Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2009.08.06. 01:24:13
Idézet: Darah - 2009.08.05. 12:07:58
Mármint kinek a részére demoralizáló?
Nem ismerem a TF-et.


A TF-en van egy olyan ehetoseg, hogy aha egy karakter az elejen indult akkor szinte teljesen be tudja hozni a hatranyat (alap eroforrasban), amivel eroben a jatekos kvalitasaitol fuggon lenyegesen, vagy demoralizaloan lehagyja azokat, akik vegig jatszottak. 17 eves a jatek egyebkent.

Mintha a VU-ben egy az elso heten inditot de hamar abbahagyott kari soha nem bukott volna CSP-t es PP-t.
De mig a VU-ben nincs olyan egetrengetoen sok uj lehetoseg, addig a TF-en van.
Ott az a jellemzo, hogy ket azonos jatektudasu jatekosbol annak erosebb a karaktere, akie tobbet allt.
Ezert mondom, hogy ha tulzasba visszuk a felzarkoztatast, akor abbol felzarkozas helyett elszallas lehet.

Mintha most valaki hirtelen felugranak 82-es szintre 2000-es TÖ-vel es 1500-as SZÖ-vel.
Idézet: Ulula cum lupis - 2009.08.05. 20:55:02
Mekkora lehet egy veréb testtömege?
25-40 gramm!
11-13 kilogramm
3-4 tonna
1-2 mázsa
még egy fantasztikus kérdés. A biztonság kedvéért rakott felkiáltójelet is.ez is átment azon az érdekes rostán.valahogy kibogoztam a választ.


Az a rosta amin ez atment meg a jatekosok rostaja volt. Ok rengeteg gyonge kerdest atengedtek.
Dátum: 2009.08.06. 00:35:06
Idézet: Mortimer - 2009.08.05. 22:29:03
"Tisztában vagyunk vele, hogy a hordák eloszlása nem egyenletes"

Csak remélni merem, hogy nem a mennyiséget, hanem a minőséget nézed. Pl. a smaragd a második legszámosabb horda, de a topban alig vagyunk páran. Zafír pedig alig van, legfelül viszont erősen túlreprezentált.


Ott irja, hogy nem csak a magasszintuek szamitanak, az alacsony szintuek erdemben hozza tudnak tenni. En azt remelem, hogy az aktiv (mondjuk elmult egy hetben belogolt) karik szamat viszik figyelembe.

Masik: titeket nem aggaszt ez a majd a vegen kiderul, hogy megrte-e? Kicsit orosz rulett szaga van.
Dátum: 2009.08.05. 18:59:15
Na errol beszeltem, amikor irtam, hogy a topon nincs boritekolhato gyozelem.
Dátum: 2009.08.05. 11:54:22
Felmerult bennem egy olyan gondolatkiserlet - ennel melyebben tenyleg nem gondoltam at - hogy mi lenne ha a kereskedelem korlatj az lenne, hogy maximum a legmagasabb szintu jatekosnal 17 szinttel magasabb targyat vasarolhtsz. Persze, ha a kereskedelmed megengedi.
Vagy lehetne valami atmeneti egoldas, hogy (sajat szint + top szint) / 2 + 17-ig.
Nyilvan igy bele lehet szaladni abba, hogy a magas kereskedelmed egy felzarkozas utan hatastalan, de megmaradna egy taktikazasi lehetoseg.

Updae: Gondolkodtam meg - ket dolgot vet fel a dolog. Tul sok sebzodes, tul nagy bonusz vedekezes oldalon. Ha ezek kompenzalhatoak lenenek, akkor talan...
Dátum: 2009.08.05. 11:50:08
Idézet: Gort - 2009.08.05. 11:38:44
Zsarolás, vagy segélykiáltás? Nézőpont kérdése, hogy minek tekintjük.


Reszint tenymegalapitas, hiszen a karakterek egy resze torolt, vagy elindult az uton, ahonnan nincs visszaut, masreszt veszjelzes, mert torlessel most sem az "fenyegetozott" aki torol, hanem aki sujtva lesz altala.
Dátum: 2009.08.05. 11:08:02
Hidd el az egesz pontosan azon mulik, hogy
a/ elkeszult a jatek addig ahol a jatekosok tartanak
vagy
b/ nem keszult el addig.
En a/ esetben tokeletesen elgedett lennek. De most b/ eset van. Igazabol mindegy, hogy b/ eset melyik verziojat nezzuk a gond mindegyikkel ugyanaz. Most sem a 70. szintueket kertem, hanem azt, hogy legyenek magasabb szinten is. Elso nekifutasra a 100 egy jo otlet, akkor par honapig nem kell hozzanyulni. Ugy gondolom, hogy maga a targy ami eshet annyibol all, hogy egy adatbazis tablaban be kell allitani az adatokat (meg persze elotte nyilvan meg kell tervezni). Ha ez igaz, akkor meg fejlesztesi idobol semigenyel szamottevot.

De tudod mit, nekem raer akkor amikor majd te is meg tudod oket szerezni, nehogy valami masnak legyen jo, es nem neked.
Dátum: 2009.08.05. 10:55:14
Idézet: winnie - 2009.08.05. 10:12:05
egyelőre találd meg a 65. szintűeket. várjunk ki 1-2 hónapot és utána követeljük a friss fejlesztés fejlesztését. még azt sem tudod, milyen kristályok vannak, de máris eggyel jobbat akarsz, mint a 65-69. szintűek.


Tudom winnie, ha szerinted az az idealis, hogyha a fejlesztesek par honappal lemaradva kovetik a jatekosokat, de engedtesek meg nekem, hogy en maskep gondoljam. Raadasul ha most szolok es felkerul a listara, akkor hidd el meglesz mar az osszes 65-os fokusz mire bekerulnenek az ujak. Persze azt is megertem, hogy neked valobn csak akorra valik idoszeruve.
Dátum: 2009.08.05. 10:18:27
Idézet: Cavalorn - 2009.08.05. 09:46:38
A svájciban mindenki harcol mindenkivel, és a végén az összesített eredmény dönti el, hogy ki lesz a győztes. Az egyenes kiesésben pedig összekerülsz valakivel, a győztes továbbjut, kap új ellenfelet, a vesztes kiesik és nem harcol többet. Aki a végén megmarad az a győztes. Ennyi, asszem


A svajci endszer nem ez. Kormerkozesnek hivjak amit mondasz.

A Svajci rendszer log2(n) lepeses verseny, ahol n a nevezok szama. Az elso fordulo vagy egy megalapitott erosorrend (pl. TÖ) vagy sorsolassal dol el, minden tovabbi forduloban az egymashoz legkozelebbi eredmenyu, de edig egyms ellen meg nem harcolo ellenfelek kerulnek ossze.

Pelda:
A B C D E F G H aversenyzoink, 3 fordulo van

1. fordulo (ellenfelek, nyertes)
A-B A
C-D C
E-F E
G-H G
Tabella: 1 0 1 0 1 0 1 0

2. fordulo:
A-C A
E-G E
B-D B
F-H F
Tabella:
2 1 1 0 2 1 1 0

3. fordulo:
A-E A
B-C B
F-G F
D-H D
Tabella:
3 2 1 1 2 2 1 0

Az elsodleges osztalyozas a gyozelmek szama alapjan, a masodlagos pedig Buchholz vagy az anti-Buchholz szamitas tortenik.
Ez utobbiakbol az egyik az ellenfelek gyozelmeit adja ossze, a masik a veresegeit.
Dátum: 2009.08.05. 09:23:23
Idézet: Darah - 2009.08.03. 18:44:50
Adni kell lentebbre is célokat, történéseket, lehetőségeket.


Es VF helyett (na jo mellett) inkabb felzarkozasi lehetoseget kene adni a kisebb kariknak. Mert a VF sztem nem motival annyira, mint nnak a leetosege, hogy az ebolyba kerulj, es ott meg is alld a helyed. Persze ezzel is csinjan kell bani, a TF-rol tudjuk, hogy az is demoralizalo tud lenni, ha a lehetseges felzarkozas uteme tul gyors.
Dátum: 2009.08.05. 09:20:03
Szeretnem kerni, hogy legyenek 65. szint feletti uj fokuszok. Nem kell, hogy nagy tapot adjanak, de ha csak annyit tudnak, hogy 2% kritikus helyett 3%-ot adnak, mar motivalnak, es szinesitik a jatekot.
Dátum: 2009.08.05. 09:06:41
Idézet: Mortimer - 2009.08.04. 17:13:33
Legyen fastruktúra. Legyen svájci rendszer. Engem megggyőztél

Előbbi csak Baratyon múlik, utóbbi pedig azokon, akik abban reménykednek, hogy habár béna karakterük van, de a random révén elsők lehetnek. (Ezzel már futottunk egy kört egyébként, akkor sem lett belőle semmi. http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,145.80#hsz94)


A svajci rendszerben sokkal kisebb a szerencse szerepe, mint az egyenes kiesesben.
Dátum: 2009.08.05. 08:01:18
Idézet: S0laris - 2009.08.04. 23:40:59
aztán jönne a sírás az 1k feletti állatsebzések miatt...


Az mar most is van. 1300 folott a rekord.
Dátum: 2009.08.04. 15:57:49
Idézet: Blazek - 2009.08.04. 15:50:52
Phelps és Cseh Laci sem fog a serdülő EB-n indulni, ugye? csak mert ők már 15-20 éve úsznak, a fiatalok meg 5 éve, nemde?


Teljesen jogos. Namost a serdulo korcsorcsoportot hogy hatarozzak meg? Ugy, hogy kell egyet uszni es ha szintidon kivul vagy akkor serdulo egyebkent felnott? Vagy az eletkor alapjan?
Idézet: Tincse87 - 2009.08.04. 13:46:01
Viszont arra mindenki tudja a valaszt,h pl. "a nem tudom hanyadik felkelest hanyadik alkalommal sikerult vissza verni".... Ez mar egy kicsit IDEGESITO!!!!!!!!!!!!!!!


No az altalanos muveltseg nem azt jelenti am, hogy mindenki tudja. Hanem hogy mindenkinek illene tudni.
Azt hiszem erezheto, hogy a HP konyvek sztorivonalanak reszletei mennyire nem tavol esnek ettol a meghatarozastol.
Idézet: Sankt Pauli - 2009.08.04. 12:01:21
Nekem ezeket nem fogadták el!

Ki szemvedett komoly sérülést a Hungaroringen?

Alonso
Barichello
Felipe Massa
Kubica

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed kiértékelésre került.
A "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapta.
Melyik az a csapat amelyik legyőzte a BRAWN GP-t?

Ferrari
Meclaren Mercedes
Force India
Redbull-Renault

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Melyik a kakukk tojás?(BEUGRATÓS:méretekben!)?

fürj tojás
csirke tojás
kakukk tojás
strucc tojás

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

És még volt kettő amit dettó nem!


Elso: megjelolt valaszt torlest erdemel.
Elso ketto: autoversenes kerdes, ami ugye mar nem lesz tobb elfogadva, az iranyelvek szerint.
Harmaik: kakukktojas, helyes egybe rva, ahogy nem is fogadja el, te pedig meg akartad kerulni a beepitett szurot ezert torles jarna.

Ma megint lagyszivuek voltak az adminok.
Dátum: 2009.08.04. 15:38:33
Idézet: Blazek - 2009.08.04. 15:26:09
valóban nem csak a kiemelkedők indulnak, de egyik világverseny sem olyan, h van 1 esélyes, és neki már jóval a torna előtt oda lehet adni az első helyezést, mert másnak esélye sincs...
és a 30 éves tapasztalt, sok versenyt megélő top indulót sem fogják összerakni a serdülő, vagy ifjúsági versenyzőkkel...


Uszoversenyeket mostanaban nem nezel ugye?
Dátum: 2009.08.04. 15:37:22
Idézet: Blazek - 2009.08.04. 15:00:31
tehát minden kategóriában nyerjen az a 2-3 karakter, aki magas LE diffel rendelkezik?


Termeszetesen. A bajnoki viadal arrol szol, hogy kinek sikerult eros karaktert epiteni. Nem arrol, hogy kinek van szerencseje. Van olya is, azt lottonak hivjak es egesz jol fizet.

hát ez aztán sokkal jobb rendszer, mint az, ahol szinte bárkinek van esélye nyerni.


Na latod, ezt mondom en is.


igen, csak így tovább. viszont ehhez nem kell viadal. adják oda a díjakat a kategóriaszintek pókjainak, a többieknek meg LE-t, és nem kell bonyolítani minden hónapban egy viadal baromsággal. mert értelme semmi. ergo a foci vébét nyerje éppen az akkori világelső, és kész.


Juuuuj. Jajjajjaj. Ujjujujuj.
Ez mar faj.
Idézet: Magmanamus - 2009.08.04. 11:33:32
Sziasztok! Nézzétek meg ezt kérlek:

Az Észak-atlanti Szerződés Szervezetének melyik rövidítését használjuk?

É.SZ.SZ.
N.A.T.O.
É.A.SZ.
N.T.O.


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.


A NATO betüszó, így nem kellenek bele pontok. Legalabbis en igy tudom.
Dátum: 2009.08.04. 11:04:15
Idézet: Blazek - 2009.08.04. 03:38:09
nagy hülyeség lenne bevezetni a TF-es kategória-ellenfeles bajnoki viadalt?


Oriasi. Ez a TF-en is csufosan megbukott. A legfolso kategoriat kiveve minden kategoria szerencsejatekka alacsonyodott, mert gyakorlatilag egy onkenyes vonalat huzt a metnybe minden kategoriaor, es aki epp alatta volt, az nyert.
Raadasul a TF egy csak elore jatek, mig a VU nem. A VU-ban nem csak abszolut ertelemben merik a karakter erejet, hanem sokkal inkbb a kornyezetehez merten. A kornyezete pedig az, akik egy szintben vannak vele.