető a játékban a hordaváltás. Amennyiben még nem találtad meg azt a szövetséget, amely megfelel elvárásaidnak, az Azúr Légió, a játék egyik legerősebb szövetsége szívesen fogad. Jelentkezésedet vagy kérdéseidet küldd Barrique-nak.

Azúr Légió