Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2009.03.30. 13:30:50
Idézet: Meridiath - 2009.03.28. 21:35:10
Kedves wikidot megszerkesztők!


Ilyen kategoria nincs, illetve mindenki az. ha van aktualis adatod ird be a tablazatba. Igy jonnek ossze az adatok.
Bizonyos oldalakon az infostrukturat is erdemes lehet ujragondolni.
Dátum: 2009.03.30. 12:36:36
Idézet: Nosferatu81 - 2009.03.30. 11:45:47
Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani,hogy hányas szinguláris ismeretek szint kell,hogy biztosan teljesíteni tudjam a "Szerezz egyetlen portyázásból legalább 30 tapasztalati pontot úgy, hogy te támadsz!"
Tapasztalatok?
Én próbáltam 6+6-al 4 szinttel feljebbit is,de nem jött össze a küldetés!:(
Köszönöm előre is a segítséget!


60-at oszd el a szinteddel. Vonj ki egyet. Szorozd be 25-tel. Ennyi tuti eleg.
Elvileg ha felfele utsz, akkor a szintkulonbseg duplajat meg a szintedhez hozzaadhatod.
Ellenfeled 100%-os legyen.
Idézet: Ajgatsz - 2009.03.30. 10:52:09
Viszont addigra az állatkádnak is több ÉP-je lesz. Egy 70. alapszintű, 20-as szintű állat kimaxolt büdös kunyhóval 3360 ÉP-vel rendelkezik. És szerintem ez egy 78-ik szintű karakternél reális.


Es akkor akar 10 terkaput is kibir.
Egyre jobban zavar engem a varazslatoknak az a rendszere, hogy vagy lemented es rohogsz rajta, vagy bekapod az arcodba es csak pislogsz. Nincs atmenet.
A fenti 88. szinten osztja az eszt.
78. szinten terkapuban kell majd lenyomni. Vicces lesz.
Idézet: Kantos Kan - 2009.03.30. 07:37:42
Ezt nem értem!!!
Az általános iskolai kémiaanygaból készült kérdésemet nem fogadták el. Rendben.

Gonodoltam, írok egy kérdést egy olyan játékról, ami mostanában megint olyan felkapott, és ismert, tévében, újságokban lehet látni, sőt Hársing Lajos is könyvet írt róla.

De:

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ

Maga a kérdés:

Milyen alakú 'kő' NEM létezik a klasszikus tangram játékban?

Négyzet
Paralelogramma
Háromszög
Téglalap

Én, 9 éves gyermek létemre ismerem ezt a több mint 3000 éves kínai játékot. sajnálom, ha az értékelők nem! Pedig úgy véltem, hogy akik játszanak, azok ismerik ezt.

Egyébként éppen a múltkor olvastam, hogy ha valaki valamit nem tud, akkor beüti a google-ba, s ott keresi ki, hogy legalább tanuljon.
Nos, beütöttem, s a 314 000 magyar nyelvű találatból már az első oldalon ott láthatóak a tangramkövek, amiből könnyedén meg lehetett volna oldani a kérdést!

Sajnálom, hogy nem lehet feltenni itt egy kicsit a szokványostól eltérő kérdést!

Maradunk a "Milyen folyó folyik a szolnoki Tisza-híd alatt?" stílusú és színvonalú kérdéseknél!


Tenyleg 9 eves gyerek vagy? Es ilyen ertelmesen tudsz fogalmazni? Le a kalappal!
Kivancsi lennek a kemiai kerdesedre.

Ami a tangramos kerdesedet illeti, azzal eyetertek, hogy a tangram maga resze az alapmuveltsegnek lehet rola kerdezni, de nem feltetlenul varhato el, hogy fejbol valaki felvazolja az alap tangram negyzet felosztasat. Az pedig, hogy a Google megmondja nem feltetlenul jelenti, hogy a kerdes jo.
Ugyanakkor azt gondolom, hogy a tangramrol lehet es erdemes is jo kerdest feltenni, a temavalasztas kituno!
Idézet: AdamSnake - 2009.03.30. 01:12:38
Az Obama-s kerdes szerintem teljesen jo lenne. Mivel masik orszagban el, raadasul igen kiemelt szerepet jatszik az adott orszag tortenelmeben, nyugodtan kijelenthetjuk, hogy a Vilagtortenelemben is. Mellesleg a "Miert olyan erdekes, hogy Hawaii-on szuletett?" felvetesre a valasz: Mert az elso olyan ember az USA elnokei kozott, aki nem az anyaorszag teruleten elhelyezkedo allamban szuletett.

Nem nagy kunszt, oke, tudom, kit erdekel ez Magyarorszagon, de ha az ember olvas hireket/hiroldalakat, akkor erre a kerdesre is tudhatja a valaszt (speciel en is az Index-rol tudom).


Tetszik az indoklas, de akkor tedd fel igy a kerdest:

Obama nem csak az elso szinesboru elnoke Amerikanak, hanem az elso olyan is, aki nem az anyaorszag teruleten szuletett. Hol latta meg a napvilagot?
Aztan ide johet negy kulterulet valaszkent. Igy sztem nem kapnal ra lexikalis ertekelest.
Idézet: Tomreptile - 2009.03.29. 22:02:20
Még valami elküldtem az előbb a karakteremet vadászni és 4 kérdésből itt van 3:
Ki alapította meg a Kyokushin karatét?
Melyik megyében van Egyházaskozár?
Magyarországon 1989-ig állami ünnep volt március 21. Minek az ünnepe?
Na ezek után beszélj nekem lexikális tudásról


Topiktevesztesben vagy. Ez a kviz3 topikba valo, es elore is koszi a segitseget, hogy a rossz kerdeseket bemasolod oda.
A marcius 21-re vonatkozot nem kell masolnod, mert az peldaul egy nagyon jo kerdes.

Ja es termeszetesen szeretnem a Bezzeg bela emlekermedet egy aranyfokozatu Bezzeg Bela erdemeremre cserelni.
Javaslom az otletes kvizkerdesek topikjat atfutni, biztosan van benne par ami ihletet ad, de mindenkeppen be tudod loni, hogy mik is az igazan jo kerdesek.
Idézet: Tomreptile - 2009.03.29. 21:12:56
Biztos én vagyok a hülye de amikor a Magyar Televízió FULL HD-ban sugároz (tavaly nyár) egy műsort akkor azért csak van benned annyi kíváncsiság,hogy ha még sohasem hallottál erről azért csak rákeress,hogy mi a nyavaja ez,nem???


Es melyik lett volna az a musor amit Full HD-ban sugaroztak? Hadd tanuljak en is.
Idézet: Tomreptile - 2009.03.29. 21:05:30
Ha egy kérdésíró,reklamál akkor ne a magatok igazát tépjétek,hanem át kell gondolni a dolgot.


De a kerdesironak veletlenul sem kell atgondolnia, hatha nincs igaza, nemde?
Idézet: Tomreptile - 2009.03.29. 20:36:04
Hát nem akarlak megbántani cirip,de ha nem tudod megindokolni rendesen,hogy miért felesleges lexikális tudás az amit írtam, akkor szerintem ne is írj semmit...Gimiben számtechórán már kellett tudnom,hogy mekkora a felbontásuk a CGA,EGA,VGA monitoroknak,pedig biológiatagozatos voltam és ez nem is az elmúlt 10évben volt hanem korábban.Manapság már a csapból is a FULL HD folyik.Ha neked felesleges követni a technikai fejlődés akkor csak gratulálni tudok.Remélem nem tanár vagy.Ja és azt is remélem,hogy amiért elmondom 30évesen a véleményemet,nem kell félnem attól,hogy figyelmeztetéssel,vagy esetleg eltiltással sújtotok.
Nap mint nap idiótábbnál idiótább kérdésekkel találkozok és lennénk egy páran akik rendes kérdést tesznek fel,azokat meg lehúzzátok.Mondjátok meg nyugodtan,hogy túl öreg vagyok a játékhoz és húzzak a francba,de ne csináljatok ekkora zöldséget,hogy egy nap,mint nap használt dologra azt írjátok,hogy felesleges lexikális tudás...


Egyreszt oriasi tevedesben elsz. A muszaki erdeklodesueknek ez nyilvan ismert adat, masok maximum akkor kerulnek vele kapcsolatban amikor TV-t vasarolnak, de leginkabb akkor sem. Pont ezert is lett kitalalva a FullHD elnevezes, es nem azt irjak a TV-re, hogy 1080p. ha ketelkedsz csinald meg a 3 db 50+ no tesztet. Kerdezz meg 3 db minimum 50 eves not, hogy mennyi is ez a felbontas, fingjuk nem lesz rola. Mert nem erdekli oket a technika, maximum az eredmeny amit latnak.

Masreszt a kerdesed nem tekintheto muveltsegi kerdesnek, hanem kommersz kerdes. Az ilyeneket en peldaul mindig elutasitom, ha egyebkent nem kifogasolhato a kerdes, akkor mar szerepeltet kap, ha mas baja is van, akkor aszerint pontozom.

Harmadreszt jogosulta valtal egy darab Bezzeg Bela emlekerem atvetelere a pultnal.

Ja es hiaba tanultad gimiben, hogy a CGA monitor hany szint tud megjeleniteni, ne tedd fel kerdeskent, mert az is tul spec lenne.
2692 pontnyit sebzett. Kritikus sebzés! Az állataid 269 életpontot sebződtek.
A kviz ertekelesi iranyelvek szerint az F1 kerdesek egysegesen rossz ertelekelest kapnak.
Idézet: Shokk - 2009.03.29. 12:33:39
Én értelek, csak valahol felháborít hogy hogy 1x1 kérdért megkapja valaki a lélekenergiát nekem meg most nagyon szükségem lenne rá és sokkal értelmesebb kérdésért meg nem. bosszant az egész.


Ha a LE a szempont, akkor lemondasz a kerdesroles mar omlik is!
Idézet: Shokk - 2009.03.29. 11:22:33
Figyelj, annyi jellegtelen kérdés van hogy hihetetlen. Én speciel 1 asimov könyvet sem olvastam mert kívül esik az érdeklődési körömön. Vagy például kvízolimpián ki nem volt a Metallica tagja. Nekem ez is érdektelen mert ne várják már el mindenkitől hogy a rock zenében jártas legyen. Én ha elektronikus zenét merészelnék kérdezni kivágnák azt is.
Obamáról meg annyit h. ha úgy vesszük akkor a rasszizmus melegágyában az első szines bőrű elnök. ez önmagában is elég indok ahhoz hogy léegyen róla 1 kérdés.


Valoban eleg, de az legyen erdekes is. Pl. Melyik korabbi First Lady volt Barack Obama legnagyobb rivalisa az elovalasztasok soran?
Idézet: Shokk - 2009.03.29. 11:05:35
Nah neharagudjatok de baromira elegem van. Van 1 raklap olyan kérdés hogy sírvafakadok rajta annyira szar. Feltettem egy egész tűrhető kérdést amire a google első találata megadja a helyes választ erre lebasszák a kérdésemet:

Legutoljára feltett kérdésed
Hol született az USA jelenlegi elnöke, Barack Obama?

Kalifornia
Texas
Honolulu
Washington, DC

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.



Az olyanok után h. asimov könyv meg ki mikor meg hol született és mind-mind jó kérdés ezek után ez mivel roszabb?


A pultnal atveheted a jol megerdemelt Bezzeg Bela emlekermet.
Mellesleg szted milyen jelentosseggel bir, hogy Hawaii-n szuletett? Mar azon tul, hogy folenyesen nyerte a Hawaii kokuszt? Miert kene ezt tudni?
Idézet: Magusocska - 2009.03.27. 16:49:42
Kösz, javítottam a fogyasztási (gallon/liter) kérdést és Kocosnak elküldtem a megoldást, a többieknek ez nem volt probléma.


Eleg baj az, mert hibas a megoldas.
Ezert is kerdeztem ra.
Ha valaki ertekeli a kerdest feltetlenul dobja vissza.
Idézet: Awenhai - 2009.03.27. 10:33:33
Valószínűleg ti is érzitek: Az előrehozott választás most a lehető legnagyobb gond lenne. Ha ugyanis a FIDESZ nyer, ami most valószínű, akkor felkészülhetünk arra, hogy amit lehet, megtesz azért, hogy a hatalmát hosszabb időre biztosítsa. Attól félek, hogy ebbe az alkotmánymósosítást igénylő lépések is bele fognak tartozni, ugyanis a FIDESZ programja jelenleg egy pontban merül ki: Orbán Viktor legyen a miniszterelnök. A válság megoldásáról nem beszélnek, mert nincs ötletük, azt hajtogatni, hogy "nem, nem, nem!", bárki képes, aki beszélni már alapszinten megtanult.

Ha viszont hatalomra jutnak, azt nem fogják adni. Életveszélyes helyzet lesz abból, ha elérik a céljaikat... de ha az emberek felfigyelnek arra, hogy most a FIDESZ jár úgy, mint régen Torgyán József, akkor még lehet kiút a szószból.

A gazdasági döntéseket pedig meg kellene hozni, de nem lesz senki, aki ezt fel meri majd vállalni. Egyetlen politikus van, aki bevállalná, de tőle meg már félnek, mint a tűztől, mert az együttműködés a következő választásokon biztos bukást jelent. Bokros Lajos egyszer már kihúzta az országot a bajból, utána viszont a FIDESZ mindent elszórt. Most megint hasonló lesz a helyzet, valaki átnyomja a kőkemány intázkedéseket, elkezd javulni a helyzet, aztán a FIDESZ zsebrerakja az eredményét, az ország meg még mélyebbre sűlyed, most már végképp tartalékok nélkül.


A FIDESZnek meg 10 evvel ezelott valoban voltak antidemokratikus lepesei, de azert van olyan merteku valtoztatas, amit nem lepnenek meg.
Ket okbol. Egyreszt barmilyen antidemokratikus intezmeny egy ido utan dolgozhat ellenuk, masreszt nagy merteku nepszerusegvesztessel jarhat. En ugy erzem, hogy a jujj Orban Viktor elnoki rendszert hoz letre, es jovore mar be is ul a barsonyszekbe, es 1ö eves lesz a ciklus, az se nem tobb se nem kevesebb mint a gyurcsanyahibas.blog.hu, egyszeru demonizalas.
En azert sokszor ugy gondolok a FIDESZre, hogy eszembe jut honnan jottek. Milyenek voltak amikor meg oszintek voltak az elveiket illetoleg. Ennyire azert csak nem kopnek szemen akkori onmagukat.

Az is eros tulzs, hogy a Fidesz szort el minden. Az elszorasban az oroszlanresz epp az MSZPünek jutott 2002-2004 kozott.
Idézet: Miklós - 2009.03.27. 13:23:40
Reggel halgattam a rádiót, megint bezárnak egy gyárat, ami autóalkatrészeket gyárt, mert Ukrajnában olcsóbb a munkaerő. 300 ember az utcára kerül... Ha bármilyen reformot tud valaki csinálni, baromi gyorsan kéne, mert naponta történnek ehhez hasonló csődök, ahol a cég egyszerűen nem tudja a 100% adót kigazdálkodni.


Sajnos manapsag feher hollo az az eset, amikor mashova viszik a gyartast. A jellemzo az, hogy felszamoljak, mert nincs kereslet. Azon meg kis hazank legbatrabb es legugyesebb kezu gazdasagi guruja sem igazan tud segiteni, mert ez tulmutat rajtunk.
Dátum: 2009.03.27. 14:42:55
Akkor igazabol az 5-6-7-dik epikus lehet erdekes.