Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2009.10.06. 14:12:56
Idézet: Mortimer - 2009.10.06. 13:52:34
Egyébként én egyáltalán nem vagyok meggyőződve róla, hogy bármilyen változás történne. Tegyük fel leomlanak a tornyok nullára. Tehát elsőnek mondjuk a Tyranté, másodiknak SÖ, harmadiknak Azúr, negyediknek Elit birtokolja 1 hónapon át a tornyot. Ötödik lehet TGY, de hatodiknak ismét Tyrant fog bejönni, hetediknek pedig SÖ.

Egyszerűen az építési kapacitás számít, és mivel ezekben szövetségben vannak a magas szintű karakterek, mindig is az övék fog maradni. A mostani monopolizált rendszert egy vetésforgó váltaná fel.


Azzal a kulonbseggel, hogy a vetesforgoba masok is beleszolhatnanak. Mert amig a Tyrantnak haromszor omlik a tornya, addig egy kisebb szovetseg harmadannyi epitesel is odakerulhet az elre. Aki sokat epit gyakrabban szerzi majd meg a tornyot, aki kevesebbet az ritkabban.

Tehat eleinte nyilvan nem lenne valtozas - legalabbis amig a top4 torony le nem dol, sot valoszinuleg meg masodik korben is maradna az eredeti 4-5 szovi. De harmadik korben mar johetnenek meglepetesszovetsegek. De ami a legfobb, mindenkinek lenne motivacioja epiteni, mert elobb-utobb ha kitartoan epitkezik ra fog kerulni a sor (nyilvan a top torony szintje noni fog idovel, ezt a novekedesi utemet kell tudni felulmulni, hogy te is megkapd a bonuszt).

Es azert nem lepodnek meg, ha hovegen nagy hajrak alakulnanak ki. Mert az sem mindegy, hogy most omlik, es egy honapig epitheted a kov tornyot, vagy egy honap mulva es esetleg addig nincs mit epiteni.
Dátum: 2009.10.06. 13:46:32
Idézet: Mortimer - 2009.10.06. 13:40:53
Bekopiztam a fórumunkba a többieknek.

Magánvélemény: ez V4-en igencsak megnehezítené a győzelmet, mivel az egyik feltétel a HT birtoklása. Ha nullára omlik, onnan újra megszerezni zéró esélyük lesz. Nem vagyok ott jelen, de szerintem nem féltucat V1-es karakternek kellene döntenie bármilyen változásról, ami a többieket is érinti. (A fórumszavazások szerint az aktivitás siralmas, 50 voks se jön össze egy témára egy hét alatt. Szóval ők kb. semmit nem tudnak ezekről a tervekről.)


A V4-en nyilvan meg kell tartani a mostani szabalyokat. De ez sztem nem jelenthet gondot, a V4-en ugyis sokminden maskepp mukodik.

Engem sokkal inkabb aggaszt a V2 V3. En azokon a szervereken nem igazan vagyok otthon. Mig a V1-en sztem kozelitunk egy olyan allapothoz, amikor a nagy epitok kb. ugyannnnyit profitaltak az epuletbol, addig V2-on vagy 3-on ez teljesen maskepp is lehet.

Az elso lepes lehet az, ha kialakul egy V1-es konszenzus, ha nem is feltucat karakter, de legalabb feltucat szovetseg kozott. De ott azert van egy nagy HA. Viszont, ha meg sem probaljuk...
Dátum: 2009.10.06. 13:29:51
Tisztelt végzetúr!

Kérlek juttasd el ezt a levelet szövetségi társaidnak, vitassátok meg tartalmát, azután jelezzétek, hogy tartamával egyetértetek-e, illetve milyen feltételekkel tudnátok azt elfogadni.

A Hatalom tornya, mint azt bizonyara ti is észleltétek nem tölti be eredeti funkcióját, azaz, hogy egy olyan vándordíj legyen, amihez sokaknak van lehetősége hozzáférni. Jelenleg négy domináns szövetség küzd érte, és az esély, hogy ebbe a küzdelembe hamarosan mások is bekapcsolódhatnak igen csekély.
Felmerült azonban egy változtatási ötlet, ami izgalmasabbá teheti a toronyért vívott csatát, és segítheti a kisebb szövetségek bekapcsolódását, felzárkózását. Természetesen mint minden módosítás ez is előnyhöz juttat egyeseket, és hátrányosan érint másokat. Ez a levél nem csak azért íródott, hogy kikérjük véleményeteket a változásról, hanem arról is, hogy ti milyen feltételekkel és mikor tudnátok vállalni a titeket sújtó hátrányokat.

Az ötlet. (Ötletgazda: Ariel, Azúr Légió)
Egy meghatározott időponttól (például 2009. november 1.) kezdve a torony működése az alábbiak szerint módosuljon.
* A torony havonta egyszer, minden hónap elsején kerül kiértékelésre.
* Akinek ekkor a legmagasabb tornya van (egyenlő szintek esetén a legkevesebb birtoklása, egyenlő birtoklás esetén nagyobb sorszáma), annak a tornya a kiértékeléskor leomlik, szintje nullára csökken.
* Az adott szövetség a hónap során végig birtokolja a toronyból származó bónuszt.
* A leomlás pillanatában az adott szövetség birtoklása megnő az adott hónap napjainak számával.

Kérlek válaszotokat juttassátok el közvetlenül hozzám, vagy ismertessétek a fórumon a Javaslatok/Hatalom tornya korlátozás topikban.

A levelet kapja minden szövetség képviselője, amely szövetség 10-es HT szintet elért az első világon:
(#2) Sötét ösvény - Mortimer
(#252) Tyrant - Tierga
(#6) Azúr Légió - Cyron
(#1) ELIT HORDA - Craslorg
(#203) Tökéletes Gyémánt - Endyr
(#8) Laraxians - Trayannus
(#417) Alliance of the Shinigami - Clarissa

Továbbá kikerül a fórum hatalom Tornya Korlátozás topikjába.

üdv,
Kóc
Idézet: Jozef7 - 2009.10.05. 16:10:04
Na szóval!
Attól hogy 4 darab hozzászólásom van nem azt jelenti hogy ennit is olvastam a fórumot!
Másik az hogy most felteszek egy kérdést pl.: Mi Magyarország államformája?
szerintem erre a kérdésre kb egy 15 év feletti illető tud válaszolni és az akkor elfogadja a kérdést!
De! Ha ezt a kérdést megkapja egy 9 éves gyerek és nemtudja rákattint hogy speciális réteg tudhatja csak!
Na ilyenkor mi van?
A szerencsémtől függ ez is hogy ki kapja az értékelést mint a portyánál hogy ki kezd? :S


A kvizadminok kozott nincs 9 eves. Talan meg 15 eves sincs.
Idézet: Jozef7 - 2009.10.05. 15:51:45
Ez is micsoda lenne????

Naponta hányszor hívja a müezzin imára a hívőket?

vagy ez:

Hány madár lakik, a népdal szerint, a marosszéki kerek erdőben?

mi vagyok én népdalénekes?


Nem. Asztalos.
Amugy ezeket hivjuk altalanos muveltsegnek. Szep peldak a jo kerdesekre, probalj beloluk okulni.
Idézet: Jozef7 - 2009.10.05. 15:47:23

Az alábbiak közül melyik Mata Hari, az 1917-ben kémkedésért kivégzett kémnő polgári neve?
Eztis én honnan tudjam?


Onnan, hogy muvelt vagy.
Idézet: Delain - 2009.10.05. 08:03:59
Budapest
Arad
Érsekújvár
Debrecen


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Ez érdekes az utobbi 5 kérdésemből,amire feleltem 2 évszámokra kérdezett.Az nem lexikális tudás? Esetleg ha úgy kérdezem melyik elcsatolt/határon túli/területen született megfelelt volna a kérdés?


Jo esely van ra, hogy azok is lexikalis tudast tartalmaztak. Persze vannak kivetelek.
Dátum: 2009.10.05. 12:01:38
Idézet: Mortimer - 2009.10.04. 16:47:52
1 millió LE diff. 75. szinten semmi.


Hat ez nem igaz.
Siman 15-20 TUL-t lehet belole huzni, nagyon is sokat szamit az.
Dátum: 2009.10.04. 13:42:10
Idézet: Miklós - 2009.10.04. 12:14:43
Idézet: Kocos - 2009.10.04. 10:59:38

Napi 1-szeri jraprobalkozas? Ez elvileg nem noveli a jatekidot jelentosen.
Kristalypont jobb otletnek tunik (szamomra).

Egyszerre lehet 10 aktiv kalandod, mindegyikre letárolni egy timert, hogy mikor próbálta utoljára, ez elég szívásnak tűnik.. Erről majd megkérdem Baraty véleményét (mert a technikai kivitelezéstől eltekintve, a javaslat ésszerű).


Nem is timerre gondoltam, hanem nepi egy lehetosegre, mint az oskoves italoknal.
Dátum: 2009.10.04. 10:59:38
Idézet: Miklós - 2009.10.04. 07:42:47
Idézet: Kocos - 2009.10.03. 20:08:44
A lelekgyemant egy veges vagy vegtelen eroforras lesz.

Korrekt kérdések. Mindenképpen az a cél, hogy olyan rendszert hozzunk létre, ahol bármennyi lélekgyémántot el tudsz használni. Nyilván lesznek, akik minden várakozásunkat felülmúló mennyiséget fognak gyüjteni és az alapkészlet nem lesz elég nekik. Erre 2 megoldás van, olyan tárgyak, amelyekből több megvásárlása is hasznos lehet, és néhány nagyon drága übertárgy, amit nem mindenki fog tudni megvenni.


Esetleg lehetne minimalissal jobb targyakat berakni jeletosen magasabb aron.

Idézet: Kocos - 2009.10.03. 20:08:44
Egy kalandot akarhanyszor meg lehet probalni?

Én eredetileg úgy találtam ki, hogy egy próbát egyszer próbálsz meg, ha elrontottad, elveszett a lehetőség. Ez persze kicsit bünteti a felfedezőket, de minden problémát lekezel. Baraty mondta, hogy szerinte inkább lehessen újrapróbálni őket, mint az ŐV-ben, és én végül rábólintottam, de ez felvet újabb kérdéseket. Ha pl. van egy küldetés, ami 1 db tulajdonságpróbából áll, akkor addig próbálom, amig nem sikerül. Ha van egy küldi, ami egy csatából és egy próbából áll, amit nem tudok megcsinálni, akkor harcolok amig a csövön kifér, és fejlesztem az állatom a végtelenségig (plusz tuti leveretés). Tehát az újrapróbálásnál mindenképp kell egy költség. A "bizonyos időközönként lehet" nem túl jó ötlet, mert játékidőt növel, és akkor nem tudok egymás után több különböző kalandot se megcsinálni. Ezért inkább valami erőforrásba kéne kerülnie, legkézenfekvőbb a cselekvéspont lenne (esetleg kristálypont). Az első próbálkozás mindenképp ingyenes lenne, csak az újrapróbálkozásért kéne fizetni.


Napi 1-szeri jraprobalkozas? Ez elvileg nem noveli a jatekidot jelentosen.
Kristalypont jobb otletnek tunik (szamomra).
Dátum: 2009.10.03. 20:08:44
Idézet: Miklós - 2009.10.03. 14:29:03
Kócos, azért arra nem nagyon célszerű stratégiát épiteni, hogy majd egyszer lesz a játékban egy fejlesztés ami ad valamiféle tápot. Illetve lehet stratégiát persze épiteni, csak erre alapozva nem reklamálhatsz. Ez kb. ugyanolyan, mint amikor google részvényeket veszel, mert bizol benne, hogy az árfolyamuk nőni fog. Mindenesetre, még a jelenleg a játékban meglevő összes szakértelem, tulajdonság, képesség és alkalmazható taktikára sem vállalunk garanciát, hogy "tápot" fog adni, nemhogy a majd jövőben bekerülőkre. Ráadásul a "táp" is mindenkinek mást és mást jelent...

Külön szakértelem a próbák növelésére nem kell, erre már ott lesz a hősi pont, amit három eltérő módon is kapsz: kristálypontból, lélekkufárnál veszel, és a küldetésekért kapsz. Ami talán kritikusabb, hogy úgy belőni a KP-k átváltását, hogy ne érje meg jobban hősi pontra váltani, mint kalandot irni, mert akkor a végén senki sem fog kalandot irni. A kalandirásért szerintem nem LE-t, hanem inkább lélekgyémántot adunk majd.

Kérdeztétek, mikor lesz ebből valami. Baraty már elkezdte az alapokat csinálni, de ez egy elég nagy projekt, és még számos dolog kidolgozásra vár, és a végén még kalandokat is kell irnunk, aztán tesztelni stb. Szóval mindenképpen legalább pár hét lesz.


Nos a hasonlatod erosen santit, hiszen a Google nem befolyasolja a reszvenyei erteket. Azt vizont, hogy mi esz a kristalypont valodi erteke, te dontos el. Ugyanakkor ha elolvasod ujra mit is irtam, akkor lathatod, hogy ebben mar nem reklamaltam, hanem jeleztem, hogy csinjan kell benni ezekkel az igergetesekkel. Mert bizony hatasa van. Ha te rakacsintasz cinkosa a jatekosra, hogy aki magasra huzza a transzcendalis projekciot az nem fog rosszul jarni, mert majd milyen tapos lesz, akkor ennek hatasara az emberek egy resze magasra fogja huzni a megfeleo szakertelmet. Mert hat kinek hinne ha nem neked.

A lelekgyemant egy veges vagy vegtelen eroforras lesz. Ertsd az N+1. lelekgyemantnak is lesz ertelme es haszna, vagy egy karakternel elofordulhat majd, hogy szintjehez merten beszerzi amire szuksege van, es a tovabbi lelekgyemantok (teszemazt szintlepesig) hasztalanok szamara?

A pobakban lesz random?

Egy kalandot akarhanyszor meg lehet probalni?

Lesz probalkozasnak koltsege?

Lesz valamilyen korlat a kuldetesekkel valo probalkozasra, akar idoben aka mennyisegben?
Idézet: Crias - 2009.10.03. 10:09:34
pl. volt olyan kérdés hogy mi nem kell a rakott krumpli elkészítéséhez és a rossz válasz a borsó volt és a nem egyértelműséggel visszadobták na most ki az az állat aki borsót rak a rakott krumpliba ? Pedig szerintem az emberek 95% (Magyarországon) evett már legalább egyszer...


Az egyik valaszod nem a kolbasz volt mero veletlensegbol?
Dátum: 2009.10.03. 11:50:56
Idézet: Endyr - 2009.10.01. 19:39:37
Idézet: Kocos - 2009.10.01. 18:46:02

Ezeket lehet vitatni, de ha ebbol indulok ki, akkor en azt mondanam, hogy szinthez rendelt fix ertekek legyenek. Esetleg legyen tobb szintje a probanak, es 20% esellyen nehez proba (celszam +10), 20% esellyel konnyu proba (celszam -10), 60% esellyel pedig "normal" proba jojjon a kalandban.


ebben nagyon nem ertek egyet, pont azert amit Ariel mondott, mivel nagyon nagy valoszinuseggel teljesen mas ertekeik lesznek a fel ev mulva ideerkezoknek.


Azoknak akik VF-eznek termeszetesen igaz. Es miert baj az, ha nekik nagyon konnyu lesz a proba? Ezert toljak a VF-et nem?
Dátum: 2009.10.03. 11:50:09
Idézet: masterv - 2009.10.03. 08:08:04
Hááát... Én a randomot amennyire csak lehet kihagynám a dologból,gondolom mindenkinek világos,hogy miért...


Nincs azzal gond, ha jol definialt. Persze nem art ismerni a probak szintjet sem. Igy ki tudod szamolni, hogy maximum 5 hosi pont felhasznalasaval a korabban emlitett peldaban a siker eselyet 75%-ra novelheted (vagy 80%? mind1). Be tudod loni, hogy mennyi HP-t kell hasznalnod, ha nem akarsz kockaztatni.
Dátum: 2009.10.03. 04:13:47
Egy kosza otlet: egy (ket?) uj szakertelem, ami hozzaadodik a probakhoz. Nyilvan a probakat igy kell beloni, de itt tagabb tere lenne a taktikazasnak, hiszen az erre a szakira (szakikra) koltott LE egyebkent holtsuly.

Ket szaki ugy lehetne, hogy egy a tulajdonsagokhoz es egy a szakertelmekhez.

Pelda (legyen az uj szaki neve lelemeny).
100-as IQ proba ellen ha a probaban 1-20 random segiti a karaktert, akkor 80-as IQ-val es 10-es lelemennyel 50% esely van a sikerre.
Dátum: 2009.10.03. 04:01:37
Idézet: Miklós - 2009.10.02. 23:15:38
Azon kár lovagolni, hogy "már be lett igérve, hogy a kristálypontért gigatáp fog járni". Az, hogy a kristálypont effektive egy hasznos erőforrásra konvertálható, elég táp, a mértékével kapcsolatban nem igértem, hogy megkétszerezi a karakterfejlődést vagy hasonló. Aki a többiekhez képest több ismételhető küldit csinál, az amúgy is több LE-t és több aranydukátot kap.


Nem lovagolni akarok, de azt jo ha erzed, hogy a kijelenteseidnek komoly hatasa van a jatekosok altal valasztott strategiakra. Tehat nem kene olyasmit igergetni, amirol igazabol nem tudod, hogyan is lesz.

Tobb kuldi: A masik oldalt is irjuk ide, az bizony tobb aldozattal jar. Peldaul egy 20. szintig felhuzott allat kisajtolasa es a kuldijutalom utan meg akar negativban is lehet az ember egy sima sajtolashoz kepest. De a benitasra vagy kritikus varazslasra hegyezett csatak is hordoznak magukban komoly koltseget. Nem mondom persze, hogy ha nem jarna KP, nem pont ugyanigy kuldiznek (elsosorban a toplista miatt), de azt tudom, hogy az idealisnal en tobb kuldit csinalok.
Dátum: 2009.10.03. 03:56:41
Idézet: Miklós - 2009.10.02. 23:15:38
Kocos: A szinthez rendelt fix érték mint próba elsőre kézenfekvőnek tűnik. Azonban ezt képtelenség jól belőni, mivel a fejlődések nem lineárisak, és a kül. tulajdonságok és szakik eltérő súlyt kapnak. Ha az átlaghoz viszonyítunk, akkor biztosan jó értéket kapunk.


Pont a VF-esek miatt nem. A VF-esek felhuzzak az atlagot, amit egy egyebkent atlag VF-esnel jobban fejlodo kari nem fog tudni atugrani egyszeruen annal fogva, hogy a fejlodes hasonlo szakaszaban jarva o 5-10 szinttel magasabb.
Es mig egyoldalrol en elfogadom, hogy a VF-es karinak legyen elonye, de azt kevesbe tartom jo otletnek, ha a nem VF-es hatranyba kerul.
Dátum: 2009.10.03. 03:39:32
Idézet: Ariel - 2009.09.29. 11:06:32
Ha jól tudom, mindegy, hogy lépett szintről vagy alap szintről van szó. Összességében 85-ik szintű. Amennyit sajtoltál, az megfelel az átlagnak. Én a 82-es lényekért 8-15k között szoktam kapni.


Nem, ezt nem jol tudod. 12K a minimum korul volt, lehet az 20K folott is. Az alap kezdemenyezessel az a bajom, hogy es aki ezt nem szeretne? Aki IV-t is csak azert tolt, mert tapot ad? Az igy jart?
Idézet: PHOENIX - 2009.10.02. 15:26:07
Eleve nem szabad olyan kérdést beegedni a rendszerbe, amihez gúglit kell használni.

Ehhez viszont senkinek nem lett volna szüksége segítségre:

Hol található a Taipei 101 nevű 509 méter magas toronyház?

Kína
Egyiptom
Los Angeles
Párizs


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.


Ezen mi nem volt egyértelmű? Tudom, Párizs és L.A. városok a másik kettő pedig ország, de egy Tájpej nevű kínai nyelven csengő toronyház nevét nehogy már ne lehessen kikövetkeztetni (még akkor sem ha senkinek sincs fogalma arról, hogy ez az egyik legmagasabb építmény a világon)


Az a baj, hogy Tajvan jogallasa nem teljesen tisztazott. Kine sajatjanak vallja, de van aki fuggetlennek ismeri el. Vagy ilyesmi. Miert nem Tajvant irtal?
A masik kerdesem, hogy miert ket varos es ket orszag szerepel a valaszok kozott?
Eszembe jutott egy fix ertek: a kristalyhorda kutmerete.