Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2009.09.13. 01:38:03
Igazad lenne, HA mindenki kifejlesztene.
Dátum: 2009.09.12. 22:20:27
Idézet: Birka - 2009.09.12. 21:33:14
De igazad van, rosszul emeltem ki. Azon szövik, akik sok VF-es taggal, vagy sok újonccal, akik szintje apró az érdemi epikusozáshoz rendelkeznek ez a fejlesztés használhatatlan a most leadott Spec alapján.


Miert lenne az?
Amugy en azt gondolom, hogy a VF nagyon komoly elonyt ad, ezert illendo a hatranyait is felvallalni.
Dátum: 2009.09.12. 21:51:14
Idézet: Endyr - 2009.09.12. 19:29:54
Viszont amit furcsallok az a top10 nyeremenye. Mivel ok aztan beleadtak mindent es hatalmas verseny alakult ki, fura, h az o jutalmuk is ugyanaz a jelentektelen cucc volt, mint azoknak akik szerencsesen zafirnak szulettek. En nekik adtam volna egy "csillogo Zarknod medalt" ami 3 vagy 5 masodpercet ad a vadaszatra. Itt tennem hozza, h 93 manot oltem, abszolut nem erintett volna a dolog.


Egy dicsoseg medal itt teljesen realis lett volna.
Dátum: 2009.09.12. 21:34:16
Idézet: Leanthil - 2009.09.12. 17:45:07
Azért az én fejem kezd vörösödni. Látom a többiek jutalmait, és meg kell mondjam, harmad annyi LE-ért feleannyi manó után majdnem kétszeres jutalmat kapott más...


Nono! Marhara nem mindegy, hogy hanyas szintu tulra kapod a bonuszokat. Mondjuk egy 210-es tult dupla annyi fejleszteni mint egy 150-est.
Dátum: 2009.09.12. 21:27:00
Idézet: Rokamoka - 2009.09.12. 17:37:44
Gratula a toplistásoknak!


Gratula nekik, en meg reggel kimentem a falunapra es csak utana kezdtem vadaszni, igy mar nem fertem be. Reggel megneztem a 200K-t mondom magamban, hat ez meg estig kitart. Nem tartott. Elkaliblatam.
(Na ez rinya volt.)
Dátum: 2009.09.12. 21:13:26
No nem birtam a veremmel. Kiszamoltam, hogy az esemenybol mennyit nyertem/buktam. Tulfejleszto de ultraspecializalt fejlesztessel szamolva, es atlag 1200-as mano LE-vel egy CSP-re 2800 LE jut, ami egy minimalis bukas (sztem olyan 3000-3500 kozott van valahol egy CSP-m valos termelese). No meg a tulfejleszto targy, de abbol nekem csak 5-os van, igy ott sem buktam sokat. Oszeadva az egesz buktam sztem az elkoltott LE 10%-at nem haladja meg. Sokkal rosszabbra szamitottam.
Dátum: 2009.09.12. 20:51:43
Idézet: chehs - 2009.09.12. 20:35:13
Bocs Kocos, akkor ezek szerint benne voltak az ötleteink is, amikor elküldted.

Így még furcsább ez a kényszerítős, tápolós verzió.


Hat abban sok otlet nem volt. Egyrol beszelunk? Esetleg masold be ide amire gondolsz.
Dátum: 2009.09.12. 20:23:12
Idézet: Xinx - 2009.09.12. 20:14:26
egy petíció attól petíció, hogy az "illetékesek" "leülnek" és megbeszélik a "hogyan továbbot...", nem? no ez mintha elmaradt volna picit...


Ezt itt most nem az?
Dátum: 2009.09.12. 20:22:12
Idézet: Ricardo - 2009.09.12. 20:12:12
Én azt nem szeretném, hogy csak őskőből megvehető legyen ÉS tápot is adjon. (+IQ +TÁM) Ha csak az egyik valósul meg, abban nem lehet kivetni való. (Bár még mindig vallom, hogy 111re senki nem fogja felvinni az elementárist.)


Azt en sem. A tapolasi otlet egyertelmun Miklostol ered, ez ey kenyelmi - nem gyozom elegszer leirni ezt a szot - kenyelmi funkcio, aminek a jatek eroforrasaiba se pro, se kontra nem kene belefolynia.

Egy helyen van a jatekot erinto vetulete, ott, hogy a vadaszo jatekos ritkabban bukkan fel a 15% alol, esetleges zsiros zsakmanykent, amire sztem realis lehet valamilyen a rablast segito fejlesztes ellensulyozaskent.
Dátum: 2009.09.12. 20:17:32
Idézet: Mortimer - 2009.09.12. 20:06:02
Ebből is látszik, hogy nyár elején kellett volna megvalósítani, amikor kértük (és nem volt benne semmilyen +IQ/+Támadás javaslat!), nem pedig hónapokkal később, szeptember közepén.


Ez nem tartozik szorosan ide, de a peticiot nem en inditottam, bar lelkesen csatlakoztam hozza, aztan az indito par het utan lepasszolta nekem, atkuldve az osszegyult nevek listajat. De nekem akkor nagyon nem volt idom elkuldeni Miklosnak es osszefoglalni, hogy mi is a gondunk. Igy aztan egy darabig hanykodott az alairas listaja, vegul par hete kuldtem el neki, mellekelve az eredeti a peticio alapitojaaltal irt kialtvanyt, es a sajat meglatasaimat a dolog kapcsan.
Dátum: 2009.09.12. 20:10:38
Idézet: Xinx - 2009.09.12. 19:51:28
Mikós: gyűjtsünk mi is petíciót, hogy NEM ÍGY szeretnénk a módosítást? ennek így semmi értelme? egy kényelmi funkció maradjon kényelmi funkció, ne tápoljon...


Nem ird, hogy mi is, az eredetit is alairtad (vagy legabbis hozzam ez az info jutott el).
Dátum: 2009.09.12. 20:04:17
Idézet: Miklós - 2009.09.12. 19:45:34
semmit nem adnak érte, vagy csak őskövet. ez nyilván nem megoldás


En magam a csak osko partjan allok, illete igazabol annak a partjan, hogy mindenki donthessen oskovel vagy CSP-vel fizet erte. Miklos ezt felem is megvalosithatatlannak nevezte.

En annyit kerek, a hozzaszoloktol, hogy bar tudom divat a top csak szivjon, azert top hozzaallasbol a top reszere mindenfele szivetast igenyelni, de ezuttal picit tegyuk felre, es fgadjuk el, hogy ez a jatek egy szorakozas, amit sok ember sokfajta modon szeretne elvezni. Van akinek az jelent sikerelemenyt, ha fejlodik, van akinek az, ha kozel legyozhetetlen lesz, van akinek az, ha hatekonyan meg tud vamolni masokat, megint masoknak az, hogy a szovetsegert sokat tesz. Fogadjuk el ezt (ha csak feltetelesen is es egy rovid idore), es tegyuk felre azokat az erveket, hogy a topnak szopnia kell. Innentol kezdve az a kerdes, hogy kinek rossz az a megoldasi javaslat ami itt felmerul (akar a Miklos féle, akar ha lesz masik akkor az) es miert, illetve hogy lat-e masik megoldsi lehetoseget.
Elore is koszi.
Dátum: 2009.09.12. 19:56:34
Talan erdekes lehet, hogy a retegproblema, miszerint a topon levok szamara egy 600 CSP-s kieses nem megenedheto kiket erintett. Az alabbi jatekosok fordultak kozos peticioval Miklos fele, Miklos ajanlata a peticiora adott valasz.

Grid
Draglov
Nexo
Craslorg
Rockatansky
Matko
Dragon Hunter
Deron
T_1337 a Zúzógép
Almira
Vidámhalál
Petur
Barrique
Ariel
Morth
Mortu
Tony Ramirez
Noked
Cyron
Solina
Dark Mongoose
Kitmatko
Jaffar
Midkemia
Karpatia
Zoidberg
Nick Aragua
Draak Hoggelde
Woodranger
Gorakh
Tadpole
Malabar
Kisvibi
Harcos Kard
Gita
Darken Shang
Sasu
Sultankalifa
Piciklon
The Lost One
Olíva
Traveller
Dorn
EMTyB
Sanyi a Jani
Lylien
Darksol
Balgos
Megtévedt Próféta
Xinx
Femme Fatale
Asmodeus Mortimer
Jerikó
Tiamat
Viharsarok
SGH
Howard
Maedhros
Damage
MaximuSS
Szemtelen Karom
Bazor fia Borog
Constantin
Tündeköves Glórin

Sajnos aki alaposan szemgre veszi a listat lathatja, hogy paran mar toroltek.
Dátum: 2009.09.12. 17:07:01
Idézet: Mortimer - 2009.09.12. 15:38:34
Ez itt oké, csak másik részen borítja a játékot, a pókoknál. Számukra ugye a CSP semmit nem ér, és 200-at lazán kihajítanak a kukába - még 45. szinten is! Ezzel csak azt éred el, hogy ők még erősebbek lesznek, nem hiszem hogy ez cél lenne.


Ha mindenki bealdozza a 200 CSP-t, akkor a pok annyit nyer a nem pokhoz kepest amennyivel tobet 12 nap alatt portyazik, hiszen a vadaszos kari annyi idot kihagy, amig a pok valtozatlanul fejlodik.
Hoy ez mennyire boritja a jatekot nem tudnam megmondani.
Dátum: 2009.09.12. 16:22:18
Idézet: Miklós - 2009.09.12. 15:26:59
Tudtuk, hogy mivel nem vagyunk képesek mindent beszámitani, azok, akiknek nincs hatalom tornya, epikus bónusztárgya, kvizmedálja, jobban járnak, mint akiknek van. Viszont az is igaz, hogy állandóan azt hallgatom, ezek a dolgok mekkora, behozhatatlan előnyt nyújtanak (ugye ehhez kapcsolódik most egy komplett fejlesztés, az egyéni epikus is), tehát továbbra sem érzem problémának, hogy az event kapcsán nem nő még tovább az előnye azoknak, akik ezekkel a plusz erőforrásokkal rendelkeznek.


Par megjegyzes. Nyilvan kepesek lennetek mindent beleszamitani, hiszen egyszer mar sikerult, amikor megcsinaltatok a jatekot. De sztem se kell az egyeni tapokat figyelembe venni, jonak tartom, ha a jutalmazas a befektetett energiatol fugg csupan, es nem attol, milyen tapos a karakter egyebkent.

Viszont te is azzal szamolsz, hogy magas szintu aki manozott, meg alacsony szintu aki manozott. Ez lassuk be egy erdektelen osszevetes, ok nem kerulhetnek interakcioba a jatek szabalyai szerint. Az erdekes oszevetes az, hogy ket azonos szintu karakter akik kozul az egyik manozott a masik nem. Itt lenne kivanatos, ha egyik oldalon sem jelentkezne jlentos hatrany vagy elony. Egyes szamitasok szerint most van.

A masik, hogy a korabban altalad leirt szamok nem alljak meg a helyuket, itt jo lenne ha leirnad, hogy rosszul emlekeztel rajuk, vagy rosszul lettek megvalositva, esetleg en nem szamoltam bele valamit. Nyilvan a masodik esetben ildomos lenne korrigalni.
Dátum: 2009.09.12. 16:07:34
Idézet: Miklós - 2009.09.12. 15:26:59
Annak nem látom értelmét, hogy ezzel a képlettel a v3 jutalmazását újraszámoljuk, és az emberek 90%-tól levegyünk néhány tulajdonságpontot, pár top karinak meg hozzáadjunk. A jutalmazó képlet nem volt hibás, csak nem tartottátok elég tökéletesnek, ezért javitottunk rajta. egyébként épp ezért akartam előre leirni a képletet, hogy kötözködni lehessen rajta, de ez a felvetés végül le lett szavazva.


V3-on ugy lenne korrekt, hogy akinek az ujraszamolas utan nagyobb jutalom jar, az kapja meg. Utolag elvenni a jutalombol valoban nem szerencses.
Dátum: 2009.09.12. 14:56:43
Idézet: Eardog - 2009.09.12. 13:33:14
jó dolog az optimalizáció, de nem minden áron...tegyük fel, hogy én egy full optimalizátor vagyok, akkor valsz én leszek a legjobb, mert a játékosok 95%-a halandó ember, aki kikapcsolódni jön ide, és hogy élvezze a játékot...de az optimalizátorok meg lazán leverik....igazából mindenki saját szíve joga hogy hogyan játszik, nem is tudom hirtelen mit akartam kihozni a hsz-ből, talán annyit, hogy egyforma esélyek sosincsenek, ha az optimalizátorok nem járnak annyira jól a zarknoddal, akkor legalább kicsit feljönnek rájuk a hétköznapi játékosok, és kicsit szorosabb lesz a küzdelem..persze itt felvetőtik a kérdés, hogy akkor ezért ölt bele annyi pénzt az optimalizátor??? hát, erre azt mondom, hogy ő döntött hogy így játszik, ha nem vette komolyan Zarknod-ot, akkor az az ő baja, mindenki számára rejtve maradt a jutalom eddig, így aki bevállalta, az jól járt, aki nem, az se járt rosszul sztem....amúgy én azt sajnálom, hogy kiderült a jutalom, mert így v1 és v2 tud már manipulálni:(


Amit kifogasolnak az "optimalizatorok" amikor keveslik a kapott jutalmat, az nem az optimalizator atlag jatekos kozotti ollo zarodasa, hanem az optializator es optimalizator kozott kialakulo kulonbseg aszerint, hogy reszt vett, vagy nem vett reszt. Tegyuk szivunkre a kezunket, azert ez egy heroikus jatek, ahol kicsit furcsan veszi ki magat, hogy az jar jobban, aki ul a seggen es semit nem csinal. Bar a valos eletet jol modellezi.
Dátum: 2009.09.12. 11:20:35
Idézet: The Joker - 2009.09.12. 10:26:49
szerintem nagyon sokan felfogják, és tudják is, hogy miről van szó... én speciel a V1-en közel 2 milliót áldoztam... ha nem térül meg, akkor így jártam... ez csak egy játék... senki se tudhatta, hogy mi lesz a vége, ezért mindenkinek a saját döntése volt, hogy mennyit akar ebbe áldozni...


Sztem valamit felreertettel, a parbeszed (vita ha tetszik) nem arrol folyik, hogy elegseges-e a jutalmazas, hanem hogy valoban annyi mint amennyinek Miklos gondolja. Ha Miklos kozli, hogy ezert neked 100 pont jar, de te csak 75-ot kapsz, azert csak szolhatsz nem?
Dátum: 2009.09.12. 10:02:08
Idézet: Trimble2 - 2009.09.12. 10:00:00
Az egyik ugyebár a manókból jövő LE a másik pedig a jutalom képlete. Miért ne lehetne ez két külön szám?


Mert Miklos elmondasa alapjan, gyakorlatilag a manokbol jovo LE is a jutalom reszet kepezi.
Dátum: 2009.09.12. 10:00:25
Idézet: Destroyer96 - 2009.09.12. 09:48:41
A maximális lehetséges CSP-det 250/400-ról 400/800-ra növelheted, 200 cselekvéspont elköltésével, és nem 2, hanem 3 alkalommal portyázhatsz egymás után anélkül, hogy hátrányod származna belőle. Ez egy egyszeri költség, ha egyszer kifizetted, attól kezdve végleg megnő a maximális lehetséges CSP-d.


Ha én ezt választottam volna, és utána szereznék egy Portyagömböt, a Portyagömb bónusza is érvényesülne, tehát akkor már 2 helyett 4 alkalommal portyázhatnék egymás után hátrány nélkül? Vagy nem?


ha a megfogalmazasok pontosak, akkor igen, hiszen az egyik 3-ra emeli a 2-ot a masik pedig +1-et ad. Ez igy negy.