Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2013.07.24. 08:33:58
Idézet: McMad - 2013.07.24. 08:28:44
Íííígy igaz.
Maci kincspontos kapcsolása azért igazságosabb, mert akkor is ad, ha alig aktív valaki.
Tehát ezek tükrében (kösz az ötletadó HSz-t) akár úgy is be lehetne csempészni a szöviküldikbe az egyéni teljesítményfüggő jutizást, hogy a sorvégjutira X szorzót kap a kari az átlagos teljesítmény alapján. Az átlag 1x-es szorzós lehetne és aki ennél inaktívabb, az kisebb, aki aktívabb, az nagyobb szorzót kaphatna. Természetesen nem szabad elszállni azzal a szorzóval (pl. max 10%-os eltérést még reálisnak érzek 3, vagy több szintre vetítve).


Nekem ez nem annyira tetszik, mert a szovetsegi kozos erdekbol egyeni erdeket, es ezzel ohatatlanul erdekutkozest csinal. Persze nyilvan nagyobb lenne a hajtas igy a szovi kuldikben, de nem a kozos cel, hanem az egyeni cel miatt, amivel raadasul a masik karara tudsz szerezni tobblet eroforrast. Persze ha most azt mondod, hogy ez a kincspontra is ervenyes, az voltakepp igaz.
Dátum: 2013.07.24. 08:30:42
Idézet: Paco - 2013.07.24. 08:14:50
Néma gyerek effektussal nem lehet mit kezdeni.


Ezzel szallnek vitaba en. Lehet. De alapvetoen szeretnem megismetelni, hogy
- nem arrol szol a fejlesztes, hogy eztan hasznaljon kincspontot aki eddig nem
- a javaslat elso resze a szovi kuldi merese, amivel gyakorlatilag senki nem szallt vitaba
- a meroszamhoz kapcsolt kincspont osztas marginalis fejlesztesi idot igenyel.
Dátum: 2013.07.24. 00:20:54
Idézet: Ariel - 2013.07.23. 23:46:51
Az, hogy az aktivitás mérhető legyen, tényleg jó ötlet, de az, hogy a kincspontokkal legyen összekötve, szerintem nem jó. Az aktivitás mérése minden szöviben hasznos lenne, de csak kevés szövi használná úgy, hogy kincspontokkal kell mérni.
Ha az aktivitást mérni akarjuk, akkor az legyen transzparens, ellenkező esetben megint táblázatokat kell vezetni az aktivitásról, ami már most is megtehető. Ha viszont a kincspontok láthatóvá válnak, akkor a licit taktikai része sérül. Ráadásul a régi kincspontokat törölni is kellene. Ha pedig hosszútávon is mérni akarod az aktivitást, akkor kellene egy összes és egy aktuális kincspont is, esetleg egy harmadik, ami időarányossá teszi az egészet.

Összefoglalva: a szöviküldikben való aktivitás mérése mindenki számára hasznos lenne, de a kincspontokkal nehezen mérhető, és sokan nem állnának át az új verzióra, plusz a kincspontok hosszú távon egyébként is értelmüket vesztik.


Ertem a kifogasodat (azt hiszem). Ugy gondolod, hogy a lathato reszvetel a szovikuldiben es az, hogy kincspont jar erte uti egymast. Nem uti. Ugy mint az epikusveresnel. Ott is latod az aktualis sebzest, es az osszsebzest is, es kincspont is jar erte egyszerre. Nem jelent gondot ott sem. Szerintem az, hogy kincspontot osztunk a te elvarasaidat semmiben nem csorbitja.
Dátum: 2013.07.23. 23:06:50
Idézet: Ariel - 2013.07.23. 21:31:38
... a szövetségek azon töredéke fogja használni, akik a régit nem használták, és az új rendszer jobb, mint amit most használnak.


Legrosszabb esetben. Tehat senkinek nem rossz, es szerinted is lesznek akik hasznaljak, akkor nem ertem miert ervelsz ellene. Ha olyan erveid lennenek, hogy igy vagy ugy javitsunk rajta, esetleg nem modositsuk, mert a mostani jobb, azt megertenem, de az, hogy te nem hasznalod miert ok arra, hogy ne javitsunk rajta ezt nem ertem.
Dátum: 2013.07.23. 23:03:46
Idézet: Ariel - 2013.07.23. 22:32:14
Nem tudom elképzelni, hogy 150-es kincsek fölött bárhol konfliktusok, viták alakulnának ki a kincsek felosztásában.

Ha az epikus kincsek nem mutatnak hosszú távon olyan erősödést, ami miatt problémás lehet a torz kincspontrendszer, akkor fölösleges új rendszert bevezetni, mert hosszútávon fölöslegessé válik.


Ket dolgot vizsgaljunk meg ezzel kapcsolatban.
Egyik: 150-es kincs felett hany szovi jar? A mi szerverunkon talan 3. Megjegyzem a mienk az egyik, es van tolongas a kincsekert, lehet, hogy nem estek azok olyan szerencsesen, mint nalatok.
Masik: A kincspontrendszer mar most is problemas, mivel amikor szuletett, akkor minden merheto szovetsegi kooperaciot jutalmazott, most meg nem. Az, hogy torz vagy sem, ilyen szempontbol masodlagos kerdes, a fontos, hogy olyan tevekenysegekert, ami a szovetseg szekeret elore viszi jarjon pont. Illetve itt ismetelten felhivnam a figyelmedet, hogy amig nincs olyan csapat, akik eddig hasznaltak a kincspontot, ezutan pedig nem teszik, akkor a modositas senkinek sem art, igy nem hiszem, hogy azert, mert van aki nem hasznalja, ne lehetne megvalositani. Meg csak a programozasi idovel sem valos ervelni ellene, hiszen a szovi kuldiben valo reszvetel merhetoseget ha jol olvastam te is tamogatod, az meg nyilvanvalo, hogy amennyiben a meres megvan, egy kincspont erteket hozza rendelni mer jelentektelen eroforrast igenyel.
Dátum: 2013.07.23. 22:55:04
Idézet: Ariel - 2013.07.23. 21:31:38
Valamiért az az érzésem, hogy ezt a kincspontosdit igazából az aktivitás és a küldikben való részvétel mérésére akarjátok használni elsősorban, és nem a kincsek szétosztására...


Most is a kincspontot hasznaljuk elosztasra. Remekul mukodik. Abszolut nem igaz, amit Birka hisz, hogy csak magas szintuek tudnak elvinni cuccokat, jol latszik, hogy o ezt meg nem probalta.
Dátum: 2013.07.23. 20:41:58
Idézet: Lújzi04 - 2013.07.23. 20:22:27
A mi szövetségünkbe' már réges rég megbeszélés útján van elosztva az epik kincs.


Szemelyes tapasztalatom az, hogy szemelyes megbeszeles szornyen igazsagtalan. Meg akkor is, ha mindenki a leheto legkorrektebb, legkevesbe onzo modon all hozza. Egyszeruen az emberek eltero jellemebol fakadoan. Aki aktivan kommunikal, az tobb kincset fog kapni. V4-en pedig ez sokkal konyebben tud mukodni, hiszen nem orok eletre viszed a karit, igy konyebben le tudsz mondani egy hosszutavu elonyrol. De persze ettol ez meg egy mukodo modszer, es akinek kedve van, az ezutan is hasznalhatja, mint ahogy a sajat pontrendszert is, ahogy azt gondolom sokan teszik. Oket ez a valtozas semmiben nem zavarna, velemenyuk mindaddig nem is mervado a vita szempontjabol, amig nem olyan rendszert javasolnak/kernek, ami mar nekik is megfelelne hasznalatra.
Dátum: 2013.07.23. 20:35:29
Idézet: Ariel - 2013.07.23. 19:35:19
Nem akarok nagyon negatív lenni, de szerintem a kincspontok elosztásának javítása halott ügy. Ahány szövetség, annyi módon adna kincspontot az egyes küldikért. Van, ahol a kihívás teljesítése olyan mint a foghúzás, van ahol pár óra alatt kész van vele az egész szövi. Az építésért járó kincspont szintén megkérdőjelezhető. Aki több LE-t tud építeni a szintje miatt, az több kincspontot kap, és a küldiben is jobban ki tudja venni a részét. Nem tudsz olyan súlyozást kitalálni, ami minden szövetségben igazságos lenne. Ráadásul nullázni kellene az eddigi kincspontokat is, hogy bármi értelme legyen az új verziónak.

Amit el tudok képzelni, a küldetésenkénti százalékos kiértékelés minden karakter mellett, ami mutatja, hogy hány százalékban vette ki a részét a karakter az adott küldiből. Hogy az adott szövetség akar-e kezdeni vele valamit, az már a szövi dolga. De ez a szövetségen belüli versengéshez pont elég.


2 dolog:
Egyreszt a javaslatban (tudtommal, hiszen en mar korabban megismertem azt) azert nincs benne konkret kincspont javaslat, hogy a jatekvezetes izlese szerint lohesse be a pontokat. Nyilvan barki javasolna ilyet, az a sajat szovetsegehez alkalmazkodna, tehat csak a jatekvezetesre lehet szamitani, hogy viszonylag objektiv pontrendszert allit fel.
Masreszt akarmilyen is lesz a rendszer, szerintem elorelepes lesz a mostanihoz kepest, es senkinek nem lesz kotelezo hasznalnia, aki most nem teszi. Azt kevesse tartom valoszinunek, hogy lesz olyan aki most hasznalja, es a valtozas utan mar nem szeretne. Ha viszont ilyen nincs, akkor nincs akadalya a bevezetesnek.
Dátum: 2013.07.23. 20:25:32
Idézet: Skizmester - 2013.07.23. 17:04:56
Alapvetoen jo otlet, de ez igy csak reszlegesen jelent megoldast.

ez itt a problema:
"c, Az epikus ütésért járó kincspont nem csökkenne."
ugyanis hasonlitsunk ossze ket aktiv szovetsegi jatekost, legyen az egyik 90. szintu a masik pedig mondjuk 120-as. Gondolom nem kell leirnom mekkora kincspont kulonbseget eredmenyez, ez a pelda...
En annyit tennek hozza hogy az epikus utesert jaro kincspontot is valtoztatni kellene mondjuk X/Tsz ertekre. Hogy ez az "X" mekkora ertek lenne, arrol beszelgethetunk


A tapasztalati szint figyelembe vetel arra az alapvetoen hibas koncepciora epul, hogy mindenkinek ugyanakkora erofeszitesert ugyanannyi kincspont, es ezzel kozvetve ugyanannyi kincs jar. Ez nem jo megkozelites. Egyreszt, ha egy 90-es kari uti az epikust, abbol a szovetseg kevesebbet profital, mintha egy 120-as teszik, ezert a kulonbozo merteku ertekeles, ahogy eddig is volt helyes. Masreszt es ez a fontosabb pont: a 90-esnek az a targy amit a szovi kiut sokkal nagyobb elonyt jelent, mint a 120-asnak. Ha a 120-as kap targyat, a 90-es meg kettot, akkor aranyaiban meg valoszinuleg a 90-es tapolt be jobban.
Hovatovabb ez az arany meg igy is a 90-es javara modosulna a valtozassal, hiszen joar szovtsegi kuldetes van, ahol az aktivitas nem fugg a szinttol.
Idézet: NEMESIS 13 - 2013.07.23. 15:05:40
Mindemellett: Kócos, ha átírom a kamuválaszokat, akkor maga a kérdés szerinted megállná a helyét?


Hat attol fugg mire irod. Nekem sehogy se tetszik, de olyan szavakat kell talalni, aminek bizonyosan semmi ertelme. Az indulatszo, hangutanzo szo is rendelkezik jelentestartalommal.
Sajnos nem így van.
http://wikiszotar.hu/wiki/magyar_ertelmezo_szotar/Irgum-burgum
Dátum: 2013.07.23. 12:26:45
Idézet: Shimrod85 - 2013.07.23. 09:49:22
Gondolom úgy mint landragórnál, beleszámít de állatot külön kell elfogni.


Biztosan nem kell kulon elfogni az allatot.
Dátum: 2013.07.23. 12:26:10
Idézet: Fsanyi82 - 2013.07.23. 09:48:49
Ezt biztosra tudod, vagy szerinted nem fog beleszámítani?


Termeszetesen nem tudhatom biztosra, de az ugyfelszolgalat ezt allitja.
Dátum: 2013.07.23. 09:19:59
Feladatokba a xeno csatak nem szamitanak bele.
Dátum: 2013.07.22. 20:16:14
Idézet: Ariel - 2013.07.22. 19:01:36
Csak nehogy megint az legyen, hogy csalunk...


A szubplazma azt teszi lehetove, hogy olyat is tamadhass, akit anelkul nem tudnal. Tehat ha 30 PP-n vagy, akkor lefele csak szubplazmaval. Teljesen szabalyos.
Dátum: 2013.07.22. 20:15:32
Idézet: Jocee95 - 2013.07.22. 18:23:19
A végzet medáljából hány darabot birtokolhat egy karakter?


Amennyit ossze bir szedni.
Szerintem akar 20 is lehet egy karakternel.
Dátum: 2013.07.22. 13:14:21
Idézet: PappaG - 2013.07.22. 12:36:02
Ahogy Rodrigez írta csak 290, de tartósan valóban csak 12 (és fél szint), kellene még +10 kereskedelem vagy 5 relikviakupon vissza!?


13 az a 12. Az megaesszencia hatasa is tartos.
Dátum: 2013.07.19. 17:05:05
Idézet: Poostmaster - 2013.07.19. 15:28:29
Idézet: Miklós - 2013.07.05. 18:04:03

1.) amit irtam korábban, hogy a jutalmak száma kariszint * tudásfája szint * szintlépés szorzó / 400 (vagy /300) igy alacsonyabb szintü kari ugyanarra a fára kevesebb jutalmat kap.


Ez lett végül is a képlet?
Az a szintlépés szorzó az mi?


Hanyszor lepsz szintet. Bar igy a kepletben valoban nincs sok teteje. Ha jol tudom a 300-as oszto el.
Dátum: 2013.07.19. 13:15:39
Es a lekenyerezes iden elmarad?
Dátum: 2013.07.18. 21:02:21
Idézet: Ariel - 2013.07.18. 20:33:53
Idézet: Kvnoemi - 2013.07.18. 18:57:19
Ami szerinted panaszkodás, az innen nézve egy megállapítás volt, miszerint a nagy szövik nem valószínű, hogy küldetésen kívül pusztán passzióból Tudás fáját fognak növesztgetni. (Kivétel természetesen Offsboyék, de mint tudjuk kivételek mindig vannak. )


Gyanítom, hogy bőven lesz kivétel. A szövetségi küldetések jutalma a vicc kategóriához közelít, karakterfejlesztést szöviküldihez igazítani max. annak érdemes, akinek vagy annyira erős karaktere van, hogy megteheti, vagy annak, akin már semmi sem segít.
Amelyik szövi azért nem fejleszt szerencsét, mert attól nő a kút, és attól nehezebb lesz a szöviküldi, az nem biztos, hogy jó úton jár...


No Ariel orommel latom, hogy taktikaban meg neked is vannak feher foltok. Pedig altalaban toled szoktam lopni.