Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Idézet: Hugoboss1 - 2009.06.24. 05:31:52
Erre a kérdésemre miért kaptam rossz értékelést????

Ki írta Az öt kódex titka című könyvet?

Berkesi András
Jókai Mór
Gárdonyi Géza
Jules verne

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.


Mert Berkesi szerintem nem resze az altalanos muveltsegnek. Vagy legalabbis az alapmuveltsegnek.
Idézet: Walackee - 2009.06.24. 14:03:34
Hogy lehet ennyi idióta? Feltettem a köv. kérdést:

Mikor menekült a magyar kormány Debrecenbe?

1848 decemberében
1737 januárjában
1959 novemberében
1847 augusztusában

ezekkel a válaszokkal és erre azt írja, hogy helyesírási hiba van benne! Hol van ebben helyesírási hiba?! Egy kérdés válaszaiba, pedig NEM kell a pont tudtommal...

Ez már nem az első alkalom, hogy ilyen miatt nem fogadták el, de csak most sikerült kihozniuk a béketűrésből...


Modositok:
Nalam tanultabb kollegak felvilagositottak, hogy a kerdesed igy jo. Kerlek tedd fel ujra.

Koszonom a plusz informaciokat, ezt sjnos rosszul tudtam.
Dátum: 2009.06.24. 11:32:07
You have successfully trained your szinguláris ismeretek skill.
Idézet: Piot - 2009.06.23. 13:32:24
Én még úgy tanultam, hogy a 48as vértelen(!!) forradalom történelmünk egyik legnagyobb tette volt.


En meg ugy, hogy az a kiegyezes volt.
Idézet: Craslorg - 2009.06.23. 11:09:52
Mint korábban is max 1-2 évig és akkor is csak fakultációkon tanítottak DOS-t iskolákban, így most már nem tanítanak, csak maximum szintén fakultáción, akit érdekel, így a kérdésed tényleg spec. Sajnos manapság már a legtöbben mindent az egér segítségével csinálnak és a billentyűzet által elérhető funkciók (gyorsbillentyűk segítségével) ugyanúgy kihalóban vannak, mint a parancssoros vezérlés, érthető módon nemes egyszerűséggel nincs rá szükség.
Azért ne kenődj el, sokan belefuthatnak ilyenbe.


Abba az egybe kotnek bele, hogy a gyorsbillentyuk kihloban vannak. Az igezi profik billentyuzetet hasznalnak, mert sokkal gyorsabb, mint az egerrel kattintas. Az utobbi viszont kenyelmesebb.
Dátum: 2009.06.22. 23:16:40
Ha megengeditek maganemberkent, pont ahogy szovetsegunk eddigi megszolaloi is tettek, en is kifejtenem a velemenyem a Tappancsos haborurol.

Itt kozbevetnem, hogy hivatalos allaspontot nem fogtok tolunk latni, pont azert, mert a forumnak van egy olyan szegmense, akik mindenbe belemagyaraznak alami mast, ami iroja nem szandekozott mondani. A Legio vezetosege ennek kapcsan megallapitotta, hogy egy ilyen ellenseges kornyezetben a legbolcsebb dolog a hallgatas, a felesleges konfrontacio kerulese.

En azonban nem vagyok ilyen, mint azt jol tudjatok nem igazan tudok lakatot teni a billentyuzetemre.

Ennyit eloljaroban, es akkor a lenyeg, a haboru:
A Tappancs egy kimondottan haborus celzattal alakult szovetseg. Mint ahogy mindenki mas reszet (bar zomeben egynel tobbet is) elvezzuk a jateknak, ennel fogva nyilvan mas-mas jatekstrategiat kovetunk. Vannak az olyan megrogzott vadaszok, mint en, vannak pokok, vannak visszamaradok, es hat onallo, teljeserteku strategiakent itt van a Tappancsok haboruzos jateka. En azt gondolom, hogy ezzel nincs baj mindaddig, amig az egyes strategiak nem lehettlenitenek el masokat, vigan tudunk egymas mellett jatszani, ki-ki a maga modjan. Marpedig a haboruskodas a legkevesbe sem lehetetlenit el, mindaddig, amig nem akarod te is komolyan venni a dolgot. Akkor aztan elojon a katakomba, lathatatlansag, vedelem ital, ami mind-mind valamilyen modon hatraltatja a karaktert. Tehat ilyen esetben mindenki - vagy inkabb monden szovetseg - dontesi elyzetbe krul. Felaldozzuk-e a megszokott napi rutint, es esetleg nemi fejlodest a haboru oltaran. A Legio nem egy esetben egy emberkent mozdulva megtette ezt, es barmennyire is fajdalmas volt, a TGY felett aratott gyozelmunk pont annyira volt presztizs gyozelem, mint elso haborunk, melyet a szep emleku Kubla Kansaggal vivtunk meg.
Azonban a Tappancsokkal ilyen teren nem igazan tudunk versenyre kelni, mivel ami ekunk komoly aldozat, az nekik a valasztott letmod termeszetes, sot talan oromteli velejaroja. A Tappancs abban amit valaszottak a legjobb. Kihasznaljak a habrus rendszer inden lehetoseget, beleertve a valos elettol elrugaszkodott, a kisebbseg elonyben van, illetve aki tobb frontos csatat viv elonyben van anomaliakat. Kihasznalva azokat a termeszetes modszeeket, amivel egy haboruban elonyt lehet szerezni. Sot! Mindemellett nincs szukseguk arra, hogy olyan a szabalyossag hataran mozgo lepesekhez folyamodjanak, amirol az elo VU forumon is parazs vita alakult ki.
Mindezek utan nem lehet kerdeses gyozelmuk. Le a kalappal elottuk, haboruzni igy kell, ahogy ok teszik. Mi pedig nem tehetunk mat, mint tisztelgunk a gyozteseknek.

Nyilvan fajo szamunkra ez a vereseg, hiszen az AL volt eleddig talan az egyetlen szovetseg, amely kezdetektol az elmezonyben harcolva veretlen tudott leni. Nem jo ezt elvesziteni, de nem is tehetunk mast. Priorizalni kell, eldonteni, hogy mi az ami fontos nekunk es mennyire. Ez a szep eredmeny fontos, de nem annyira, hogy esetleg nehany tagunk kivalasa reven tartsuk tovabbra is eletben.

Ami a haborus rendszert illeti. Igen, mind tudjuk, hogy rossz. Nem csak a fentebb mar emlitett anomaliak azok, amik furcsak benne, de jelenleg a jutalom a gyoztesnek elenyeszo, a rendszerint joval gyengebb vesztesnek viszont igencsak fajo lehet. En - talan vn aki megfigyelte - megsem emeltem fel ez ellen a hangomat komolyan, es ennek fo oka az, hogy nem tudok elkepzelni olyan rendszert, ami akarcsak annyira is kielegitene az emberek ignyet, mint a jelenlegi rossz. Annyia elentetes dolgokat varunk el a haborutol, hogy lehetetlenek erzem a kozos nevezo megtalalasat. Aki szerint ez nem kihivas, azt kifejezetten megkerem, hogy fejtse ki velemenyet.
Idézet: Zoltanszon - 2009.06.22. 11:57:42
Aprópopó,
Miért vörös a Mars? témájú kérdés volt már?


Igen volt. Egesz jol kidolgozott valaszokkal. Talan meg a "Nem is voros" is hianyzott.
Idézet: Fantasylia - 2009.06.22. 12:55:12
Én vagyok a híres egyfejű, A nevem is ennyi csak: ... ?

Süsü
Balthazár
Denver
Eragon

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.
Szerintetek miért nem fogadták el?


Nem tettel fel kerdest.
Dátum: 2009.06.22. 16:54:12
Idézet: Gyulas84 - 2009.06.22. 16:01:45
Egész jó!
Odaát tényleg 0 TP jár a portyáért, vagy csak "hiba van a mátrixban"?
You have won the battle.
The reward is 25 soul-energy and 0 XP.


Nem volt 100-as az ellenfeled.
Dátum: 2009.06.22. 10:30:02
Idézet: Mortimer - 2009.06.06. 09:04:39
Nálam 13:22 a bejelentés dátuma, azaz a bajnoki előtt írta be. Ettől függetlenül tökigazad van; engem nem is a havonkénti egy bajnoki néhány kör küzdelme zavar, hanem a hordázás bevezetése óta eltelt több hónap több ezer csatája.


Engem meg az zavar, hogy en felderitettem ezt, es strategiat epitettem ra (mivel nem gondoltam, hogy hibabol fakad), es aztan a bajnoki elott fel oraval a taktikamat anullaltak. :o
Lehet mondani, hogy mindenire egyforman hat, csak nem igaz, mert ha elore tudom, akkor nem 60-as hordazast fejlesztek, hanem +10 IQ-t tolok, es siman nyerek.
Dátum: 2009.06.22. 05:45:28
Nem ertem, ha valaki leveretni megy az epikushoz, akkor miert sebez bele.
Dátum: 2009.06.22. 01:05:23
Idézet: Viszok009 - 2009.06.22. 00:23:12
Mintha Miki ígért volna valami 800 csps kitolást (VÚR talin)...majd meglátjuk mi sül ki belőle...


Igen bar 300 CSP-ert, ami olyan adok is, de megse. Pont azt veszi el, amit az ember meg akarna sporolni.
Idézet: El Diablo - 2009.06.21. 17:01:18
Ahogy itt olvasgatok egyre inkább megerősitesz abban,hogy helyesen teszem amikor gondolkodás nélkül dobom a lehetőséget a kérdés feltevéséről!


Sok ember van, akinek ez jo megoldas, ugyanis a felvallrol odavetett, szinvonaltalan gyenge kerdesek nem kerulnek elfogadasra. A kozepesek ma igen, de az igazan annak orulunk, amikor jol kidolgozott kerdessel talalkozunk.
Ehhez fontos a jo temavalasztas, a szepen es magyarul megfogalmazott kerdes (ismetlem: kerdes),de egy igazi kerdesre a koronat a rossz valaszok adak meg. Ez az ahol a erdesiro megvillanthatja zsenialitasat. A kerdes es a jo valasz ugyanis altalaban kotott.
Idézet: Gömbibaba - 2009.06.21. 16:54:55
aha. értem. mondjuk nem könnyű a színház szóra szinonímát találni....


Teátrum?
Dátum: 2009.06.21. 20:20:28
Idézet: Ricardo - 2009.06.21. 15:11:15
Sharpa, Anababa és Crimson beállnak az Elitből a HT-s napokon, aztán fejlesztettünk egy jót nekik.


Barkit ki lehet utni, ha 15% alat is tamadhato a bent allo, es nem gyogyulhat!
Ilyenkor mindenki egy kis epikus.

Raadasul Anabba majd hulye lesz beallni, hogy kapjon egy rakat TP-t.
Dátum: 2009.06.21. 20:13:59
Nagyon jo, de ne adjon jelentos elonyt. Azt sem tartom rossz otletnek, ha semmilyen elonyt nem ad, csak kiirja, hogy melyik szovinek mennyi idot sikerult birtokolnia.
Ha elonyt ad, plane ilyen durvat, az nagyon duravn kihasznalasra kerul majd tapolas ugyben.

A bent levo karakterre semmilyen vedelem NE vonatkozzon, gyogyitalt ne ihasson.
Vedelmek: 5 tamadas 3 ora alatt, tamadas 5 percen belul, azonos forrasu tamadas 1-8 oran belul (ksz fuggvenyeben), EP bizonyos % alatti mennyisege.

Ha valaki megszerzi a tornyot, az jelenjen meg vilagesemenyek kozott.

Tovabbi lehetoseg, hogy csak megadott idopontokban (veletlenszeruen naponta 2-szer) keruljon kiertekelesre a torony, azaz csak az szamitson, ha valaki pontban akkor birtokolja. Ha igy csinaljuk a jutalom lehetne a lelekkut X%-os toltodese.
Dátum: 2009.06.21. 20:01:19
Ugy tunik az erdemi vita lezarult. Mikorra varhatoak ezek a fejesztesek?
Dátum: 2009.06.21. 16:45:01
Idézet: BigZozz - 2009.06.21. 15:45:40
Én is varázsló karaktert választottam, de a varázslataim mit sem érnek, a harcos karakterek is simán levarázsolnak. Akkor miről is beszélünk? :S


Fejleszteni kell a varazslashoz kapcsolodo tulajdonsagaidat.
Idézet: Gömbibaba - 2009.06.21. 15:25:32
És hol van itt a helyesírási hiba??? De most komolyan, kik ezek az értelmes emberek, akik a kérdéseket értékelik?????

Melyik város híres színháza a Katona József színház?

Szeged
Győr
Kecskemét
Budapest


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.


Ha már javitod, akkor az elso szinhaz szo helyett hasznalj valami szinonimat, hogy ekeruld a szoismetlest. Vagy fogalmzd at.
Idézet: Archibald Cunningham - 2009.06.21. 07:23:12
"A magyar alkotmány szerint a választójog általános és egyenlő, a szavazás közvetlen és titkos. Magyarországon négyévente kell országgyűlési és önkormányzati választásokat tartani; a szavazás időpontját legkésőbb 72 nappal a választások első fordulója előtt a köztársasági elnök tűzi ki."
Ezt szabályozza még az 1989. évi XXXIV. törvény.
Szóval a választások a törvény szerint 4 évente vannak. A parlament mandátuma megszűnhet... a többi a törvényben és az alkotmányban.


Hat en itt azt olvasom, hogy negy evente KELL. Azt nem, hogy gyakrabban nem lehet.