Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2010.01.06. 20:42:04
Idézet: Eliteninja - 2010.01.06. 19:39:27
Szerintem a kettő összege az egy jó ötlet, ez már bennem is felmerült. De egyetértek Prismával, ha a VF ki van zárva akkor legyen a szingu.

Miért kell büntetni a szingust?
A VF-re az volt a válasz, hogy el lehet felejteni. Szerintem mehet a macskaköröm


Feleim. Az egesz onnan indult ki, hogy kell azoknak egy alternativ lehetoseg, egy minimalis zarkoztatas, akik nem VF-eznek, mert ugyis lenyegesen gyengebbek a szintjukon levo VF-ezoknel. Tehat ez egy kompenzacio. A VF-ez azert nem kapja, mert az o elonyet hivatott kompenzalni. A felmeres a jatekban ugy hangzott, hogy szeretned-e, ha lenne egy szakertelem, ami a nem VF-ezo karaktereket segitene (nem pontos idezet), peldaul fix jutalommal a portyaban. Tehat a kerdes nem annyira a szakira, mint a celjara vonatkozott. Ezt szavaztuk meg.

A szingularis a topot kiveve taptalan (aki nem ert egyet most tegye fel a kezet). A topnak sem feltetlenul tapos, 10 koruli kari maxolta ki. Sokkal tobb dontott ugy, hogy szingularis nelkul erdemes fejlodnie. De fogadjuk el alapvetesnek, hogy tapos, mert mondjuk en, mint az sejtheto ezt vallom. Ebben az esetben a topon levo szingusokat erdemes korlatozni, hiszen ott van mit komnpenzalni. De azt a szingust, aki a kozepmezonyben van, azt nem kell kompenzalni, mert o nem elonyben van, hanem dupla hatranyban egy VF-ezhez kepest. Vagy a hatranya olyan nagy, hogy kell meg neki egy pup is? Elnezest, de en nem talalom a logikat abban, hogy "ha azokat akik elonyben vannak nem segitjuk, akjkor azokat se segitsuk akik hatranyban vannak".

Az egy mas kerdes, hogyan lehet / erdemes a topon levo szingularis karikat korlatozni. Lehet peldaul a top1 utotavjaban nem hat a szakertelem (kifejlesztheto, de ha benne vagy, akkor nem hat. Vagy a top 15 szinten. Ezen erdemes agyalni, azon, hogy a 30-dik szintu szingularist fejleszto kari elonyet kompenzalni kene sztem erosen idopocsekolas kategoria. Varom az ellenerveket. (Vagy jobb lent 1-es kivalatsz ertekel megnyom, ha erv nem jut eszedbe, de a budos top mar megint meg mert szolalni.)
Dátum: 2010.01.06. 20:26:40
Idézet: Prisma - 2010.01.05. 23:41:46
Idézet: Cavalorn - 2010.01.05. 23:33:01

Akkor most mi ennek a szakértelemnek a célja?

Ez egy teljesen jogos kérdés. Az igazság az, hogy a gyenge karaktereket ez a szakértelem még tovább gyengítheti. Ha ugyanis azt látják, hogy mindig jön LE a portyából, akkor lehet, hogy bátrabban portyáznak. Csakhogy a szakértelem által adott LE/TP arány a leggyengébb vadászatéval ér fel, így a karakterek 99%-a csak gyengül a használatával. Ahelyett tehát, hogy a gyenge karakterek erősödnének, inkább gyengülni fognak - amennyiben a szakértelem hatására többet portyáznak, mint eddig.


A LE/TP aranyt ugy szamoltad, hogy hozzaadtad a kamrat is? Nem kotozkodom, csak tenyleg nem tudom a LE/TP aranyt megbecsulni. Most jellemzo, hogy ezek a karakterek nem portyaznak, csak vadasznak LE/TP javitas miatt?
Dátum: 2010.01.06. 19:36:43
Idézet: Prisma - 2010.01.05. 23:10:33
- Értem, Miklós, hogy a szingut nem kellene korlátozni, de úgy tűnik, hogy sokak szerint logikus, ha már egyszer a VF is korlátozva lesz. Sőt, eléggé megmagyarázhatatlan ez így, semmilyen logikus érvvel nem alátámasztható.


Pedig nem az. Itt az az elmelet ad felreertesekre okot, hogy a szingularis = top. A topon ne hasson a dolog ertheto, es elfogadhato, hiszen nekik nincs hatranyuk amit kompenzalni kell. De egy 30. szintu szingularist fejleszto karit miert kene buntetni? Nem eleg buntetes neki, hogy szingularist fejleszt?

Miert a VF kizaro oka? Mert pont az a celja, hogy akik LE/TP aranyban el vannak maradva (a VF hianya miatt) azoknak kompenzaciot adjon. En mindenkeppen dinamikusabba tennem a kizarosagot, es azt mondanam, a ketto osszege legyen maximum 50 (55, vagy 60 ha egyik vagy mindketto maximuma ki van tolva), ezzel teret engedve egy ujabb taktikai lehetosegnek. Persze nem tudom ezert az otletert mennyire fog megverni Baraty.
Dátum: 2010.01.06. 18:41:42
Idézet: Miklós - 2010.01.05. 21:41:38
Idézet: Ariel - 2010.01.05. 20:43:24
Innentől kezdve mi fog arra ösztönözni, hogy ne a hullagyenge karikat csapkodjam szét? Ugyan annyi LE jön belőlük is, mintha erősebb ellenfelet választanék. A sebződés sem volt jó, de valahogy ez is hibádzik...


Ezt a témát már a játék indulásakor alapvetően átrágtuk. Hogy ne a lehető leggyengébb karaktert üsd, arra csak egyetlen dolog tud rávenni: ha egyáltalán nem jelenik meg a támadó listádon. Minden egyéb esetben őt fogod ütni. Mert ő biztos fejlődés az állataidnak, és a lehető legkevesebb sebződés, tuti alany a kinzókamrádba. A veled egyforma erős karaktert nem fogod ütni, mert van esély rá, hogy kikapsz, és te meg az állataid sokkal többet sebződnek - kivéve, ha nem arányosan, hanem sokszorosan több jutalmat kapsz a győzelemért, mint egy gyenge karakterrel szemben.


Nem akarok kulon vitafrontot nyitni, de jeleznem, hogy en az erosebb karikat utom. Ennek elsosorban az oka, hogy (lenyegesen) tobb TP-t jelentenek, masodsorban az, hogy LE-bol is altalaban tobbet kapok ertuk. Nem arrol van szo, hogy a -8 szintig nem utok le, mert minimalis celpontom van, de ha lenne eleg celpontom -2/-4 szint korul, akkor biztos, hogy ezekre a kicsikre ra se hederitenek.

De ugye a tobbseg a TP nem jutalom, hanem buntetes. Ennek fenyeben lehet, hogy erdemes ujragondolni a portya TP jutalmazasat (esetleg attol fuggove tenni, hogy VF / szingularis hogyan van fejlesztve).
Dátum: 2010.01.05. 19:53:32
Idézet: Otoaak - 2010.01.05. 11:47:15
A sebződés és a sebzés arányát semmilyen módon nem lehet erre ráhúzni. A sebzés alapja a fegyver és a varázslat. Nem létezik, hogy erre olyan megoldást tudtok találni ami működni is fog és nem lehet vele viszaélni, főleg mert van olyan varázslat ami nem is sebez. Én ahogy olvasom az ötleteket csak egyre több exploit jut eszembe pedig direkt pont azt próbáljátok kizárni.

A TÖ különbség sokkal jobb azt nem lehet varialni levetni és felvenni másikat és a TÖ nem a randomon múlik. Max annyi változik, hogy nem lehet ész nélkül fejleszteni mindent jobban oda kell figyelni mire költi az ember az LE-t. Szerintem kb. ez lenne a lényege a játéknak mindamellett, hogy jól szórakozzunk. Szívem szerint az SZÖ-t is belevenném de ott a kényelmi meg kaland szakik miatt sokan hátrányban lennének a TÖ fanokkal szemben.


Teljesen egyeteertek. A TO/SZO alapu keplettel kapcsolatban egy kiventnivalot latok, nem differencial elegge. Magas szinten 7-10 szinttel lefele utve is minimum 50% lenne a jutalom, pedig sztem 25% korul lenne kivanatos.
Dátum: 2010.01.05. 19:41:17
Idézet: Birka - 2010.01.05. 11:22:44
Yas, az is jó A gyenge karik lesz kin fejlesszék a blökiket.
Magas szinten aki ott meri hagyni így a karit az kapaszkodhat a gyógyitalokba utána...


Lemondasz majd tobbezer LE-rol egy blokifejlesztesert? Ugyan...
Dátum: 2010.01.05. 19:23:08
Idézet: Jeriko - 2010.01.05. 09:35:10
Idézet: Kocos - 2010.01.04. 23:29:42
Idézet: Miklós - 2010.01.04. 22:28:19
Egy új szakértelem, energiahasznosítás. 44-es tanulás kell hozzá. Visszafogott fejlődéssel kizáró, tehát vagy az van meg, vagy ez.
Leírás: Már elég tapasztalt vagy, hogy az áldozataidból a lélekenergiád maximális hatékonysággal préseld ki. Ha portyában győzöl, és a kapott LE kevesebb lenne egy adott mennyiségnél, akkor azt a mennyiséget mindenképp megkapod. Ez a mennyiség függ a szakértelmedtől és az ellenfél által okozott sebzéstől. Maximális szintje 50.
Képlet: háború tornyához hasonló elven.


Mindenkeppen ujragondolast javaslok. Ez a keplet bunteti a vedekezot es jutalmazza a tamado strategiat. Innentol kezdve aki vedekezest fejleszt az kozvetve a sajat LE bevetelet csokkenti. Az allatokat se szabad tulfejleszteni majd, mert az elnyeles is a LE bevetelt csokkenti. Kifejezetten kontraproduktivnak tunik.


Nekem pedig ez direkt tetszik. Végre lehet taktikázni azon, hogy magas elnyeléssel mész és esetleg kevesebb LE-t szerzel, vagy alacsonnyal, és többet sebződsz, de több lesz a LE is. Pont az a baj a játékban, hogy tele van pozitív visszacsatolással, azaz az erősebb könnyebben tud erősödni a gyengébb kárára.

Másik oldalról: leverek valakit, aki SOKKAL gyengébb nálam, meg sem tud sebezni. VAGY leverek valakit, aki velem nagyjából egyforma erős, de győzök. Utóbbi sokkal többet sebez, komolyabb csata, megérdemlem a több LE-t. Ez a módosítás arra ösztönöz, hogy ne a gyengéket verjem, gondolom ez volt Miklós célja is, amivel 100%-ig egyetértek.
Más kérdés, hogy az exploitokat ki kell szűrni. De akkor tessék leírni és vitassuk meg, hogyan lehet megakadályozni a visszaélést.


Az a baj, hogy te is abban a tevedesben vagy, amibe is Miklos is beleesett. VF csak a gyenge kariknak van, tehat csak a gyenge karik fognak VF-et fejleszteni. Persze Margit...

Ha mindenki ugyanugy jatszana tovabb, ahogy most is teszi, akkor a dolog valoban mukodik, mivel mindenki megprobalja minimalizalni a sezopdest. De hat tessek kapaszkodni a jatekos nem ilyen. Az olyan, hogyha jon egy uj szabaly alkalmazkodik hozza. Mi az uj szabaly? minel tobbet sebzodve nyersz, annal tobb LE. Tehat mi a fejlesztes celja ezentul? Minel tobbet fejlodve nyerni. Nincs taktikazas! Nincsenek alternativ utak, ha kimaradsz lemaradsz. Aki eletben akar maradni ezt az utat koveti majd. Az nem valasztasi lehetoseg, hogy kevesebb LE-t kapok vagy tobbet. Mert mindenki a tobbet fogja valasztani aki ismeri az nagysagrendi relaciokat.

Igen egyetertek, hogy a gyengebb kari megvereseert kevesebb LE jarjon. Az is nyilvanvalo, hogy a "gyengebb" fogalmat nem lehet mar a szinttel azonositani. De a sebzodes a legkevesbe sem alkalmas annak meresere, hogy ki gyengebb. Expoilotak persze ha lezarjuk... Hogyan? Mondom azelso exploitot: mostantol nem fejlesztek vedekezest. Hogyan fogod kikuszobolni? Lesz maximum kulonbseg 2 tul kozott mint TF-en? Ez valoban nagyban bovitene a taktikazasi teret.

Osszefoglalva: kell a gyengebb karik vedelme, de nem igy, mert mikozben ovatosan felhelyezunk egy kristalyvazat a polcra harom Faberge tojast soprunk le a konyokunkkel.

Nem tudom mi lenne a jo megoldas a gyenge/eros karik szetvalasztasara, Birka gyozelmi aranyt javasolta, nem tudom az mennyire mukodokepes. Vagy akar a gyozelmek szama. At kell nezni vegig kell szamolni, de ez semmikepp nem lehet egy gyorsan a heten berkjuk fejlesztes, mert maskepp fel ev mulva arrol fog szolni a forum, hogyan tegyuk jova az energiaelnyeles okozta karokat, es mivel vegyuk ra az embereket, hogy vedekezzenek.
Dátum: 2010.01.05. 00:55:48
Idézet: Birka - 2010.01.05. 00:30:47
Kocos, a háború csarnoknál mért nem reklamátunk akkor?

Nekem tetszik az alap elv, ha sebződsz, de nyersz, akkor kibővíti a kapott lét ennek függvényében.
Persze némi finomítást, átértelmezést fixálást uccu neki! Gondolom nem viccből van feldobva a topik

Én amit nem értek:
-1-es Vf miért azonosan rontja a szaki hatásfokát, mint az 50-es?
-Ha már a Vf hat rá, akkor a szingu miért nem?
-Esetleg egy maximumot még most betenni exploit védelemnek? (Mit szólnátok egy v3-as képlethez? Az védi a farmokat is, és ösztönzi a farmerek ütését is!)


Miert is nem reklamaltam? Hmmm.
Ja megvan! Azert mert raklamaltam. Tessek megkeresni nyugodtan.

De ott nem a kari kap LE-t, tehat nem lehet direktben visszaforgatni, azaz nem igazan eri meg rajatszani. Ott csak az elv a hibas, nem tartalmas exploitot, itt viszont visszacsatolas van semmikepp nem szabad erre menni.

Azt meg megertem, hogy tetszik, te talaltad ki. Az a baj, hogy ezzel valojaban az ellenfel erejet akarod viszonyitani a karakter erejehez, de annak ez nem pontos merese. Mert ugye az a cel, ha erosebb ellenfelet gyozol le, akkor tobb LE jarjon, de erre ez a keplet nem alkalmas. Sajnos. Es nyilvan erre a legnehezebb kepletet illeszteni. De valami tenyleg kell, hogy ne a leggyengebb elerhetore usszon ra mindenki.
Dátum: 2010.01.05. 00:11:00
Idézet: Birka - 2010.01.04. 23:49:32
Ez a keplet bunteti a vedekezot es jutalmazza a tamado strategiat. Innentol kezdve aki vedekezest fejleszt az kozvetve a sajat LE bevetelet csokkenti. Az allatokat se szabad tulfejleszteni majd, mert az elnyeles is a LE bevetelt csokkenti. Kifejezetten kontraproduktivnak tunik.


-Azaz taktikai elem, levetkőzni védelemről, eltenni a blökit bármikor lehet!
-Annyit sebezni, hogy az ellen sokat sebezzen, de mégis megnyerd a csatát? Azért ez se lesz egyszerű!


Butasagokat beszelsz Biri. Ez egy nagyon rossz keplet semmikepp nem szabad elesbe rakni.
Valoban levetkozni le lehet, de akkor nem nyerek, mert akkor a tamadas meg az IQ is lecsokken. Tehat ha bevezetesre kerul mindenkeppen legyen lehetoseg a vedekezest lefelejteni, mert sajnos en botor modon fejlesztettem, es most ez kifejezetten hatraltatni fog.,
Sokat sebezni, sokat sebzodni es nyerni nem nagy kunszt. Tamado strategianak hivjak. Pont ugyanugy megoldhato, mint barmely mas strategia, maximum nem pont ugyanazokat a tulokat fejleszted, mint eddig. (Tam, ero, iq, tau, pont. GYK Mivel mindenki ezeket fogja fejlesztewni aki nem VF-ezik, igy garantaltam minden csataban lesz egymillio sebzes es nyer az erosebb.)
Az pedig sztem nem taktikai lehetoseg, hogy a jelenleg jatekban levo 3-4-5 realis strategia nagyjabol egyre de maximum kettore szukul. Ezt en ugy nevezem, hogy a taktikai lehetosegek hianya.

Ariel 10 perc gondolkodassal 10 koruli exploitot vazolt skype-on ehhez a keplethez.
Dátum: 2010.01.04. 23:29:42
Idézet: Miklós - 2010.01.04. 22:28:19
Egy új szakértelem, energiahasznosítás. 44-es tanulás kell hozzá. Visszafogott fejlődéssel kizáró, tehát vagy az van meg, vagy ez.
Leírás: Már elég tapasztalt vagy, hogy az áldozataidból a lélekenergiád maximális hatékonysággal préseld ki. Ha portyában győzöl, és a kapott LE kevesebb lenne egy adott mennyiségnél, akkor azt a mennyiséget mindenképp megkapod. Ez a mennyiség függ a szakértelmedtől és az ellenfél által okozott sebzéstől. Maximális szintje 50.
Képlet: háború tornyához hasonló elven.


Mindenkeppen ujragondolast javaslok. Ez a keplet bunteti a vedekezot es jutalmazza a tamado strategiat. Innentol kezdve aki vedekezest fejleszt az kozvetve a sajat LE bevetelet csokkenti. Az allatokat se szabad tulfejleszteni majd, mert az elnyeles is a LE bevetelt csokkenti. Kifejezetten kontraproduktivnak tunik.
Javaslatom: szakiszint*szint, vagy mas olyan keplet, ami nem reszesiti aranytalan elonyben az egyik strategiat a masikhoz kepest. Esetleg szorzodhatna egy TO/TO aranyparral, hogy az erosebbek tamadasara buzditson, de ebben az esetben a KH pumpalt TO-je miatt ott egy 0,9-es vagy 0,8-as szorzo is kene.

Masik problema: ezzel azokat szeretnenk kompenzalni, akik nem VF-eznek, ezert szintjukhoz kepest gyengebbek, tehat problemat jelent nekik nyerni, azaz kihasznalni a bonuszt. Ellenben a VF-rol leallo szintjukon brutal kariknak ez nem lesz gond. Nem vagyok biztos benne, hogy ez betolti majd a neki szant szerepet.
Dátum: 2010.01.03. 22:51:25
Idézet: Mortimer - 2010.01.03. 17:47:37
Tehát hozzád, 99. szintűhöz klónozunk néhány 88. szintűt.

Ez csak felesleges munka Baratynak, úgysincs esélyük.


Meglepoen fog hangzani, de van a 88. es a 99. szint kozott meg par kari. Masreszt van olyan kari aki ellen kozel sem biztos, hogy nyerek akar en, akar mas. (88. szintu kb.) Merthat ne feledjuk el, hogy azert a topon nem feltetlenul en vagyok a legeselyesebb kari.
Igy a top kategoria pont olyan lesz, mintha semmin nem valtoztattunk volna (en legalabbis meg mindig nem latom miert jar buntetes azert, mert eros akarok lenni), de az alattunk levoket sem hatraltatja azaltal, hogy kategoriajuk megszunik.

Tovabbi kiegeszito javaslat: ha nincs eleg nezevo a kategoriaban ne kapjon a nyertes bajnoki medalt (bar valami tapmentes elismeres jo lenne nyilvan, esetleg medal igen, de +tul nem).

Egyvalamit keruljunk el mindenkepp, hogy penzfeldobason muljon a bajnoki. Mert ugye egy klon ellen lehetetlen es ertelmetlen keszulni, ami elkepeszto modon demoralizalo.
Dátum: 2010.01.03. 16:41:54
Athidalo javaslat. Azokat az emberek klonozzuk le, akik hozza lennenek csapva a kategoriahoz.
Dátum: 2010.01.03. 11:41:36
Idézet: Mortimer - 2010.01.03. 09:18:19
Másrészt ugye a bajnoki rendszere most így néz ki:

47-61: 5 szintenként. 47-51, 52-56, 57-61.
62-79: 6 szintenként. 62-67, 68-73, 74-79.
80-93: 7 szintenként. 80-86, 87-93.


Ez biztos?
Honnan van az info?
Akkor most 5 ember kell egy kategoriahoz?
Dátum: 2010.01.02. 17:10:22
Idézet: Miklós - 2010.01.02. 15:28:22
A bajnokin a "policynk" eddig az volt, hogyha a top játékosok nem adtak ki egy kategóriányi embert, akkor hozzácsaptuk őket az eggyel lejjebb levő kategróiához. Sajnos, ez a szisztéma kezd egyre kevésbé fair lenni, 10 szint különbséggel elverni valakit közel lehetetlen. Épp ezért, ha meg tudjuk oldani, már a mostani bajnokin is egy alternatív módszert alkalmazunk: ha egy kategóriában nincs elég ember, akkor addig klónozzuk a kategória nevezőit, amíg nem lesz elég ember a kategóriában.
Igy a bajnokiról senki sem marad le csak azért, mert a többiek előtt jár, viszont nem fogja mástól sem elvenni a győzelmi lehetőséget.


Hmmm. Tobbek kozott azert rohanok elore, hogy a bajnokin elonyben legyek. Most kiderul, hogy ez hatranyba fordul? Gyakorlatilag ha egyedul vagyok a kategoriamban akkor 1:N eselyem lesz gyozni ahol N a kategorianyi ember, barmilyen jol (vagy rosszul) jatszom? Teljesen irrealisan hangzik.
Raadasul PONTOSAN tudjuk, hogy a topon a szintelony messze nem azonos a tobb elkoltot eroforrassal. Egyszeruen en bevallaltam a szintlepessel keletkezo hatranyokat, mig mas nem. A 10 szinttel alattam levo emberek BARMELYIKE lehetne ott ahol en vagyok, ha nem dont ugy, hogy o nem vallalja be az ebbol adodo hatranyokat. Abszolut nem erzem korrektnek, hogy en bevallalom a hatranyokat, es cserebe elveszitek az elonyom egy reszet is.

Kulon kiemelnem, hogy ez lesz a harmadik alkalom, amikor kicsivel a bajnoki elott alapjaiban megvaltoznak a szabalyok, ezzel teljesen felrugva a bajnokira keszulok egy reszenek strategiajat.
Idézet: Eliteninja - 2010.01.01. 18:57:07
Arra volt lehetősége, hogy beálljon a VF-es sorba. Mi van, ha ő nem akar?


Erre irtam sztem eleg hosszan, hogy erre nincs jelenleg lehetoseg, de jo lenne teremteni.
Idézet: Ariel - 2010.01.01. 18:56:58
Idézet: Prisma - 2010.01.01. 18:42:09
Ariel, soha senki nem mondta, hogy a gyengébbet védi ez a szabály, ezt csak te találtad ki. Azt védi ez a szabály, akinek kevesebb lehetősége volt erőssé válni, egyszerűen azért, mert nem tudott annyi erőforrást felhasználni, mint a másik.


Ez pedig a Te véleményed, Te találtad ki. Majd Miklós megmondja, miért találta ki ezt a szabályt, és hogy kell-e valamilyen védelem azoknak, akiket 5-600 TÖ különbséggel vernek el.


Ahogy elozo hozzaszolasomban is allitottam, en nem mondom, hogy nem lehet vedelmet berakni a gyengebbeknek. De akkor ugyan mi ertelme van erosse valni? Egy elsosorban PvP jateknak nem arrol kell szolnia, hogy a masiknal erosebbe akarsz valni? Ha ez sikerul, akkor buntetest erdemelsz, ha nem akkor vedelmet?

Termeszetesen ez az egesz problemakor arra vezetheto vissza, hogy a PVP jatekban jellegebol adodoan lesznek vesztesek es lesznek nyertesek. Betehetsz te akarmilyen vedelmet, megfordithatod, hogy ki a vesztes es ki a nyertes, de amig a csata nem ugy dol el, hogy feldobsz egy penzt es irasra nyersz, fejre vesztesz, addig tetszoleges szabalyrendszer mellett lesznek vesztesek es lesznek nyertesek. Egy gyenbekk kapesegu jatekos (ertsd: valamilyen oknal ofgva gyengebb karaktert gyart, nem feltetlenul szellemi kepessegei, hanem akar egyeb, ettol fuggetlen tenyezok miatt) gyengebb karaktert fog nevelni akarmilyen specko szabalyokkal segited. Nem fog feltamadni es beelozni azt aki elotte fenyevekkel nyerte. Ez a PvP rendszer fo atka, es ezert mondta Petur anno, hogy maga a PvP rendszer nem fer ossze a nyitott vegu jatekkal.

Ha en terveznek jatekot mostani eszemel, nyitott vegut, abban a PvP rendszer feggetlenitve lenne a jatekbeli eroforrasoktol .Tehat sem erosebb sem gyengebb nem leszel egy PvP csatatol. Lenne ra egymillio strategia, rengeteg kis verseny (lasd bajnoki, de mindenfele erdekes specko szabalyokkal), es kozben lenne a jatek maga ahol lehet fejlodgetni, es PvE harcolni. Igy minden jatekos megtalalna a maga oromet a fejlodesben, es egyesek a PvP rendszerben is (a sikereseb jatekosok). Ezt a Vegzeturbol mar nem lehet kihozni, ez egy teljesen mas jatek. A vegzeturban ha valaki szintjen 500-600 TO hatranyba kerult, es nem nagyon tud nyertes portyakat vezetni, akkor sajnos realis lehetosegge valik egyreszt elindulnia a bekes vilagon, ahol ugye a portyazast magasrol le lehet tojni, mert alig visznek el LE-t, masreszt a tapasztalatokkal felvertezve uj karaktert inditani ugyanezen a vilagon.

De mast mondok. Tetelezzuk fel, hogy Irma a 40. szintu vegzeturno ey reggel arra ebred, hogy az osszes celpontja kozul 3-at tud megverni, de mivel oket rengetegen utik napi 1-2 portyat tud csak inditani ellenuk is. Lemaradasa oriasi, mindenki tolja a VF-et azzal sem tud visszakerulni a nyeregbe. Hat ez baj. Nosza vedjuk meg ot jol. Kap[jon bonuszokat. Mire? Akik tamadjak oket bukjak el a portyat? Ugy, hogy fenyevekkel erosebbek nala? Nem fogja ez azokat a jatekosokat demoralizalni, akik kivalo karakterfejlesztes utan elvarnak, hogy ha csak a rnadom valami szelsoseggel meg nem lepi oket, akkor magabiztosan nyerjek csataikat? Nem fognak ok ideseregleni akkor, hogy itt kerem valami nagyon nincs rendben? Vagy urambocsa tamogassuk meg a tamadast? Hogy ugy is el tudjon verni masokat, hogy azok lenytegesen erosebbek nala? Hiszen mar az is problema, ha a gyengebb karikat leveri valaki! Mi lenne akkor, ha az erosebbeket kezdene el levagni egy "gyengebb" kari. En tovabbra is erosen ugy erzem, hogy ebbol a korbol egy pont utan nincs kiszallas. Mert barmilyen megoldas csak tovabb rontja a helyzetet. Benne vagyunk derekig a mocsarban en elismerem, de ha kapalodzunk csak tovabb fogunk sulyedni.
Idézet: Prisma - 2010.01.01. 18:01:47
Idézet: Ariel - 2010.01.01. 17:50:45
akkor van létjogosultsága az alacsonyabb TÖ-jű karakterek védelmének,
Természetesen nincsen létjogosultsága a gyengébb játékos védelmének.


Maradjunk abban, hogy en ilyet nem mondtam.
Dátum: 2010.01.01. 15:14:14
Idézet: Britta - 2009.12.18. 22:35:48
Évek óta csak minimális gyógyszert szedek be, de azt is csak fogfájásra, mert arra még nem találtam megfelelő módszert.


Fogorvos. 10 fogorvosbol 9 ezt ajanlja.
Idézet: Ariel - 2010.01.01. 13:53:06
Idézet: Kocos - 2009.12.31. 20:32:27
Igy igaz. Ugyanakkor semmi szukseg B-t megvedeni valamitol amit o tudatosan bevallalt.


Tehát tőlem sem kell azokat megvédeni, akik tudatosan bevállalták, hogy alacsonyabb szintűek nálam, így semmi szükség arra, hogy a rablásaimra büntetést kapjak amiért 7 szinttel gyengébbeket támadok. Ők ezt tudatosan bevállalták, így a védelem sem jár nekik.


Nem igazan hiszem, hogy ezt "vedelemkent" lehet kezelni. Ez egy a jatek eleje ota meglevo szabaly, mint ahogy az is, hogy magasabb szinten tobb LE jar, illetve magasabb tamadasbonusz. Az sem a magasabb szintuek vedelme, hogy magasabb szintu cuccokat tudnak venni. Nem a magasabb szintuek vedelmere szolgal, hogy a fertozest elobb kuzdik le, tobb szakit tudni +5-re kitolni. Ezek szabalyok, nem utolagos korrekciok, melynek celja az egyensuly helyrebillentese. Ezek azok amikhez alkalmazkodni kell es lehet. Az utolagos korrekciok, vedelmek azok amikhez nem lehet karaktert fejleszteni tekintve utolagos voltukat. Egy ilyen utolagos korrekcio tekintheto vedelemnek (peldaul a magiaelnyelot ide sorolhatjuk) ami valamilyen egyensulytalansag hatasat hivatott ellensulyozni. (Az emlitett pelda peldaul a tulporgo sebzeseket hivatott visszafogni.) Ha B karaktert meg akarod vedeni, az egy utolagos korrekcio. Az, hogy az alattad 7 szinttel levotol alig tudsz rabolni, az meg szabaly. Remelem erted mi a kulonbseg!
Idézet: Anababa - 2009.12.31. 20:00:23
nekem is pont az a gondom, amit Cave leirt - néhány hónap kata / kevés játék és utolért a következő nemzedék (még a döntetlen is sikerült )
az lehet, hogy abszolut értékben nem leszel gyengébb (hiszen nem vesztesz tö/szö-t) csak relativan gyengülsz sokat - mint Te is irtad a környezeted változik/erősödik meg és ez igenis jócskán meggyengít ha visszamész játszani...


Es tegyuk hozza, hogy portyaban az abszolut ero nem erdekes, csak a relativ ero.