Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Idézet: Mortimer - 2009.11.29. 22:27:45
Attól, hogy te javasoltad, nem fog ilyen történni. Tudsz példát arra az elmúlt egy évből, amikor a játékban bárki, bármilyen változás miatt kompenzációt kapott volna? (Mielőtt a Zarknod esemény V3-mas átalakítását említenéd, az egy egész világot érintett, nem egyes karaktereket.)

Középmezőnyben pedig a CSP vesztés amúgy is mindegy.



Erre a ket dologra reagalnak. Meg ha igazad is van az elso pontban akkor sem korrekt kiragadni Cyron javaslatanak felet es arra reagalni, abbol az alapkoncepciobol kiindulva, hogy csak a fele fog megvalosulni. Egyebkent en tudok peldat kompenzaciora a jatekbol.

Masodik: en is igy gondolnam, de irtak a kozepmezonyben (SOlaris, Ricardo) buntetozo kollegak, hogy bizony van ott is visszatarto ereje.
Idézet: Jeriko - 2009.11.30. 08:30:58
Idézet: Kocos - 2009.11.29. 19:28:05
Idézet: Jeriko - 2009.11.29. 14:29:21

Akkor ugyanígy töröljük a szkarabeuszt is, mert az is kvázi támadhatatlanságot ad.

Jujj Arpi most nagyon a "deezazenyem" szemlelet szol beloled. A skarabeusz semmilyen tamadhatatlansagot nem ad, 0 LE-vel, amit a 0 CSP-vel szemben nagyon konnyu barmikor eloallitani barmikor hatrany nelkul tamadhatsz skarabeuszost. Ha tele a kamra szinten. Az a targy szerintem meglehetosen haszontalan, valodi elonyet csupan abban latom, hogy delelott nem fognak toled LE-t elvinni, barmennyi lehet nalad. Delutan/este mar zizisebb a dolog.
Folytasd kerlek.


Bőven elég ha délelőtt zavartalanul tudok vadászni, semmi másra nem is kell egy ilyen tárgy (szkarabeusz).
De ahogy nézem, nagyon nem gondoltad végig az érveidet. Én legalábbis bármikor elcserélném a büntetőmet egy szkarabeuszra.

- Egyrészt, ugye senki nem annyira hülye, hogy 0 LE-vel menjen portyázni a top-ban


En tudok neked egy ilyen hulyet mutatni, itt ul a szekemen. A topban. De a skarabeuszt ha jol lattam nem a topban vettek meg. Ugyan a KH-bol kijon 2-3000, de a kinzokamrabol is, nincs ebben hiba.

- ez tökéletesen értelmetlen. Amikor egy KH tagot támadva minimum 2-3000 LE-t lehet szerezni, mondj egyetlen olyan érvet, hogy inkább 0 LE-vel menjek neki valakinek, akinek szkarabeusza van (tutira nem működik a LE szívás és a portya végén sem kapok LE-t, tehát győzelem esetén buktam minimum 2-3000 LE-t ahhoz képest, ha KH tagot támadok).


Lasd fent. Nem csak a top letezik, es a kinzokamra (alahuznam a kovetkezo szot) siman hoz annyit, mint amennyit kiversz egy KH-sbol.

Ha már 0 LE-t csinálok, akkor jön a macera is, hogy ha nem 0 LE-vel akarok utána támadni, akkor meg LE-t kell szerezzek (vadászat).


Na katasztrofa.

- A "tele a kamra" érv is meglehetősen félresikerült. Szerintem te hónapok óta nem töltötted meg a kamrádat, de bevallom, nekem is ritkán sikerül és ezzel mindenki hasonlóan lehet a top-on (alul meg, ahol több száz portyaellenfelet találsz, nem hiszem gond lenne kihagyni a pár büntetőset.


Termeszetesen nem. De HALLO! Van elet a topon tul is! Ott kezdodik a valo vilag! (Azt mondjak, en honnan tudjam.)

- A büntető nem biztosít támadhatatlanságot, jelenleg HA nyersz, akkor veszítesz fél csp-t (ez nekem kb. 1000 LE). Ha elköltöd előtte az összes csp-det (ehhez nem kell nagy stratégiai érzék),


Strategiai erzek nem, de azon jatekosok zome akit ismerek jellemzoen tobbszaz CSP-n csucsul, mert vadaszni ido. Nem lehet azt mondani, hogy hopp itt a skarabeuszos fazon, gyorsazn elvadaszom a CSP-t es ket perc mulva megutom, mert az nem 2 perc. Bar a bunteto nem jelent tamadhatatlansagot, de sokkal komolyabb akadalyat jelenti a portyazasnak, mint a skarabeusz.

Megjegyzem, en Cyronnal meg egyezkedtem kicsit skype-on es megallapodtunk abban, hogy a KH kiterjesztese terben es idoben SOKKAL jobb megoldas lenne, mint a bunteto eltorlese. De jelenleg sajnos a KH nagyon sokaknak hozzaferhetetlen, illetve gyakran 5-6 napig van tavol, ami alaposan probara teszi a PP halmozas korlatait. De az, hogy gatoljuk a portyazast es kvazi kotelezove is tesszuk egyutt nem koser. Vagy egyik vagy masik.


akkor meg semmit, tehát annuláltad a büntető hatását. Én egyébként rendszeresen támadok büntetős karaktereket (természetesen 0 csp-vel), mert ha látom, hogy az van rajta a táposabb cucca helyett, akkor ugye felmerül az emberben, hogy nem ok nélkül.


Irigyellek, en mar meg se probalom nullazni a CSP-imet, megmaradok a realitasok talajan.

- Az már csak hab a tortán, hogy a büntető elfoglal egy slot-ot, amire manapság már felvehetsz +25 IQ-t adó cuccot. Aki tehát büntetőt vesz fel, nagyon komoly hátrányt vállal be.


Ezt alairom, de ez a problemafelvetessel nem all szoros osszefuggesben.

"Anti-büntető" egyébként létezik, minden ami csp-t ad, annak minősül. Az inspirátor például több plusz csp-t ad, mint amennyivel az összes büntetős karaktert végig tudom támadni a top-on. Támogatom is, hogy szerepeljen a kártyakóddal megvehető cuccok között, hiszen már megállapítást nyert, hogy semmi tápot nem ad, csupán szerepjátékos, pici gyorsítás funkcióval felruházott cucc


Alsagos erv az Arpikam, nagyon alsagos. Az inspirator nem ad tobb CSP-t attol, hogy elversz egy buntetost es esetleg buksz egy CSP-t. Ilymodon a hatasa semmilyen kapcsolatban nincs a buntetovel.

Az inspiratorral kapcsolatban pedig azt gondolom, hogy egy egeszseges korlat utan valoban hozzaferhetove lehetne tenni a szelesebb nepretegek szamara. Jelenleg nem csinal nagy galibat a jatekban, de hosszu tavon, amikor valakinek lehet belole akar dupla alap eroforrasa, az mar nem feltetlenul kivanatos. Esszeru korlatnak tartanam a max (25-VF) extra CSP-t. Ezzel meg mindig masfelszerezni lehet az alaperoforrast, LE/TP elonye a VF-nek valtozatlan, viszont aki nem hasznalja, az valtozatlan LE/TP (na jo kicsit csokkeno LE/TP) arany mellett jutna fejlodesi elonyhoz.
Termeszetesen, ha ez megvalosul, akkor azokat akiknek mar van inspiratora karpotolni kell.
Dátum: 2009.11.29. 19:33:06
Idézet: Dop1150 - 2009.11.29. 19:20:00
Sajnos csak nyáron.
Elsőre olyan klassz volt.
Ott volt a laptopom, de nem kellett játszanom az NFS-el, annyira lefoglalt a tali.
Most várhatunk addig, pedig havonta lehetne rendezni, mert királyság a szövetségi társakkal, ellenségekkel beszélgetni élőben.

Ezt kapd ki: (tudom, hogy nem ide kell beírni)
Feltettem egy kérdést:

Hányadik Végzetúr Találkozó (többek között) került megrendezésre idén, 2009. november 28-án?
XXXIII.
XXXI.
XXIII.
XXXII.

A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Ott van a bejelentkezésnél a flash animáció, egy igazi Végzetúrnak ezt illene tudnia!


Ez ugyan nem az a topik, de tenyleg illene tudni, hogy a III. Vegzetur talalkozo volt. (Megjegyzes az iden szo amugy sem helytallo egy ilyen kerdesben, masfel honap alatt elavul.)
Idézet: Ricardo - 2009.11.29. 19:25:54
Taktikai elem. Én dukátokkal lassítom magam, szeretném ha az ellenfeleim is lassulnának. Erre kiváló a büntető. Vagy max ép-ben ébredek, az meg más miatt kiváló.

Azt, ha bekerül egy tárgy, ami 1%-ra (vagy akár 0-ra) csökkenti a büntetés esélyét azt tökéletesen elfogadom. Annak aki nem akar csp-t kockáztatni, de mindenképpen meg szeretne kínozni, annak igenis kelljen megküzdenie a tárgyért a klántársakkal vagy az entitásokkal és igenis egy jobb nyaklánc vagy gyűrű helyett kelljen viselnie. (a büntetős tárgyak általában nem adnak olyan jó statokat, mint képességben gyengébb szintbeli társaik)


Ezek korrekt ellenervek, amelyeket azzal utkoztethetunk, hogy PVP jatekban gatoljuk-e a PVP jatekot. Mert hat a fent altalad leirtak valahogy megiscsak azt jelentik, hogy nem indiferens az a bunteto lejjebb sem. Van akit zavar.
Ez mar nezopont kerdese.
Az egyik lehetoseg, hogy favorizaljuk a PVP jatekot (ahogy az a jatek elejen volt), a masik, hogy alternativ PP koltesi modszert teszunk be, hogy PVP csak egy opcio maradjon. Erre egyebkent jo pelda a KH, ami mint kivaloan leirta Jeriko, sajnos csak a top szamara elerheto.
Idézet: Jeriko - 2009.11.29. 14:29:21
Idézet: Cyron - 2009.11.29. 13:34:49
Ha már ilyen nagy reformálási hullám alakult ki, gondoltam én is feldobom azt a témát ami már a megjelenése óta böki a csőrömet, de mostanra tarthatatlan méreteket öltött.

Nevezetesen a Büntető / Földanya / Traumusz epikus tárgyak:
Védekezőként vesztes portya esetén a támadó 50% eséllyel elveszít 1 cselekvéspontot.

Javaslat: töröljük el végleg ezeket a tárgyakat, ne lehessen találni, és a kalandozóktól is törlődjenek.


Akkor ugyanígy töröljük a szkarabeuszt is, mert az is kvázi támadhatatlanságot ad.



Jujj Arpi most nagyon a "deezazenyem" szemlelet szol beloled. A skarabeusz semmilyen tamadhatatlansagot nem ad, 0 LE-vel, amit a 0 CSP-vel szemben nagyon konnyu barmikor eloallitani barmikor hatrany nelkul tamadhatsz skarabeuszost. Ha tele a kamra szinten. Az a targy szerintem meglehetosen haszontalan, valodi elonyet csupan abban latom, hogy delelott nem fognak toled LE-t elvinni, barmennyi lehet nalad. Delutan/este mar zizisebb a dolog. Kenyelmi funkcio. Nyilvan persze 1-2 baleset elofordul, aikor felhangzik a "basszusmarennekisskarabeusza" van felkialtas, de miutan megtanultak, hogy nalad van a kutyu, ilyen bevetelre nem szamithatsz.

Meg töröljük az aukciós bérletet is, mert minden aukción lehetővé teszi a legtáposabb tárgyak megvásárlását (meg akkor már azt is töröljük, amit ezek segítségével vett meg valaki).


Az aukcios berlet ellen vedekezhetsz, ha te is berletet veszel, berletes arra nem nem uszik mar ra.

Meg töröljük a lélekszívó tárgyakat, mert azzal annyi plusz LE bevételre tehetsz szert,


LE szivo targy ellen tokeletesen ved a LE szivo targy, de mar LE vedelem is van annak, aki csak varazsol, igy LE szivassal nem tud kompenzalni. Hosszabb tavon meg jonnek a LE szivo varik, tehat nekik is lesz boven ellenszeruk. (Jo tudom, de ha nulla LE van nalad, az ellen ved ha nalad is nulla LE van.)

amivel jóval erősebb leszel mint a körülötted levők, ezért sokkal nagyobb eséllyel fogsz nyerni. Ráadásul emiatt nullázzák a hordabónuszomat, ami amúgy is a leggyengébb.


Lasd Galmuszk.

Továbbá töröljük a KH-t, mert páran csak belőlük szereztek többmilliós LE.diff-et (lásd toplista), ami a karakterek 95%-ának nem áll rendelkezésére.


Szamtalanszor leirtam, hogy a problemafelvetes jogs, de a dolgoljon meg a szomszed tehene helyett a legyen a szomszednak is szep kover tehene a jo megoldas, azaz a KH ne csak a top jatekszere legyen. Ha minden szinten _ugyanannyi_ H-s van mint jatekos, akkor a lehetosegek nagyjabol egyformak lesznek.

stb.


Folytasd kerlek.
Idézet: Byzon - 2009.11.29. 14:24:34
Nekem ebben a szintednek megfelelően rész gázos... Lévén a szövi miatt ahol van (Sötét Ösvény) az én 60-as karim pl 80-as epic cuccal flangál... Akkor most mi van?


Az, hogy van egy hozzad merten aranytalanul eros targyad, orulj neki.
Persze ha szamottevo reszet az epikusnak te gyurted le, akkor nem szoltam.
Ugyanakkor en azert 60-as targyak kozul nem egynek tudnek orulni.
Idézet: Byzon - 2009.11.29. 14:17:51
Tőlem ippen kivehetnék, bár egy okból nem javallanám: mindenki költött rá kincspontot, akinek csak van. Ergo valamennyit vissza kéne származtatni nekik, innentől meg aránytalan meló lenne az egész. Inkább védje le valami (városi épület vagy epic tárgy) a hatását a fenébe


Ott van Cyron javaslataban egy igencsak meltanyos kompenzacio sztem.
Idézet: Ricardo - 2009.11.29. 14:15:35
Azzal nincs semmi bajom, ha betesznek egy Mortimer által emlegetett epikus tárgyat, ami miatt nem veszít csp-t a támadó. De a büntetőt ne vegyék ki.


Érvet kérlek. Érvet.
Idézet: Ricardo - 2009.11.29. 14:11:57
Zavar 20 karaktert világonként, meg teljesen hidegen hagy másik 20.000-ret. Természetesen egyre vészesebb a helyzet. Inkább azért vészes, mert ha a megfelelő 20 embert zavar valami, akkor biztosan meg kell változtatni, akkor is, ha a maradék 20.000 játékos nem akarja.


Bocsi, de nem ertelek. Ha 20 embert zavar es 20000-et hidegen hagy, akkor miert nem lehet valtoztatni rajta? Ha 20000 ember orulne neki, akkor ertheto az erved, igy nem.
Idézet: Mortimer - 2009.11.29. 14:41:25
De az hogy vegyék ki, nem.


Emoge a puszta kijelentesen tul vamilyen ervet is raknal?
(Nem olvastam meg el minden hozzaszolasod, ha megtortent mar, akkor nem szoltam.)
Idézet: Mortimer - 2009.11.29. 13:37:30
Ahelyett, hogy el akarnád venni, miért nem kéred olyan epikus tárgy berakását, ami negálja a hatását? Így a büntetőt nem kellene elvenni senkitől, neked pedig nem az öledbe hullik a büntetősők megütésének lehetősége, hanem tenned kell érte, hogy kivédjed a hatását.


Cyron megoldasa korrektebb a targyat birtoklokkal szemben. A te megoldasod inkabb foltozas jellegu, reszleges megoldas, sokaknam nem hozzaferheto. Ha most kerul be egy epikus targy, az mikor fog mondjuk egy meg viszonylag top szovi a Ronin egy tagjanal megjelenni? Tobb honap mulva. 1 embernel.
Dátum: 2009.11.26. 15:25:02
Idézet: winnie - 2009.11.16. 12:17:08
egy csatából +9000 LE a kútba győzelem esetén? valóban reformra szorul a háború rendszere. ilyen kevésért semmi értelme harcolni.


Az csak a kiiras, valojaban az elso par csatat kiveve az ertek kerek nulla.
A mentok es a rendorok is a vegyes piros-kek felallasban jarnak manapsag. Akkor ez nem hivatalos?
Idézet: RZeee - 2009.11.22. 22:03:05
Szeretném megtudni, hogy miért számít ez speciális kérdésnek, ha ennél sokkal, de sokkal több ennél speciálisabb van.
A rém rendes család egy nagyon népszerű TV-s sorozat.
A kérdésem ez volt:
Ki nem tagja a rém rendes családnak?

Peggy Bundy
Bud Bundy
Kelly Bundy
Fel Bundy


Tudtommal a Rem rendes csalad meg nem az altalanos muveltseg resze.
Idézet: Settlers - 2009.11.25. 10:28:49
Jó napot mindenkinek

Valamiért nem tudom elküldeni a kérdésemet. A hibajelentés a következő :

A 1. válaszban nem megengedett szó szerepel!

Az egyes válasz pedig :

Dél-Afrikában élő holland telepesek leszármazottai.

Köszönöm a megfejtést és a választ


Egyebkent ne eroltesd, szerepel mar.
Idézet: Izdubar - 2009.11.25. 12:26:41
???????????????? és mégis mi a szarért?????
Semmi indoklás!


Es amig ezt ilyen stilusban adod elo sztem nem is lesz indoklas.
Dátum: 2009.11.25. 13:06:31
Nagyon erdekelne a tulajdonsagprobak szintje alacsonyabb szinteken. Nalam jelenleg (nemi javitgatas utan) ugy mukodik, hogy ha raoltozok egy tulra, akkor megvan, vagy keves hianyzik ahhoz, hogy meglegyen, ugyanakkor a tobbi tulajdonsag(*) 40-80 pontra kerul a kuszobtol. Ez alacsonyabb szinten is igy mukodik?

(*) kivetel valamilyen szinten a magia-tau-iq harmas mert a legtobb cucc ezeket egyutt adja (vagy nem adja)
Dátum: 2009.11.25. 13:02:38
Idézet: Ricardo - 2009.11.25. 01:23:49
Felvettem +5 meggyőzés adó tárgyat, hogy könnyebb legyen a küldetés. De valami miatt ezeket nem számolja a rendszer a próbáknál, csak ami szakértelemből jön. (maradt 0) Ez miért van?


A targybonuszt csak akkor kapod meg, ha a szakertelmed legalabb 1. Annak elkerulese vegett, hogy nem tudj kinoveszteni meg nem elerheto szakit targgyal.
Dátum: 2009.11.25. 13:01:27
Idézet: Awenhai - 2009.11.25. 06:46:49
Idézet: Kocos - 2009.11.23. 11:39:43
A szamtani atlaggal nem tudom mi a gondod, ha van 10 ember 100-as turboval es 2 170-essel, akkor az atlag 111. Ettol meg nem kell nezni, mint Rozi a moziban. Ebbol lesz egy 130 koruli proba, ami boven megoldhato.


Khmm... Kócos, azt hiszem, most nagyon nem látod jól a dolgokat.


Vagy egyszeruen nem ertem.

Úgy számolj, hogy az általad megadotthoz még van 40 karakter, akinek 60-as, és 100, akinek kevesebb, mondjuk 20.

És jelenleg ehhez van a 130-as próba. Megoldható?


Szamolok, igenis! 38-as atlag jon ki. Erre jon a szint harmadaig terjedo random. mondjuk 50-60. Semmikepp sem 130.
De mivel a random rajon a dobasara is, igy atlagban szerintem valahol 20 KRP korul meg tudja oldani meg az is, akinek a legkisebb erteke van. Tobbieknek alapbol megvan pont nelkul.

Vagy rosszul szamoltam valamit?
Dátum: 2009.11.23. 18:56:41
Idézet: Horpika - 2009.11.23. 15:17:23
fontosabb lenne beadni a menningitis és a pneumochoccus - remélem jól írtam - elleni oltásokat még kisgyerekkorban.


Pneumo ellen mar voltak oltva a lanyaim, a menningizerol meg nem hallottam, de koszi a tippet utana fogok nezni. Bokodjek mar oket ha lehet, engem is dofkodtek gyerekkoromban, nekik miert legyen jo? Tanuljak csak meg, mi a magyarok istene!