Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2009.07.16. 14:43:28
Egyetertek, de nezd meg a masik oldalrol is a dolgot. Ha egy ilyen valasztast beraksz, akkor lesz jobb es roszabb valasztas hosszu tavon, az bizonyos. Es akik nem a legjobbat valasztottak idovel majd sirni fognak, hogy ez nekik mekkora hatrany, es hogy inkabb masikat akarnak. Aztan vegul ugyis mindenki atpartol a legerosebb bonuszhoz. Nem csoda, hogy Miklos probalja ezeket a helyzeteket elkerulni.
Dátum: 2009.07.16. 14:39:58
Idézet: Ricardo - 2009.07.16. 09:36:07
Idézet: Miklós - 2009.06.25. 14:17:53


A fertőzésben pont az volt a jó, hogy nem lehetett tudni, mi lesz belőle, mindenki tudta, hogy a döntésének súlya van, pont ez volt a jó benne. A "jutalom" pont úgy van kitalálva, hogy senki se legyen csalódott, de azért még lehessen vitázni rajta, hogy megérte-e vagy sem.


Ezt páran az orrom alá dörgölték, mikor felhoztam, hogy a fertőzés leküzdése nem jutalmat ad, hanem büntetést azoknak, akik nem küzdik le. Ezek alapján én azt mondom semmi változás ne legyen benne, aki kimaxolta a szakikat így járt. "Felelősségteljes" döntést hozott, vállalja a következményeit.


Halisten vannak jatekosok, akik tovabb latnak a dogoljen meg a szomszed tehene filozofianal. Sajnalom, hogy te itt leragadtal.
Dátum: 2009.07.16. 14:36:17
Idézet: Ariel - 2009.07.16. 09:31:59
Eredetileg valószínűleg lehetett turbózni, de időközben a játékosok kérésére a turbózható szakik listájából kikerültek a maxolt szakértelmek.
Azt értem, hogy akik kényelmi szempontokból maxoltak szakértelmeket most tényleg szívnak. De ezzel együtt továbbra is az a véleményem, hogy nagy táp a fertőzés leküzdése, és ha tovább erősödik, akkor a változtatással együtt mindenképp be kell vezetni azt is, hogy akik lemaradtak a gyógyulásban, azok 68-ik szint felett gyorsított tempóban szabadulhassanak meg tőle. Valószínüleg többen vannak akik csúsznak a gyógyulással, mint akik maxolták a szakértelmeket. Persze aki nem küzdött ellene az általában maga tehet a dologról, aki pedig szakikat maxolt az önhibáján kívül került ebbe a helyzetbe, ettől függetlenül mindkét esetet orvosolni lehetne.


Egy nagyon fontos dolog. Aki ugy dontott, hogy lemarad a fertozes lekuzdeseben, vagy nem kuzd ellene, az tudta, hogy ezzel valamilyen hatrany erheti egy idoszakos elonyert cserebe. Aki maxolt, az nem lehetett tisztaban azzal, hogy ennek valaha barmilyen hatulutoje lesz.
Messze nem vagyok biztos benne egyebkent, hogy tobben vannak, akik nem kuzdenek a fertozes ellen (es itt most a 2-3-szor elfelejtettem dolgot nem sorolom ide, mert az nem jelentos lemaradas), mint azok akik maxoltak egy szakertelmet. Neked mint topjatekosnak lehet, hogy egyertelmu, hogy kenyelmi szempontok miatt nem hozol ekkora aldozatot, de par szinttel alattad mar masok a prioritasok.
Tovabba pont azert fejtettem ki reszletesen, hogy mi milyen elonnyel jar, hogy lassuk, nincs jelentos tap, ami a mdositas utan elerhetove valna. A jelentos tapok (sajtolas, spektralis, transzplantacio, ultraspec) mar elerhetoek. Tehat ez elsosorban nem arrol szol, hogy tavbb tapoljuk a fertozest, hanem arrol, hogy az mindenkinek egyforman legyen hasznos.
Mndazonaltal azzal egyetertek, hogy 68. szint folott legyen lehetoseg a fertozes lekuzdesenek gyorsitasara, oly modon, hogy 100. szintig mindenki lekuzdhesse azt (meg akkor is, ha 100%-rol indul 68-on), de ebbe aranyosan tobb LE-t kelljen beforgatnia. De nem azert ertek egyet vele, mert a modositas hatasat kell ellensulyozni, hiszen a modositas hatasa nem olyan egetrengeto, sokkal inkabb azert, mert az alaphatas eleg eros.
Dátum: 2009.07.16. 14:27:15
Idézet: Jeriko - 2009.07.16. 08:42:29
A legszebb dolog kimaradt: maximális szakértelmet nem lehet turbózni.
Tehát 100-as spektárlisra nem jár semmi bónusz, nem turbózható, míg a 99-es 105-re turbózható.
Zseniális.


Ezt egyreszt nem tudtam, masreszt, ha ez igy van, ezt kulon kezelnem, mert ez bug.
Dátum: 2009.07.16. 11:33:15
Eleg vad feltetelezni, hogy barki el fog adni egy kvizmedalt koszos 10 dukatert. Ezerszer inkabb 25 CSP. No persze az se, de a valtoszam az ezer.
Dátum: 2009.07.16. 11:32:05
Azert ha adsz nekem egy feher papirt, akkor en felirok ra harom nevet, berakjuk egy boritekba, es kinyitjuk a TF talin novemberben, es a felirt embereknek legalabb annyi kvizmedalja lesz mint nekem.
Dátum: 2009.07.16. 07:58:35
Idézet: Ericdrawen - 2009.07.16. 07:05:11
Ez komoly????
helyes válaszok Összidő (másodperc) jutalom
1. Dark Melon 50 344 3 kvíz medál
2. Barrique 50 410 2 kvíz medál
3. Jerikó 50 437 1 kvíz medál


Tényleg csináljatok vele valamit, mert kimerem jelenteni ezek csalók, még csak nem is külső adatbázis lehet. Ennyi idő alatt még el sem lehet általában olvasni, nem hogy felfogni, bejelölni, klikkelni!

Az utolsó olimpia óta negkévő kvízeket, félre kell rakni, hogy ne jellenjenek meg a játékban, szigorúan elzárni(!!!)(bár még így is hozzájuthatnak). S az olimpiát mindig az új kérdésekből kell csak megrendezni, aztán ha lezajlott az olimpia, mehet a többi kvíz közé a normál játékba!

CSINÁLJATOK VALAMIT MERT EZ A TOTÁL KIÁBRÁNDÍTÓ, A TÖBBIT MÉG ELTÜRÜM, DE EZ TÜRHETETLEN!


Koszonom a megtisztelo feltelezest, en meg meg ki merem jelenteni, hogy aki azt hiszi, hogy ezt csak csalassal lehet elerni az szimplan buta. Tobb vilagon is kitoltottem a kvizt, semmilyen sem sajat sem mas altal gyujtott adatbazis nem hasznaltam, ha a sajat kutfomet nem tekintjuk annak. A 410 masodperc a leglassabb eredmenyem lett. Ajanlom figyelmedbe, hogy angolon 191 masodperc alatt toltottem ki, es csak egy mellekattintas miatt nem lett hibatlan.
Varom a bocsanatkeresedet az alaptalan vadaskodas miatt.

Annyit meg hadd tegyek hozza, hogy mas kvizjatekokbol tudom, hogy en meg kifejzetten lassu is vagyok, mert lassan olvasok.
Dátum: 2009.07.16. 07:51:51
Idézet: bokorn - 2009.07.15. 04:45:33
Idézet: Freez - 2009.07.15. 00:15:59
Melyik megyén nem halad át a 8-as főút?
Veszprém
Tolna
Vas
Fejér

Ez nekem is beugrott az olimpiai csokorba, sajna én a 44-es főút mellett lakom.


azert a 44-es ut mellett is illik ismerni a magyar utszamozas logikajat, nem olyan nehez, az oramutato jarasanak megfeleloen szamozodnak, es mint az orszagban szinte minden, ezek is pestrol indulnak, innentol meg mar egyertelmu


Hat a 8-as az pont nem Pestrol indul, meg nem is erinti.
Dátum: 2009.07.16. 07:49:21
Idézet: Mortimer - 2009.07.14. 22:37:06
Melyik nem tengeri élőlény?

Cápa
Delfin
Tengeri angolna
Manta

Gratulálok a kérdésfeltevőnek, miatta buktam az olimpiát. Szerinte ugyanis a DELFIN NEM TENGERI.


Mortimer: a kerdes ugy szolt (en is megkaptam), hogy melyik nem tengeri hal.
Dátum: 2009.07.16. 07:46:33
Idézet: ArkAngyal75 - 2009.07.15. 00:07:46
Mikor adták ki a Magna Charta Libertatumot?
1389. augusztus 20.
1215. június 15.
1965. március 15.
1578. február 14.

Ez valami nagyon fontos dolog lehet, hogy napra pontosan kell tudni.


Sztem bosegesen elegendo az evet tudni ahhoz, hogy valaszolni tudj. Ha neked nem, akkor a hiba a te keszulekedben van.

Melyik megyén nem halad át a 8-as főút?
Veszprém
Tolna
Vas
Fejér

Ez is nagyon fontos tudás, meg gondolom bárki tudhatja, az is, aki a 32 főút mellett él...


Hat azert a Magyarorszag egyjegyu foutjairol egy magyar kvizben elvarhato, hogy sejtese legyen az embereknek. Esetleg ha hallottal a Pentelei-hídrol, es tudod, hogy az az M8-as dunahidja lesz, tovabba, hogy dunaujvarosnal epult, ami ugy fejer megye, akkor adodik, hogy Tolna nem igazan lehet benne a szorasban.

Kik temetkeztek a piramisokban?
fejedelmek
szultánok
kánok
fáraók

Senki nem temetkezett a piramisokban, soha, egyetlen holttestet sem találtak piramisban.


Forras? En ezt talaltam:
A Nagy Piramis az egyiptológia egyhangú álláspontja alapján az uralkodó temetkezési helyéül épült.

Mi a másik neve a Szkarabeusz bogárnak?
Vörös Hangya
Bőrfutrinka
Molnárpoloska
Ganajtúró

Hát falun lehet, hogy így hívják, de ez galacsinhajtó. A helyesírás meg...


skarabeusz: 1. ganajtúró, galacsinhajtó bogár
Ez akkor egy falusi lexikonbol van.
Itt egy masik falusi lexikon:
A szkarabeusz néven ismert bogár a ma ganajtúrónak vagy galacsinhajtónak nevezett bogárral azonos.

Miért különleges az őskő?
Koncentrált varázsenergiát tartalmaz.
Több drágakő ritka egybeolvadása miatt komoly értéke van.
Hihetetlenül koncentrált mennyiségben tárolja a lélekenergiát.
Mivel homogén drágakő, értékes.

???


Ajanlott olvasmany: http://www.vegzetur.hu/index.php?m=jatekleiras
Dátum: 2009.07.16. 07:29:58
Idézet: Awenhai - 2009.07.16. 07:12:55
Szervusztok!

Roppant gyorsan sikerült nekem becsületesen elérni 46 helyes választ. A legjobb eredményem volt ez, az összes olimpiát figyelembe véve is.

Sajnos, hasztalan. Tényleg kéne kezdeni valamit, nem rossz elképzelés, hogy karanténba kerüljenek a kérdések.

Tényleg: Jerikó kvízadmin? Nem tudom rá a választ, de ha igen, akkor a saját oldala, ahol a kérdésekre rá lehet keresni, égrengető csalás, és büntetendő. Ha nem, akkor etikátlan előnyszerzés, és jogtalan a kvízmedál a számára.


Miert is csalas ha kvizadmin? :o Nem igazan vagom az osszefuggest.
Egyebirant meg barki megteheti, hogy a problemasabb kerdeseket kigyujti (sztem boven eleg a kviz 10%-at nyilvantartani, a tobbit ugyis tudod fejbol) egy textfajlba, es tol egy Ctrl-F-et, amikor neccesebb kerdeshez er. Nem erzem, hogy ez csalas lenne, inkabb lelemeny. Raadasul o meg elerhetove is teszi masoknak. Igaz olyan sebesseggel, hogy azzal nem lehet kvizolimpiat nyerni.
Nemreg CaveMan panaskodott itt, hogy adatbazisok ellen nem tud nyerni, aztan csak odekeveredett valahogy megis .
Dátum: 2009.07.16. 07:17:13
Mar tobbektol elhangzott, de en meg nem lattam semmilyen hivatalos reakciot, ezert gondoltam megt'mogatom ez ugyet egy topikkal.

A fertozes jutalma jelenleg (egyebek kozott), hogy a tudatturbo 5 szinttel magasabbra viszi a szakit, mint a maximuma. Ezt szeretnem megtamadni, illetve javasolni, hogy a szakertelmek maximuma nojon meg. Es persze csatolok egy rovid elemzest is, hogy lassuk ennek a hatasat.

Mindenekelott arrol, hogy miert aggalyos ez a fajta megoldas. Sokan, kenyelmi szempontokbol maximum szintre fejlesztettek bizonyos szakertelmeket, hogy azokat ne kelljen turbozni. Aki ezt megtette a fertozes utan dupla hatranyba kerul, hiszen egyreszt elkoltotta feleslegesen azt a 20-30-50 szakertelemnovelest, ami nem csak egyszeri koltseg - ezt sose feledjuk - hanem minden tovabbi szakertelem koltseget is noveli, masreszt a kenyelmi funkciot is elveszitik, amit ezzel szandekoztak nyerni, hiszen a mukodes teljes kihasznalasahoz ismet tudatturbozniuk kell.

Ez ket okbol is igenn rossz megoldas, egyreszt a jatek komforterzete csokken ezeknel a jatekosoknal, marpedig meggyozodesem, hogy a fejlesztesek (esetleges?) hianya mellett ez ami ami legjobban eltantorithat embereket a jatektol, masreszt pontosan azokat sulytja ujabb hatrannyal, akik amugy sem tokeletesen optimalizaltak karakteruket, ezzel mintegy tovabb nyitva az olot.

Nagyon fontos alahuzni, hogy itt nem arrol van szo, hogy ezek az emberek vallaltak, hogy ez ezzel jar, hanem egy mukodo kenyelmi strategiat huztak meg, amit a fertozes lekuzdeseert kapott jutalom egyszeruen negal. Ezt ok nyilvan nem lathattak elore.

Elhangzott, hogy tul nagy tap lenne, ha minden szakertelemre megkapna az embert a +5-ot, lassuk, hogy mire mennyi tapot adna, es van-e valahol kulonosebb elszallas.
+++ fogja jelolni azokat a szakertelmeket, amiket normal esetben valoszinuleg nem turbozna az ember, tehat plusz tapot kapunk a modositassal, itt kiirom, hogy mi a plusz tap, ami jar
!!! fogja jelolni azt, amit egyesek maximalizaltak, masok turbozni szoktak ezert a felesleges turbozas hatasa ala eshetnek

Tér-idő befolyás szakértelmek

+++elementáris fúzió (5 masodperrcel csokken a vadaszat ideje)
+++kontinuumszűkítés (35 perc utan ujratamadhato egy ellenfel)
+++kronokompenzáció (a turbozas, terkapu, portya, sajtolas ideje 5 perccel csokken)
!!!spektrális manipuláció
+++szinguláris ismeretek (+20% TP, az alaphoz kepest, +6,6% az 50-eshez kepest)
+++szubtéri érzékelés (+0,5% esely vadaszatonkent kiegett oskore)
+++kreatív affinitás (+10% LE rablas az alaphoz kepest, +5% az 50-eshez kepest)
transzcendális projekció
+++valóságformázás (+1 PP/nap)
!!! transzplantáció
+++visszafogott fejlődés (-5% vadaszat TP az alaphoz kepest, -10% az 50-eshez kepest)
!!!ultraspecializáció
irányított vadászat

Állatokkal kapcsolatos szakértelmek

+++csapdakészítés (+0,5% elfogasi esely)
idomítás
meggyőzőkészség
+++vezetőkészség (+1 allat tarthato)
sebgyógyítás
!!!lélekenergia sajtolás
vastag bőr
+++intelligens kedvenc (+25% TP az alaphoz kepest, 7,2% TP az 50-eshez kepest)
hordázás

Harci szakértelmek

kivégzés
kritikus ütés
másodlagos támadás (ennek van maximuma? Ha igen mennyit adna ra a +5?)
szívósság
+++a ??? gyűlölete (+2 IQ es tamadas a gyuloltek ellen)
kritikus varázslat
másodlagos varázslat

Egyéb szakértelmek

+++tanulás (magasabb szintu szakertelem elsajatitasa, mint az akademia szintje)
kereskedelem
lopás
tudatturbó
!!!építés
felejtés
!!!mágikus regeneráció
!!!manakonstrukció

Lassuk a bonuszokat sorban, van-e valahol elszallas.
Fuzio: jelentektelen hatas, de az is mindenkepp elonyos.
Konitnuumszukites: Nagyon komoly elony, de ne feledjuk el, hogy ehhez 89-re kell feltolni a szakertelmet! Szerintem belefer.
Kronokompenzacio: Nagy elony, de nalam nemhogy belefer, hanem kotelezo. Mikos a gyorsitas topikban kertuk, hogy a kompenzacio maximuma nojon, akkor azt a valaszt kaptuk, hogy van egy lehetoseg, hogy max fole vigyuk 5-tel a szakit. Nos kiderult mostanra, hogy ez bizony a kronokompenzaciora nem vonatkozik, hiszen meg kene turbozni a kronot ahhoz, hogy hamarabb tudjunk turbozni, ami ugy nyilvanvalo onelentmondas. Pedig ez igen fontos lenne a jatek szempontjabol.
Szingularis ismeretek: 60-as szintukent 60-as szintut tamadva maxos szingularissal 90 TP jar. 55-os szingularitassal ez 96 TP lenne. Sztem belefer.
Szubteri erzekeles: igazabol jelentektelen elony, egy jelentektelen szakertelemnel. A 35-re tolt szakertelemmel az ismetelheto kuldetes varhato teljesitesi ideje 364 CSP-re csokken (nem szamitva az elfogasokat). Nem problemas.
Kreativ affinitas: Mivel maximalizalva van a szerezheto LE, igy igazabol jelentossege minimalis.
Valosagformazas: +1 PP/nap semmilyen gondot nem jelent.
Visszafogott fejlodes: 57-es szinten 40 TP jar alapbol. Ez maxos visszafogottal 20 TP-re csokken, ezt csokkentene tovabb 18 TP-re. Mivel a visszafogottas emberek amugy is jelentosen kesobb tudjak lekuzdeni a fertozest, nem erzek ebben semmilyen problemat.
Csapdakeszites: 8 helyett 8,5% esely az elfogasra szinte eszlelhetetlen.
Vezetokeszseg: +1 allat nem hiszem, hogy problemat vagy elszallast jelentene, kulonosen miutan a kuldetesek az ismert modon korlatozva lettek.
Intelligens kedvenc: szamottevo elony, de nem olyan mervu, ami felboritana az allatok fejlodeset. 3 allat eseten a fejlodes 21 TP-rol 22,2 TP-re none csatankent, nem szamitva a targyakbol jovo bonuszt.
Gyulolet: no ez az egy az, amit problemasnak erzek. Nem hiszem, hogy a gyuloletet tovabb kene fokozni, az pont eleg tapos igy is.
Tanulas: nem erzem problemasnak, hogy egyes szakertelmek hamarabb elsjatithatoak, hiszen a szakertelem ugysem elerheto, amig az akademia bovites nem kerul a jatekba, igy maximum annyi elonyt jelent, hogy nem kell feltolni az akademia ujabb szintjeibol az utolso kettot.

Igazabol semmi vallalhatatlanul nagy tapot nem latok a dologban, az igazi tapok ugyis elerhetok a hagyomanyos tubozasokkal.
Amit kiemelnek: a krinokompenzaciot mindenkepp meg kene oldani, es esetleg 1-2 problemas szakit manualisan ki lehet zarni a maxsimumnovelesbol.

Varom a velemenyeket.
A rengeteg segitseg melett annyit fuznek hozza, hogy en csak angol wikin talaltam ra infot, de ott az volt, hogy a valkur hatasa metafora a farkasra. Ez alapjan az idezojel meg akar helyes is lehet. Marmint ha nem lovagolnak rajta, csak a farkasokat tekintik a hatasuknak.
Dátum: 2009.07.15. 15:42:05
Megvan mar a kvizolimpia eredmeny?
Dátum: 2009.07.14. 14:03:51
A kvizolimpianak akkor nem lesz eredmenye? Mert ugye az ejfelig tartana.
Dátum: 2009.07.14. 10:52:04
Kivalo meglatas, igy idovel mindenkinek lenne ilyen targya.
Dátum: 2009.07.14. 10:51:22
Ha jol szamolom, akkor ez optimalis esetben (es azert egyenileg eleg hamar beleszaladunk am majd a kepessegeink korlataiba) azt jelentene, hogy 680 ora + leveresi ido alatt 30 dukat jon ossze, azaz kb. napi 1. Es akkor el is adtal mindent amit talaltal.
Es ezt sztem lehet jatszani ugy a 30-40. epikusig (tehat osszesen mondjuk 120 dukat), mert ott belassul majd az epikus leverese.

Az, hogy ebbe kritalypontot kell olni jo otlet.
Beleraknam tovabba, hogy annyiadik sintu llegyen az epikus emlekmu, ahanyadik sorozatot akarod epp tolni.
A terkapu pontot viszont kihagynam a bulibol.

Pityu modositasaval pedig a dukat lemenne mege ennek is a ketharmadara.
Megjegyzem az egy valasztott az nagyon eros, en 3 random targyat is adnek ha valaki lemond a valasztas jogarol.
Dátum: 2009.07.14. 09:23:21
Neked mondjuk 67-es(?) szintukent nem tudom mi bajod a portyaablakkal. Belefer az osszes ellenfel, akarmit csinalsz.
Dátum: 2009.07.14. 00:35:49
A lelkes szerkesztok kozul egy ember jelentkezzen, aki a targyak frissiteset tudja vallalni. Az se baj, ha csak par szintig. Nagyjabol heti 1 ora dolog van vele.
Dátum: 2009.07.14. 00:32:37
Jajj Mortimer, ok, hogy te vagy a vilag kozepe, de azert vannak meg ilyen periferikus elemek, mint Ariel, aki nemreg vasarolt egy szintet es most 68-as egymillio CSP-vel, vagy Lord of Destiny, de megemlitenem Dark Mongoose-t is. Vannak azert paran, akik nem nullas szinglivel toljak.