Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Vagy szimulacio utan. Az meg nem olcso.
Idézet: Ricardo - 2009.12.02. 14:05:13
De én azért vettem a kristálygömböt, hogy lássam ki mikor vadászik. Nem azért, hogy lássam ki mikor pihen és hogy kinek mekkorák a tulajdonságai.


Ertheto az allaspontod, mintahogy a jatektervezonek is azon allaspontja, hogy o nem akarja, ha barki ki tudna deriteni szkennelesel (legyen az toplista vagy kezi szkenner), hogy eppen ki vadaszik, kinel van LE. Talan ildomos lenne egy visszavasarlasi opciot felajanlani a kemgomb tulajdonosoknak, hiszen a relikvia erteke valoban nagyot valtozott igy.
Idézet: Endyr - 2009.12.02. 13:58:25
a 100% fertozes elereseert az egvilagon semmit nem kell tenni, miert kellene azt tovabb tapolni (a semmiert igy is eros)


Ha ugy nezed, hogy mennyi aldozatert mennyi jutalom jar, akkor meg mindoig a 0% fertozottseg vezet erossegben, de nem kicsit.
Idézet: Ricardo - 2009.12.02. 13:21:59
Nekem nincs olyan sok célpontom. Ha mindenki megveszi körülöttem, akkor így jártam?


Mirt jartal volna barhogy? Ugyanugy tudod ki mikor jon ki 15% alol, csak azt nem, hogy vadaszik-e epp.
Ez azzal egyenerteku, mintha a 7. korbol kiszednenk a LE szivast, nem azzal, hogy nincs 7. kor.
Elso megjegyzes: a tudatpajzs a kvizvalaszokat is rejteni fogja? Mert ezt nem irod.

Masodik megjegyzes:
Bestiák könyve
Hatás: Az idomítás és sebgyógyítás ideje 20 percre csökken.

Ezt alapvetoen hibas megoldasnak gondolom. Egyreszt ha alaposan megvizsgaljuk, ez egy idealis jatekos eseten (ami nem letezik) az idomitas es a sebgyogyitas szakertelmek masfelszeresere noveleset jelenti. Valojaban a masfelszeresre novelt szakik meg egy picit jobbak is, mert arra eleg 30 percenkent rabokni, igy meg 20 percenkent kell. De ha a jatekban levo problemat EZ megoldana, akkor nem lenne problema, mert egyszeruen minden felhuzna masfelszeresig a szakit es orulne. A problema - legalabbis szerintem - azzal van, hogy 30 percenkent oda kell nezni, bokni kell. Ezt a fenti megoldas olyannyira nem oldja meg, hogy egyenesen ront a helyzeten, hiszen igy mar 20 percenkent kell odanezni es bokni.
Megoldasi javaslatom: olyan alternativ modszer amivel nem kell bokni csak egyszer, es a bokodos modszernel ugyan lassabban de egy nekifutasra beidomitja a lenyt. (Konkretan en azt irtam regebben, hogy a teljes idomitas ideje: szint*6/idomitas ora, azaz peldaul 80-as leny 20-as idomitas eseten pont 1 nap.)
X. AlfonzVESSZO spanyol király uralkodása idején
III. FülöpVESSZO burgundiai herceg uralkodása alatt
Idézet: Jeriko - 2009.12.01. 09:35:04
Idézet: Miklós - 2009.12.01. 08:56:46
Vagy mondok még jobbat: a büntető hatását csak akkor negálja, ha minimális vagy 0 LE-t zsákmányolsz, ekkor viszont növeli a portyáért kapott TP-t is.


Szóval javasolnám, egy min. 50 szintű epikus cuccot lehessen becserélni "anti-büntetőre", ami legyen egy ugyanolyan nyaklánc, mint a büntető.


Nagyon remek otlet! Tetszik es tamogatom!

update1: Akar kiegeszitheto azzal, hogy -20% LE zsakmany, es akkor talan tenyleg nem erzik a buntisek ugy, hogy rajtuk csattan az ostor.

update2: Miklos, szerintem meg nincs konszenzus.
Idézet: Stubb - 2009.12.01. 13:04:36
Morti, itt az a gond, hogy ez a téma megint ugyanoda kanyarodik vissza. Hogy "ott legfelül" mekkora probléma. Csak tudod a játékosok 90%-a, aki nem "ott legfelül" van, kb le se sz@rja a büntetőt és az olyan dolgokat ami az első 3 oldalt érinti. A középmezőnyben a csp egyszerűen nem erőforrás. Akkor válik azzá amikor ténylegesen elvadássza az illető azt a cspt. Addig csak van, termelődik és ennyi. Időfaktor.
Félre értés ne essék, minden 5letet támogatok ami tényleg előre mozdítja a játékot. Csak jelenleg olybá tűnik, hogy a Javaslatok topic első 6 témájából csak a portyareform az ami értelmes. A többi egy szűk réteget érintő kezdeményezés aminél - valljuk be - sokkal nagyobb horderejű témák és megoldásra váró problémák is léteznek.


No akkor azt is lassuk be, hogy azok, akik eleg aktivak forumon, hogy felvessek a problemakat, es megoldasokat javasoljanak, azok 90%-ban ebbol a szuk retegbol kerulnek ki. Ha a top altalatok sokszor leirt modon nem latja at a kozepmezony problemait es a kozepmezony nem jon ide elmondani, hogy mik a gondjai, es azon hogyan lehetne segiteni, akkor mitol lenne errol szo? Masreszt attol, hogy a kozepmezony sokan van talan meg a topnak is joga van jatszani nem?
Idézet: Miklós - 2009.12.01. 08:56:46
De ha csak ennél a szűk rétegnél gond ez, akkor őket egyformán érinti! Tökmind1, hogy te buksz pár csp-t, az a pár ember, akivel versenyben van, ugyanígy jár.


A problemafelvetes nem a cSP bukasa, hanem a portya ellehetetlenitese volt. Es az nem tudom mennyiben vigasztalja teszemazt Cyront (bar sztem o pont a KH miatt nem a legrealisabb pelda), hogy bar o nem tud portyazni, de mas sem. Vannak a jateknak mozzanatai, amit akkor is szeretunk csinalni, ha nem kerulunk vele elonybe masokhoz kepest.
Idézet: Crazy71 - 2009.12.01. 15:31:55

És véletlenül az összes kvízkérdésem már szerepel az adatbázisban??????!!!
Egy nagy sz@rt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Az vajon veletlen, hogy nincs epkezlab kerdesed? Ezek mind szar/spec kerdesek, amik maximum az ertekelo vajszivenek koszonhetoen lettek szerepelt kategoriasak.
Nekem ezzel a kerdestipussal az a gondom, hogy messze nem egyertelmu. Persze tudom egy kozkeletu beugratas az alapja, de nezzuk csak meg az alabbi mondatot.
"Ez volt az elso verseny, ahol meg tudtam elozni Joskat, aki igy masodik lett."
A megelozni szonak van olyan jelentese is, hogy a masikat megelozoen celba erni, nemcsak az, hogy lehagyni. Mutatok egy masik mondatot:
"Istvan a mai versenyen mindenkit megelozve szerezte elete 13. futamgyozelmet."
Ugye nem arra gondolunk kapasbol, hogy utolso helyrol indult? Egyszeruen mindenkinel elobb ert celba.
Idézet: Jeriko - 2009.11.30. 10:28:57
Idézet: Kocos - 2009.11.30. 10:02:02

Masodik: en is igy gondolnam, de irtak a kozepmezonyben (SOlaris, Ricardo) buntetozo kollegak, hogy bizony van ott is visszatarto ereje.


Ez azért érdekes, hogy egyik topicban azzal érvel valaki, hogy középmezőnyben nem számít a csp, csak az LE/TP arány, másik topicban meg azzal, hogy számít.


Biztosan nem ugyanaz az ember. Az egyiknek szamit, a masiknak nem. De meg az is lehet, hogy neki nem szamit, de van rajta bunteto es latja, hogy masnak igen.
Idézet: Jeriko - 2009.11.30. 10:25:01
Idézet: Kocos - 2009.11.30. 09:58:09
Lasd fent. Nem csak a top letezik, es a kinzokamra (alahuznam a kovetkezo szot) siman hoz annyit, mint amennyit kiversz egy KH-sbol.


Légyszíves, legalább ezt a kijelentésedet támasszad alá némileg. Tájékoztatásul az én eredményeim (válogatás nélkül):

2009.11.28. A kínzókamrából 16289 LE áramlott beléd.
2009.11.27. A kínzókamrából 12858 LE áramlott beléd.
2009.11.26. A kínzókamrából 14795 LE áramlott beléd.
2009.11.25. A kínzókamrából 19796 LE áramlott beléd.
2009.11.24. A kínzókamrából 13526 LE áramlott beléd.
2009.11.23. A kínzókamrából 10270 LE áramlott beléd.
2009.11.22. A kínzókamrából 20742 LE áramlott beléd.
2009.11.21. A kínzókamrából 13118 LE áramlott beléd.
2009.11.20. A kínzókamrából 14576 LE áramlott beléd.
2009.11.19. A kínzókamrából 18398 LE áramlott beléd.
2009.11.18. A kínzókamrából 21323 LE áramlott beléd.

Ha feltesszük, hogy 20k esetén 15 főt sikerült bevinnem a kamrába, akkor azt mondhatom, hogy egy portyából szereztem a kamrán keresztül 1300 LE-t.


Az alatamasztas ilyen egyszeru: kamrazni reggel kell. Akit kamrazol minden nap el kell rakni, igy ha sporol a CSP-vel, akkor maximum attolja a jutalmadat masik napra. Egy nap alatt a mi szintunkon csak vadaszatbol jon 150000 LE (es akkor alulbecsultem), amire jon kuldi, portya, terkapu stb. Atlagban mondjuk 250000 LE. Ennek 1% 2500 LE. Ennyit nem hiszem, hogy tudnal atlagolni KH-bol. Tehat ha jol kamrazol egy fullos kamra 35-40K korul kell, hogy termeljen.

Megjegyzem, nekem az 1300-as atlag kb. stimmel is a KH-nal.
Dátum: 2009.11.30. 17:56:53
Idézet: PottomPanna - 2009.11.30. 13:21:46
Edit: Bocsi, noob vagyok.


Cseppet se izgulj, a 417 pontozasabol latszik mennyien hasznaljak az agyukat olvasas elott/kozben/utana.
Dátum: 2009.11.30. 14:55:56
Idézet: Endyr - 2009.11.30. 14:48:32
Hat ha ez vicc volt akkor vagy tul bena volt, vagy a kozonsege (en ) volt az


Pont rolad nem gondoltam, hogy egy ekkora marhasagot komolyan el tudsz hinni.
Idézet: Ricardo - 2009.11.30. 10:47:39
Le lettem degradálva középmezőnynek.


Elnezest, nem vagyok tisztaban a pontos szinteddel, rakeresek.
75. szint, Miklos szerint nagyjabol eddig tart a VF (azaz nyilvan van efolott is, de ott mar nem jellemzo). Akkor korigalnam, hogy az elmezony vege, vagy a kozepmezony teteje. Igy OK?
Dátum: 2009.11.30. 13:50:28
Sot azt sem art tudni, hogy eredetileg 50% lett volna, de mondtam Miklosnak, hogy az nagyon durva, mert akkor nagyon felzarkoznanak ram a tobbiek, legyen eleg 3%. De ezt valahogy felalkudta 5%-ra. Nem tudom igy erdemes-e egyatalan tovabb jatszanom.
Dátum: 2009.11.30. 13:45:35
Idézet: Endyr - 2009.11.30. 13:37:08
Idézet: Kocos - 2009.11.30. 13:18:49
En szoltam, hogy az 1 honap aranytalanul nagy tap lenne a vadaszkariknak a portyasokkal szemben, igy lett egy het.


erosen ketlem, h az amugy borzasztoan gyenge portyazo karikat megerintette volna az 1 honapos extra vadaszat. Sot, sztem orultek volna ha a "farmok" tovabb kapnak extra LEt a vadaszatbol.


Neem. Neeeeem. Szerintem tomeges torleshez vezetett volna. De tenyleg.
Dátum: 2009.11.30. 13:24:49
Idézet: Mort - 2009.11.30. 13:19:21
Egyetlen negatív észrevételem az, hogy jó lenne, ha legközelebb több gépet biztosíthatnának a kvízolimpiára, mert iszonyúan sokat kellett várni. Nekem személy szerint nem is volt türelmem hozzá


Ezzel csak egyeterteni tudok. Esetleg meg lehetne oldani, hogy kicsit gyorsabb is legyen a gep, az is segitene.
Dátum: 2009.11.30. 13:18:49
En szoltam, hogy az 1 honap aranytalanul nagy tap lenne a vadaszkariknak a portyasokkal szemben, igy lett egy het.

Update: valojaban egy napot javasoltam, Miklos bele is ment volna, de Baraty azt mondta, hogy olyan kevesert nem dolgozik.