Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Idézet: Brink - 2009.08.25. 15:40:34
De pont arra irányult volna a beugratás, hogy az olvasó meglátja a két hasonló szót, tudja, hogy az egyik nem az, ami, ám mivel csak egy betűn múlik, hezitál, vagy izomból mellé-lő...
Ehh... A rövid, meg hosszú "i"... ez meg olyan, hogy még van olyan tankönyvem is, amiben lazán röviddel vagyon írva, ahogy tanultuk annak idején...
Most erre mit tudok lépni?


Hat ha a negyedik a higany, akkor azert nem fog izombol melleloni. Igy viszont a ket valaszt megjelolod, hogy az egyik tuti nem jo.
Dátum: 2009.08.25. 15:25:16
Idézet: Mortimer - 2009.08.25. 15:23:49
"Felkerult a fejlesztesi listara az otlet"

Tehát szerinted még idén meg lesz valósítva?


Nezd. A terkapus fokuszkristalyok is megvalosultak, nem?
Dátum: 2009.08.25. 15:22:29
Idézet: Mortimer - 2009.08.25. 14:52:11
Simán csak 100-ig lehet vinni. Turbózva 105-ig.

Ugyan már tele volt a fórum azzal, hogy nem jó ez így, de nem sokat ért.


Nono!
Felkerult a fejlesztesi listara az otlet, hogy a fertozes lekuzdese utan 10 szintenkent egy szakit max+5-ig fejleszthetsz.
Dátum: 2009.08.25. 14:58:21
Idézet: winnie - 2009.08.25. 14:17:34
sok bugot be lehetne vezetni, hogy itt maradjanak a játékosok. de ilyen komolyan létezett? és miért nem harsogott a fórum ettől a bugtól? vagy harsogott, csak pont elkerültem? no komment.


Gondolom azert, mert ez egy olyan bug volt, amitol senki nem kerult hatranyba. Mindenkinek jo volt.
Sot igazabol aki nem koltott el 200 CSP-t annak erdektelen volt a dolog, mert ugye a maxos elementaris ugyis megvan mar ezer eve, onnan meg a fertozes utan is 5-6-ot lehet max tovabblepni, ami 5-10 masodperc. En parszor eljatszottam es le tudtam tolni a 20-as vadaszatot 3:20-szal 1/3 oskoert. Igazabol ugyse figyeltem olyan precizen a veget, igy par proba utan ugy dontottem, hogy nem eri meg bajlodni vele.

Aki viszont megvette a gyorsitast, annak nagyon nem volt mind1, hogy fel kell-e tolnia 111-re a fuziot (amit megintcsak egy irralis koltsegnek tartok, a 200 CSP-n felul!), vagy 1/3-ad oskoert tudja hasznalni a gyors vadaszatot, inditasonkent.

Sehogy se jo ez.
Idézet: akirofzsolt - 2009.08.25. 14:10:48
Hogyan folytatná a következő palindrómát: "Géza, kék ..."?

a pulcsid.
az ág.
a felhő.
az ég.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
??? Kiváncsi vagyok ebben mi nem volt jó..


Szerintem palindromot. Helyesirassal kaptad vissza?
Dátum: 2009.08.25. 14:10:16
- a változások miatt minden egyes vadászat külön lesz kezelve, tehát a 20. vadászatnál nem az számit, hogy mekkora volt az elementáris fúziód az első vadászat megkezdésekor, hanem hogy mekkora a 20. vadászat megkezdésekor.


En elismerem, hogy ez egy bug volt, de ugy erzem, akik gyorsitottak most kapnak meg egy pofont. Avagy hogyan uldozzuk el jatekosainkat.
Dátum: 2009.08.25. 05:42:18
Autot csak japant. Szol az alapvetes. De en azert a hasznaltra szavaztam. Felaron van egy 3 eves modell az ujhoz kepest. Azt mondjak a Honda Jazz a kivetel, mert az annyira tartja az arat, hogy megeri ujat venni. Amibol viszont tilos: a Suzuki. A telitett piac miatt ennek az egyik legnagyobb az aresese. Kollegam vett 1.8-ert masfel evest, majdnem full extraval. Ja az uj swiftbol.
A toyotat en egy ok miatt kerultem el, annyira kispolgari a dizajn, hogy az faj. Talan pont a Corolla verso az ami egy kicsit kivetel, meg az ujabb kisautok is pofasodnak, de az alap corolla, meg az avensis... Hmmmm. Hat Toyota.
Sztem ezt az ertekelest egy masik kerdesre kaptad. Ennyi valasszal mar reg ki kellett volna ertekelni.
Dátum: 2009.08.24. 19:14:10
Idézet: Morroch - 2009.08.24. 14:48:13
Ha már úgyis várható fejlesztésekről van szó, lehetne a következő event hasonló, mint a jelenlegi Zarknod, de nem manók, hanem winnie őrizné a pilonokat vagy bármi mást. Persze karakterhez generálva, hogy minden alacsonyszintű is élvezhesse az újítást!
A relikviákat is természetesen winnietől szereznénk. Én például nagyon szeretnék a fogaiből nyakláncot, mint az indiánoknak a medvék és/vagy farkas karom/fog láncaik. Mondjuk, hogy érdekesebb legyen és valami új is legyen a dologban, a relikvia - a példa kedvéért a winnie-fog nyaklánc - a verés mértékétől függően adná a pluszokat. Kicsit nyersz akkor a winnie-fog nyaklánc mondjuk csak az állatnak ad +2 támadást, ha rendesen elvered akkor a VU-nak ad +2 támadást, ha ájultra vered akkor meg valami "übertáp" dolog jár érte.
________________________________________________________________________________
Mielőtt kérdi bárki: igen vicc volt és most sokkal jobban érzem magam!


Csak egy otlet. Ugy kelljen LE-t beltolni egy kovetkezo esemenybe, mintha egy szakertelmet kene fejleszteni. Ez sztem eleg jol mutatja a karakter fejlesztesi kepessegeit.
Vagy meg viccesebb, ha az egy adott szinten levo karakterek szakertelematlagara interpolalunk egy szigoruan monoton fuggvenyt, ami minden szinthez egy konstanst rendel, es ez kepezi az esemeny fejlesztes alapjat.

Pelda:
Szint, szakiatlag
20, 120
21, 128
22, 127
23, 134

Illesztett fuggveny: szint*5 + 20 azaz:
Szint, alapertek
20, 120
21, 125
22, 130
23, 135

Innetol kezdve a 21-es szintu karik szamara az esemeny ugy nez ki, mintha egy szakertelmet nullarol kene huzniuk 125-os szakiosszeg melett, azaz egy pontnyit haladni (n-1)-rol n-re:
1240+n*110 LE

Persze ez csak egy nyers otlet.
Kulonvalasztanam az olest es a LE fejlesztest, esetleg valami mast is beleraknek, bar nincs otletem mi lehetne az.
Idézet: Éowyn - 2009.08.24. 18:06:56
Még az egyéb opciókkal is egyet tudok érteni, bár pusztán szubjektív megítélés kérdése, hogy mi a speciális kérdés, vagy pusztán lexikális tudást igénylő, esetleg csacska semmitmondó.


A lexikalitas sztem eleg jol megfoghato. Szaraz tenyadat.
1743. Januar 18.
Kiskunrettento
86 darab
stb.

A specialitas az viszont az eseten 10-20%-aban teljesen szubjektiv. Ma lattam egy olyan kerdest peldaul, hogy mikor volt az elso tuzijatek Magyarorszagon. Sztem ez teljesen spec kerdes, nem lehet tudni, az ertekelo meg benthagyta.

A te eseted viszont arrol szol, hogy az ertekelesi alapelvek egyik legszigorubb es tobbszor hangoztatott szabalyat hagtad at. Ne tagadd a kerdest.
Sajnos a szabalyok teljes terjedelmukben csak a wikin hozzaferhetoek. Informalas teren - ha valahol - valoban volna meg hova javitani a kvizt.

hogy a többi válaszlehetőség milyen, az lényegtelen.
Semmiképp nem befolyásolhatja a kérdés és a válasz helyességét!


Oszinten mondom, hogy ez a leheto legteljesebb mertekben teves felfogas. Sokan probaltak mar bizonygatni, de a kerdes nem attol jo, hogy ertelmes es egy helyes valasz van ra. Az igazan jo kerdesek pedig pont a helytelen valaszoktol lesznek igazan jok. Az igazan rossz kerdesek zome is a helytelen valaszokon verzik el.
Idézet: Éowyn - 2009.08.24. 17:02:35
özön ilyen válaszlehetőséggel találkoztam, ahol épp a kérdét kérdőjelezi meg.

De ettől még a kérdés, és a rá adható válasz elfogadható szerintem.


Nem elfogadhato. Ordit rola, hogy helytelen valasz, anelkul, hogy tudnad mi a valasz. Csak a stilusabol. Ezert nem fogadjak el a kerdest tagado valaszokat.
Ami a rendszerben van, az szep lassan el fog tunni. Irtjak a kvizadminok ahol erik.
Idézet: Éogil - 2009.08.24. 16:49:12
Melyik tudósunk NEM magyar állampolgársággal kapott Nobel-díjat?

Békésy György (1961-ben)
Szent-Györgyi Albert (1937-ben)
Bárány Róbert (1913-ban)
Teller Ede (1991-ben)


Hibás, mert helyesírási hiba van benne.
Mi benne a hiba?


Teller Ede nem kapott Nobel dijat. Beugratos kerdes akart lenni?
Idézet: Treveller - 2009.08.24. 16:52:22
De ettől még sajnos nem tudom - mivel az értékelő nem jelölte be - , még körülbelül sem, hogy mi lehetett vele a baj .



Sztem semmi. Tedd fel ujra. Talan a valaszokon javithatsz meg egy pottyet.
Idézet: cirip - 2009.08.24. 13:59:21
Esetleg így milyen lenne:
Hol tart a tudomány jelenleg (2009) a teleportáció gyakorlatában?

Már dokumentáltak sikeres teleportációt, igaz csak kvantumok szintjén.
A varázslók, mágusok a trükkjeikben régóta használják.
Soha nem fog sikerülni, mert ellentmond minden fizikai törvénynek.
blabla


Mindig szerencsesebb kihagyni a jelenleg szot a kerdesbol.
Meddig jutott a tudomany a teleportacio fejleszteseben a XXI. szazad elso evtizedere?
Dátum: 2009.08.24. 16:10:21
Mar meg is kaptak a katalizatort. Azt, hogy mikor jonnek nem a kutjuk toltottsege szabja meg.
Idézet: Texex - 2009.08.24. 12:42:40
Képese jelenleg /2009/ az emberi tudomány a teleportálásra?

Igen. A varázslók, mágusok a trükkjeikben régóta használják.
Nem. Soha nem fog sikerülni mert, ellentmond minden fizikai törvénynek.
Nem. De talán egyszer sikerülhet.
Igen. De jelenleg csak kvantumok szintjén sikerült.

Szokásos helyírási hibák miatt nem lett elfogadva. Aki látja írja meg hogy hol hibáztam, mert hülye vagyok hozzá.

Azt hiszem azért fel fedeztem de sose lehet tudni:
Képes-e jelenleg /2009/ az emberi tudomány a teleportálásra?


Nem. Soha nem fog sikerülni, mert ellentmond minden fizikai törvénynek.

Talán a De kezdés sem jó?


Eldontendo kerdest tettel fel. Ez soha nem jo.
Anelkul, hogy erdemi vitaba akarnek keveredni veled, a kerdes sztem is messze volt a szemettol.
Idézet: Byzon - 2009.08.23. 17:54:06
Idézet: Kocos - 2009.08.23. 17:41:10
Idézet: Tilly - 2009.08.23. 17:13:53
Valaki megmagyarázná, hogy hol rontottam el a helyesírást???

Ki írta a "Szeget szeggel" című verset?

- Arany János
- Petőfi Sándor
- Szabó Lőrinc
- Juhász Gyula

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.


Felesleges kotojelek a valaszok elott, felesleges idezojel a kerdesben.


Azért néha határozottan túl szigorúak vagytok... Sem esztétikailag nem zavaró, se nem rossz kérdés, idézőjel a kérdésben nyelvtanilag szerintem simán elfér a cím mutatására, a kötőjelek sem éppen zavaróak, na mindegy... Ennyire talán nem kéne... De ez magánvélemény, bár nekem a káka és a csomó esete...


Persze el is lehetne fogadni minden szemetet. VAGY 1 perc alatt javitani, es bekuldeni jol, es elfogadjuk 1-2 oran belul. Szted melyik a jobb?
Idézet: Lanmandragoran - 2009.08.23. 14:02:37
Azért annak a 6-8 első számú főútnak az irányát illik tudni, hogy melyik melyik országrészbe megy. De hogy melyik mihez csatlakozik a határon, az már tényleg érdektelen.


Mondjuk ezzel annyiban vitatkoznek, hogy itt csak annyit kellett volna tudni a valaszadonak, hogy Ausztriaban a foutak A betuvel kezdodnek.
Idézet: Tilly - 2009.08.23. 17:13:53
Valaki megmagyarázná, hogy hol rontottam el a helyesírást???

Ki írta a "Szeget szeggel" című verset?

- Arany János
- Petőfi Sándor
- Szabó Lőrinc
- Juhász Gyula

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.


Felesleges kotojelek a valaszok elott, felesleges idezojel a kerdesben.