Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2009.04.22. 06:16:28
Nayon sok embertol hallom, es a magam boren is tapasztalom, hogy a jatek ara drasztikusan felemelkedett, havi 10K HUF mar csak ugy ippeg eleg. Az osko koltsegek emelkedese, es az uj lehetosegek bearamlasa olyan merteku, valoszinuleg meg a jatek tervezoi altal sem elore lathato valtozast hozott. Egyelore a korabban prognosztizalt lassulo fejlodesi utem sem latszik jelentkezni, igy osszeallitottam egy Koos-csomgaot, amiben probaltam szem elott tartani azt, hogy a jatek csak akkor mukodik, ha profitot termel, ugyanakkor profit csak akor keletkezthet, ha a jatek arat a jatekosok meg tudjak finanszirozni.
Remelem a realistasok talajan sikerlt maradnom, es mind a jaekosok, mind a jatekvezetes velemenyet szivesen latnam javaslataimmal kapcsolatban.

*** Osko koltesi lehetosegek ***

I. Premium tagsag
Nem szukseges valtozas.

II. Oskoves felszerelesek
A szintlepesek nem lassuknak, az arak drasztikusan emelkednek, ezert itt egy visszavagasra volna szukseg. A 20 feletti reszt osszuk 5-tel, azaz:
25 -> 21
30 -> 22
35 -> 23
40 -> 24
stb.

III. Felszereles allatoknak
Az eredeti arak 1 allattra vannak belove, most lenyegesen tobb allat van, az arak nagyon elszalltak, szukseg van visszavagasra.
Javaslatom:
6 oskoig az arak valtozatlanok
8 -> 7
10 -> 8
12 -> 9
15 -> 10
20 -> 11
25 -> 12
30 -> 13

IV. Fokuszkristalyok
A jelenleg arszint elfogadhato, de rettentoen zavaro - kivaltkepp a varazslatoknal, hogy lecserelesuk mennyire problematikus.
Javaslom egy uj kristaly bevezeteset, amibol korlatlanul lehet venni, a neve nullkő, ingyen vehető, és sem,milyen bónuszt nem ad. Mindenbe beilleszthető - varazslatba is. Azert jo, ha vasarolni kell, mert akkor a legordulo menu nem jelenik meg allandoan, csak ha elobb vesz egy nullkovet a jatekos.

V. Nullazasok (turbo, terkapu)
Egy SMS csomag jellegu elofizetesi lehetoseget javaslok, amikor elore veszel:
5 oskoert 7 nullazast, vagy
10 oskoert 20 nullazast, vagy
20 oskoert 50 nullazast.
A megoldas elonye, a tobbek altal javasolt havidijas opciohoz kepest az, hogy megfontolt hasznalatra osztonoz.

VI. Portyazas / szimulacio.
A fentihez hasonlo csomag megoldas lenne celravezeto itt is. Elofizeteses korlatlan megoldast semmikepp sem javasolnek.

VII. Italok
A gyogy es varazsitalok ara mar atesett egy merseklesen, itt tovabi modositasra nins szukseg.
A vedelem ital. Csokkentes helyett itt a funkcio reszleges kivaltasat tartanam udvozito megoldasnak, ahogy azt egy masik topikban javasoltam.

VIII. Specializacio
Az ultraspecializacio megjelenesevel kotelezove valt a specializacio hasznalata, hiszen spec nelkul 43%-kal dragabb tulajdonsagot fejleszteni, it mar nem csak egy kis kulonbegrol van szo. Javaslatom ket iranyu:
- a havi ingyenes valtas hetire modosuljon, jelenleg az erre komoly osszeget forditani nem tudo jatekosok komoly hatranyan vannak a havi valtassal
- a valtas koltsege modosuljon 5 oskore, hiszen a valtas lenyegesen gyakoribb lett a jatek elorehaladtaval
Ugyanakkor, aki tud es akar oskoert valtani, annak nem kell megadni a heti ingyenes valtast, igy az egy hetes periodus valtaskor nullazodjon le!

IX. Horda valtas
Mivel ez egyszeri koltsegnek teintheto, es nem lenne szerencses ha a hordak kozott ugralni lehetne, igy itt valtoztatast nem javaslok.

********

Tobb helyrol hallottam, hogyhavi elofizeteses opciot szeretnenek az emberek, ami utan minden oskoves lehetoseg korkatlanul hozzaferheto. En ezt a magam reszerol nem tartanam szerencsesnek, hiszen akkor egyreszt elvesszuk az emberektol annak a leetoseget, hogy tobb penzert tob kenyelmet, esetleg egy kis elonyt vasaroljanak. Masreszt akik sporolni szeretnenek, azoknak sem adjuk meg a lehetoseget, hogy par kenyelmi szolgaltatasrol lemondva ugy erezhessek jobban a maguk lehetosegeihez szabtak a jatek arat.
Mondjuk ennek az IQ-hoz semmi koze. Vagy ismeri valaki a dalt, vagy nem. Aki eleg fiatal, vagy eleg oreg az ismeri, aki 15-25 eves az valoszinuleg nem.
Idézet: Trisha - 2009.04.21. 16:26:34
Csak halkan jegyzem meg, az imént ezt a kérdést kaptam, ez persze tökéletes:

Kinek volt rézágyúja?
Rózsa Györgynek
Benedek Elkenek
Mária Teréziának
Gábor Áronnak

Csak tudnám ki az az Elkenek...


Latom azert nem akarsz Bezzeg Bela emlekerem nelkul tavozni.
Idézet: Trisha - 2009.04.21. 15:16:43
Köszönöm a jó szándékodat, de komolyan gondolom, hogy részemről ennyi volt a kérdés-írás.
Nekem nem ér annyit, hogy felbosszantsam ilyesmin magam, márpedig most ez történt.
Mert a világon az igazságtalanság idegesít legjobban, de sebaj, itt nem lesz több.
Ezentúl megelégszem a "félpénzzel", és lemondok a lehetőségről.


Nagy kar, pedig ebbol latszik, hogy nagyon jo kerdeseket tudnal irni. Akik eg csak gyenge kozepes, de meg elfogadhatoakat tudnak, azok fossak magukbol a kerdeseket.
Idézet: Gabus - 2009.04.20. 23:45:34
Michael Jackson melyik együttesben kezdte pályafutását?

Jackson 4
Jackson 5
Jackson 7
Jacksons


A kérdésre eddig 2 jó és 2 rossz válasz érkezett.

Michael Jackson melyik együttesben kezdte pályafutását?

Jackson 4
Jackson 5
Jackson 7
Jacksons

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

ezt magyarázza meg nekem valaki ez egy nap különbséggel tettem fel


Egyreszt, ha ugyanazt a kerdest tobbszor felteszed az eltiltast von maga utan.
Masreszt, az egyuttes neve The Jackson 5 volt, harmadreszt ismertek voltak kesobb a The Jacksons neven is igy ezt a rossz valaszt meg kene valtoztatni. Illetve mar nem kene, mert duplikalt kerdesert eltiltas ugye...
Dátum: 2009.04.21. 14:35:02
Ertekelesem az utolso mondatra nem terjed ki.
Dátum: 2009.04.21. 11:06:18
Idézet: Rius - 2009.04.21. 10:56:30
Hmmm... Vajon miért is licitálna rá az ember, ha utólag legyengítik. Szerintem jó ez így("Nekem teccik", pedig nem Electa ).


Azert a szerintem nem jelenik meg kijelentese utan, ha megis megjelenik, akkor nem hiszem, hogy jogosan tiltakozhatnal. Nem igazan esne az utolagos modositas kategoriaba egy olyan parameter valtoztatasa amit nem is ismersz.

Megjegyzem, akik teged el tudnak vinni ugyis kurva gyorsan megtanuljak a lecket .
Dátum: 2009.04.21. 11:03:37
Idézet: Mazlee - 2009.04.21. 08:35:07
külföldi licitálós oldalakon sincs +10perc meg ilyenek. ha tudod mikor jár le akkor a végére oda kell figyelni. az előre rárakásnak is meg van az előnye, meg az utolsó pillanatosnak is.

előre licit:
+ rögtön ad egy akkora licitet hogy más el sem kezd vele foglalkozni
+ ha úgy gondolja hogy neki ennyit ér meg max akkor ráteszi és vagy vagy...
+ nem marad le róla ha épp nem ér rá a licit végén


végén licit:
+ a végéig tud gyűjtögetni pontokat és meg tud lepni más licitálókat akik nem készülnek fel
- lemaradhat a licitről időhiány miatt
- lemaradhat ha épp túlterhelődik a rendszer a sok utolsó licit miatt


Nem szerencses valodi licites oldalakhoz hasonlitani, hiszen a mennyit er meg neked kerdes a jatekban majdhogynem ertelmetlen. Amennyi van annyit. Nyilvan. A valo eletben meg soha nem fogod az osszes vagyonodat befektetni egy licitbe.

Ott tehat valoban az ertek a limit, itt az eroforras.
Dátum: 2009.04.21. 06:12:36
En ugy gondolom, hogy itt paran megprobaljak kicsit osszemosni a multizas es a helyettesites tenyet. Nezzuk meg az alapoktol, hogy mi is a kulonbseg, es melyikkel miert lehet gond.

A helyettesites eleg egyszeru, amig a tulaj ilyen vagy olyan okok miatt nem er ra, vagy akadalyoztatva van a jatekban, addig valaki mas kisegiti. Az okok eleg szeles skalan mozoghatnak az aramszunettol, az alvason at a nyaralasig, rossz esetben betegsegig.

A multizas: egy jatekos tobb karaktert iranyit (tartosan).

A legtobb jatekban a multizas tiltott, a helyettesites pedig megturt vagy tamogtott. Na de hol is valik el a ketto egymastol, mi a kulonbseg? Miert tiltott a multizas minenhol? Azert mert a multizo jatekosok egy jeentos resze jogosulatlan elonyszerzesre hasznalja ki tobb karakteret. Hogy a legegyszerubb peldakat emlitsuk, ide tartozik a farmrabszolga, vagy a felderito rabszolga. Itt tehat nagyon egyszeruen megfogato a tltas celja es oka, a multizo fo karaktere elonyhoz jut mas realisan jatszo karakterekkel szemben.

Nezzuk meg gyanakor a helyettesitest. Az ugyebar arrol szol, hogy kisegitem egy ismerosomet, aki nem tud gep ele krulni. Miert kell kisegiteni? Mert sajnos ezek a fajta jatekok allando jelenletet kovetelnek. Sajnos a terkapupont eredetileg nem is letezett, most pedig 2 nap alatt telitodik, egy egy hetes nyrassal 5 napi TKP bukik, ami bizony egy fel napnyi vadaszattal egyenerteku mind TP mind LE szempontbol, ami tulsagosan sok ahhoz, hogy megengedhesse maganak az, aki szeretne a lepest tartani masokkal.

Ket lenyegi kulonbseget ragadjunk meg a multizas es a helyettesites kozott.
A helyettesitesel, a multizassal ellentetben, nem jelentezik elony mas karaterekhez kepest, csupan a hatrany szunik meg.
A multizasnal fokarakter az aki elonybe kerul, a helyettesitesnel pedig pont ellenkezoleg, a helyettesitett az, akinel a hatrany megszunik. Ezek eleg eles hatarvonalak.

Termeszetesen elismerem, hogy a helyettesites - akar meg valodi helyettesites eseten is - kihasznalhato multizasra. A helyettesitett karakter kihasznalhato olyan szempontbol, hogyaz eredeti karakter ezaltal meg nem engedett elonyhoz jusson. De innento mar ez is multizas.

Ugy velem, hogy mig a helyettesitest kar volna kiirtani a jatekbol, mindaddig amig nem csap at multizasba, hiszen az peldaul egy nyaralas soran mindenkinek jol johet, es senkinek sem karos, addig a multizast tuzzel vassal irtani kell. A kulonbsegeket pedig az elonyszerzes pontjainal lehet es kell fuloncsipni.
Idézet: Kian - 2009.04.19. 21:48:24
Köszi a segítséget! Átgondolva a kérdést, én rontottam el. Szerencsésebb lett volna alapegység helyett mértékegységet írnom a kérdésben.


Eppen ellenkezoleg, jo volt a kerdes! En voltam a hulye!
Idézet: Skubi - 2009.04.19. 20:59:20
Szerintem tökéletes volt a kérdés és a magyar nyelvezettel sem volt semmi gond. De mindegy, nem teszek fel több kérdést és akkor mindenki számolgathatja mennyi 2+2.

Ezt a kérdést a minap kaptam. Na ez a szar kérdés:
Ki rendezte a Karácsonyi Lidércnyomás című filmet?

Quentin Tarantino
Tim Burton
Steven Spielberg
Robert Rodriguez

rendező: Henry Selick
író: Tim Burton

Hol is szerepel ebben a helyes válasz?


Tokeletes persze. Mert te tudod, hogy mire gondolsz, a valaszolo meg talalja ki.
Vigaszdijad egy Bezzeg Bela emlekerem.
Idézet: Skubi - 2009.04.19. 20:06:50
Sziasztok!

Valaki megmagyarázná nekem mi a baj a kérdésemmel?

Az alábbi teniszezőnők közül ki nem magyar származású?

Arn Gréta (Budapest)
Nagy Kira (Budapest)
Szávay Ágnes (Kiskunhalas)
Szeles Mónika * (Újvidék város Szerbiában)

Előre is köszi.


Szeles Monika magyar szarmazasu.
Idézet: Blömbi - 2009.04.19. 18:12:14
Szitnén problémám lenne a kérdés értékelésével:

Melyik műből való az idézet "Jól csak a szívével lát az ember"?

A kis herceg
Lassie
Pumukli
Terminátor

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Aki olvasta v. látta filmen A kis herceget simán rájött volna, s ez egy alap általános v. közép sulis anyag...a terminátort, meg jó poénnak tartottam, sztem ennyi belefér


Igenytelen valaszok. Nem, a Terminator nem jo poen egy ilyen kvizkerdesben.
Idézet: Kyara60 - 2009.04.19. 09:00:56
Sziasztok!
Mi a hiba ebben a kérdésben. Miért pont ezt az értékelést kapta?
Kit neveztek (neveznek) a vincellérnek?

pohárnok
borfajta
szőlők kezelésével és megőrzésével, az előforduló munkák felügyelésével megbízott személy
felszolgáló


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint túl könnyű, vagy számtan feladat volt.


Te nem erzed, hogy mennyire kilog a sorbol az egyik valasz?
3 egyszavas valasz melle beraksz egy kormondatot. A vak is latja, hogy mi a megoldas. Pedig a kerdes jo lenne, csak minosegi valaszok kellenenek.
Idézet: Borsalino - 2009.04.19. 09:16:50
Hali!Az volt a kérdésem,hogy ki irta a Légy jó mindhalálig c.könyvet.Erre az lett a válasz,hogy azonnal töröljétek stb!!!Mi a rossz a kérdésben? Vagy esetleg a mü sérti egyes Gyözikén és társain nevelkedett "diákok" önérzetét?Büdös nekik a magyar irodalom?


Ket tippem is van.
Az egyik, hogy ez volt az, ahol a valaszok Mora, Jokai, Mikszath es Rejto voltak. Azon egy picit beragtam.

A masik, hogy ket vilagon is megkerdezted ugyanazt.

Ha egyik sem allja meg a helyet, akkor nincs tippem.
Idézet: Quint - 2009.04.19. 22:49:00
Igen, általában arra törekszem, eddig minden kérdésem olyan volt, amire magyarul is lehetett találni választ. Na sebaj, ezt a kérdést már nem fogom erőltetni, szerencsére van lehetőségem újat feltenni.


En ugy velem, hogy nem baj ha egy kerdes extra nehez (ettol meg jonak kell ertekelni), nem baj, ha a gugli nem kopi ki, de 99%, hogy elverzik a 25%-on.
Dátum: 2009.04.20. 06:07:20
Idézet: Simon - 2009.04.20. 00:26:25
Alapelv: barmekkora is a hatosugar, mindig lesznek erosebbek, ok pedig mindig tamadni fognak, es a mindekori 15-30% EP-re karhoztatjak az alacsonyabb szintueket.

Megoldasok:
1. Kihasznalni a 15-30% sav adta lehetoseget... ehhez magas maxEP es gyakori belepes szuksegeltetik (pelda Mortimer, CaveMaN, Masi).
2. (Nem letezo)

A 2. megoldas lehetne olyan, hogy minimalizalja a kart, amit az alapelvkent feltett tamadasok okoznak. Itt a fontos tenyezo az, hogy van aki nem tud egesz nap gep elott ulni, es nekik olyan megoldasra van szukseguk, melyet ok tudnak kontrollalni, azaz, amikor belepnek, akkor alljon eleg EP rendelkezesukre, hogy tudjanak portyazni, terkapuzni, epikusozni. Erre a sebgyogyitasra logikajara epulo "EP tartalekolos" otlet tunik celszerunek... magas szintrol jovo tamadasokbol szarmazo gyogyulast elraktarozni, majd szukseg szerint felhasznalni lehessen.


Megismetelnem a masik topikban mar felvetett otletemet, amire erdemi kritikat meg nem kaptam.

Minden karakter allithasson be maganak mereszseget. Ez megszabja, hogy hany szinttel maga folul hajlando tamadasokat fogadni. Ez mehet nullatol akarmeddig.

Ezen felettrol tamadasok un gyakorlo csatak lennenek, ami azzal jarna, hogy:
- a karakter nem sebzodik
- az allatai nem sebzodnek
- a vedekezo nem kap jutalmat gyozelem eseten (TP, LE, az allatok TP-je)
- megjelenik viszont vedo oldalon a LE veszteseg, bukott csata eseten, mint rendesen
- tamado oldalon bukott csata eseten van LE veszteseg, de azt a vedo nem kapja meg

Ja igen valaki irta, hogy akkor mostantol csak tamadast meg erot fog novelni. Erre par gondolat:
- tamadokent ugyanugy sebzodsz, mint eddig, az EP itt nagyon is samit
- szinten sebzodsz terkapuban, epikus csatanal
- a csatakat meg is kell nyerni, es ennek csak az egyik utja a sebzes novelese

Megemlitem tovabba a B varianst, ami a mereszseg mellett egy %-os erteket is tartalmazna. Igy a fenti kepletben minden ami nullazodna (sebzodes, jutalom) az ezzel a szazalekos ertekkel szorzodna be. Pl fele sebzodes, fele jutalom gyozelem eseten.

Meg ha a rendszer iy tulsagosan elnezo, kor hozza tennem, hogy egy ujabb modositasa lehet a rendszernek, hogyha a vedo nyer egy gyakorlo csataban, akkor a sebzodesei megmaradnak.
Idézet: Dusma11 - 2009.04.17. 18:52:36
Nagyon örülök hogy a 8 általánosommal lexikális a tudásom véletlenül tudom,és engem érdekel is hogy Szent -Györgyi Albert az USA-ban élt és ott is halt meg.Szerintem elég nagy ember volt,hogy egy magyarnak sem legyen érdektelen


Nagyon igazad van Albert papa fontos ember volt, nagyot alkotott. Sok dolog van amit erdemes tudnunk rola. A halala nem tartozik ezek koze. Egyebkent ugye nem az USA-ban elt, 47-ben vandorolt (menekult) ki. A talan legismertebb eredmenyet meg itthon erte el.
Dátum: 2009.04.17. 21:03:08
2 nyil hianyzik az abrarol. Nem kellett volna az eredeti?
Dátum: 2009.04.17. 20:42:19
Idézet: Natha - 2009.04.17. 20:21:39
Koc:

Érdekelne, hogy az ELIT-re portyáztok-e annak ellenére, hogy szövetségesetek? Mert amikor velünk voltatok szövetségben ez nem akadályozta a portyát.


Nem portyazunk. Az Elit elsodleges szovetsegesunk, minden mas szovtseget azzal a kitetellel kotottunk meg, hogy a portyamentesseget nem tudjuk biztositani. Ez alol lehet kivetel, mint pl. az epikus csata idotartama.