Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2009.01.26. 20:47:10
Idézet: Butchman - 2009.01.26. 19:50:31
Valahogy én úgy érzem, hogy az alacsonyabb szintűek könnyebben megcsinálják... Kisebb a támadásuk, erejük, stb. Persze lehet hogy szubjektíven látom.

Lassuk be az ero teljesen mind1.
Dátum: 2009.01.26. 18:52:14
Milyen színű a menyasszony ruhája?
Fekete
Rózsaszín
Fehér
Nincs is ruhája ;-)


Tagado valasz (tovabbiakban TV).

Milyen állat a lappantyú ?
Meztelencsiga
Madár
Rája
Teknős


Szokoz tobblet (lassan erre is rovidites kene).

A tuszik és a hutuk között állandó törzsi viszály van. Több nagy népírtás el is híresült? Melyik országokban?
Mianmar és Kambodzsa
Líbia és Szíria
Ruanda és Burundi
Libanon és Izrael


Szep kerdes, de az elso kerdojel helyett pont kene. Meg mondjuk igazabol igy lene helyes:
Több nagy népirtás is elhíresült. Mely országokban?

Ki írta " A Végtelen Történet" című könyvet?
Padisák Mihály
Michael Ende
Mark Twain
Krúdy Gyula


Szokoz tobblet.

Mikor volt Tildy Zoltán köztársasági elnök?
2006
1946
Nem volt
1956


TV
45-46
Idézet: LanMaffia - 2009.01.26. 16:53:58
gondolom azoknak az embereknek akik itt oltanak mintha tűzoltók lennének még egy kérdését sem dobták vissza. MEEEERT itt mindenki zseni?

Talan ulzas, hogy egy ertelms es jo kerdes feltevesehez zseninek kell lenni. Nekem 1 kerdesemet dobtak vissza, azt igazabol a mai napig ugy erzem, hogy jogtalanul, meg is osztottam valamelyik forumon a kozonseggel, nem mondta senki, hogy rossz. Persze nem sajnalom, mert az egyik leggyengebb kerdesem volt.

Egy kerdesem lett kiveve utolag az admin altal, mert tul spec-nek minositettek, igy utolag bar az egyik legjobban sikerult kerdesem volt, be kell latnom, hogy valoban hatareset volt a specialitas teren.

Ezen kivul meg 8 kerdesemnek nem sikerult elernie a 25%-os minimum talalati aranyt. Azok javat nagyon sajnalom, mert erdekes tudasra kerdeztek.

Amit nem csinaltam: nem jottem ide kioktatni mindenkit, hogy milyen jo kerdest irtam ki, es hogy aki azt nem ertekelte jora az egy hulyegyerek, mert biztosan nem is tudja.

Vagy itt mindenki általános műveltségi kérdést tesz fel?

Igen.

Továbbá... Egy egyes szintű karakter nagy eséllyel sok mindent nem tud a játékról, ennyi erővel azokat is lehet visszadobni.

Teljesen egyetertek, irtjuk is oket, ahol erjuk.

És mi az általános műveltség? Mert ez korhoz kötött jutalom ám... 13 évesen teljesen más mint 30on. Akkor a 13 éves játékos kapásból vissza fogja lökni a kérdést, mert neki nagyon nem általános... ejj milyen hülye viták vannak itt.

Par alapveto tevedesedet korrigalnam ha megengeded. Vagy nem is, fogalmazzunk inkabb ugy, hogy rautatnek par pontra, ahol elter a velemenyunk. Valoban a szeleskoru altalanos ismeretek jellemzoen az idosebb korosztalyhoz kothetoek, hiszen io kell ahhoz, hogy az ember felszedje az ismeretanyagot. En is rengeteget tanultam a VU kvizbol, pedig nem 13 vagyok mar.
De ettol meg az altalanos muveltseg az bizony nem korfuggo. Az egy nem teljesen egzakt, de azert nagyjabol megfoghato fogalom. Es bizony nem mindenki rendelkezik felette. Eletkortol fuggetlenul. Siman van 30 eves ember, aki nem tud annyit, mint egy masik 13 eves.
Ha valaki megis az alapjan iteli meg a kerdeseket, hogy vajon o tudja-e, attol el kell veni az ertekelesi jogot.
Idézet: Birka - 2009.01.26. 11:19:12
Mi értelme van 2 fölé építeni a citadellát??? A wikiben lehet kellene némi infó az épületről

Módosítás: 1-ről 2-re, bocs Morti, de a kérdés ez lenne eredetileg!


Nyilvan annyi szintnyi csapast raksz a celpontra egy hasznalattal ahanyas szintu a citadellad.
Dátum: 2009.01.26. 13:23:11
Idézet: Bekas - 2009.01.26. 11:25:20
Idézet: Gau84 - 2009.01.26. 10:47:02
Az egy dolog, hogy kezdődjön nagy betűvel, de ugyanaz a helyzet ezzel is, mint a SW, milyen vadászgép nincs kérdéssel. Bár ha valaki meg tudja magyarázni nekem, hogy miért is ennyire lényeges a kutya neve a történet szempontjából, azt megköszönném.



Egyáltalán nincs igazad, sem ezzel, sem a SW kérdéssel. Bolyhoska volt a neve és ha végignézted a HP filmeket, akkor miért nem jegyezted meg? Jópárszor elhangzott benne. A Cavinton jó a feledékenységre.


Miert lenne az alapmuveltseg resze megnezni akarcsak 1 HP filet is.
Rendben tudjuk, hogy ki irta. Rendben tudjuk, hogy mi a tortenet vezerfonala (varazsloiskola, fogonosz).
Rendben ismerjuk HP, Voldemort talan meg Dumbledore nevet. De ami ennel specifikusabb az mar nem resze az altalanos muveltsegnek.

Egy HP kvizben egyebkent kivalo kerdes lenne. Van ilyen a neten.
Dátum: 2009.01.26. 13:18:54
Idézet: Mormord - 2009.01.26. 10:41:42
Melyikük nem lett öngyilkos?

K o s s u t h L a j o s
K u r t C o b a i n
J ó z s e f A t t i l a
A d o l f H i t l e r


BTW Kurt Cobain ongyilkossaga vitatott.
Dátum: 2009.01.26. 13:17:04
Idézet: Drakoon - 2009.01.26. 10:14:27
Milyen vadászgép nincs a "Csillagok háborújában"?
C szárnyú
X szárnyú
A szárnyú
B szárnyú

Helyes válasznak a "C szárnyú" elfogadható a gép szerint.
Namost, nem vagyok egy SW fan, de X az tuti hogy van. viszont A és B szárny szinte esküdnék hogy nincs. Kérem már hogy az ilyen hülye kérdéseket mellékeljük a játékból. Azt is meg kellene dorgálni aki ezt elfogadta.


Ha van egy mod ne eskudj.
http://en.wikipedia.org/wiki/A-wing
http://en.wikipedia.org/wiki/B-wing

Y szarnyu is volt. Meg lehet, hogy mas is, de azokat nem ismerem. Tovabbi reszletekert ajanlom a wookieepediat.

Ja ha azt mondod spec azt alairom.
Dátum: 2009.01.26. 09:55:32
Melyik nem autó márka?
Suzuki
Renault
Concorde
Mercedes


EKH
Idézet: Byzon - 2009.01.25. 12:32:46
Idézet: Gort - 2009.01.25. 12:31:23
És az miért baj? A szabályok engedik.


Na ez a legnagyobb baj.
Eddig is azt mondtam, most is azt mondom, ennél a résznél mikor kitalálta a Citadellát tuti nem volt magánál a játékvezetés.


Ketelu fegyver az biztos. De sztem nem kovettek el hulyeseget, hogy beraktak. Az egyik ele nyilvan az, hogy eroforrast von el a jatekbol ha hasznaljak, ez lassabb karaktereket, jobban kontrollalhato fejlodest jelent, ez egy fejleszto szemszogebol mindig jo.
A masik pedig az, hogy esetleg valaki emiatt hagyja abba a jatekot.
Ugyanakkor sztem lehet bizni a jatekosok jozansagaban, abban, hogy hamar eszreveszik a vegtelen citadellazas senkinek sem jo, es kompromisszumokat kotnek.

Igazabol kozben meg ket aspaktus eszembe jutott.
A haboruk a citadellazas miatt visszaszorulhatnak (bar eddig nem tettek vagy nem emiatt), ami csokkenti a jatekelmenyt.
Ugyanakkor a bonyolult politikai struktura es az intrikak amik hatasara kialakulhatnak novelhetik.
Idézet: Rius - 2009.01.25. 12:20:58
Mostani konkrét esemény a Velim Cervesiam kontra Az Ősmágia Tornya. Erről azonban ők vagy nyilatkoznak, vagy sem.
Használni 5 szövetségi tag tudja 100VP-ért aktivizálva. Nem tudom hány főre rakható, sem azt, hogy milyen sűrűn, mert sosem használtuk és mi csak azért lettünk a Citadellarács tagjai, mert valóban játékrontó, öncélú elemnek érezzük.


Nemi tudnivalo rola. 24 orankent aktivalhato. Ennyi idonkent korlatozas nelkul lehet vele lovoldozni. Az egy szovetsegen levo csapasok szintje osszeadodik, es nem haladhatja meg a szovetseg tagjainak szamat. Csapast akkor is lehet rakni egy szovetsegre, ha azon mar a maximum csapasszint van, de erdemleges hatasa nincs. A csapasokat darabonkent lehet semlegesiteni. Epiteskor 1+csapaszint*0,05 oszto van ervenyben az epites haladasara (szerencse, osszepites, kincspont nem tudom hogy valtozik, mert nem probaltam).
Egy csapas semlegesitese 5000 LE, ami teljesennormalis epitesnek szamit. A szerencse ugyan nem fejlodott amikor mi hatastalanitottunk, de azt igerte Miklos, hogy az is fog. Gondolom vilagos, hogy ez miert fontos, ha nem szivesen kifejtem. Lelekkutbol sem lehetett semlegesiteni, de erre is kaptam igeretet, hogy valtozni fog.
Dátum: 2009.01.26. 08:15:33
Magyarország hányadik lett az éremtáblázaton Pekingben?
16
21
19
25


20.

Micsoda a trícium ?
Jogi szakkifejezés, harmadrendű vádlott.
Römiben amikor 3 lapot teszünk le egyszerre.
Az ókori Rómában a 3 vezér szövetségét hívták így.
A hidrogén radioaktív izotópja


Nagyon jo kerdes, az irasjel elotti szokoz torlendo.

Milyen lesz a néger, ha belemegy a Vörös tengerbe?
Vörös
Kiütéses
Vizes
A válaszban nem megengedett szó szerepel!


EKH
Idézet: Danka33 - 2009.01.25. 12:07:48
A Pusztítás Citadellája. Fogas kérdés. Itt van ugye, a Citadellarács. Ha jobban megnézzük, ezt a legnagyobb 3 szövetség hozta létre. Mit jelent? Ha megcsapnak citadellával, visszacsapnak. Hol van itt a haszon? A három legnagyobb szövetség(Elit, Azúr, TGY) ezzel azt érte el, hogy nem támadják őket citadellával, mert a többiek ilyenkor kötelesek megtorolni azt. Ezzel bevédték magukat és még csak a VP-jük sem fogy válaszcsapásra. Ezzel szemben, a Citadellát előbb vagy utóbb, de kettes szintre fel kell húzni. Ha már ott van, akkor meg miért ne használjuk?


No erre a kerdesre egyszeru a valasz. Ez egy alapvetoen PvP jatek mint tudjuk, de a jatek nem attol lesz PvP, hogy elborult agyu vergozos emberek jatszanak benne, hanem mert ez eri meg a jatekban. A citadella hasznalata alapbol - tehat ha koritest nem rakunk melle, nem eri meg a jatekban.
Ha valaki ugyesen hasznalja, akkor lehet terrorista fegyverkent forgatni es valtsagdijat kovetelni a hasznalat mellozeseeert. Peldaul, ha van olyan szovi, aki elhiteti magarol, hogy neki nem szamit mennyi csapast kap.
Eddig azonban szereny ismereteim szerint a citadella hasznalata (se pro se kontra) nem vezetett elonyhoz.A miertre a valasz: azert, mert nem jutunk altala elonyhoz, de komoly az eselye, hogy hatranyunk szarmazik belole azon szovetsegekhez kepest, akik nem hasznaljak.
Eddig a racionalizmus.

Aztan persze jonnek az erzelmek, a sertett onerzetek, es elokerul a citadella, mert sokszor az embereknek nem szempont az, hogy ok ne jarjanak rosszul, ha el lehet erni, hogy a masik rosszul jarjon. Ez elsore borzalmasan hangzik, de hat ilyenek vagyunk: emberek vagyunk.
Dátum: 2009.01.25. 20:19:08
Idézet: Drag00nKnight - 2009.01.25. 20:04:50
Miért van az h ma az összes debil kérdést megkapom???

Kinek tuladonítható a nagy vörös szem a Gyűrűk Ura c. filmsorozatban?
Frodo
Boszorkánykirály
Galadriel
Szauron <===

Spec.
Ebből sorozatot is csináltak? Én csak a film trilógiáról tudok...
Mellesleg az ürgének nem is látszódik a szeme!

Kérhetek egy törlést?


Filmsorozat helyett talan a filmtrilogia helyesebb lenne, de a valasz helyes.
Dátum: 2009.01.25. 20:16:55
Idézet: Zaccmester - 2009.01.25. 19:31:21
Kérek azonnali törlést, az átengedőknek pedig kiemelt gratula!

hányszor potyázhatsz 1 nap ?
50
48*
24
55


Arra akart kerdezni, hogy bunti nelkul, ha a vonatkozo szakertelmed nullas. Persze nem sikerult.
Dátum: 2009.01.25. 20:06:29
Mi a mese címe "Piroska és a ........"?
Piroska és a hat angyal
Piroska és a hét törpe
Piroska és a farkas
Piroska és a tizenkét kőműves


EKH

Ha van a buszon 3 ember és a következő megállóban leszállnak 7-en akkor hányan vannak most a buszon?
7
-4
ez nem lehetséges x
4


Dupla EKH (Ertekelesre katam szerencsere)


Hanyas szintű Mágustorony ill. Őrtorony kell a katalizátor építéséhez?
7-5
5-3
3-5
4-6


spec

A gyűrűk urában kik harcoltak az emberek oldalán Középfölde szabadságáért??
Orkok
Tündék
Törpök
Uruk-Hayok


Egy plusz kérdőjel, Uruk-haiok, továbbá sztem spec is.


Ha egy kocsira az van irva hogy Quatro az mit jelent ?
Azt hogy 4 hengeres.
Azt hogy öszkerekes.
Azt hogy 4 légzsák van a kocsiban.
Azt hogy 4 személyes a kocsi.


Azt jelenti, Sufnituning Béla helyesírás terén kihívásokkal küzd. (Quattro)
Dátum: 2009.01.25. 17:29:33
Idézet: ArkAngyal75 - 2009.01.25. 13:01:39
Melyik filmben alakította Jeremy Irons Bruce Willis ellenfelét?
Die Hard 1
Die Hard 4
Die Hard 2
Die Hard 3*

Biztos...


Imadom ezeket a filmeket, ezert bar egyertelmuen spec, azert megjegyeznem, hogy csupen egy filmcimet sikerult eltalalni.
Die Hard
Die Hard 2
Die Hard: With a Vengeance
Die Hard 4.0
Dátum: 2009.01.25. 17:18:52
Idézet: ArkAngyal75 - 2009.01.25. 13:01:39
Hogy írják helyesen?
Gillet
Gilette
Gillett
Gillette

"Ez hülyeség kérem" - Besenyő István


Jajj koszonom! Ez annyira szep megfogalmazas, hogy atvennem. Sot masoknak is javaslom. Sot rogton roviditeem is, mert az ugy jo.
EHK - Ez hulyeseg kerem
(emlekeztetoul: ELT - Erdektelen lexikalis tudas)
Dátum: 2009.01.25. 17:14:04
Idézet: Sir Ny - 2009.01.25. 11:52:34

Melyik csatorna műsora a Barátok közt?
VIASAT 3
FILM +
RTL CLUB
TV 2

pontosan, az a csatorna műsora.


Ebbe erdemtelenul kotottel bele, magyarul teljesen helyes a megfogalmazas.
Persze a kerdes ettol meg torlendo, ha masert nem - de-de masert is! - hat azert, ert a FILM+-on ismeteltek egy idoben (az is az RTL csoporthoz tartozik). Ja es RTL KLUB a csatorna neve.
Dátum: 2009.01.25. 10:29:04
Mikor volt a magyar felvilágosodás?
1812
1770
1772 x
1647


Ugy tudtam ez egy idoszak volt.

Az alábbiak közül melyik PC játék jelent meg legkorábban ?
Sacred 2.
Two Worlds
Diablo II.
Sacred


ELT


Ha láthatatlanná válsz, mennyi bónuszt kapsz tulajdonságaidra?
+10-et tulajdonságaidra (+ szintkülönbség x 3).
+10%-ot.
+15%-ot.
+15-öt tulajdonságaidra.


10+szint*4
Igaz ez nincs dokumentalva.
Dátum: 2009.01.24. 21:01:51
Idézet: Soleil - 2009.01.24. 18:57:54
sziasztok! valami nem stimmel a "szerencse" résznél abban a táblázatban, ami azt mutatja, hogy mennyi összépítés mellett mennyi a szerencséd. nekem most éppen 50-es a szerencsém, míg a táblázatban szereplő összeghez képest 41000-36600 LE-vel többet építettem. ez egy kicsit nagy különbségnek tűnik.


A tablazat akkor igaz, ha 1000 epites utan kepted meg a szerencset ES nincs epites szakertelmed.