Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Idézet: Kocos - 2012.07.10. 16:22:49
Idézet: Morzkod - 2011.07.22. 07:18:22
109938 varázspontért építettél az épületbe 1007765 lélekenergiát!
Ez lett volna az egyik celom.

Lassuk mi maradt:
A legnagyobb alaptul minden szervert figyelembe veve (sztem ez soha nem lesz meg, most 762 van)
B legnagyobb epites minden szervert figyelembe veve (hosszutavu)*
C 1000-es magia (rovidtavu)
D 1 milliard LE epites (hosszutavu)
E 1000-es alapmagia (hosszutavu)
F 2 millio LE konsti (hosszutavu)

Mod: a legnagyobb epitest minden szerveren hosszutavura javitottam, tekintve, hogy V1-en eroteljesen belehuztak tobben is.


A - esélytelen
B - közeledek, de még van mit behozni
C - pipa
D - pipa
E - rövidtávú
F - rövidtávú

Na véssünk fel pár további célt:
- Bekerülni a V3 top50 küldizőjébe (95 körül vagyok) (hosszútávú)
- 200K KP (rövidtávú)
- 50 végzet medál (hosszútávú)
- 2 milliárd LE építés (hosszútávú)
- 200-as szint (hosszútávú)
- V3 szint toplista 3. hely (hosszútávú)
- 20 templomi medál (hosszútávú)
- maxos megaesszencia (hosszútávú)


Merleget vonnek.
A betujelesekbol mar csak az A van ami feladat.
Kuldi top25 is meglett azota.
200K helyett 400K KP-n is tul vagyok.
50 helyett 56 vegzet medal.
Maxos megaesszencia megvan (akkor 35 volt a max).
20 templomi medal reg megvan.

200-as szint meg vagy egy ev. Top lassitas betett.
V3 toplistan meg nemhogy elore nem jutok, de meg vissza is csusztam, mivel jott at kari V1-rol elem.
Idézet: Heacuva - 2013.06.29. 09:43:14
Erre inkább nem mondanék semmit.Megcsinálom a küldetést,utána eszembe nem jut kérdésekkel szenvedni.Inkább passzolok.


Sajnos ez ilyen. Ha nem irod helyesen nem fogadjak el. Mondjuk ezen nem ertem miert kell megsertodni, Szeretnel a jatekban oridito nagy helyesirasi hibakkal talalkozni minden kvizkerdesben? Tudom, hogy igy is akad par, szerintem mar az is sok.
Dátum: 2013.06.29. 00:49:54
Javithatod a TP-t az alairasban.
Szerintem inkabb nem ismered a kozpontozas szabalyait. Vesszo, vagy mondatvegi irasjel utan szokoz kovetkezik.
Idézet: Alendaar - 2013.06.28. 17:01:30
Ezt nem akarja Maci érteni!
Mármint hogy sokkal több LE-t szerez ugyanannyi TP-ért (meg AFP-t is többet kap). Mellesleg egyáltalán nem lehetetlen játékstílus, csak az eventek kavarhatnak bele kicsit.


Hat AF-et azt tuti nem kap tobbet. Mert ugye se AT, se kompenzacio. A tobb LE meg akkor igaz, ha az EH mukodik. ha ugy portyazol, hogy alapbol tobbet rabolsz, ami V3-on lehetseges tekintve, hogy nem nagyon vedik az emberek a LE-t, akkor nincs tobb LE. VF-nel meg nincs kevesebb TP. QED
Mar javasoltam, hogy a teglak ne legyenek felcimkezve.
Idézet: Quellon - 2013.06.28. 13:40:22
Nekem tetszik az alap és a továbbgondolás is.
Ha lesz élet fája és így vagy még jobban valósul meg még lehet ki is próbálom egy kis karival, csak a poén kedvéért, hogy hogy működik a rendszer másik vége.


Es a poen kedveert majd a sajat nagyszovi teglajat veszed?
Idézet: Offsboy - 2013.06.28. 13:16:25
Nem, a másik verzió az EH, ami AF-ből ad többet, ezzel kompenzálva a VF magasabb LE/TP-jét. Mondjuk szerintem nem kompenzálja, de ezt érthette rajta.

Azt a szot, hogy kompenzal en tuti nem irtam le.
Idézet: Quellon - 2013.06.28. 13:13:17
Másik variáció alatt a portyát érted vagy mást?


Az EH/AT kombot persze.
Idézet: McMad - 2013.06.28. 12:56:33

Az élet fája. Fejlesztési doksi már ki van rakva, a többi, alábbi épület hamarosan bekerül.

Azt hogy a topszövik örömmel fogadják - megértem. Alapvetően REMEK ötletnek tartom, deeee...
Azonban senki nem tart attól, hogy a kis és közepes szövik 1szerüen érdektelenek lesznek vele szemben?
A nyerhető Lélekkút plusz szinte semmit nem számít. Többet jelent a tagság aktivitása márpedig a kis és közepes szövik nem épp az aktivitásukról híresek.
Tartok tőle, hogy divatba fog jönni a multikari beépítés kisszövibe, akinek 1 dolga van: felvásárolni a topszövik tégláit.
Kieg.: NE legyen igazam....


Ettol en is tartok. Mi lenne ha a vasarlo kisszovi a szovetsegi kuldetesekben kapna segitseget? Az aktualis feladatba szamitana bele minden tegla valamilyen formaban.
Idézet: Maci - 2013.06.28. 08:34:10
Akkor lehetne ugyanannyi, ha lenne olyan AF képesség, ami több mint 100%-al növeli a vadászat LE-jét.


Az alapos tanulast ne felejtsd el. Az azzal egyenerteku, mintha 83,3% TP-t kapnal csak. Es ezert kapsz 140% LE-t. Ez 1,68-as aranyt jelent. VF-nel meg 44% TP melle kapsz 100% LE-t. Ez 2,272-es arany. Tehat a VF meg mindig 62%-kal jobb LE/TP-t tud. Persze AF-bol meg a masik variacio termel +60%-ot.
Dátum: 2013.06.27. 14:55:25
Detektor-e van?
Idézet: Viszok009 - 2013.06.26. 13:26:24
Azt akarod, hogy Kocos is töröljön..., sztem legyen megadva, hogy kérek, vagy nem kérek VM-et, aztán kész.


Nem hatna meg ha kiszednek a szerencsekerekrol a VM-t.
Idézet: Sapphyre - 2013.06.26. 10:24:15
Szerintem nem ez a legfontosabb fejlesztés jelenleg. Bár biztos elmagyarázza valaki miért kell ez.


Valoszinuleg nem a legfontosabb, de valaki elmagyarazta mar miert fontos. A regi jatekosok kikopnak, ami termeszetes, tehat az uj jatekosoknak erdemes komolyabb mankot adni, hogy nagyobb aranyban ragadjanak meg itt.
Idézet: Quellon - 2013.06.26. 00:33:01
HA sikerül életképes mentorrendszert kiépíteni, annak alapfeltétele kell, hogy legyen: semmi játékon belüli erőforrás/jutalom nem járhat érte. Különben kezdődik a kényszertápolás.


Egyetertek. Esetleg osko, kiegett osko lehet a jutalom.

Amit en gondolok a mentor rendszerrol:
Legyen 2 szintje a mentoralasnak, a tanacsado, es a mester. Mindenki tanacsado szintrol indul. A kerdesek egy kozos halmazba kerulnek be, nev nelkul, ahonnan barki tud szemezgetni, es kerdest megvalaszolni. A megvalaszolt kerdes atkerul egy masodik halmazba, ahol jovahagyni lehet a kerdest. Ehhez mar csak a mesterek fernek hozza. Sem a valaszado, sem a kerdezo szemelye nem latszik. 3 mester szintu jovahagyas utan a valasz kimegy a kerdezonek. 10 (20?) elfogadott valasz utan pedig a tanacsado automatikusan mesteri rangot kap (vagy kernie kell, eldontendo).
Amennyiben egy mester ugy iteli meg, hogy a valasz nem helyes, akkor megjeloli hibaskent, amit egy ujabb mester jovahagyhat, torolve ezzel a valaszt, vagy 3 mester ellenvelemenye torolheti a hibas jelzest.
Ha egy tanacsado hibas valaszt ad, akkor torlodik az addigi osszes helyes valasza a mesteri rang elereset elorol kezdi.
Ha egy tanacsado 5 hibas kerdest gyujt ossze elvesziti tanacsado rangjat.
Ha egy mester 2 hibas valaszt ad (miota mesteri rangot szerzett), tanacsado szintre esik vissza.
Tudom, hogy kicsit bonyolultnak hangzik, de alapvetoen a mukodes 90%-aval nem kell tisztaban lennie senkinek ahhoz, hogy mukodjon.
Fontos, hogy minden ellenjegyzesi folyamat teljesen anonym modon mukodjon, kiszurve a szemelyes rokon- illetve ellenszenv karos hatasait.
Idézet: LanMaffia - 2013.06.25. 23:40:12
Az elég játéktapasztalattal rendelkező emberek az olyan kérdéseket is tudják kezelni, mint hogy mit fejlesszek, kritikus ütés vagy támadás.


Tolem mar szamtalanszor kerdeztek ilyet. Meg soha nem mondtam azt, hogy A vagy B, mert nem ereznem korrektnek. Egyszeruen annyi parameter van ami ezt a dontest befolyasolja, kezdve a celoktol, a kornyezeten at egeszen a jatekos eletviteleig, hogy azt nem lehet mindet figyelembe venni. Ezt a jovoben sem vallalnam.
Ilyen kerdesekre en el szoktam mondani, hogy elso megkozelitesben milyen ervek szolnak az egyik illetve masik fejlesztesi irany mellett illetve ellene.
Dátum: 2013.06.26. 09:26:28
Ebbe az allatsebzest beleszamolod?
Dátum: 2013.06.26. 09:24:55
Ismet erdeklodnek, hogy az 5% vadaszat bonusz mikortol lep eletbe. Esetleg mar mukodik, csak elkerulte az informacio a figyelmemet?
Idézet: Birka - 2013.06.25. 20:32:44
Tipikusan jó példa, amikor az egyik mentor egy szinthuszár (PL te ) vagy mondjuk egy TP optimalizer (Mondjuk én ), vagy egy PÓK (Inkább nem mondok példát ).

Namost 3 kiemelt mentorunk 3 különböző módon válaszolja meg a mit fejlesszek kérdést...


Latod ezt mar bebuktad. A mit fejlesszek kerdest nem szabad megvalaszolni. Csak a hogyan mukodiket.
Idézet: LanMaffia - 2013.06.25. 20:07:04
én a mentor rendszert kiterjeszteném mindenkire. nagyon sok az olyan játékos pl, akiknek a bu sok feladata rejtély vagy megoldhatatlan, viszont kis segitséggel eredményesek lehetnek. lenne egy sárga felirat játékon belül, hogy elakadtál, kérdezz. aki meg válaszol kapna valami minimumot, pl egy platinát. gyorsabban lenne válasz sok esetben szerintem, mint üszröl. plusz akár este 10kor is lenne válasz. külsö forumot ne emlitsétek, a játékosok nagy része nem is tudja hogy létezik.


Es hogy kontrollalod, hogy ne legyen hulyeseg amit a "mentor" valaszol? Sokszor az ember halal biztos egy dologban, aztan megsem ugy van. (No nem en, egy baratom.)
A masik amitol tartok, hogy egy ilyen rendszerben a kerdesek zome nem az lenne, hogy mi hogyan mukodik, hanem az, hogy mit erdemes fejleszteni, kritikus utest vagy varazslatot? Tamadast vagy erot?