Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2009.06.15. 20:45:20
Idézet: Magum - 2009.06.15. 20:19:08
én a vadászatra szavazok
meg lehetne 2 új szaki
1. gyorsított vadászat
30. szint -1p a vadászatból
60. szint -2p a vadászatból
90. szint -3p a vadászatból


A -3 perc talan tulzas, masfel percig viszont siman lemehetne, de akar egy percig is.
Megjegyzem a Miklos fele koncepciot, hogy fizessek azert, hogy fejleszthessek valamit nem ertem, Ha siman megnone az elenetaris maximuma, az nem lenne eleg koltseg, hogy ki kell fejleszteni?

2. bővített energia

10. szint +2csp
20. szint +4csp
30. szint +6csp
40. szint +8csp
50. szint +10csp
60. szint +12csp

így a prémium tagok napi 60CSP-t kapnának
és a sima tagok +50CSP-t .....


Erre nem hiszem, hogy lenne szukseg. A fejlodes teme elegy gyors mar most is.
Dátum: 2009.06.15. 19:33:31
Idézet: Meridiath - 2009.06.15. 19:14:06
A hotdogot ugyan önvédelemből szántszándékkal elkerültem eddig, de ebben az esetben egy ilyen plecsni csupán látható nyoma lenne az ekötelezettségednek


Es milyen jol bir mutatni a karlapon az a ket plecsni is, tok jo lenne, ha lehetne akar 10-ig bovitani. Bonusz nelkul.
Dátum: 2009.06.15. 19:31:19
Idézet: CaveMaN - 2009.06.15. 18:59:33
Nem, bármilyen jutalom a javítást rossz irányba viszi, mert érdekelté teszi a játékost a kérdés visszaküldésében. Plecsni, ami nem ad semmit és semmi más.


Felmerult a lehetoseg elvesztese, illetve valamilyen retorzio arra az esetre, ha tul nagy %-ot kuldd vissza valaki eredmenytelenul.
Dátum: 2009.06.15. 19:29:08
Idézet: CaveMaN - 2009.06.15. 18:50:44
Idézet: Miklós - 2009.06.15. 16:59:22

2. irányított varázslat: kis mértékben növelje a szerzett LE várható értékét (csak az alsó érték nőjön, a felső ne csökkenjen)


Stabil középértéknél, hogy növeli a minimumot? :think:


A jelenlegi (X-Y, X+Y) szorastartomany helyett ahol Y a szaki fuggvenyeben csokken, lenne (X-Y, X+C) ahol C konstans (megegyezik a mostani szakimentes ertekkel), Y viszont a szaki fuggvenyeben csokken. X a jelenlegi varhato ertek.
Nagyjabol 16%-kal novelne meg ez a modszer az atagos LE-t. (Mint +32 spektralis.)
Dátum: 2009.06.15. 19:05:14
Idézet: winnie - 2009.06.15. 17:16:24
"9. álljon le a vadászt"

ó, egyem a hiperoptimatizátori lelkét, aki ilyesmit kér. remélem nem lesz megvalósítva. nagyon durva random kéne, hogy 60-as hordázás és 50-es vezetőkészség mellett automatikus leállásra szükség legyen


Szoba kerultel a talin Winnie. Teged mindenki szeret.
Azert mert te nem akarsz optimalizalni mas jatekat ugyan ne rontsd mar el. Az a 10 LE, az nekem pl. 700-800 LE/vadaszat. Nem bukom el most sem, csak ehhez 3 percenkent ra kell nezzek. Ezt sporolna meg nekem, meg erzesre sok mas embernek ez a lehetoseg. Teged pedg semmiben nem zavarna minthogy kikapcsolhato (sot eleve be kell kapcsolni, hogy mukodjon), A szintiszta rosszindulaton kivul mast hirtelen nem latok, ami miatt azt szeretned, hogy ez ne valosuljon meg. Ez utobbit pedig kevesse tudom toleralni.
Egyebkent mielott felreerted: VAN 50-es vezetokeszsegem, mintahogy az elso 50 karakter zomenek is van. Megis nem egyszer elofordult, hogy az elso 3 vadaszt utan tele lett a 11-es letszam.
Dátum: 2009.06.15. 18:54:34
Idézet: Ricardo - 2009.06.15. 17:11:36
Azt azért hozzátenném, hogy a portyákban már így is csak egy nyakatekert, sok időt igénylő taktikával lehet lét szerezni, szóval ha csökentjük a vadászati időt, akkor a 15% ép alatti regenerációt növelni kellene. (Még így is csökken a portyázási hatékonyság, de hát ez van. Ebben a játékban mindig a vadászatot kell tápolni, mert az mindenkinek megy.)


Be kene vezetni a minimum zsakmanyt. Es meg kene oldani a fentrol levert EP problemajat. Van meg tennivalo.
Dátum: 2009.06.15. 18:52:29
Idézet: Miklós - 2009.06.15. 16:59:22
Összefoglaltam a VU találkozón elhangzott ésszerű javaslatokat. Nem igérem, hogy mind megvalósul rövid időn belül, de igyekszünk minél többet megcsinálni szép sorban. Ha esetleg kimaradt valami, szóljatok.

1. epikus specializáció: szintenként 1%-kal csökkentse az epikus lény varázslat sebzését.


Sajnos a kedves kollegak nem igazan vettek figyelebe, hogy mas is beszel, folyton beleordibaltak, de az en javaslatomban nem szerepelt a varazslat szo. Sebzeset. Igaz kozben egy csomoan kiabaltak, hogy mar a varazslattol beajulnak.

8. lehessen több kvíre válaszolni, mint ahányat vadászol (de a plusz kvízek ne jelenjenek meg a kvíz topban)


A felmerult megoldasi otlet kapcsan, csak annyit szeretnek elore jelezni hogy a kvizeles leetoseget mindig ajanlja fel ha vadaszni indulok. Akkor is, ha mar az osszes vadaszatra amit beallitok megvan a jo vagy rosz valaszom. Erdekes prolema meg, hogy mi van, ha a vadaszat ideje lejar, de kerdest meg akarok tolteni. Jelent ez majd gondot?
Pizitiv mellekhatas: valoszinuleg a kvizkredesek biralata gyorsul majd, bar epp most ha jol tudom szinte azonalli valaszido van.

Kristalypontok mukodjenek az eredeti terv szerint, uj slotra targyat adva. Hozzatennem, hogy ezt megbolonditanam azzal, hogy 1 standard csizma van, es azt bizonyos mennyisegu pont elkoltesevel fejleszthessem valamerre.
A kristalypont megmaradhatna mint eroforras, de egyreszt a megszerzeset is differencialnam (remelhetoleg logoljatok, hogy melyik kuldit hanyszor csinaltak meg a jatekosok, ami rogton egy jo kiindulopont lehet, amit meg egyszer sem, azt lehetne szamitasok alapjan sulyozni).
A csizmaba sokfajta bonuszt lehetne pakolni, a szakifejleszteshez hasonloan minden bonusz dragabb az osszes bonusz es az ugyanolyan bonusz mertekenek fuggvenyeben. Ezen belul meg diffrecialnam a bonuszokat is. IQ, Tam, Ved 3 pont, Ero, tau 2 pont, Egs, magia 1 pont, de egy csomo minden mas bonuszt is el tudnek kepzelni. Vay azt is lehetne, hogy ebbe pont csak az egyeb bonuszok kerulhetnek. Elnyeles, kabitas, regen, kritikus stb.
Dátum: 2009.06.15. 11:05:05
Idézet: Kundi - 2009.06.14. 01:17:45
Joker v1 280 (?) ért ment V2-n 150 ért.

Minketten +1 max szakis könyvet kértek


V1-en 257-ert ment el.
Dátum: 2009.06.13. 19:46:21
Idézet: Miklós - 2009.06.05. 13:20:36
Hogy közben is be lehessen szállni, berakhatunk egy mechanizmust, amellyel a később indulók több cselekvéspontot kapnak naponta (max szint - saját szintjük függvényében). És a max. cspk számát is meg lehet esetleg növelni 3x -ra.


Nem lesz konflitusban ez a visszafogott fejlodessel?
Idézet: Angithia - 2009.06.12. 19:44:03
Aham. Bár lehet nem a legmegfelelőbb kifejezéssel éltem, de politikai témájú kérdések nem idevalóak, hiába tudják az emberek a választ.


Ezzel is vitatkoznek. Az olyan kerdesek nem valoak ide, amelyek bamilyen allaspontot kivannak kozvetiteni. De az aktualpolitikabol nagyon nehez jo kerdest fogalmazni, ezert csak azoknak ajanlom, akiknek a kerdesiras nagyon fexik.
Idézet: Kissonen - 2009.06.12. 19:42:12
Ezért nem fogadták el?


Nem. Sokkal inkabb azert, mert az ertekelo nem jos, es nem tudja, hogy ki lesz kormanyon 2009-ben. Jelenleg. Mar megint.
Idézet: Eyesis - 2009.06.12. 10:22:27
Melyik nem kvíz játék?

Honfoglaló
Végzetúr
Legyen Ön is milliomos
Áll az alku

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Ezen mi nem volt egyértelmű?! Áll az alkuban csak táskákat nyitogatnak, nincs egy kvíz kérdés sem, a többiben meg van...
kérem a kérdésem elfogadását!!!


Az all az alku regebbi egesz oras verziojaban volt kviz. Masreszt a Vegzeturban is van kviz, pedig ugye az sem kvizjatek. Harmadreszt ha hibatlan lenne a kerdesed, akkor sem fogadnank el temaja miatt.
Dátum: 2009.06.12. 00:15:52
Idézet: Mortimer - 2009.06.08. 11:18:04
"mindenki eljusson oda ahol az epikus csak komoly nekikeszulessel, es kitarto munkaval verheto le. Esetleg idonkent meg koppan is rola"

Ez most melyik szövetségben nincs így szerinted?


Az egyenileg leverheto epikusrol beszeltem.
Dátum: 2009.06.11. 18:34:53
Idézet: Aurri - 2009.06.11. 15:36:25
Ricardo: Na meg az sem mindegy, hogy a szaki egy átlagos stabil átlagot ad (0,5-1,5 helyett 1,0), vagy egy annál kedvezőbb (1,0<) netán a legkedvezőbb átlagot fixen (1,5). Első esetnek kb semmi értelme nincs statisztikailag.

u.i.: Hogy ezt miért itt beszéljük meg, az jó kérdés...


Csak 0,67-1,33 volt a szzoras eddig. Vagy ha ugy tetszik 0,5-1. Ezt stabilizalja a szaki magas szinten 0,75-re vagy a fenti szamoknak 1-re.
Idézet: Bozsik - 2009.06.10. 12:34:13
Jelenleg hogyan hívják az MTA elnökét?


Jelenleg? Mikor jelenleg?
Most?
Vagy most?
Esetleg most?
Es holnap?
Hat a jovo heten?
Idézet: Ariel - 2009.06.11. 13:36:18
Én inkább "nesze semmi, fogd meg jól" szakértelemnek nevezném...
Miközben mindenki azon van, hogy a használhatatlan szakik érjenek végre valamit...


Nem ez annal sokkal roszabb. Szinesites cimszoval egyenruhat huz a szornyekre. Mert milyen szines lesz a vadaszat ugy, ha ugyanazert a moncert ugyanannyi LE-t kapsz.
Plusz hat ugye a dolog lenyege egyertelmuen a szopatas, mert ha valaki nem figyel es kifejleszti, az nem csak ugyanannyit vadaszik utana, hanem minden egyes szakertelmet dragabban is fejlesztheti utana.

Amit en raktam volna be helyette:
Örömmámor
Minden csata vegen minimum szakertelemszint*5 LE-t zsakmanyolsz. Ha a zsakmany ennel kevesebb lenne, akkor a celpont csak annyit veszit, de te a minimum jutalmat kapod meg. A szakertelmed nem lehet magasabb mint a szinted. A jutalomra hat a kreativ affinitas. Ha ellenfeledet kivegzed, a rabolt minimum LE a kivegzes szakertelem aranyaban novekszik. Csak tamado csatakban ervenyesul.

Update: Cirip keresere a szaki neve mostantol Szublimációs üdvrivaj.
Idézet: Mortimer - 2009.06.11. 12:26:37
Nem kapsz több LE-t, ez "szinesítő" szakértelem. Pl. ha most 250-750 LE között kapsz, ezután fixen 500 lesz.


Teccik az idezojel hasznalatod.
Idézet: winnie - 2009.06.11. 12:01:18
nekem már nem. azért 70. szint fölött nem sokan fognak 10 percenként epikus ölni azok közül akik ott tartanak (akik ölhetnének, azok már jóval előrébb járnak). ez azoknak jó, akik 55-65. szintű epikusnál vannak, azok sebzése még van, hogy kétszmájegyű.


Ketszamjegyu...
Igaz mi nem vagyunk benne a zonaban, de nekunk teljesen felesleges. Mi idot es energiat nem kimelve jol megszopattuk magunkat.
Az epikus sebzese egyebkent olyan 3000-3500 kozott van jellemzoen.
Idézet: nasdfil - 2009.06.11. 11:38:37
Miklós jól értem, hogy az új vadászós szakértelem, akkor nem ad semmi pluszt, várható értékben ugyanaz jön vadászatnál, csak így a szorzó nem 0.5 és 1.5 között van, hanem konstans 1, azonos szintű lényért azonos LÉ ?


Pontosan.
Muhaha.
Idézet: Mortimer - 2009.06.11. 11:30:47
Ezért hittük azt, hogy a manaégetés lesz az egyik új, direkt a megugrott VP csökkentésére.


Azzal meg az a baj, hogy olyan mint a masodlagos tamadas. ha arra forditod az energiad, hogy szivasd az ellenfeled, akkor konnyu celpontta valsz. Kiveve ha valaki nagyon ugyes es jut neki az eroteljes tapolodas melett is ilyenre.