Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2009.11.19. 15:16:02
Idézet: Miklós - 2009.11.19. 14:14:56
Az eredmény az lett, hogy a VFesek VF szakértelem szintenként átlagosan 1,63%-kal több LE-t gyűjtöttek, mint a nem VFesek a saját szintjükhöz képest. Tehát egy 50-es VFű karakter átlagosan 81,5%-kal több lélekenergiával rendelkezik, mint a vele azonos szinten levő, nem VFes.


Ezeket a szamokat igy nem tudtam megemeszteni. Valaki kisegitene? Nalam szintenkent atlag 1,6% 50 szintre vetitve is 1,6% marad.

a VF-et előszeretettel fejlesztik azok a karakterek, akik portyából sok LE-t zsákmányolnak, vagyis a pók és a VF nem alapvetően eltérő stratégia, a VF a pókokat jobban erősíti, mint a többieket.


En azt hittem, hogy a pok egyatalan nem vadaszik, ezert pok.
Dátum: 2009.11.19. 14:48:34
Idézet: Tyberius06 - 2009.11.19. 14:02:31
Kocos, mennyire hosszútáv? .


2-3 ev az amit en ilyen szempontbol hosszu tavnak mernek nevezni. Skypon teptem a szamat fel orat, megprobalom most ugy megfogalmazni, hogy a leheto legkevesbe adjak eselyt arra, hogy kepzettarsitas utjan olyat kepzeljetek bele abba amit irok, amilyet en nem mondok es nem is goldolok.

Jelenleg eltelt kb. 9 honap a VF bevezetese ota. Azt latjuk, hogy 9 honapos tavlatban NEM rombolja a jatekelmenyt a VF (bar van akinek igen, de ezt nevezzuk torpe minoritasnak). Miklos pedig azt allitja, hogy hosszu tavon fogja rombolni. En ezt nem tartom torvenyszerunek, de csak azert, mert eddig meg nincsenek ilyen hatasai nem mernem azt allitani, hogy 2-4-szer ennyi ido utan sem lesznek ilyen hatasai.

En a sajat boromon is tapasztalom, hogy a jatekhoz fuzodo motivaciom (nem feltetlenul vegzeturrol beszelek, inkabb korabbi jatekokrol) akar napok alatt nullara tudnak csokkenni. Remelm, ezt mar senki nem probalja majd meg ugy interpretalni, hogy meg akarom mondani valakinek, hogy mi jo neki, meg mi nem.
Dátum: 2009.11.19. 14:30:31
Idézet: Darah - 2009.11.19. 13:37:40
Őt sem akarom megelőzni, ahogy Incu mondta, kb semennyire nem érdekel, hogy ti ott mit játszatok elől.


Latom ma nem vagy humorodnal. Arra probaltam utalni, hogy sajnos o nem erezte magara nezve kotelezonek, hogy engem nem lehet megelozni, ezert idorol idore megeloz. Ez most kiuvetelesen nem rolad szolt, elnezest is kerek erte, hogy itt ilyen konnyed jellegu kommunikacioval (is) probalkozom.
Dátum: 2009.11.19. 13:55:55
Idézet: Darah - 2009.11.19. 13:33:11
Miért nem bízzátok ránk, hogy nekünk mi a játékélmény?
Miért a mi karakterünkkel akartok játszani?
Nincs sajátotok?

Ha hosszú távon nem jó nekem a VF, nincs bebetonozva, és nem is maxolatlan szaki, elfelejtem, és keresek új célt.

De miért más akarja megmondani, hogy nekem mi a jó?

Tekintsük már egymást felnőtt embereknek, nem kérünk óvónénit, aki a mosatlan gyümölcsre figyelmeztet.


Acsi! Ki akarta megmondani neked, hogy mi a jo? En? Hol? Mikor? Mikor akartam en a te karaktereddel jatszani? Mikor mondtam en olyat, hogy szunjon meg a VF? HALLO! Olvasd mar el amit irok, mielott nekem tamadsz! Ha egy mod van ra.

En csak annyit mertem megjegyezni, hogy az, hogy most javul a jatekelmeny nem mond ellent annak, hogy Miklos szerint hosszutavon romlik.
Dátum: 2009.11.19. 13:35:38
Idézet: Darah - 2009.11.19. 13:20:27
Az sem cél, hogy megelőzzem Barrique-t, mert nem lehet.


Ezt legy olyan kedves Dark Mongoose-nak magyarazd el, szepen, lassan, tagoltan, hogy megertse.
Dátum: 2009.11.19. 13:30:27
Idézet: Stubb - 2009.11.19. 13:11:26
"A VF táp, viszont amivel sokan nem számolnak, a célok elvesztéséhez, csökkenéséhez vezet, és ez hosszú távon rontja a játékélményt."

Jelentem az én kedvem és sikerélményem töretlen! Vannak céljaim, szeretem ezt a játékot és legalább 3emberről tudok akiben én tartom a lelket, hogy ne töröljön! Mindezt a kezdetektől maxos vf-el.

Akkor én most egy loser vagyok?

Edit: Maximálisan támogatom Sun ötletét. A vf-esek egy része úgyis csak a kamra miatt portyázik.


Nem figyeltel egy reszmondatra: hosszu tavon.
Dátum: 2009.11.18. 22:34:27
Esetleg lehetne a VF-nek egy kizaro alternativaja, ami ugyanugy a LE/TP-t noveli de a TP csokkentese nelkul. Nyilvan a VF-nel kisebb aranyban.
Sajnos azt a problemat, hogy aki gyenge az gyenge marad (portyaban) szerintem nem lehet orvosolni. A jatek a visszacsatolasrol szol 90%-ban, aki eros, az jobban fejlodik. Tehat meg erosebb lesz. Relativ es abszolut ertelemben egyarant. Barmilyen lehetoseget rakunk be, az az eros karik ugyanugy kihasznaljak.
Dátum: 2009.11.18. 22:09:42
Idézet: Aurri - 2009.11.18. 19:04:10
Idézet: Ariel - 2009.11.18. 18:54:32

Mi volt a célja?
1- hogy a szintjükön gyengébb karakterek ezzel lemaradhassanak az őket folyamatosan támadóktól és lélegzethez jussanak?
2- hogy az élen állók be tudjanak fékezni, hogy ismét legyen portyacélpontjuk?
4- hogy lassuljon a játék és ne rohanjanak előre az emberek?


AZ 1-es, 2-es és 4-es ponttal szerintem tökéletesen vázoltad, hogy eredetileg mit is szerettek volna elérni a VF-fel a fejlesztők.


Ha ez volt a cel, akkor az eredmeny kudarc.
1/ A gyengebb karik ugyan befekeztek, de az erosebbek is, igy a gyengebb karik maradtak ahol voltak.
2/ Az elejen allok nem fekeztek be, kulonfele okok miatt.
4/ Mivel az eleje nem fekezett be, ezert fejlesztesi szempontbol nem lassult be a jatek.
Dátum: 2009.11.18. 22:05:29
Idézet: Darah - 2009.11.18. 18:48:57
és az epikusverésnél is sokkal jobban lemarad egy VF-es karakter.


No meg az entitasnal.
Dátum: 2009.11.18. 21:58:01
Idézet: CaveMaN - 2009.11.18. 21:40:23
Az a gondom, ha lebutitjuk, nekem például teljesen használhatatlan lesz. Én szeretnék szintben előre menni vele egy picit úgy, hogy LE-t is kap a karakter (nem úgy, ahogy a szingulárissal nem). Viszont erre a célra lebutítva használhatatlan lesz.

Ez okból, ha kérhetem még találkozó előtti csütörtökig derüljön ki, mi lesz vele. Köszöntem a megértést.


Egyebkent miert? +20% CSP-vel nem lehet elorerohanni? Szerintem lehet.

A masik otlet nem tolem szarmazik, valaki felvette: usse a VF-et. VF-fel kombinalva csokkentett uzemmodban mukodjon a VF szintjetol fuggoen. Esetleg kombinaljuk a kettot es ha van VF, akkor max 10 CSP, egyebkent amennyi belefer.

Szamolgattam egyebkent, es ez a cucc majd 2-3 ev mulva lesz nagyon durva. De akkor tenyleg.
Dátum: 2009.11.18. 19:04:39
Idézet: Eliteninja - 2009.11.18. 19:02:52
Ha jól emlékszem az előző talin volt. Az is számít nem?


Ezert irtam, hogy jatekbeli. Mert errol szol a kiiras.
Dátum: 2009.11.18. 19:03:50
Idézet: Mortimer - 2009.11.18. 18:59:46
Nem tetszik a VF, mert lemaradnak a karakterek.

Nem tetszik az inspirátor, mert felzárkóznak a karakterek.

Akkor mit szeretnél?


A felzarkoztatassal semmi de semmi bajom nem lenne hidd el.
Dátum: 2009.11.18. 19:02:02
Idézet: Eliteninja - 2009.11.18. 18:34:10
Inspirátor is volt már


A jatekbeli aukcion? Figyelgettem, de nem lattam. Mikor volt?
Dátum: 2009.11.18. 18:39:28
Idézet: Mortimer - 2009.11.18. 10:27:57
Szerintem senki nem tiltakozna egy össznépi inspirátor ellen.


Tiltakozni? Nem. De nyilvan azonnal torolnem a karakteremet, hiszen ez pontosan azt jelentene, hogy mindazt amiert masfel eve kuzdok egy tolvonassal elveszik tolem, es odaadjak masnak. A top jatekat teljesen ellehetetlenitene. Minden amit hatranykent felvalaltam(tunk) megmarad, minden, amit elonykent felepitettem(tunk) elveszik. Persze en megertem, ha a top10 karakteren kivul ez az eg egyadta vilagon senkit nem zavar. Utolso par elore fuss.

Update: nem fenyegetes, nem hagynam itt a jatekot (bar nyilvan sokan orulnenek), masik szervereken mas koncepcioju karakterekkel folytatnam a jatekot (ott meg orulnek is az inspiratornak), a V1-es karakterem valna okafogyotta csupan a modositassal.

Update2: szamolgattam, es megsem torolnek. Tulbecsultem a hatasat. Rovid tavon nem szamottevo. Nagyon hosszu tavon optimalis jatekkal jon ki csak a hatasa.
Dátum: 2009.11.18. 18:33:37
Idézet: Kundi - 2009.11.18. 09:32:18
Joker van, amivel lehet ezt kérni, mert már szerepelt tárgy.


Csak nehogy lyukra fuss: a jokerrel jatekbeli aukcion szereplo tetelt lehet valasztani. Tehat ezt pont nem.
Dátum: 2009.11.18. 18:27:16
Idézet: pityu - 2009.11.18. 18:20:48
Ezért nagyon durva az aukciós bérlet, szerintem. Tovább megyek, a legdurvább tárgy az aukción...


Az aukcios berlet pont annyira durva, mint a legdurvabb targy az aukcion. Szerintem. (Tehat ez a legdurvabb, de holtversenyben.)
Dátum: 2009.11.18. 18:21:50
Idézet: Prisma - 2009.11.18. 17:50:07
A 2. javaslat lényegében ugyanúgy a LE/TP arányt javítja, mint a VF, tehát akár VF-et is lehetne használni helyette. Egyedül annyi előnye lenne, hogy gyorsabban lehetne szintet lépni. De mivel ez mindenkire vonatkozna, valójában ennek meg csak annyi hatása lenne, hogy gyorsabban kellene újdonságokat berakni a játékba.


Az utolso mondat nyilvan nem igaz, hiszen tudtommal a top1 jatekos nem VF-ezik.

A 3. javaslatnak az a hibája, amit Damage is említett, hogy ezzel aránytalan előnybe kerülnének a pókok. Tudom, hogy most még nincsenek ilyen magas szinten pókok, de később még lehetnek.


Tegyunk ugy, mintha most nem lennenek aranytalan elonyben?
Dátum: 2009.11.18. 15:57:19
De veszithet, jutalmat general az ellenoldalon.
Dátum: 2009.11.18. 15:28:45
Idézet: Mortimer - 2009.11.18. 08:46:47
Hatalmas előnyben van aki mind a négy világon jelen van. Először kitölti V4-en, aztán V3-mon, stb, és mivel a kérdések az adatbázis egy szűk köréből jönnek, így a problémás esetek (muszájból kikeresős) már emlékezetből megcsinálhatóak. Ez sem túl jó így.


Ez a megoldas mindenki szamara nyitott, kvizolimpia a elso szinten is van, semmilyen szabalyt nem hagsz at. Ezt en alkalmazom is, de megnyugtatlak, boven nem kerul elo minden problemas eset. 2-3 kerdest meg lehet igy uszni, lehet sporolni vele egy percet.
Dátum: 2009.11.18. 09:37:01
Idézet: Tayamaru - 2009.11.17. 23:04:43
És úgy hallottam, hogy a vírus legyengített állapotában is fertőz, tehát ha beoltod, te nem valószínű hogy belehalsz, de attól még ugyanúgy fertőzöl, mintha simán beteg lennél.


A magyar oltoanyagban nem legyengitett, hanem megolt virus van.