Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2009.09.15. 11:38:44
Idézet: Mortimer - 2009.09.15. 11:08:28
Akkor téged a büntető ellen a szövetség számára nyert kapitális LE jutalom kell, hogy motiváljon abban, hogy "beáldozol" néhány vadászattal szerzett TP-t, amit a győztes csatáért kapott TP kompenzál valamelyest.

A szintkülönbség-korlát megszüntetése brutálisan megerősítené a szinguláris szerepét - erősebb fegyvert és varázslatot semmi nem tud kompenzálni. Ez tökéletesen érthető indok tőled, mivel te vagy legfelül

Igen, a láthatatlanság megérne egy újabb erősítést. Én azért nem mertem eddig felvetni sehol, mert fogalmam sincs, hogy csak én látom így, vagy más is. De a saját tapasztalatom egyértelműen ez. Persze simán lehet, hogy 40. szint környékén, ahol még nem jön ki ennyire a karakterfejlesztés hatása, mint 70-en, ezt valószínűleg vitatni fogják.


Hat nem tudom. En is erzem, hogy itt erosen magam fele hajlik a kezem, de azt nem erzem, miert lenne irrealis, hogy egy haboruban az erosebb fel nyerjen.
A szingularist nem ertem, hogy jonne ide. Ja ertek! Hogy akkor mindenkinek felfele kene kusznia szintben! Hat sztem csak annak aki maganal (szintben) erosebb ellenfeleket akar haboruban megverni, ami azert nem altalanos.
Dátum: 2009.09.15. 10:56:05
Idézet: Mortimer - 2009.09.15. 10:46:27
"Bunteto nem jatszik."
Nem írtál semmit arra, hogy ha tényleg van tétje a csatának (értsd: mondjuk 10 milliós jutalomról van szó!) akkor a büntetős nem kockáztatna egy vereséget, hanem felvenne egy bónuszt adó cuccot, nehogy veszítsen.


Jellemzoen egy bunteto vagy egy komolyabb targy 0-5% esely kulonbseget jelent a csata kimeneteleben. Ennek sokkal kisebb a jelentossege, mint annak, hogy az olyan fanatikusok mint en, nem fogjak megtamadni ha rajta a Bunti. Raadasul csak vedekezhez kell hasznalnia tamadashoz johet a Istencsaszar zummogo nyaklancaban is.

Idézet: Mortimer - 2009.09.15. 10:46:27
"Mindenki uthet mindenkit, aki 15% felett van."
Tehát egy 70. szintű egy 50 szintűt? Adhatsz tízszeres jutalmat is a védekezőnek, elvi marad.


Igen. A haboru most egy erosen felredefinialt lovagi torna, ahol a lovagiassag szabalyai ertelmeben az eros nem utheti a gyenget. A valosag ugyanakkor jol mutatja, hogy a lovagiassag nem jelenik meg a haboruban, nem egy ero + taktikai osszecsapasrol van szo, hanem szinte tisztan taktikai jellegu az utkozet, ahol lenyegileg az nyer, aki (aranyaiban) tobb eroforrast aldoz be. Az aranyaiban szo alahuzando, mert ez a szovetseg alap osszeteteletol fuggon egy dontetlen haboruban is lehet akar 1:10 aranyu aldozat.

Nem tudom te hogy vagy vele, de én úgy látom, hogy a láthatatlanság (ismét) hatástalan. A kezdeti +10 után, amikor megnövelték a sebzést is, hatékony volt, de úgy vettem észre, hogy ha 6-7 szinttel lejjebb van az ellenfél, akkor hiába kap +38-et mindenre, teljesen esélytelen (nem egymás közeli sebzéseredmény, hanem bedarálás).


Honapok ota nem csataztam lathatatlannal, elvileg a +38 boduletesen sok (266 TO), ami mindenkeppen eselyt kene hogy adjon a kisebb karinak, ha megsem teszi lehet hogy a kod felulvizsgalatot igenyel.
Dátum: 2009.09.15. 10:33:50
Elmondom en, hogy mi kell az igazsagos haboruhoz.

Bunteto nem jatszik. Mindenki uthet mindenkit, aki 15% felett van. Zonan kivuli vagy EP% alatti utesnel a tamado semmilyen jutalmat nem kap, a vedo ha nyer dupla LE-t. (Csak hogy legyen valami tetje a csatanak.)

(Zarojeles megjegyzes: a lathatatlansag szintkulonbseg szerinti bonuszt ad, 10+kulonbseg*4-et, igy ez mondjuk ha en tamadom Damage-t es o lathatatlan, akkor ez nala +82 mindenre.)

Egybol az lenne, hogy ket szovetseg haboruzna, nem ket szovetseg metszete.
Idézet: Harmat - 2009.09.14. 21:08:55
Milyen híd nincsen Budapesten?

Erzsébet
Margit
Árpád
István

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint túl könnyű, vagy számtan feladat volt.

Á, inkább nem is írok semmit...


Tul konnyunek nem tartom, de van a Szechenyi Lanchid, ami ugye az Istvantol nem all messze.
Dátum: 2009.09.14. 23:28:50
Haboruban nem lehetne kikapcsolni a buntetot? Nem segit rajtunk, de sztem realis lenne.
Dátum: 2009.09.14. 23:14:41
Idézet: Aderrick - 2009.09.14. 22:56:05
az Azúr Légió szövetség kapitulált, győztetek! Jutalmatok +338257 töltődés a szövetség Lélekkútjába. Ma, 22:29


A sas nem kapkod nyulak utan.
Dátum: 2009.09.14. 22:41:11
Idézet: Offsboy - 2009.09.14. 19:34:51
Igen, ezen a LE diffen én is agyaltam Dutch.
Szerintem ha mindenképp bünti kéne, akkor ne legyen válogatás, nullára vert, vesztesz 2CSP-t és 2 PP-t. Így a megosztott végzetúr társadalomban mindenki szívná a fogát, vagy a CSP-ért, vagy a PP-ért
De szerintem a sebgyógyítós jobb, hosszú távon nemhogy ürülne, de telne a portyaablak, ami meg csak jó a játéknak


Csak megjegyzem, hogy akinek a CSP nem szamit, mint eroforras, az nem akarja majd leverteni magat vadaszathoz.
Dátum: 2009.09.14. 22:39:39
Idézet: Mortimer - 2009.09.14. 20:20:31
"az epikus 24 ora alatt regen maxba, tehat maxEP/24 lehetne a normal regenje 2 csata kozott."

Ezzel emberek széles tömegét zárod ki, mert már a 30. cirka 50e ÉP-vel mászkál, azaz két ütés között 2ezret regenerálna. Jóval erősebb lenne így az egyéni epikus mint a szövetségi epikus, hiszen utóbbit akár 10 percenként ütheted, ennek megfelelő regenerációval (maxEP/144). Van ennek értelme?


Elsiklottal a masik resze folott, hogy az epikus specko csokkenti a 2 csata kozotti regent. Nyilvan 1/60-addal szentenkent. Pontosan ugyanannyit regenne, mintha minimum ido utan utned meg ujra. Meg nyersz is vele, mert a valosagban lehet, hogy nem azonnal utned ahogy lehet.
Egyebkent a zarnad ki kitetelt nem teljesen ertem, ez nem az en otletem, csak lelkesedek erte.
Dátum: 2009.09.14. 20:08:36
Nem volt idom mindent elolvasni, de a csata elejen regeneraljon a monc (vagy a vegen igazabol mind1), amit az epikus spec csokkent, egy igazan remek otletnek tunik. Nem tudom kitol jott, de oszinte gratulaciom.
Meg azt is eleg egyszeru kiszamolni, hogy mennyi legyen az alap regen, hiszen az epikus 24 ora alatt regen maxba, tehat maxEP/24 lehetne a normal regenje 2 csata kozott.
Ez egy olyan huszarvagas ami minden idoproblemat megold.

Ami a sebgyogyitast illeti, felmerult mar korabban is, hogy legyen egy szakertelem koltsege az epikusnak, ez teljesen realis. Hogy most pont a sebgyogyitas vagy valami mas legyen az, igazabol mind1.
Dátum: 2009.09.14. 14:30:52
Mi kivan a Vegzetur Nemzet.
Legyen beke, tap es egyetertes.

1/ A fertozottseg 5%-os jutalma jarjon mindenkinek, aki meg fertozott!
2/ A V3-on mindenkinek jutalmat kerekitsek fel addig amennyit a V1 illetve V2 kapott, de veszteni ne veszitsen senki az eddigi jutalombol!
3/ Aki olyan kiemelkedo teljesitmenyt nyujtot, hogy mindket toplistan meg tudott kapaszkodni az erdemei elismeresekeppen ket zarknod medalt kapjon!

Egyenloseg, szabadsag testveriseg!
Dátum: 2009.09.14. 12:43:28
Idézet: Awenhai - 2009.09.14. 12:25:06
Kócos: Az adatok a játék dokumentációjából származnak? Ha nem, akkor minden legfeljebb valószínű lehet, nem mondhatod azt, hogy biztosan helyes az elgondolásod. Ám tegyük fel, hogy tényleg így van. Ki tartotta vissza az optimalizátorokat, hogy megmaradjanak a kiszámolt úton? Ha letértek róla, akkor miért kérnek kárpótlást?

Milliós nagyságrendben buktam már LE-t hozzátok képest, de nem érdekel. Ha ti optimalizáltok, több gondot fog okozni, mint amennyit megér a játék.


Az adatok lenyegileg mar regota rendelkezesre allnak, matematikai eszkozokkel szamolhatoak, illetve alapveto megfigyelesekre epulnek. Aztan volt az iranyitott vadaszatnak egy szakasza, amikor fix LE-t biztositott, kiiktatva az egyebkent a vadaszaton rajta levo alap 2/3-4/3 zonaban valo szorast. Itt nem csak bebizonyosodott, hogy az addigi felvazolt elkepzelesek helyesek, hanem pontosan meg lehetett hatarozni az egyes kepleteket is. Azt kjell, hogy mondjam informacioink pntosabbak mint a jatek dokumen tacioja, mert az elterhet a megvalositastol. Mi pedig a megvalositott modellt ismerjuk.

Te azer buktal LE-t, mert teged nem erdekel, es nem foglalkozol vele, hogy ne bukj, ez azt hiszem, hogy a temaban irrelevans informacio. NEKED valoban tobb gondot okozna az optimalizacio, mint amennyit meger a jatek, a top jatekosai kozott viszont - magamat nem ide ertve - talalhatoak olyan kivalo koponyak, akiknek az jelent oromet, ha szamolgathatnak, ha idealisabb strategiat kereshetnek, meg ha csak egy hajszalnyival is jobb, illetve tokeletesre hegyezhetik a karakteruket. Nekik a szamolgatas nem a jatek rakfeneje, a szukseges rossz, az aldozat, hanem az ertelme! Kerlek ezt probald megerteni.

Van egy japan logikai jatek, aminek az a neve, hogy sudoku, talan hallottal rola. Ember ezreinek jelent kikapcsolodast, pedig semmi mas nincs benne, mint szamolgatas, es logikazas. Hidd el van ilyen.
Dátum: 2009.09.14. 11:54:14
Idézet: Awenhai - 2009.09.14. 07:14:28
Ebben máris hibáztatok, mert minden lénynek külön meglehet az az intervalluma, amennyi LE-t alapból ad, és csak ezt változtatja a Spektrális, meg az összes bónusznyújtó tárgy. Tehát, ha szintenként van tíz lény, akkor ez tíz különböző intervallumot jelent, amiből választhatsz egy számot.


Ne haragudj, de kozeleben sem jarsz annak ami a valosag. Nem baj, mert teged nem erdekel a szamolgatas, de ha nem tudod hogyan megy, akkor illendo lenne nem kioktatni a temaban azokat akik tudjak. Hulyen veszi ki magat. A vadaszat pontos keplete ismert, ismertek a szorasok, lehetseges intervallumok, varhato ertekek. Egy dolog nem ismert, az, hogy a szerencse hogyan befolyasolja a lenyek meretet, ezert mindenki normal meretu lenyekkel szamolt, pedig az eros alulbecsles.
Dátum: 2009.09.14. 09:07:42
Idézet: Aurri - 2009.09.13. 22:36:04
Habár én is viccesnek tartom, hogy bizonyos teljesen hasznos kényelmi funkciókról is egyesek lemondanak inkább, ha CSP áldozatról van szó (amit 4 nap alatt visszatermelődne) és inkább fizetnének valós cash-el.
De én is azt mondom, ha én Beholder kft. lennék, bizony mint kényelmi (prémium) funkciót őskőhöz (is) kötném a gyorsításokat. Tuti bevétel és Topper Géza sem görcsöli halálra magát a CSP veszteség gondolatától.
Maradna tehát a fentebb javasolt CSP vagy őskő költség.
A utólagos bevezetésből eredő probléma pofonegyszerűen megoldható: aki már gyorsított CSP-ből az őskő költségért visszaválthatja a CSP-it, ha akarja.


Minden Topper Geza neveben szeretnem udvozolni az epito jellegu hozzaallast.
Dátum: 2009.09.13. 19:49:51
Idézet: Mario - 2009.09.13. 19:13:31
Gondolom valami még lesz , mert úgy céloz a szöveg . Legendába szerintem lessz majd még valami ijesmi .


Biztos is, hogy lesz legenda. Elvegre vagy 3 heti elmaradasban van Miklos vele.
Dátum: 2009.09.13. 19:48:31
Idézet: Viharfelho - 2009.09.13. 18:37:19
Viszont Pali bácsinak van 3 olyan ereklyéje, ami (sok) Józsi bácsinak nincs, s nem is lesz lehetősége szerezni. S Pali b. sem halt éhen mert sok kis csikó rohangál a határban, amiknek el tudja szívni a lélekenergiáját, s s*ggbe rúgja Józsit


Ha a jatek analogiajat nezzuk, akkor bizony a 3 ereklyeje megvan Jozsi bacsinak is. Azokat joval kisebb erofeszitessel ki lehetett szedni, mint amit sokan beleraktak.
Idézet: Yurnero - 2009.09.12. 12:40:11
Kitől származik az idézet: "tabula rasa" (az emberi lélek üres lap) ?

James Watson
Gáspár Győző
Ady Endre
Sigmund Freud

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.


Ebben a baj az volt,h győzikét beleírtam?
Ha nem,akkor nem igazán értem mi a baj.


Arisztotelesztol szarmazik.
Dátum: 2009.09.13. 15:26:52
Idézet: Mortimer - 2009.09.13. 12:41:03
Már nincs hiba.


Ezt egy V3-asnak ne mondd, mert joggal nyilik a zsebeben a bicsak.
Dátum: 2009.09.13. 10:19:26
Idézet: Mortimer - 2009.09.13. 03:04:37
Ez szimplán hülyeség. Nálunk a 70. szintűek azon vannak, hogy minél több -10%-os tárgyat üssünk ki a TÖBBIEKNEK. Kiesett már féltucat, de még jöhet bőven, vagyunk harmincan. Nem fogunk összeveszni.


Nalunk sincs problema a licitalasbol. Hoztunk par licitetikai szabalyt ami megakadalyozza, hogy valaki ugy vigyen el targyat, hogy az ellenfelenek nincs eselye ralicitalnia, es innentol szabad a vasar, az dont ki halmozza fel a legtobb kincspontot. A "konfliktus" abbol szokott adodni, amikor gyenge targy esik. Ilyenkor paran bevonulnak a szovewtseg duhongojebe, kiereszteni a gozt .
Dátum: 2009.09.13. 10:12:18
Idézet: Danielle Wildrose - 2009.09.12. 22:43:57
A végtelenségig mindenki nem lehet egyenlő.


Azt nem is szeretne senki. Mindenki jobb akar lenni, ki-ki mas es mas szempontok szerint.
Viszont egyenlo lehetosegeket, no azt szeretnenk. Vagy legalabbis sokan szeretnenek.
Dátum: 2009.09.13. 08:16:57
Idézet: Midian - 2009.09.13. 00:21:44
+2 szerencse jár a második legjobb töltőnek?


Ha jol ertelmeztem, akkor azt a leolt manok szama alapjan oszotottak.