Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Idézet: Kian - 2009.05.30. 22:18:41
Melyik játékhoz nincs szükség sakktáblára?

sakk
dáma
go
rókavadászat

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Kérem segítsetek, hogy mi itt a nem egyértelmű ill. rossz válasz!

"A sakktáblán más játékok is játszhatók, például az ún. francia sakk, a dáma, az Arimaa vagy a rókavadászat, amelynek célja a „róka”, azaz egy figura bekerítése."

http://hu.wikipedia.org/wiki/Sakk


Sakktablan pont lehet gozni. Tegnap is ezt tettem.
Eldontendo kerdes sosem jo. Arra ket valasz lehetseges csupan.
Dátum: 2009.05.31. 04:56:13
Idézet: pityu - 2009.05.31. 00:57:12
Mert nem számolsz velünk igazán...


De.
Dátum: 2009.05.31. 04:44:24
Idézet: pityu - 2009.05.31. 00:52:32
Kíváncsi lennék a véleményedre, az én álláspontom hogy tetszik, nyilatkozz!


A belinkelt hozzaszolasodat mikor megneztem 10-esre volt ertekelve mar. Ha erre gondolsz.
Dátum: 2009.05.31. 00:19:43
Idézet: winnie - 2009.05.30. 19:57:56
Idézet: Kocos - 2009.05.30. 11:41:40

Hosszu tavu hatas: a top tudja majd elsokent verni oket, es eselyes, ahogy akar felfele is. Megintcsak a top erosodik. Ugyanoda jutnank, mint ahol most vagyunk csak kesobb.
Egyetlen pozitivuma, hogy...


az miért nem pozitívum, hogy erősödik a top? hadd erősödjenek, 100 játékoson kívül senkit nem érint a top, sőt, abból a 100-ból 50 még örül is, hogy kikerül a képből:)


Egy jatekban mindig az a jo irany, ami motival. Ez pedig az, ha a top akar potencialban, akar szintben befoghato, vagy legalabbis megkozelitheto.
Idézet: LanMaffia - 2009.05.30. 12:38:09
Mert most nem éri meg portyázni. (többet ad a vadászat visszafogottal mint 3 óra folyamatos portyagomb frissítés és ütés)


Egyetertek, hogy latvanyosan visszaesett a teljesitmenyed, de szerintem ez nem a korlatnak koszonheto. Azzal visszaesett volna felere vagy negydere a beveteled, viszont a toplista alapjan ugy latom, ohgy ennel nagyobb most a hullamvolgyed. Inkabb arra szavazok, hogy az emberek koltik a LE-t mint a guzu (reszben miattad, reszben a KH miatt). Sajnalatos, hogyha mindenki vedekezik ellened, akkor a strategiad hatekonysaga a masik szelsoertekbe lendul at. Ez ellen is lehetne tenni.
Idézet: Hastin - 2009.05.30. 10:54:19
-7. szintű valaki (ezzel még nincs gond )
-kb +139000 LE-t portyázott össze eddig (nem rossz, biztos nagyon-nagyon-nagyon rég óta játszik)


Teljesen realis. Iletve piszok jo, de boven megcsinalhato.

-van egy 19. szintű harcoló állata (hát ez azért elgondolkodtató...)


Miert? 4-es szinten befogta. Ha lefele tamad, akkor egy szintlepes lehet akar 300 gyoztes csata is.
19-es szinthez kell 8000 TP

-és végül van egy epikus gyűrűje (de honnan???)


Epitett, kincspontot kapott, licitalt, megnyerte.
Idézet: Texex - 2009.05.29. 21:00:52
Mennyi a forráspontja az alkoholnak (etanol)?

Tisztelt értékelők miután 32 órát vártam a küldi miatt erre az értékelésre kérdeném mitől lexikális ez?


Ettol, hogy amugy erdektelen, fejbol nem tudhato informaciora kerdez ra. Ezt hivjuk lexikalis tudasnak. Ide tartozik a hany evet elt, mikor szuletett, mikor halt meg, hol szuletett, hol halt meg kerdesek zome, illetve majdnem minden ami szaraz szamadatra kerdez. Az evszamos kerdesek jo resze is ide sorolhato.
Ha ilyet akartok kerdezni mindig utaljon a kerdes arra, hogy miert erdekes ez az adat.
Idézet: AtSZ - 2009.05.29. 19:02:23
Mit nevezünk bakteriofágnak?

Baktériumok fehérjeburkát
Baktériumokat megfertőző vírust
nincs is ilyen
ellenszert baktériumfertőzés ellen

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Középiskolás anyag...nem értem, mi nem volt egyértelmű a válaszokban...ha vki esetleg fölvilágosítana, azt megköszönném....és szeretném megkérni mindazon játékosokat, hogy azért, mert esetleg hiányos tudással rendelkeznek az adott kérdés témakörét illetően, ne szavazzák le feltétlenül a kérdést, mert az attól függetlenül, hogy ők nem tudják, még lehet jó.
Köszönöm a lehetőséget, hogy kifejthettem véleményemet.
Üdv!
Vintersorg


Egyreszt ugye nincs negy ertekelheto valaszod (nincs ilyen), masreszt pedig utana neztem, es az altalad helyesnek tartott valsz, csak reszben felel meg annak amit en talaltam, amire mar nem emlekszem, es most lusta vagyok ismet utananezni. Ettol meg ha van 4 valasz, akkor lehet, hogy elfogadtam volna.
Idézet: Cell - 2009.05.29. 17:37:23
A másik meg, hogy ez is VÚ kérdés. Én még nem voltam láthatatlan és nem is kötelező ezt használni, szóval nem kell tudnom, hogy 'mit kapok kevesebbet'. szerintem ezért is rossz.


Az információ elérhető első szinten. A karlapon lévő láthatatlanságra kell bökni. Ezzel pont nem lenne gond.
Idézet: Liruket - 2009.05.28. 19:05:08
Mi az eszperanto?

Könyv oldalai
Asztal lapja
Nyelv
Tej neve

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.

Nyelvhasználat a jó? Akkor kérem kijavítani. Köszönöm


Már szerepelt. Az értékelést az igénytelen válaszok miatt kaptad.
Idézet: Mohonc - 2009.05.28. 18:58:35
Mit jelent a "MILLENNIUM" szó?

fegyverkezési verseny
vagyonos ember
ezeréves évforduló
mérföldkő


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Szerintetek mi a hiba? A "millennium" ne legyen nagybetű? Mondjuk ez nem helyesírás... Szerintem.


Ugyvan, és töröld a felesleges idézőjeleket.
Dátum: 2009.05.30. 16:28:40
Sajnos az aukcio megjelenese ota, - sot elotte, gondoljunk az epikus targyakra! - megfigyelheto trend, hogy a jatekosoknak ugy kell megszerezniuk targyakat akar aukciorol, akar lelekkufartol, hogy a pontos mukodes nem definialt.
Ilyen volt a regeneralas, a lelekszivas, a lelekszivo mancsrol sokan maig nem tudjak mit is csinal, es aztan az aukcion megjelent targyaknk ugy a fele.

Ezeket az infokat a jatekan az aukcional elerhetove kene tenni.

Konkretan a fokuszkristalyokrol Baraty elarulta itt, hogy fegyver, pancel, pajzs a behelyezhetősége. Nyilvan abba az epikus cuccba is lehet rakni, aminek ez a speckoja.
Dátum: 2009.05.30. 16:23:55
Pillanatnyilag nincs mit epiteni.Ha a top3 szovetseg betoljaa manakonstrukciojat a toronyba, az napi 2-5 szint. Hiaba a novekvo koltseg, ezt a lentebb levo szovik, akiknek meg a harci epuletek sincsenek maxolva nem tudjak tartani meg egy jo darabig. Lesz ido amikor ok sem tudnak mast epiteni, kiveve ha addig bekerul valami uj fejlesztes, mert akkor azt megint mindenkinek fel kell huzni, ez megint a topnal general elonyt. En ugy latom, hogy az top triotol csak sokara (minimum 1-2 honap) fog elkerulni a torony.
Rovid tavon latok 1-3 szovit aki kepes labdaba rugni, de arra egyelore nem latok eselyt, hogy a top triot kiszoritsa, csak arra, hogy valtott a birtoklasba neha o is beszalljon.
Dátum: 2009.05.30. 13:06:03
Idézet: Morroch - 2009.05.30. 11:52:42
Nem csak 5-10 szinttel legyenek nagyobbak, hanem lgyen köztük nagyobb is.
"bujdoklohaboru"-t játszik mindenki alattatok pont miattatok, ezért ha lenne 5-10 szinttel nagyobb nálatok legnagyobbaknál akkor ti is tudnátok mire kényszerülnek az alattatok levők.


Pontosan tudom mit csinal/ hogyan el at az alattunk levo reteg. Nem miattam kell ilyet jatszaniuk, hanem a jatekszabalyok miatt. Ki is fejtettem mar nem egyszer, hogy ez nincs rendben. Talan meg konket korlat otletem is volt.

Egyebket igaz, hogy igy lenne ertelme, csak ehhez is kell az a kiegeszites, hogyha van mondjuk 64-es, akkor az ugyan ne usse mar az 57-est, de meg a 60-ast se.
Dátum: 2009.05.30. 11:41:40
Azt kell hogy mondjam 3 napnyi tapasztalat utan, hogy a Kristalysziv egyertelmuen hiba volt. Nem hoz jatekelmenyt, nem kergeti 15% fole a vadaszokat, de szinte kivetel nelkul mindenkit frusztral.

Nem igazan ertek egyet azzal sem, hogy +5-10 szint kene a kristalyhordanak, meg ehhez megfelelo megfelelo fejlettseg is.
Rovid tavu hatas: bujdoklohaboru, amit Mortimer is csinal. Ha felmegy az EP-d elvernek, tehat nem megy fel.
Hosszu tavu hatas: a top tudja majd elsokent verni oket, es eselyes, ahogy akar felfele is. Megintcsak a top erosodik. Ugyanoda jutnank, mint ahol most vagyunk csak kesobb.
Egyetlen pozitivuma, hogy a most legjobban sulytott 53-58-as szint kozotti reteg nem kapna be tamadasokat, mert nem ernek el.
Ezt viszont sokal inkabb uy kene kikuszobolni, amig lehet felfele utni vagy szintben, addg ugy ussenek a KH-sok, Kristaly szivet eltorolni, es berakni alacsonyabb szintu KH tagokat is, hogy lefele is lehessen tamadni. Sot akar azt is el tudomkepzelni, hogy az alacsonyabb szintu KH-sok paszvak legyenek. Igaz, az meg azzal jar, hogy aki vedekezesben elveri oket, az elesik nemi taptol.
Dátum: 2009.05.30. 11:16:54
Idézet: Pietrus - 2009.05.29. 21:45:47
1.: 15% alatt van, és egy kristályos biztosan megveri
2.: Felmegy 15% fölé, akkor más veri meg.


Felmegy 15% fole es mas IS megveri. Komoly dilemma.
Dátum: 2009.05.30. 11:14:17
Idézet: pityu - 2009.05.29. 19:58:34
A másik "érdekes" dolog, hogy a portyaablakban nálam mindig 100%-on vannak a nagy kristályosok (62,61,60), csak nem azért mert a TOP teteje is az 57,58-asokat üti? Lazán ellennék én is ha 4-5 szinttel alacsonyabb kristályokat kéne ütnöm.


Nem vagytok haboruban veletlenul veluk? :o
En 60-61-et utok szinte kizarolag. Amikor nincs koztuk celpont es mindenkepp akarok portyazni akkor megyek lejjebb.
Idézet: Craslorg - 2009.05.27. 12:39:31
Idézet: Vulpion7 - 2009.05.27. 12:29:48
Mit kapsz kevesebbet vadászat során ha láthatatlan vagy?

tapasztalati pontot és lélekenergiát
őskövet
csak tapasztalati pontot
csak lélekenergiát

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.


A vadászatos kérdésednél egy vessző hiányzik, azt javítva el lehet fogadni, mert kivételesen ezzel még nem találkoztam, bár a végzetúrral kapcsolatban rengeteg kérdés kering már, lehet, hogy más, aki éppen értékelni fogja, már találkozott vele és akkor azzal az indoklással kapod vissza.


Volt mar, volt mar!
Idézet: cirip - 2009.05.27. 12:38:23
Nem szabad olyat kérdezni, amit egy kezdő játékos nem tudhat. Ezeket a kérdéseket az értékelőknek el kell utasítania.
Igazából egészségesebb kihagyni a VÚ-s kérdéseket úgy ahogy vannak, mert roppant változékony a környezet, tehát hiába szerepel valami esetleg a játékleírásban, könnyen lehet hogy már most sem úgy van, vagy egy héten belül változik.


En azt szoktam mondani, hogy a VU kerdes ket okbol lehet rossz. Vagy mar szerepelt, vagy tul spec. Harmadik ut nincs. Nem mondom, hogy lehetetlen ujat kitalalni, de azt igen, hogy 100-bol 99 ember nem fog tudni.