Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2009.03.14. 12:08:57
Idézet: Bolsevik - 2009.03.14. 11:10:27

Egyik sem igy mukodik, javasolm elolvasni a leirasukat ujra.


Elolvastam. Légyszi pattanj már le a magas lovacskáról, és muti meg nekem hogy miért nem így működik. Lehet hogy bennem van a hiba, de én úgy tudom hogy a kritikusnál csak akkor kattanhat be a százalékos esély, ha a tiéd magasabb mint az ellenfélé, ugyanígy a kivégzésnél.


Ha nem haragszol, most nem allnek neki egy teljes osszehasonlito elemzesnek, csak ket aprosagot emelnek ki: A kritikusnak nincs maximuma. A kivegzesnel szted milyen esetekben fordulat az elo, hogy a ket fel egyszerre vegzi ki egymast? Ugyvan, jol latod csak akkor ha visszacsatolo varazslatot lo valamelyikuk. Lehet, hogy mar volt egyszer vagy ketszer ilyen a jatekban, de nem biztos.
Es ez tenyleg csak ket aprosag, a rengeteg kozul kiragadva.
Dátum: 2009.03.14. 10:39:47
Idézet: Bolsevik - 2009.03.14. 08:36:59
Ne haragudj, de szerintem ezt te sem gondolhatod komolyan. Persze, szinte már látom magam előtt ahogy komplett klánok kapnak lóra és átmennek mondjuk smaragdnak. Egyrészt pengetnek érte fejenként 50 őskövet, másrészt otthagyják a szövetségi épületeiket amikbe igen sokat belefeccöltek, és aztán az új hordában új klánt építenek fel hónapok alatt, több millió LÉből. Kisebb klánokba nem mehetnek, mert nem nagyon van olyan szövetség amelyik egy komplett másikat be tudna fogadni. Vagy ha igen, akkor az olyan is


Teljesen komolyan gondolom.
Ugyan miert ne tudna egy kisebb szovetseg befogadni egy masik kisebb szovetseget? Volt mar ra pelda, jol kivitelezheto, es a nagy tagletszammal utana erosebbek lesznek, mint elotte.
Teljesen kivitelezheto az egyeni valtas, vagy egy osszeszokott csapat eseteben az egyutt valtas.

De ha tényleg ilyen egyszerű lenne ez, akkor az felvet néhány újabb kérdést. Pl. mi van akkor ha hirtelen mondjuk a zafír horda lesz a legnépesebb, mert mindenki oda megy? Akkor az akadémiát újonnan elérők már őket fogják szeretni. Akkor ez a népvándorlás eztán történjen meg rendszeresen, mondjuk párhavonta? (Ismét mondanám, szvsz ennek semmi realitása nincs, csak felvetettem.)


Pontosan ez lene a lenyeg, hogy a hordak letszama kozotti erosen felborult egyensulyt igy helyre lehetne rantani. En ugy meg azt is javasoltam, hogy bizonyos idokozonkent a gyuloleted targyat valtoztathatsd. Hetente? Havonta? Igazabol mindegy, de ha a nepesseg elkezd egyenletesebben eloszlani a hordak kozott, akkor a gyulolet is egyre egyenletesebben oszlik majd el.

Persze tudom, hogy sirni konnyebb.

Ezért kellene ezt a szakértelmet "univerzálissá" tenni, hogy ne lehessen egyetlen hordára kihegyezni. Ha mindhárom hordára ki lehet fejleszteni, akkor innentől valóban taktikázni kellene, mert amint látjuk ha csak egy hordára fejleszted akkor nagyon megéri, míg hát háromra már valószínűleg nem.


Vagy inkabb valoszinuleg megis nagyon megeri. Es igen ez vloban komoly taktikazast rejtene magaban, hogy mindenki minegyiket maxra tolja. Mindegy kit tamadsz, mert te is gyulolod ot es o is teged. Valoban ez lenne a taktika diadala! Ugyan...

Ha pedig továbbra is csak egyre lehet, viszont van ellene ellenrakéta, szerintem az is jó megoldás, mert pont így működik a kivégzés és a kritikus ütés is, és ezekre én még nem hallottam panaszt.


Egyik sem igy mukodik, javasolm elolvasni a leirasukat ujra.
Dátum: 2009.03.14. 10:30:20
Ne haragudj, de korabbi hozzaszolasaimat nem olastad el, es most felinfok alapjan probalsz reagalni. Igy aztan erosen mellelosz.
Dátum: 2009.03.14. 10:28:11
Miklos: amikor azt mondom, hogy egyedul kene dontened, az alatt nem azt ertem, hogy bemesz egy gumifalu szobaba 1 napi hidegelelemmel, magadra zarod az ajtot, majd masnap reggel kicsit borosasan a megoldassal bukkansz elo.
Termeszetesen nagyon jo meghallgatni az emberek velemenyet, menezni, hogy mi az amire vevok, mi az amire esetleg nem.
Nem mellesleg sztem pont a legjobb megoldast valasztotad volna sajat kutfobol. Nyilvan azert nincsrajta szavazat, mert az egy konszenzusos megoldas, amiert mindket oldalnak fel kell adnia a velemenyebol. Mindket oldalnak va ennel lenyegesen kedvezobb pont ezert oda szavaz. Pont ezrrt mondom, hogy a dontest kulso szemlelokent kell meghozni.
Idézet: Lui1965 - 2009.03.14. 09:40:33
Itt a következő.

Melyik fegyverről neveztek el egy számítógépalkatrészt ?

colt
Winchester
tőr
kard

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.


Aki számítógép előtt ül annak ez tulajdonképpen lehet kérdés ? Vagy minek ül ott , ha azt se tudja mi előtt ül ?


Roppant igenytelen kerdes.
Idézet: Semelyik - 2009.03.14. 09:22:27
Nekem V2-sként például lövésem sincs.

Eppen lehetne. A hirarchivumban szerepel.

Ugye hogy ez nem is kvízkérdés.

De annak olyan nagyon azert nem neveznem. Erdektelen lexikalis tudas.
Idézet: Zsiri - 2009.03.13. 20:33:43
akkor meg be kellene szüntetni a kvíz kérdés írási lehetőséget mert csak vérnyomásomon javít a karim stajain nem


Van ott egy gomb, hogy lemondasz a kerdesfelteves jogarol. Ez persze eddig is adott volt, de mostmar LE is jar erte.
Idézet: Bagira76 - 2009.03.13. 20:30:22
Ezt nem mondod komolyan...

Aki hallott már darts-ról az tudja mi .

Ez olyan mintha nem tudnád mi a fociban a les...


Es rohogni fogsz azt sem tudjak egy csomoan.
Idézet: Bagira76 - 2009.03.13. 20:23:16
Megoldás : legyél te is hülye


Es lam jo peldaval jarsz elol.
Idézet: Zsiri - 2009.03.13. 20:16:24
Mennyi a DARTS-ban a legmagasabb kiszálló 3 nyílból 501 dubelout-nál?

180
171
170
50

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

meg azt sem hogy mért nem olvassa el a kérdés értékelő a kérdést ,ja mert amire nem tudja a választ az élből spec:S


Sajnos nincs igazad. Bar a kerdes erdekes esjopofa, aki nincs kepben a darts szaalyai illetoen az azt sem udja, hogy mi az a doulbeout, igy eselye sincs valaszolni. Tolem is specet kaptal volna.
Dátum: 2009.03.14. 06:41:32
Idézet: Darah - 2009.03.13. 21:11:49
A válts hordát meg elég gyatra érv, amikor már nagyra felhúzott, és jó közösségű szövetség tagja vagy.


Ez az, ami miatt en azt mondtam, hogy a problema TOP specifikus. Alacsonyabb szinten azert boven belefer egy hordavaltas, akar ugy is, hogy az egesz gyemant szovi atmegy a masik hordaba, es csatlakozik egy ottani szovihez.
Dátum: 2009.03.14. 06:36:36
Idézet: Darah - 2009.03.13. 21:11:49
A játék elején még messze nem voltak olyan módosítások, mint most vannak.


Elnezest kivanok, hogy nagytudau szovitarsamat idezzem, de itt nem modositasrol, hanem uj fejlesztesrol folyik a vita. Nem pont ugyanaz.
Dátum: 2009.03.14. 06:24:09
Idézet: Darah - 2009.03.13. 15:18:59
Fölöttem már szépen leírták az a sok szép nemkitolást, aminek _ellenére_ még mindig a TGY vezet.


Mit vezet? Villamost?
Ha a lelekut toplistara gondolsz, akkor megjegyzem, hogy azt egy 10 epitorabszolgabol allo szovi is vezethetne. Termesetesen fontos es jo a nagy lelekkut, de azert nem mernem kijelenteni miatta, hogy "a TGY vezet".
A nemkitolasokat meg mar leirtam. Tenyleg nem.
Dátum: 2009.03.14. 06:17:02
Idézet: Khetty - 2009.03.13. 15:06:08
Szóval ezt a "muszáj portyázni" szókapcsolatot ne használjuk már fel indoknak, mert semmi kényszerítő erőt nem látok senki feje fölött, hogy "Ha nem portyázom ma 30-szor, akkor lecsap rám Fairlight villámos haragja!"


Pedig sztem hasznalhatjuk batran. Ez egy PvP jatek, amiben ha hatekonyan szeretnel fejlodni, akkor a portyapontokat el kell kolteni. LE is jon belole, de az minimalis, TP ar erezhetobb mennyiseg, es ami a legfontosabb az allatokat is fejleszted vele.
Dátum: 2009.03.14. 06:09:10
Idézet: chehs - 2009.03.13. 13:30:27
Portyapont? Felfelé támadás Tp módosítás? A támadási olló szétnyitása? Bajnoki kategória változtatás? Torony?


Nezzuk sorban oket.
PP korlat: ez mindenkit ugyanugy erint, a gyemant bonusz magas szinten valo elertektelenedesere komoly hatassal nincs.
Felfele tamadas TP: ennek a gyemantok haszonelvezoi voltak inkabb, mivel az elszaladt Hordasok befogasa pont ezaltal valt kivitelezhetove. A szintvisszamaradast nem olte meg a dolog, latjuk, hogy az tovabbra is el es virul.
Tamadasi ollo szetnyitasa modositas nem volt, osszecsukasa volt helyette, ami megsem egeszen ugyanaz. A topot kiveve hatasa a jatekosokra minimalis, a topot szivatta rendesen, es ott meg zomeben Hordasok vannak.
Bajnoki kategoria valtoztatas: abszolut minden hordara egyforman hatott, szerencsetlenul intezodott, de mar tul vagyunk rajta. Raadasul a bajnoki viadalnak a jatekra komoly hatasa nincs (A kvizolimpia hatasa lenyegesen erosebb).
Torony: it valoban bekovetkezett egy modositas, en azt mondanam, hogy alapvetoen nagy htrany nem erte a TGY-t (masok gyemantosokrol ez esetben nem beszelhetunk), illetve amennyi erte amiatt boven karpotolja a +2 het effektive ingynes hasznalat. Itt jegyzem meg, hogy a csokkenesnek szamukra is van pozitiv oldala, de lehet, hogy ki is tudjak hasznalni majd, leet hogy nem, ez a jatekban resztvevok taktikajan mulik leginkabb.
Dátum: 2009.03.14. 05:57:57
Meg csak annyit, hogy barmilye statisztika kozzetetetelet rossz otletnek tartom, mivel abbol komoly kovetkezteteseket lehet levonni. Minel reszletesebb annal komolyabbakat. Jelenleg ez egy rejtett bonusz a jatekban, ami erosen hozza tarozik a szakertelem jellegehez. Lehet vitatkozni rajta, hogy most ez jo-e vagy sem, de amig ez igy van (hogy mondjuk a kegomb nem muatja ki), addig semmifele statisztikat nem tennek kozze. Megjegyzem, hogy ha igaz az, hogy kialakult egy gyemant vs. mindenki elletetpar, akkor ez pont a gyemantoknak lenne rossz.
Dátum: 2009.03.14. 05:49:59
Idézet: Endyr - 2009.03.13. 10:48:54
ezt a szavazast inkabb jatekon belul kellene lefolytatni


Vagy egyatalan nem szavazassal kene donteni. Teljesen hibas megkozelites. Senki nem a "nagy kepet" fogja nezni, hanem a maga kis erdekei szerint szavaz. Tisztelet a ritka kivetelnek.
A masik meg a rossz kerdesfelteves. En valoszinuleg a +10/+10 melle tettem volna a voksomat, de jelen allas szerint, ez azzal lenne egyenerteku, hogy a mindenki mindent fejleszthessenre szavaznek. Ez a szavazas jelen formajaban egeszen biztosan nem alkalmas objektic donteshozasra.

Bizony itt a jatekvezetonek fel kene vallalni, hogy npszerutlen lesz, es dontest hoz. A velemenye adott, amivel egyetertek (ez nem jatektechnikai, hanem diplomaciai problema) reszben, es kiegeszitenem azzal, hogy bizony az er/ertek arany tul durvara sikeredett, es igazabol EZ az ami a problemat generalja, megaz, hogy a semmibol szinte azonnal maxra fejlesztheto.
A ko-papir-ollo alapokat elvetni nem szabad, hiszen pont az az, ami jol sikerult a fejlesztesben!
Dátum: 2009.03.14. 05:41:10
Idézet: Szinv - 2009.03.13. 10:19:42
Idézet: Viszok009 - 2009.03.13. 10:08:58
Hú a smaragdok vezetnek ez cool! Megsúgom Én még nem fejlesztettem ezen a szakértelmen, nagyon gondolkozok melyikre menjek rá, még nem döntöttem azúr vagy rubin?


Azúr horda nincsen


De mar majdnem olyn mintha lenne.
Idézet: cirip - 2009.03.13. 21:46:56
jelenleg is az NBA tavalyi MVP-je
emiatt a rész miatt nem szabad új évet kezdenünk


5 evig meg siman maradhat MVP.
Bryant rulz, kerdes sux.
Idézet: Byzon - 2009.03.13. 10:41:43
Nézzük: szerintem itt ez állt a legközelebb ahhoz, hogy a válaszlehetőségek finoman szólva primitívek, csak ilyen pont nincs közte, szerintem ezért ezt választották.


Pont hogy van ilyen opcio: a valaszok nem egyertelmuek, vagy rosszak. Itt a valaszok rosszak.