Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2009.01.24. 16:03:52
Amerikában mikor tartják a függetlenség napját?
június 04-én
augusztus 04-én
május 04-én
július 04-én


04-én, hát persze...

mi található a ,,k" gomb mellet[balra]?
p
s
w
j


Sirok. (A ,, is megvan?)

A"kis bőrpajzs" milyen tulajdonságokat ad?
+1-támadás,+1-elnyelés
+1 támadás ,+1-védekezés
+1-támadás
+1 védekezés


Már szerepelt és tele van hibával.


Hány horda van a Végyetúr játékban?
1
3
2
4


Mar szerepelt (elgepeles nelkul).
Dátum: 2009.01.24. 10:37:21
Miért értékelne rosszul jól feltett kérdéseket?
Lehet értékelni?
Mert az értékelő nem érti a kérdést*
Mert az értékelő hisztis, hogy neki nem jutott eszébe a kérdés
Csak
Dátum: 2009.01.24. 09:15:38
Mi a lgeértékesebb a négy pénznemből?
Cseh korona
Angol font
Argentín peso
Német euró


Ma is siralmas kerdeseket kaptam. Az arfolyamok nem fixek, nemet euro nincs.

Volt meg olyan is, hogy milyen szinu a Mikulas ruhaja.
Dátum: 2009.01.23. 20:33:44
KINEK VAN TÖBB NYAKI CSIGOLYÁJA?
EGYFORMA
NINCS IS CSIGOLYÁJUK
AZ EGÉRNEK
A ZSIRÁFNAK


NC.
Dátum: 2009.01.23. 15:19:57
Idézet: Liadas - 2009.01.23. 14:59:40
Nem vagyok nagy autószakértő, de én úgy tudtam hogy a Ford amerikai, az Opel meg német alapítású. Tehát előbbi amerikai az utóbbi pedig német autómárka. Szerintem a kérdés feltevője sem arra gondolt, hogy kiknek van többségi részesedése valamelyik vállalatban.


Igazad van.
Dátum: 2009.01.23. 14:12:33
Hol rendezték meg az első sakkolimpiát?
Londonban
Párizsban
Hágában
Varsóban


Elso nem hivatalos: Parizs.
Elso hivatalos: London.
Koszi.

Az alábbi városok közül melyik a leg délebbre fekvő?
Veszprém
Szeged
Salgótarján
Győr


Legdélebbre. Ennél próbáljunk már kitalálni ügyesebb kérdéseket.

Melyik nem európai autómárka?
Ford
Mercedes
Citroen
Fiat


No a Ford az eppen annyira europai, mint az Opel.

Melyik évben hunyt el Fábri Zoltán filmrendező?
1994
2005
1987
1973


ÉLT (Érdektelen lexikális tudás)


2008-as szezonban hányadik a sorban a hungaroring?
8
11
9
10


ÉLT, spec

Melyik anyag bázis?
sósav
kénsav
salétromsav
nátrium-hidroxid/nátronlúg/marónátron


Spec? Nem tudom ez mennyire alap kémiából, de nekem nincs meg.

Melyik formula-1-es csapatban versenyzett Mika Hakkinen 2000-ben?
Bar
Williams
Mclaren
Ferrari


Häkkinen (de ez meg elmegy), BAR, McLaren, spec(?)

Hogyan nevezzük a katanát magyarul?
pajzs
japán étel
japán kard
japán öltözék


katanának
En ezt rosszra ertekelnem, mint mindent amit egy elso szintu karakter gazdaja a jatekrol nem tudhat.
Idézet: Gabrillius - 2009.01.22. 19:11:23
A növények mivé alakítják a Nap energiáját?

nem alakítják semmivé
oxigénné X
széndioxiddá
vízzé
Sziasztok mi nem egyértelmű ebben? Mi a rossz válasz, vagy mi a több jó válasz?
Teljesen egyértelmű hogy a növények a Nap engeriáját fotoszintézissel (általános iskolai anyag) oxigénné alakítják.


Hat en ehhez nem ertek, de en azt hittem, hogy a CO2-bol nyerik ki a C-t a nap energiaja segitsegevel es ugy lesz belole O2. A nap energiajat meg elnyelik nem alakitjak semmive. Ha tevedek javitsatok.
Dátum: 2009.01.22. 23:30:15
Melyik Híd található a Gellért hegy Lábánál?
Lágymányosi híd
Északi összekötő Híd
Margit híd
Lánchíd


Borzaszto. Azonnal torolnit kapott jo valasz hianyaban.
Idézet: Soulhunter - 2009.01.22. 15:18:03
lehet h hülye kérdés, de nincs fellebbezési lehetőség?


Nincs. Max annyi, hogy itt azt mondjak a kerdesedre, hogy pedig az jo. es akkor felteszed ujra. Senkinek nincs energiaja azzal foglalkozni, hogy revizionalja a rossz kerdeseket.
Megjegyzem, hogy sztem is tul spec az Oasis-os kerdesed. Pedig szeretem az Oasist. Rajuk is tippeltem volna.
Idézet: VMagic - 2009.01.22. 15:11:46
Winnetou a híres indiánfőnök melyik törzshöz tartozott(Karl May regényhőse)?

sziú
mohikán
apacs
irokéz

Azért mert gyors gépelésnél így írtam az "indiánfönököt" nem kéne visszadobni a kérdést, ennél sokkal nagyobb hibák lettek elfogadva.


Nos tevedsz, amikor azt gondolod, hogy van olyan foku hiba amit benn kene hagyni. Semmilyen ertelmes erv nem sorakoztathato fel mellette. Maximum a lustasag, hogy nehogy mar ki kelljen javitanom.
De ki kell. A szokoz hibat is ki kell.
Idézet: Sir Ny - 2009.01.22. 09:22:03
Idézet: Zoltanszon - 2009.01.21. 15:33:01

Teszem hozzá, hogy bár a Te kérdésedben legalább valami érdekesség van (gondolok itt az "úgy, hogy összesen kétszer kaptak ki?" részre), ennek ellenére én is speciálisnak ítéltem volna. Ez az a bizonyos határeset (nálam) ami épp átkerül a rossz kérdés kategóriába. Nincs valami ilyened VB-vel kapcsolatban? Azt hiszem 2002-ben történt, hogy a Német válogatott a döntőben kétszer annyi gólt kapott, mint addig összesen. Ha erre kérdezel, akkor az részemről átmegy.

vagyis neked az a rossz kérdés, amit nem tudsz?


Ezt megvalaszolnam helyette: a leirtak alapjan NAGYON NEM.
Idézet: Craslorg - 2009.01.22. 08:10:00
Idézet: Kocos - 2009.01.21. 11:41:48
A Voda pedig NEM szponzoralja a Ferrarit.

Nem kell azert atesni a lo tuloldalara sem a rossz ertekelesekkel. Nem annyira a konkret kerdesre irom, de az, hogy kapasbol minden melyik filmben szerepekt/nem szerepelt kerdest rossznak jelolsz az tulzas. Ezek kozepes szinvonalu kerdesek, illetve a szinesztol es a filmektol fuggoen lehet jobb/rosszabb. Egysegesen elvetni oket nem kene.
Ezért csak 98 %. De úgy gondolom annyi ilyen típusú kérdés van már, hogy tényleg csak a kiemelt művek/írók esetén van értelme.


Azt az ervet en nem igazan tudom elfogadni, hogy sok ilyen van mar. Egy kerdest objektiven kene vizsgalni, sot ha elfogadjuk, hogy az eddigi ilyen kerdesek jok, akkor a kerdesfeltevo joggal var jo ertekelest a hasonlo sablonu uj kerdesere.
Irom ezt az eredeti kerdestol oly mertekben fuggetlenul, hogy azt sem tudom mi volt az.
Idézet: Misi12 - 2009.01.21. 14:50:21
Ki nyerte meg 2007–2008-as német labdarúgó-bajnokságot úgy, hogy összesen kétszer kaptak ki?

Werder Bremen
Borussia Dortmund
Chelsea FC
Bayern München(ez a jó válasz)

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Ez miért speciális kérdés? Eddigi hasonló jellegű kérdéseket elfogadták. Ezt miért nem?


Ez valoban tul spec. Aki nem koveti a focit az nem tudja. Ha eddig ilyet elfogadtak az volt a hiba.
Hat ez sajnos hibas ertekelesnek tunik.
Idézet: Zoltanszon - 2009.01.21. 13:09:51
Akkor innentől: Az a fő szponzor, aki a legtöbbet adja az istallónak nem? Minthogy nem tudjuk a pontos adatokat, mert nem hozzák nyilvánosságra, én nem tudnám megmondani, hogy az elsődleges szponzor...

Szerk: Csak helyesírás


Azt nem hozzak nyilvanossagra, hogy ki mennyit ad, de meg szoktak nevezni egy foszponzort.
Idézet: Lanmandragoran - 2009.01.21. 11:44:01
Nekem a legfőbb problémám a szponzoros kérdéssel, hogy bár a Philip Morris a főszponzor, az EU szabályok szerint ugyebár 2006 óta nem lehetnek dohányáru reklámok az F1-ben sem, tehát a versenynaptár felében nem lehet sehol Marlboro kiírást látni a csapaton, vagyis aki nem követi rendszeresen a futamokat, az nem fogja tudni, hogy ő a főszponzor, ráadásul a Martini is csak az év végén szállt ki a szponzorálásából. Ergo aki összesen látott mondjuk pár európai futamot, az azt látta, hogy Marlboro felirat sehol, Martini viszont van.


Pontositok: sehol nem szerepelt mar a Marlboro felirat 2008-ban, csak a vonalkoddal utaltak ra. A tobbi reszevel egyetertek. A Martini tamogatta a Ferrarit? Ezt nem is tudtam.
Idézet: Craslorg - 2009.01.21. 11:22:35
Ez a főszpopnzor kifejezés alapban nem jó. A voda jelenleg is szponzorálja a Ferrarit, nem is kicsit. No meg aki nem olyan F1 buzi, mint én vagy te, az még messzebb lesz a megoldástól. A Shellt azért írtam, mert akár ők is lehetnének a főszponzor, tehát akkor a kérdés illetve a válaszok nem jók. Szerintem.

Ja, itt jelzem mindenkinek, hogy ÉN a melyik filmben szerepelt, melyik filmben nem szerepelt, melyik nem az ő könyve, melyik az ő könyve típusú kérdések 98 %-ban roszz/spec-et érnek nálam. A miértre korábban már írtam. Lehet ezért utálni, nem igazán érdekel.


Ezt a Shell is lehetne foszponzor felmondatodat nem vagom. Persze ha nagymam villamos lenne, akkor csilingelne. Nem a Shell a foszponzor, hanem a PM, tehat ettol a kerdes meg lehet jo.
A Voda pedig NEM szponzoralja a Ferrarit.

Nem kell azert atesni a lo tuloldalara sem a rossz ertekelesekkel. Nem annyira a konkret kerdesre irom, de az, hogy kapasbol minden melyik filmben szerepekt/nem szerepelt kerdest rossznak jelolsz az tulzas. Ezek kozepes szinvonalu kerdesek, illetve a szinesztol es a filmektol fuggoen lehet jobb/rosszabb. Egysegesen elvetni oket nem kene.
Idézet: Viharfelho - 2009.01.21. 10:53:37
Miről híres Angus Young, gitáros?

Extrém frizurájáról
Egyedi színpadi táncáról +
Botrányos magánéletéről
Mély hangjáról


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

10 percen belül szép munka...
Kedves gyerekek, a bácsi az AC/DC gitárosa. Tudjátok, akit utánozni próbáltatok a seprővel, vagy porolóval.

Mindegy, muszáj leszek piás kérdéseket felrakni, azok legalább biztos bennmaradnak...


Sztem meg arrol hires, hogy o az AC/DC gitarosa. Viccet felreteve en tudom kirol van szo, de lovesem se lett volna melyik a helyes valasz.
Idézet: Craslorg - 2009.01.20. 22:09:09
Nem - csak - az a probléma, hogy nem általános, de azon belül honnan tudjuk, melyik volt a főszponzor? PM? Voda? Shell?


Hat a Shell nem szerepel a valaszok kozott, ami ugye segithet rajtad, a Voda meg mar egy ideje a McLarent szponzoralja.