Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Idézet: JeLo - 2009.05.05. 11:29:30
Mi volt Magenheimék első autója a Szomszédokban?

Peugeot 206
Trabant
Zsiguli
VW Bogár


Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Speciális? Az összes magyar ember?


Hadd ne kelljen mar fejbol vagni egy 20 evvel ezelotti teleregeny 267. fejezetenek egy mellekszalat. De fo szalat sem.

Egyebkent erre meg mindig vonatkozik amit mar sokszor elmondtam: egy mu tortenetenek reszeleibe belekerdezo kerdes mindig tul spec.

Szerintem ezt a sorozatot majdnem mindenki látta és szerintem ez is hozzátartozik az alapműveltséghez.


Egyreszt a fiatalab korosztaly (mondjuk akik 16-18 evesek most) azok valoszinuleg nem lattak, masreszt az elapmuveltseget meg csak tavolrol sem ugatja. Se nem alap, se nem muveltseg.

Akkor mit lehet kérdezni?


Lasd a baromi otletes kerdeseket.

Záradékként: pont most futottam bele abba, hogy mi volt Rachel első munkahelye (jóbarátok) Ez ua. mint az én 2. kérdésem, ez meg jó. Hát szal nem értem na.


Nem jo az sem, de te jo vagy egy Bezzeg Bela emlekeremre.
Dátum: 2009.05.05. 11:46:44
A 40(50) CSP elkolteserol: kene lehetoseg a vadaszat idejenek tovabbi csokkentesere.
Idézet: Mortimer - 2009.05.05. 11:38:35
"ha nem lesz theto ellenfelem, akkor ugyis zarkozni fognak azok akiknek van."

Dehogy fognak, erőben biztosan nem, csak szintben. Te most 58. szinten sokkal több LE-t kapsz egy vadászatért, mint egy lejjebb lévő.

Más kérdés, hogy kibírod-e a tökéletes unalmat, és mi értelme erősödni, ha nem használhatod azt.


Nem az unalom fog zavarni, hanem a lehetosegek, amitol elesek. Nyilvan az, hgy nem tudok portyazni eros hatraltato tenyezo.

Zarkozasnal egyebkent pont a szintrol beszeltem, mert ha abban zarkoznak, akkor ujra lesz kit utnom ugye.

LE teren amugy sem a szint a mervado hosszu tavon, hanem 1-2 epikus vagy aukcios targy meglete vagy hianya.
Winnie: akkor osszefoglalom, es javits ahol tevedek.
A jatekvezetesnek nem feladata a fejlesztest folyamatosan olyan szintig kitolni, hogy a jatekosok ne erjek el a veget. Ha valaki eleri a veget, akkor o tehet rola, minek vadaszott/portyazott/epikusozott annyit, de foleg minek fejlesztette a szingularis ismerteket. Ha valaki szamonkeri, hogy eleri a fejlesztesek veget, mikozben o maga tehet rola, az erosen visszas.
Igy jol mondom?
Idézet: Gau84 - 2009.05.05. 09:45:51
Viszont az sem jó, hogy totálisan kettészakad a mezőny, nemde? Hiszen így sincs kit ütni, és ha a jelen tendencia folytatódik, még kevesebb üthető ellenfeletek lesz odafenn. Ezt akárhogy nézem is, bármi áron el kellene kerülni. Bár lehet, hogy rosszul látom, és lehet játszani úgy is. Ezért jó lenne az NPC, akár úgy is, hogy egy olyan erős NPC horda érkezik, amihez/ami ellen egyetlen szövetség kevés lenne.. mint azt ismerjük jópár hasonló játékból.


Szerintem ezzel nincs gond, ha nem lesz theto ellenfelem, akkor ugyis zarkozni fognak azok akiknek van.
Iletve mint tudjuk jon a ristaly horda, remelhetoleg rajtuk el lehet majd erni a port.
Idézet: Mortimer - 2009.05.05. 10:26:37
"tényleg, mekkora utánpótlást jelent a HKK? mennyi lény van benne?"

5357 lapot dobott ki most a HKK lapkereső.
http://www.beholder.hu/? m=hkk&in=hkk_lapkereso.php&KERESES=1&szin1=0&tipus1=0&nevstr=&szovegstr=


No nem mintha egy kepet ne lehene tobbszor felhasznalni. Lasd legenda.
Idézet: Gau84 - 2009.05.05. 09:20:31
Szerintem az is csak időleges tűzoltás lenne.


Ez lenne a legnagyobb hiba amit el lehet kovetni. Szintben elore rohanni bizonyos szempontbol megerte. Mas szempntbol meg nem. De kinek a pap kinek a deakne vaszna. Azt, hogy az elore rohanos taktikat valasztoktol meg azokat az elonyoket is elvesszuk amik most megvannak - mert ugye ez osztonozne oket a mezony bevarasara - teljesen hibas elkepzeles. Ha valaki egy legalabbis szamara nyero(nek tuno?) strategiat kovet azt ezert megbuntetni nem lehet, maximum, ha az elony tulsagosan nagy merteku, akkor korlatozni.
Dátum: 2009.05.05. 09:20:33
Idézet: Otoaak - 2009.05.05. 09:04:26
Talán nem is azzal van baj, hogy kevés LE-t ad hanem, hogy az epikus ölés nem igazán epikus érzés. Az erősebb karaktereknek még jelent némi fejlődést (állat) a gyengébbeknek meg csak nyüglődés és erőforrás pocsékolás az egész, sokaknak a 2 nap nem is elég rendesen felkészülni ezért inkább nem is ütik vagy csak 1-2 alkalommal és akkor is kb. leszedi őket az epikus egy 1-1,5k+-os varázslattal. Ha a tárgyon felül lenne valami nyeresége minden karakternek sokkal népszerűbb és szórakoztatóbb lenne az epikus ölés. Konkrétan olyasmire gondolok, hogy minél nagyobb az epikus szintje és a támadó karakter szintje között a különbség annál nagyobb jutalom járna, valami olyasmi ami egyébként nem vagy csak nehezen beszerezhető. pl. térkapu pont, csp, +TP az állatnak, lény szintje-kari szintje/10 kiégett őskő őskővé változik, esetleg simán kiégett őskő, ékszerbe rakható fókuszkristály stb. stb.


Nagyon etszik az otlet, de nagyon vigyazni kene vele, hogy ne lehesse exploitra hasznalni. Jelenleg ugye ismerunk olyan karit, aki allatfejlesztes miatt orankent uti az epikust es ezzel mar 20. a gyozelem toplistan. Ami egeszen addg, amig csak az allatait fejleszti nem igzan gond, de ha ezert CSP-t is kapna...
Szoval ez mukodo dolog lehet, csak le kell zarni a kiskapukat mielott azok egyatalan bekerulnek.
Idézet: Gau84 - 2009.05.05. 08:41:58
Kocosnak igaza van, nem a játékosok hibája, hogy előre akarnak menni. Ez így van jól, és valószínűleg a fejlesztők nem számítottak erre, tehát ott csúszott el a dolog.

Viszont azért akad némi probléma még. Van 3, esetleg 4-5 olyan szövetség, akik már kimaxoltak mindent, vagy a közelében járnak. Így viszont bármit tesznek is be Miklósék, hamar meglesz nekik, és relatíve hamar rá is fognak unni, míg a többiek még mindig azt próbálják kiköhögni, amivel az élenjárók rég készen vannak. Jelen pillanatban nem tudok olyat elképzelni, amiért a TOP szövetségeknek (is) vért kellene izzadniuk. Pláne úgy, hogy a játékosok nagyobb hányada tesz azért, hogy a Top egyre távolabb legyen tőlük.


Olyan koltsegeket kell berakni, es olyan bonuszokat, hogy egyreszt a topnak legyen hova fejlodni (Epulet, ami szintenkent 10-20 millio pl.), masreszt az ezzel nyert elony merteke ne legye tulsagosan nagy.

Most egy kozepes szovinek van mondjuk 10/10 vedofal gyaksziter. A top szoinek 20/20. Ez ugye 30 tul difi egy atlagos csataban. Az uj fejlesztes lehetne olyan, ami csak 10 tul kulongseget ad de drasztikusan nagy fejlesztes aran. Igy amig a top ezt gyuri, a kisebb szovik szepen kimaxoljak a klasszikus epuleteket es a kulonbseg osszessegeben csokken. De ez csak egy hirtelen pelda, nem kell az epuletnek feltetlenul tulajdonsag bonuszt adnia.
Idézet: JoeEnder - 2009.05.05. 06:24:30
"Hogyan halt meg József Attila?

Öngyilkos lett
Lelőtték
Végelgyengülésben
Betegségben


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak."


???


Mai napig vitatott hogyan halt meg.
Idézet: winnie - 2009.05.05. 00:40:52

oké. tudjuk. ezt már valaki leírta 1 hónapja. utána meg még 40-en 80-szor. get over it. tart az evolúció és hiába nem ér ilyet írni, de tetszett volna előre gondolkodni, tetszett volna nem a nyers tápra és a toplistára menni, hanem a kihívásokra, n'est ces pas?

aki profi játékos, az NAGYON JÓL TUDTA, hogy középtávon milyen probléma lép fel. én nem vagyok profi, még nekem is egyértelmű volt, hogy semmi értelme rohanni, ész nélkül optimalizálni. azon kívül is lehet érdekes dolgokat csinálni úgy, hogy közben a karakter is életképes.


Winnie. Hogy nem fedezed fel sajat irasodban az ordito onellentmondast?
Azert ne tapoljak es optimalizaljak, hogy kesobb legyen ra modom? Ha nem lett volna celom, akkor most lehetne celom? Ha nem oldom meg a jatek kihivasait azok mindig elottem allnanak? Valoban zsenialis. Miert nem irod, hogyha nem kezdtem volna el jatszani, most indithatnek karaktert? El kene rakni a jatekot kis befottesuvegben telire?
De arra is megkernelek, hogy ugyan meseld el honnan tudtad, hogy nem lesznek uj kuldetesek egy ido utan, hogy lekorlatozzak a kereskedelmet - en meg tegnapelott sem sejtettem, elegge korlatolt vagyok ugy tunik -, hogy elfogynak az epikusok? Ezek azok a dolgok, amik a jatek alapjait kepezik, es az ember feltetelezi, hogy minimum 10-20 szinttel a jatekosok elott keszen vannak mindig.
Idézet: Qbala - 2009.05.04. 23:24:53
Szerintem felesleges.Semmi értelmes magyarázat visszautasításnak,viszont ilyeneket elfogadnak.
Az előbb kaptam:
1 szer 1 az menyyi???
10
1
1000
123


Felreertetted. Nem otlet volt, hanem az indoklas maga.
Es ha mar itt jarok, egy Bezzeg Bela emlekerem.
Dátum: 2009.05.04. 23:21:08
Idézet: Aurri - 2009.05.04. 20:50:57
El kell érni, hogy legyen mindig legalább "portyalista-ablaknyi" támadható ellenfél (erre nincs konkrét tippem, de gyanítom a kristály-horda bevezetése ezen probléma leküzdésére is irányul).


Neha annak is orulnek, ha 1 ember lenne rajta (akinek nincs buntetoje).
Ma 1 oran keresztul frissitgettem a csontures portyalistat.
Idézet: Azirafael - 2009.05.04. 14:11:40
Most viszont semmi cél nincsen számomra(51.szint).. Akkor a Nagyobbak, h lehetnek ezzel?


Nekem boven van celom. Csak neha azt erzem, hogy a jatek szovete felfoszlik alattam.
Idézet: Ariel - 2009.05.04. 13:41:55
Minden 10 epikus lény után erősödnek a tárgyak. Viszont az 51 epikus leölésével először nem kaptunk tárgyat, késöbb pedig olyat, amit már a 41-50 szintű lények is adtak.


A heten lesz uj targykupac allitolag, de azert sztem valahol kicsit fura, hogy azert amiert elorebb jarunk - nyilvan nem kis aldozatot hozva - aki ketelkedik annak megsugom, hogy a rekord sebzodes epikusbol 5000 felett van mar - az a jutalmunk, hogy 1 vagy 2 55-os targy helyett csak 50-es kapunk. Irtam Miklosnak egy karpotlasi javaslatot, de meg csak valaszt se kaptam ra. Ilyen szempontbol Baraty sokkal korrektebb, csak hat o nem hozhat jatekvezetoi donteseket.
Azt se ertem, hogy az ilyen dolgokat - kuldi ki fo fogyni, targy ki fog fogyni sb. miert nem lehet kezelni azelott, hogy realizalodna.

Ja es mar elore varom a remek kommenteket, hogy minek megyunk elore, megerdemeljuk.
Dátum: 2009.05.04. 21:02:24
Idézet: CaveMaN - 2009.05.04. 19:45:24
Simán megüti, hogy nyer-e az más kérdés


Dehogy uti meg siman. Csapol a leveoben.
Dátum: 2009.05.04. 19:41:30
Idézet: Mortimer - 2009.05.04. 19:29:04
Igen, ez nem is lep meg Kb. figyelned kell arra, hogy Galmuszk mikor üt meg, és utána van 8 órád 15% felett vadászni.

Lennt egy picit szofisztikáltabb a helyzet. De én is erősnek tartom magam, szóval én sem vagyok az ellenére


Forditok Mortimerrol Magyarra. Ezzel az eros karikat a halalba tapolnank, ezert badarsag.
Minden olyan megoldas, ami az eros karikat tovabb erositi alapjaiban hibas!
Mortimernek igaza van.

Ja es Galmuszk nem tudja megutni Arielt, kikerjuk magunknak.
Idézet: Nari77 - 2009.05.04. 11:36:51
"Mindegyik feje hozzád szól, de az egyik hazudik!" ebben szerintem pont benne van, hogy pontosan csak egy hazudik, szal nem értem, hogy lehetne nem így érteni!


Hetkoznapi beszedben igen, am ez egy szigoruan logikai feladvany, ott az egyik hazudik az elenti, hogy az egyik hazudik, a tobbi pedig vagy igazat mond vagy hazudik. Mert azokrol nem allitotunk semmit.
Idézet: Craslorg - 2009.05.04. 16:45:24
Idézet: Kapik - 2009.05.04. 16:19:48
Melyik a legmagasabb értékű szín a pókerban?

Pikk
Treff
Kör
Káró

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Mi a véleményetek barátaim,ez igy rendben van?

Rendben van. Egyrészt messze nem minden változatában van kiemelt szín, másrészt ezt csak egy olyan tudhatja, aki rendszeresen pókerezik. A VU pokertornán 250 játékos volt, a játékban játszanak kb. 7-10 ezren, akik közül mondjuk másik 250 pókerezik.
Szerinted?


Ize. Azert aki pokerezett, az nem jelenti am, hogy ezt tudja is. Mint elo pelda ram lehet mutogatni. Kifejezetten spec kerdes. De a bridzses szinsorrend is az lenne, pedig abban a jatekban ez - szemben a pokerrel - alapveto fontossagu.
Dátum: 2009.05.04. 17:23:35
Felreertetted ami Miklos irt, nem maxba gyogyulsz, hanem a csataban vesztett EP-t nyered vissza.