Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2008.12.31. 09:36:29
Idézet: Bekas - 2008.12.31. 03:18:03
Melyik válasz egy a matematikában fontos, ismert tétel?
Frankenberg szisztéma
Clark-hatás
Gobelin-erezet
Fibonacci-sorozat


Atomspec.


Atomspec? Egy Fibonacci-sorozat? Hat ez talan tulzas, mondhatjuk azt, hogy ez meg boen az alapmuveltseg resze (meg csak azt se kell tudni, hogy mi az, csak annyit, hogy letezik a masik harommal szemben).
Viszont nem tetel.
Dátum: 2008.12.31. 09:23:17
Idézet: Karabul - 2008.12.31. 02:45:17
A felsoroltak közül melyik nem többdimenziós?

gúla
háromszög
oktogon
pont*

Soha nem voltam jó matematikából..., de a háromszög és az oktogon is síkidom az emlékeim szerint!
Töröljétek kérlek!


A sikidom az 2 dimenziós. Az több. A pont 0 dimenziós. Ne töröljétek kérlek
Dátum: 2008.12.31. 09:15:25
Idézet: Bekas - 2008.12.31. 01:36:02
Melyik a Microsoft adatbázis kezelő programja?
Acces
Explorer
Word
Exel


adatbázis-kezelő, Access, Excel
Mellesleg az Access a kérdező szerint a helyes válasz, de szerintem az Excel az pontosan adatbázis-kezelő.


Az Excel tablazatkezelo.
Dátum: 2008.12.31. 09:14:09
Idézet: Birka - 2008.12.31. 01:02:20
Aki szomorú és introvertált, az milyen a klasszikus besorolás szerint?
szangvinikus
melankolikus
kolerikus
flegmatikus

Tessek?


Ezek a klasszikus viselkedesformak vagy mi.
Dátum: 2008.12.30. 11:02:52
Idézet: ZHOR - 2008.12.30. 10:45:47
Melyik a leghosszabb folyó?
Nílus*
La plata
Kongó
Jangce

Ahogy nézegettem, az Amazonas átvette a vezetést.

http://www.geographic.hu/index.php?act=napi&rov=4&id=9554
A wikit nem említem, mert hát ugye az nem mindig pontos


Könyörgöm felejtsük már el a folyó hosszakat. Egy folyó hosszúsága sosem egzakt, mert van 167 forrása, és ugye a kis patakokat nem Amazonas pataknak hivják általában. Innentől kezdve kérdéses honnan is kéne mérni. Minden folyó hosszúságra vonatkozó kérdést törölnék.
Dátum: 2008.12.30. 10:17:01
Eltérő nézőpontok léteznek, és ez itt elég alaposan ki van fejtve.
http://en.wikipedia.org/wiki/Exponentiation#Zero_to_the_zero_power

Mindenképen törlendő a kérdés.
Dátum: 2008.12.30. 09:13:43
Idézet: Mucmuc - 2008.12.30. 01:15:43
Mék a világ legmagasab hegye?
Kárpátok
Alpok
Himalája
K2


Melyik, legmagasabb
Gondolom a kérdezőnek fogalma sincs mi a hegy és a hegység között a különbség. Mert itt 3 hegység és 1 hegy van felsorolva, ráadásul ha jól tudom a K2 ugyan a Karakórum hegye, de az meg a Himalája része. Kuka blues?


És akkor a hegységrendszert már e is említsük.
Dátum: 2008.12.30. 09:06:08
Idézet: Eviciusz - 2008.12.29. 19:35:18
Ezt ugyan priviben írtam meg ( hála Neki irritáló minősítést kaptam érte )de nem válaszolt , tehát közzéteszem :

Van egy olyan , hogy értelmező szótár . De biztosan hallottál már róla. Visszatérve a"triviális" szó jelentésére;

Közönséges, útszéli, otromba.
Triviális modor, triviális hang. - Szellemi értelemben: primitív, igénytelen, lapos, silány, agyoncsépelt.
Typographiáink (=nyomdáink) vagy hevernek, vagy holmi triviális könyvekkel tartják fenn léteket. (Csokonai) Latin szó.
A középkori iskolákban hét tantárgyat oktattak nehézségük sorrendjében, ezt az együttest nevezték a "hét szabad művészetnek".
A hétből három alkotta az alapfokot (grammatika, RETORIKA, LOGIKA), ez volt a "hármas út", a trivium.
A triviális tehát eleinte annyit tett: a triviumhoz tartozó, azaz elemi, alapfokú, túlontúl közismert; így fejlődött tovább mai jelentése felé.


Ezek között nem találom azt a szót , amit Te oly bölcsen, elfoghatónak tartasz.


Hopp ezt nem is lattam. Sztem en nem pontoztalak le, tehat nem egeszn ertem mi kozom a minositesedhez, de ha egyszer le is pontoztalak volna (ezt az irritaloo modon, fennhejazva kozolt hulyesegektartogatom).

Maganban termeszetesen valaszoltam a kovetkezo forum latogatasomkor, meg kicsit kesobb kuldtem 5 linket is a temaban.

BTW matematikaban hasznalatos a trivialis "egyertelmu"/"magatol ertetodo" jelentese. Peldaul, ha egy x^2 + y^2 = z^2 egyenletnek keresunk megoldast az egesz szamok halmazan (pitagoraszi szamharmasok a pozitiv egesz szamok halmazan) akkor a 0-0-0 negoldás hármas rögtön ránézésre láthatóen helyes. Ezt nevezzük triviális megoldásnak. A 3-4-5 pedig már egy nem-triviális megoldás.

Tehat ahogy maganbn is irtam, az, hogy egy forras nem emliti, meg nem bizonyitek, hogy nem is letezik az adott jelentes. Raadasul koznapi hasznalatban is ezt a jelenest hasznaljuk, nem a silany jelentest.
Dátum: 2008.12.29. 23:11:42
Mit jelent a golgota szó?
kehely
karó
karom
koponya


A szó jelentése: koponya/koponyahely.

Modositas: Hopp ugy latszik az olvasas teren kihivasokkal kuzdok. Komolyan ugy olvastam, hogy koponyakehely. Targytalan.
Dátum: 2008.12.29. 20:58:36
Kicsoda Santana?
a világ legnagyobb kung fu mestere
egy színész
a világ legjobb gitárosa
egy zenész


latin-rock gitáros

Hány vasúti pályaudvar van Budán?
3
1
4
Nincs


Csak a Kelenföldit meg a Délit tudtam felidézni, nem tűnik jónak a kérdés. Ha tévedek valaki javítson, neten em találtam anyagot.
Dátum: 2008.12.29. 11:17:50
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Csepel-sziget


A Margitsziget regi nevere kerdezett.
Dátum: 2008.12.29. 09:25:42
Ki Játszik a BLÖFF Nevű Filmben?
Brad Pit
Al Pacino
Király Zsolt
Robert De Niro


Jajjj.
Dátum: 2008.12.28. 23:46:22
Idézet: Lucc - 2008.12.28. 22:27:53
Van egy olyan kérdés, hogy mi az az egység ami nélkül működik egy számítógép.
Én a videokártyát jelöltem válaszként és nem fogadta el.
Pedig működik nélküle.
Ami feltétlen szükséges az csak az alaplap, CPU, memória, táp és BÁRMI, amin a betöltendő rendszer található.
(Sőt, ha elég perverz vagy és kiegészíted a BIOS-t a programmal amit futtatni akarsz, akkor még ez sem kell :-)
Így már elindul és működőképes egy számítógép. Arról nem szólt a kérdés, hogy mi módon kell kommunikálnia az userral, vagy hogy egyáltalán kell-e. Így a videokártya nem szükséges feltétele az indulásnak. De ha már itt tartunk akkor a HDD sem.


És ha már itt tartunk, akkor a PC-re (értsd az IBM PC-re) igaz a kérdés, és nem általában a számítógépre.
Dátum: 2008.12.28. 23:44:26
Idézet: Blem - 2008.12.28. 22:23:04
nem erre a kerdesre adott ertekelessel van bajom, hanem azzal a rengeteg szemettel, ami atmegy.


Mostantól ennyivel is kevesebb.
Dátum: 2008.12.28. 23:38:19
Idézet: Xrmhool - 2008.12.28. 20:11:13
Eddig próbáltam gondolkodtató kérdéseket feltenni,meg olyanokat amit a "gugli" nem dob rögtön,de rájöttem felesleges... Rossz kérdés lesz belőle Az összeadásos,kivonásos, szorzós,osztós,köbös,római számos kérdések meg csont nélkül pazarok ...


Hagyd a hisztit és légy férfi!
Dátum: 2008.12.28. 20:03:13
Idézet: Edef - 2008.12.28. 19:52:35
Nekem nem tetszik sem a stílus, sem a butaság, ami itt folyik.
Egy teljes felesleges harc volt szerintem amit tettem.


Mas szemeben a szalkat is...
De azert koszonjuk.
Dátum: 2008.12.28. 19:58:14
Idézet: Dell - 2008.12.28. 18:24:42

nem tudom miota netezel, en 15 eve, akkoriban nem volt ekezetes kommunikacio

Primo-n és HT-n tanultam meg a programozási alapokat, ujjaim csontbillentyűzeten edződtek és érintőbillentyűzeten fájtak. Benne vagyok elég régen!


Ha enyi kukacoskodas megengedsz en meg nem neteztem se a primoval, se a HT-val, és amit en muveltem veluk (10 PRINT "HELLO WORLD!" 20 GOTO 10) azt nem mernem programozasi alapoknak csufolni.

Hiaba fogalmazod te meg a forum hozzaszolasodat gyonyoru irodalmi stilusban es hibatlan helyesirassal, az ugyanugy sulytalan, mert 2 nap mulva az orok feledes homalyaba vesz. Nem fogjak felutni unokaink a VU forumot, hogy na olvassunk Dell papa bolcsessegeibol


Hohó, ez a 'Dell papa bölcsességei' rész már majdnem személyeskedés - nem illik Hozzád!


Az ironia leghalvanyabb jele nelkul ertettem.

Legyen bárhogy, én továbbra is megtisztellek Titeket az ékezetekkel. Nem is gondolnád, hogy mennyi 'hétköznapi beszélgetés' hagyott bennem nyomot. Nyílvánvalóan igényesen megfogalmazott gondolatok voltak - kisebb részt pedig otrombaságok.


En soha enm kifogasoltam, hogy ekezetekkel irsz. Regen volt olyan, manapsag mar a legtobb kliens jol kezeli az osszes kodolast.

Tudatosan helytelenül írni nem helyesírás!


Meg ebben sem ertek egyet. Peldaul, ha valaki stiluselemkent hasznal olyan szavakat, mint teccik, laccik vagy buxa, akkor az nem tekintheto helyesirasi hibanak.


A nyelv és a helyesírás szabályai folyamatosan változnak, ez egy dinamikus rendszer. Így alakulhatott ki a felszólító módnál például a hasonulások által új elfogadott szabály. Teccik, láccik, buxa - meglehet szabály lesz, hisz a köznyelv is az energiaminimumra törekszik, de ez ma még nem szabály ergo helytelen!


Valoban, de ezek jellemzoen szandekos szarkasztikus elirasok, nem tudatlansagbol fakadnak. Ezert teljesen mashova kategorizalnam oket. Megint máshova tenném az vok, ien, mien es hasonlo borzalmakat. Ezek kozul, aki figyelmes tudja, hogy egyet en is hasznalok, a "sztem"-et. Ebbe jogosan bele lehet kotni, en is csak azzal tudok mosakodni magam elott, hogy ez nem kiejetes szerinti rovidites.
Dátum: 2008.12.28. 16:49:09
Idézet: Eviciusz - 2008.12.28. 16:16:22
Mesélj édes !Ezek közül melyik a helyes ?


triviális: közönséges, otromba, elcsépelt; magától értetődő, egyértelmű, közismert, lényegtelen


Mikor lettem en edes neked? Mondjuk hizelgo ram nezve, csak nem ertem teljesen honnan ered.
Ebbol mindegyik helyes.
Dátum: 2008.12.28. 16:41:45
Idézet: Dell - 2008.12.28. 14:41:35
Amikor vétek, akkor én megköszönöm, hogy szóltok érte. Másrészről nekem nem az volt a problémám, hogy ékezetek nélkül ír valaki, hanem az, hogy ékezetek nélkül javítja más helyesírását.


De nem a hozzaszolasanak a helyesirasat javitja, hanem kvizkerdeseet. Kulonbozo kommunikacio szint.
Dátum: 2008.12.28. 16:28:22
Idézet: Dell - 2008.12.28. 14:27:29
Az internet a gyors pergo, de sulytlan kommunikacio hazaja, ahol a magyar nyelv ekezetmentes hasznalata teljesen elfogadott.


Gyorsaság: engem az lassít, ha ékezetek nélkül próbálok írni. Ez megszokás kérdése - Te rosszul szoktad meg.


Ugy igaz. De amikor gepelni tanultam meg nem letezett ekezetes billentyuzet. Plusz mivel informatikus vgyok a mayar billentyuzet a munkaban is rettentoen lassit, ezert tobbnyire ma is angol kiosztasukat hasznalok. Persze ha kell tudok azon is ekezetesen irni. De nem kell.

Súlytalan: valóban, azzá teszed - de ez kissé paradox, ha közben azt szeretnéd, hogy a véleményednek súlyt adjak.


Nem, tevedsz. Hiaba fogalmazod te meg a forum hozzaszolasodat gyonyoru irodalmi stilusban es hibatlan helyesirassal, az ugyanugy sulytalan, mert 2 nap mulva az orok feledes homalyaba vesz. Nem fogjak felutni unokaink a VU forumot, hogy na olvassunk Dell papa bolcsessegeibol. Eppen hogy csak maradandobb amit a neten irsz (kiveve talan egy blogot), mint amit kimondasz egy hetkoznapi beszelgetesben.

Tudod mi a minőség? Elvárási szintnek történő megfelelés. Amennyiben csökkentjük az elvárási szintet, valóban megfelelő lehet az ékezetmentes kommunikáció - de legyünk tudatában annak, hogy az egy alacsonyabb nívót képvisel.


Ugy igaz. Csakhogy, nem tudom miota netezel, en 15 eve, akkoriban nem volt ekezetes kommunikacio (illetve ami volt, arra fujt mindenki, mert platformfuggoen jellemzoen olvashatatlanna valt), tehat az ekezetmentesseg szamomra nem a szinvonal csokkentese, hanem megtartasa. Es valoban egy alacsonyabb szinvonalat kepvisel, bar nem alparit vagy igenytelent csak masmilyet. Mint ahogy eloszoban baratok kozott megengedheto, de megis alacsonyabb rendu az a stilus, hogy "na told oda a valagdat a csocsoasztalhoz, hogy feltorolhessem veled a padlot", helyett, hogy "kerlek faradj oda csocsoasztalhoz, hogy elkezdhessuk a jatekot". Amit ide írok, nem az nem munka, nem hivatalos szoveg, nem publikacio nem fajsulyos tartalom. Ez a forum es altalaban a netes kommunikacio nem kivanja meg az emelkedett szinvonalat. Azokon a teruleteken, ahol igenyes, maradandot kell alkotni, vagy legalabb olyat, ami annaknez ki en is hasznalok ekezetet.
Ugyanakkor attol, hogy ekezettel irok, vagy ekezet nelkul, nem befolyasolja, hogy helyesirast igyekszem szem elott tartani. Ugy erzem, bar bizonyosan ez a hozzaszolasom is tele van elutesekkel, es nem is foghatom ezt teljesen a low-end laptopok ultragagyi billentyuzetere, hogy azert ezen a teren en eleg jol allok.

Ugyanakkor elfogadott: én nem fogadom el. Legfeljebb kisebbségben maradok - bár a legtöbb fórumozó itt igényességről tesz bizonyságot, szóval még nem aggódom.


Megteheted, mint ahogy en is a velemenyeddel.

Magyar helyesírás egy létezik és annak a Te stílusod nem tesz eleget.


Na latod ebben nem ertunk egyet.

Az ekezetek tudatos hianya semmikepp sem tekintheto helyesirasi hibanak.


Ok, akko sztem ezse hibás mgfgalmazásmertporogvesporoltam az szókozokelmegbetukel.


Azt kell mondanom, hogy csusztatsz, mert eddigi hozzaszolasaid bizonyitjak, hogy rendelkezel olyan szintu eleslatassal, hogy a ketto kozotti eles hatarvonalat felismered.

Tudatosan helytelenül írni nem helyesírás!


Meg ebben sem ertek egyet. Peldaul, ha valaki stiluselemkent hasznal olyan szavakat, mint teccik, laccik vagy buxa, akkor az nem tekintheto helyesirasi hibanak.

Nem Rád, hanem Érted haragszom.


Köszi, érzem is a jószándékot mögötte, de kérlek próbáld te is érveimet megrágni, hátha van közte emészthető.