Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2009.05.26. 21:43:39
Idézet: Anababa - 2009.05.26. 21:40:19
najó tud, csak nem akartok vele élni - mint Miklós is írta a kivégzésnél a különbség számít


Bocsanat, de hiszem ha latom. Miklos eleg sokszor tevedett a sajat jatekaval kapcsolatban, es ez nem is meglepo, Osszetett bonyolult jatekai vannak, amivel ha nem jatszik az ember, egyszruen nem tartat feben minden reszletet.
Kertem megerositest, hogy ez akkor hogy van, emlekeim szerint nem jott. Kicsit elfloodolodott az a topik.
Dátum: 2009.05.26. 21:39:10
Idézet: Anababa - 2009.05.26. 21:23:52
Részletek: nullások és aprók mellett általában 3-6k, a közepesek 7-9, a jók 9+ és néha előfordul iszonyú jó is 12-15k; a max eddig 20k volt. (még kreaff limit előtt, kimaxolva, kivégezve)


Akkor mi baj a korlat javaslatommal?
Esetleg 1-2 zsakmany kimaxolodik hetente. Ez alapan nem lenne 1-2%-ot meghalado visszaeses. Napi korlatba bosegesen belefer. Miert kell akkor a torkomnak ugrani? Vagy Anababa egy gyengebb pok?
Dátum: 2009.05.26. 21:33:02
Nagyszeru, es te is pontosan tudod, hogy ezt felindulasaban irta, nem komolyan gondolta. Nem erdemes ilyen mellekvaganyokra elmenni felesleges koroket futni. (Jajj de szep kepzavar.)
Dátum: 2009.05.26. 21:19:08
Idézet: Gyulas84 - 2009.05.26. 21:07:11
Hát igen, nagy nagy gratula a top-nak nevezett valaminek főleg azoknak akik bőszen képviseltetik magukat a pókok ügyében


Ezt aztan vegkepp nem tudom hova tenni. Ketten irogatunk Jeriko meg en. Slussz.
Egyikunk egyetlen otlete sem valosult meg, helyette lett egy olyan korlat, ami szemmel lathatolag minden komolyabb pokot erint, pedig nem is ellenuk lett kitalalva.
Miert kell esz nelkul mindent a topra kenni?
Nem lenne jobb a fenti korlatot eltorolni, es bevallalni gy sokkal kevesbe korlatozot?

Masik: kerdeztem, hogy mennyi a zsiros zsakmany 20-ason (de felolem barmilyen mas szintet is mondhattok), mert ugy latszik, hogy amikor en 18K-t javasoltam felso hatarkent az tulsagosan alacsonynak bizonyult. Namost ha kritizalni sikerul, akkor ugyan mondjatok mar szamokat is, hatha ki tudjuk talalni, hogy mi lenne yg olyan korlat ami a pokok zome szamaa nem korlatozo es a maradeknak is elfogadhato.
Az is erdekes leet, hogy mi az osszetetele a rablasoknak, tehat mondjuk 80% jon a nagy kaszalasokbol es 20% a maradek, vagy forditva. 20% a kaszak reszaranya, es 80% az aprolekbol jon ossze.
Szerepelt.
Dátum: 2009.05.26. 20:19:18
Idézet: Blazek - 2009.05.26. 18:46:08
Idézet: Kocos - 2009.05.26. 14:20:34
Idézet: Almási Viktor - 2009.05.26. 12:49:47
Én azt imádom hogy a TOP 15 mit össze agyal hogy lehetne lekorlátozni a pókokat, pedig szintjükből fakadóan nem is látják át a helyzetet, meg nem is érezhetik milyen játékélménnyel jár egy-egy jól, ügyesen elkapott zsíros zsákmány.


20-as szinten 18K nem zsiros? Mennyi a zsiros? Az ottani szamokkal valoban nem vagyok tisztaban, tessek megmondani.
Azt is vegyuk figyelembe - bar tudom nem szeretjuk - hogy akitol elhoznak ugyanannyit, az vajon utana folytatni fogja-e a jatekot, illetve, hogy ez az o jatekat mennyire teszi tonkre.


ha abbahagynák azok, akiktől több tízezer LE-ket el lehetne vinni, akkor nem lennének 10M rabolt LE-k... én nem azokat tiltanám le, akik összeszedték ezt a sok LE-t, hanem azokat, akiktől rendszeresen össze lehet ennyit szedni...


Elnezest en abbol indultam ki, amit az egyik legjobb V1-es pok mondott, miszerint napi egy 20K-s zsakmany ha befigyel mar jo. Ezekszerint ennel lenyegesen nagybb zsakmanyok ropkodnek.

En konkretan netto 40-80K-s rablasok tulajatol hallottam, hogy na akkor most abbahagyjak, az o szintukon ezt ugy netto 24-25K-re mersekelne a javaslatom. Nem ertek egyet az ilyenfajta kiborulassal, de ertem, hogy milyen szinten lehet demoralizalo elbukni fel/egy napi vadaszat gyumolcset par perc figyelmetlenseg miatt.

Megoldas lehet egyebkent a CaveMan altal javasolt LE plafon is, a kerdes csak az, hogy az nem veti-e jobban vissza a pokok teljesitmenyet, mint az en javaslatom.
Dátum: 2009.05.26. 17:50:56
Nem ertem miert mondod, hogy nagy az arca, most irta le, hogy 11 faluig jutott, mire a jatek alapveto szabalyait megismerte.
Dátum: 2009.05.26. 15:12:49
Idézet: D4vid - 2009.05.25. 20:17:13
Jó akkor nem is regelek...Milyen hülyeség ez hogy véges szerver???Aki nem a szerver indulása után 1 napon belül regel annak már semmi esélye vagy mi?
Mért nem jó a v1-v2-es stílus?


Jo az is. De olyanvbol mar van ketto is. Pont azok amiket emlitettel.
Dátum: 2009.05.26. 14:35:47
Idézet: winnie - 2009.05.26. 13:42:26
pedig lehetne ütni. nem kell békét bontani. párbajozzatok. nemesen.


Megvolt. Pont igy ahogy mondod. Jo moka volt, PP koltesre alkalmatlan.
Dátum: 2009.05.26. 14:27:58
Idézet: CaveMaN - 2009.05.26. 13:08:27
Winnie mód ON

Minden, ez alatt azt értem MINDEN lebeszélést, beleértve a küldetéseket és egyáltalán bármit mást is TILTANI kellene.

Winnie mód OFF

Sajnos ellenőrizni nehéz.


Jogos. Ellenorizni lehetetlen.
Minimum azt kene biztositani, hogy aki osszebeszel, az csak annyi elonyhoz jusson, hogy biztos a gyozelme (cserebe nyilvan lemond az extra zsakmany lehetosegerol). Ugyanitt megszuntetnek minden ismetelheto kuldit, ami osszebeszelessel megoldhato (dontetlen, benitas, kritikus vari).

Ja egyvalamit nem tiltanek, a nem ismetelheto kuldik lebeszeleset. Azon mar az elboly atjott igy, akkor mas is tehesse ezt meg.
Dátum: 2009.05.26. 14:20:34
Idézet: Almási Viktor - 2009.05.26. 12:49:47
Én azt imádom hogy a TOP 15 mit össze agyal hogy lehetne lekorlátozni a pókokat, pedig szintjükből fakadóan nem is látják át a helyzetet, meg nem is érezhetik milyen játékélménnyel jár egy-egy jól, ügyesen elkapott zsíros zsákmány.


20-as szinten 18K nem zsiros? Mennyi a zsiros? Az ottani szamokkal valoban nem vagyok tisztaban, tessek megmondani.
Azt is vegyuk figyelembe - bar tudom nem szeretjuk - hogy akitol elhoznak ugyanannyit, az vajon utana folytatni fogja-e a jatekot, illetve, hogy ez az o jatekat mennyire teszi tonkre.
Dátum: 2009.05.26. 14:18:22
Idézet: Mortimer - 2009.05.26. 12:32:54
Sejtettem a véleményed, pont ezért jeleztem én is a dolgot. De most ugyanaz van, hogy téged nem érdekel a pókok véleménye, a többieket pedig a tiéd. Legalábbis a 9,14-es pontszám ezt mutatja.


Meg ehhez. Megszoktam, hogy bar en probalok ugy hozzaallni, hogy mindenkinek jo legyen - hogy mennyire sikerul mindenki dontse el maga, masok zomeben nem igy tesznek, es van egy - szerencsere - kisebbseg aki meg haragszik valakire es direkt orul ha az sziv. Mind1.

Az eredeti javaslatot en is felpontoztam, tehat akkor ervelesed alapjan engem sem erdekel az en velemenyem.

Az eredeti javaslatban egyebkent nem szerepel a magasabb szintrol valo uthetoseg csokkentese, csak az, hogy 25%-ig vagy uthetetlen maxos szakival. A tobbit te extrapolaltad hozza, en pedig jeleztem, hogy van egy masik ertelmezese is a felvetesnek.
Dátum: 2009.05.26. 14:12:30
Idézet: CaveMaN - 2009.05.26. 12:36:44
1. ) Elindítasz 20 vadászatot harmadjára, lesz nálad 220k LE, viszont a gyerek épp elesik az udvaron, ki kell rohannod hozzá, jön Lanmaffia és megszabadít 110k-tól, közben rá se kellett nézni a gépre
2. ) Egy 20-as vadászat végén pakolkatod a turbót és költesz, a gyerekkel ugyanaz a téma, jön Lanmaffia viszont most csak 30k-t buksz.


Egy biztos: a gyereknek egy het szobafogsag. Probaljon ott elesni.
Dátum: 2009.05.26. 13:40:44
Idézet: Mortimer - 2009.05.26. 13:10:03
Szerintem a naponta elkölthető 50 CSP által termelt bevétel egy bizonyos hányadához kell igazítani a portya LE-t. Lefelé is, felfelé is. Ez a napi 20ezer nálad jóval kevesebb, mint ötöde. Ez szerintem nem sok. Persze a mértéken lehet vitatkozni.


Most akkor te is leszarod a pokokat?
Dátum: 2009.05.26. 13:40:16
Idézet: Mortimer - 2009.05.26. 12:38:27
Számos a pókokat korlátozó javaslatokat dobsz be, kiemelve, hogy nem számít hogy utálni fognak. (Idézet tőled: "
Ismet megkockaztatom a nepharagot amit a pokoktol kapok.")

Most be lett dobva egy javaslat a felülről ütés ellen, ami csak a TOP10-et zavarná, mert az összes többi játékost ugyanúgy ütik hat szinttel magasabbról. Itt a te véleményed ugyanúgy irreleváns.


Valamit alapvetoen felreertesz szerintem, ezert ideje helyrerakni. Pont hogy erdekel a pokok velemenye. Igyekszem olyan korlatot bedobni, amire egy pok kari tulaja is azt tudja mondja esetleg, hogy bar latja, hogy ez elveszi tole a havi 3-4 legextremebb rablasat, de osszessegeben nem jelent szamottevo kiesest LE-ben, ugyanakkor garantalja a jatek hosszutavu stabilitasat.

Sot irtam egy minimum zsakmanyrol is, ami szerintem nem kifejezetten a pokok ellen valo.

A kockazat persze megvan, hiszen a pokok zome izombol elutasit minden korlatot. Pedig valamilyen korlat kell, mivel most a portyazasbol termelheto LE elmeletileg korlatlan. A jo korlat pedig olyan lehetne, ami az atagos (nem tobbmillios LE diffu) pokokat egyatalan nem erinti, es a mostani legextremebbeket is csak marginalisan, de megakadalyozza az ennel nagyobb extremitasok kialakulasat.

Egyebkent akiknek a legelemibb erdeke lenne, hogy elheto korlatok szulessenek, azok maguk a pokok, mivel, ha nem jon letre konszenzusos, akkor mint a jelenlegi pelda is jol mutatja, jon a diktatum Miklostol.
Dátum: 2009.05.26. 12:34:16
Idézet: Mortimer - 2009.05.26. 12:32:54
Sejtettem a véleményed, pont ezért jeleztem én is a dolgot. De most ugyanaz van, hogy téged nem érdekel a pókok véleménye, a többieket pedig a tiéd. Legalábbis a 9,14-es pontszám ezt mutatja.


Engem nem erdekel a pokok velemenye, mert ok 25% alatt bujkalni akarnak? Most megvallom nem tudlak kovetni.
Dátum: 2009.05.26. 12:25:29
Nyilvan az szintkulonbseggel novelt % ertek, es a szakertelemmel modositott alap % ertek kozul a nagyobb szamitana. Remek!
Kar, hogy nem pont abba az iranyba akarunk elmenni, hogy mindenki bujkaljon, hanem hogy legyenek csatak. Azt hiszem.
Dátum: 2009.05.26. 12:08:24
Idézet: Otoaak - 2009.05.25. 13:15:19
Hmm köszi.

Volt valami hír az új akadémia szintekről is az is a kristály hordával jön? (rémlik, hogy az mult hétre lett talán beharangozva.)


A topiknyito szerint a tovabbi akademia szintek meg csak dokumentacio formaban leteznek.
Dátum: 2009.05.26. 11:37:23
Ismet megkockaztatom a nepharagot amit a pokoktol kapok.

En az egy portya soran veszitheto LE-t korlatoznam be, a kvizkerdes jutalom 10-szereseben. A nyertes oldalon ennek duplaja lenne a maximum a kreativ miatt. Ez ugye szint*450 LE, azaz 20-as szinten 9000 max bukas, 18000 max zsakmany.

Az is megfordult a fejemben, hogy esetleg napi korlat is legyen, mondjuk ennek 10-szerese. Illetve a fennmarado keretnek 50-75%-at at lehetne vinni kovetkezo napra. Vagy a keret felett is jarna jutalom, de kevesebb (peldaul a kotelezo minimum).

Jo gondolatnak tartom a minimum zsakmany bevezeteset, meg akkor is, ha csak jelkepes. Mondjuk szint*5 LE. Peldaul ugy, ha ennel kisebb a jutalom, akkor kiegeszul ennyire, majd erre jon a kreativ.
Lehetne kis kivegzes effekt is itt, mondjuk, hogy minden kivegzes szint 1%-kal tolja a szerzett minimum LE-t (termeszetesen csak kivegzes eseten, es max 100%ig). Igy egy 50-es szintu karakter kivegzese 100-as kivegzessel, es 50-es kreativval lenne 1000 LE. Gyemant bonuszt kulon raengednem meg erre, es gyemantoknak lenne 1333 LE.
Idézet: Bjork123 - 2009.05.26. 11:18:42
Idézet: Bjork123 - 2009.05.26. 08:37:49
Melyik az a kifejezés, amelyik nem egy foglalkozást takar?

Hangár
Bognár
Kádár
Szűcs

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!



A miértre lennék kiváncsi, hogy le tudjam vonni a döntés tanulságát.
Köszi,
üdv


Kedves Kocos,
erre is válaszolj légyszives.


A kerdes teljesen jonak tunik, talan annyit tudnek belekotni, hogy a Szucs helyere mehetne valami ár vegu, pl. Vajar, de ettol meg semmikepp nem rossz kerdes. Korbekerdeztunk par embert, egyelore ismeretelen az ertekelo.