Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2010.01.10. 10:34:02
Idézet: Agatity - 2010.01.09. 18:58:38
Meg winnie is, nem? Én valamelyik topik valamelyik hozzászólásában olvastam, hogy valahol winnie bevallotta...


Sok mindent lenyelunk, de ez azert tobb a soknal!
Dátum: 2010.01.10. 10:27:55
Idézet: pityu - 2010.01.09. 15:59:58
Idézet: Miklós - 2010.01.08. 20:40:54


- A KH a kezdeti tápossága óta több lépésben "letápolódott" (jelentős lélekszívás immunitást kaptak, kábítás immunitást kapnak, a mostani patchel tr.projekciójuk is megnő)
- A KHba ez a szakértelem már eleve "be volt építve", tehát pont ellenük ez a szakértelem amúgy sem csinál semmit, ráadásul a kevés célpont miatt gyakran vannak 100% alatt.
- A KH egyetlen és elsődleges célja az volt, hogy a top számára a portyacélpont hiányt részlegesen megoldja. Ha semmilyen "táp" nem működik rájuk, ami egyébként normál portyában működne (lélekszivás, kinzókamra amúgy se ill. kevésbé) akkor értelmüket vesztik.


Ezeket az érveket Te magad hoztad fel ellene, így szerintem nem érvényes az, hogy semleges vagy a témában, de mindegy, ha tovább akarod tápolni őket, hát legyen. Akkor viszont egy valamit még had kérdezzek meg. Miért nem lehet a második és/vagy a harmadik vonal számára is kristály hordát biztosítani? Nem lett megszavazva? Talán nem a 3-50. szintűeknek kéne ezt eldönteni, hanem annak a vonalnak, aki a top után van. Miért nem lehet csak őket megkérdezni, hogy akarják-e?


Ugyvan! Tessek szepen kiterjeszteni! KH-t mindenkinek!
Miklos: tudhatnak rola, hogy a szintfuggoen nem lett megszavazva mit is jelent pontosan?
Dátum: 2010.01.10. 09:48:23
Idézet: Miklós - 2010.01.09. 12:59:17
A szintlépés további jutalmazásáról: nekem ez nem tetszik, még tovább ösztönöznénk azokat, akik előre rohannak a többiektől, hogy hagyják maguk mögött a pvp aspektust és valahol egy másik galaxisban tamagocsizzanak, a többiektől függetlenül.


Tudom leirtam 100-szor de leirom 101-edszer is. A PvP rendszer hatranya, hogy veszteseket gyart. Egy PvP csataban soha nem lesz 2 nyertes. Ezert jo folyamat az, hogy a PvE oldala erosodik a jateknak. Ott mindenki lehet egyszerre nyertes, kiveve az NPC ellenfeleket, de ok nem vesztik el jatekkedvuket, ha sok kudarc eri oket.

Masreszt erdekes jatekvezetoi aspektus, hogy en elmenekultem a PvP elol. En mindig ugy gondolkodtam, hogy a PvP rendszer keretei kozott probalok a legerosebb lenni, es eddig azt hittem, hogy reszleges sikereket azert elkonyvelhetek ezen a teren.

Kiegeszites:
A szintlepes jutalmazasa: Szerintem sem szukseges, van sok jutalom (bar a 83-100 szintek kozotti 9-szer kamuvilagito lelekkufar roppant bosszanto, ugy hogy erre a mai napig semmilyen valos indokot nem hallottunk). Ami jo lenne: potolni az elmaradasokat. 100-as szint ota nincs a boltban fokuszkristaly. Ha csak paros szinteken, amikor nincs varazslat lenne 1-1 sokat lenditene. Ugyanigy a mar regen kert terkapus fokuszok is lehetnenek magasabb szinten. Ebbol is eleg lenne 5 szintenkent 2 db. Meg a tapossag sem igazan fontos szempont, de az nagyon jo lenne, ha itt is erezne az ember, hogy van felfedezheto ujdonsag.
Fontos ezenkivul, hogy ne romboljuk le a szintlepes elonyeit. A kalandok bevezetesevel a szintlepes kapott egy ujabb pofont. Es mivel az emberek zome szamara a szintlepes nem szempont a fejlesztesi otletek egy jo reszeben szerepel olyan kitetel, ami a magas szintet tovabb bunteti. Ezek az otletek felborithatjak a mostani kenyes egyensulyt.
Dátum: 2010.01.09. 11:44:45
Idézet: Butchman - 2010.01.09. 10:59:01
Azért az vicc, hogy Miklósunk sportot űz abból, hogy a változtatások SOSEM a legjobb előtt, hanem picit mindig mögötte történnek.


Egyszer meg is indokolta, hogy ez igy van rendjen, itt a forumon. Errol lassan 20 eve nem lehet lebeszelni.
Bar azert volt kivetel, a kereskedelem korlat.

Idézet: Butchman - 2010.01.09. 10:59:01
Azért van, mert így nekik előnyük van belőle, meg biztos lezsírozták.


En nem erzem, hogy olyan nagy elonyhoz jutottunk. Ha epikussal lehetne ugrani 4-5-ot elore, ti megtennetek? Mert velunk ez tortent gyakorlatilag. Csak nem valaszthattunk.
Dátum: 2010.01.09. 00:40:55
Idézet: Mortimer - 2010.01.08. 13:54:07
Meglepően nagy a csönd ebben a kérdésben, pedig ez a második topik, ahol fel van vetve. Miklós, kérlek reagálj valamit, hogy van ez?


Most szolt Ariel, hogy ezt erdeklodod. Annyi tortent, hogy mogottunk huzta meg a hatart Miklos. Mint oly sokszor. Tehat amikor a duplazas bejott mi mar a duplazos zonaban voltunk. Igy erosebb epikusokat kapunk, mint ti fogtok ennel a sorszamnal, es erosebb kincseket is. Nem igaz tehat, hogy ugyanazert a teljesitmenyert kapsz "kevesebbet", hiszen kisebb teljesitmenyt is kell leraknod hozza.
Mindenesetre termeszetesen mi azonnal jeleztuk Miklosnak, nem tortent vele semmi.
Idézet: Jeriko - 2010.01.08. 17:16:19

Azért kíváncsi lennék, ha Begginer, Nabilius vagy Nephila kezébe kerülne egy ilyen, hányan ordítanának korlátozás után közülük.


Max ketten. Akinel van az aligha.
Dátum: 2010.01.08. 13:28:01
Idézet: Miklós - 2010.01.08. 12:47:15
Esetleg azt is lehet, hogy kapásból mindenki 50-es energiahasznositással indul a fele szakifejlesztés helyett. A szakifelezést egyébként azért is javasoltam, mert ilyen rövid idő alatt bizonyos szakértelmeket egyáltalán nem érdemes fejleszteni, mert nem térülnek meg.


Nem tudom melyik szakikra gondolsz. En amit nem fejlesztettem, azt garantaltan nem fejlesztenem felezve sem. De mondjuk teljes koltsegnel kerdeses volt, hogy elmenjek-e 100-as spektralisig vagy megalljak 80-nal felezettnel ez nyilvan nem lesz az.


Ha viszont olcsóbb a fejlesztés, akkor többféle stratégia lehetséges.


Az en velemenyem szerint a lehetseges eros strategiak koret ez lenyegesen szukitene.

Azt, hogy az emberek szakikat fejlesztenek, önmagában nem érzem problémának, nem mind1, hogy mi az, amit fejlesztesz.


Ez is nagyjabol aodtt. A mit sztem teljesen kotott, a meddig az most majdnem kotott felezesnel teljesen kotott, duplazasnal (en ezt javasoltam!) teljesen nyitott. A sorrend viszont minden esetben nyitott es erdekes taktikai lehetosegeket rejt.

Mindenesetre több variáció van, mintha megdupláznánk a szakik költségét, és emiatt a tulajdonságok felé menne el a fejlesztés.


Nagyon nem ertek egyet.
Dátum: 2010.01.08. 13:21:34
Idézet: Miklós - 2010.01.08. 12:47:15
Nekem mind1, hogy 50 v 100, de másnak pont az volt a véleménye itt a topicban, hogy 100-nál érdekesebb lenne a játék.


Pedig nem. Marmint a verseny resze. Az sokkal hamarabb lezarulna. Az igeny, hogy a szerver tovabb fusson abbol taplalkozik, hogy ha valaki osszehozott egy szep es jo karit nehezen valik meg tole.Fejlesztesei epp beertek, vagy egy kicsit kesobb ernenek be, es ugy erzi nem arathatja le a munkaja gyumolcset. Ugyanakkor ez egy versenyvilag, ahol nem az a cel, hogy kinelveljunk egy szep eros karit, majd utana elkezdjunk vele jatszani, hanem az, hogy a kituzott versenycelokat a leheto legrovidebb ido alatt elerjuk. En itt latom a konfliktust.
Legjobb fejlesztes: a gyorsitas. Messze ez novelte meg legjobban a jatekelmenyemet.

Legrosszabb fejlesztes: Nem is tudom, mindig van a jatekban olyan resz ami nem jo, vagy nem eleg jo. Amin lehet finomitani, vagy lehetne jobba tenni, de egyreszt sztem elegge el vagyunk kenyeztetve fejlesztesekkel, masreszt a rossz, hibas dolgok a jatekosok kerese rendszeresen valtoznak. Ami megis ki tudok emelni mint negativum, az az, hogy sajnos a fejlesztes nem jar a jatekosok elott. Sokszor belerohanunk abba, hogy valami meg nincs kesz, pedig mar elertuk. Bar az utobbi idoben itt is jelentos javulas allt be.
Idézet: Darksol - 2010.01.08. 11:48:36
Ma, 10:54 Cyron az aukción megvásárolta a következő tételt: Aranytallér 838 aranydukátért.

Ki kell egészítenem magam. Legalább 1500 dukátja volt a talin. Azt hiszem, Miklós ti éles szemmel látjátok meg, hol kell belenyúlni a játékba. Az állatsebzés a veszélyes, persze. Meg a pókok. Meg a VF... Lol


Csak jelzem, hogy nem volt neki 1500 dukatja talin, de ugye eltelt azota tobb mint egy honap.
Dátum: 2010.01.08. 10:09:36
Idézet: Craslorg - 2010.01.08. 08:01:07
Emellett (megvallom nem olvastam végig mindent), de javasolnék olyat is, hogy a random a versenyben jobban csökkentve legyen, fix LE vadászatért. Így nem lehet az, hogy az elején randomistenség által valaki 5-10 % előnybe kerül. Erre természetesen az IV-t lehet fejleszteni, és ott már jöhet a növelt LE-re a random 5%-ig.


Erre egy jo megoldas lenne, ha mindenki 10-es IV-vel indulna. Bar hozzateszem, hogy a kezdo szinteken 5-10% elterest elerni valami elkepesztoen ritka esetben lehet (0,01% korul).
Dátum: 2010.01.08. 09:34:42
Idézet: Miklós - 2010.01.07. 16:56:05
- Kócos javaslata arról, hogy kicsit csavarjunk a szabályokon: ezen gondolkodtam, ami pl. egyszerűen megvalósítható, hogy a szakértelmek fejlesztése feleannyiba kerüljön.


Ilyet pont nem javasoltam. Praktikus okokbol. Jelenleg a nyero strategia: szaki-szaki-szaki. Meg lehetett nezni a toplistat 1 het utan, a szakilista elso oldalanak fele ajjatkaval volt tele. Ha felezed a koltseget, akkor pontosan ugyanez marad a nyero strategia, csak meg kevesebb kompromisszummal.
Dátum: 2010.01.08. 09:31:44
Idézet: Miklós - 2010.01.07. 16:56:05
- 50 helyett 100 epikusig menjen a szerver: rendben, ez mehet.


Ennel nagyobb baklovest elkovetni V4 kapcsan szerintem nem lehet. Most 50 epikusig teljesen egyertelmuen eldolt a nyertes. 40 epikusig is. A tobbi csak idorablas.
Dátum: 2010.01.07. 19:47:54
Idézet: Miklós - 2010.01.07. 15:36:07
Idézet: Kocos - 2010.01.07. 15:19:44
Ha gyakorlatilag elismerjuk, hogy a gyemant az egyik leggyengebb horda, ha gyakorlatilag elismerjuk, hogy a portyaban keves a LE (es ezert keves a gyemant bonusz), akkor miert nem vonatkozik a gyemant bonusz az uj szaki altal termelt LE-re?


Kócos, csak a saját nevedben beszélj, nem hiszem, hogy pl. én bárhol azt mondtam volna, hogy a gyémánt a leggyengébb horda. A hivatalos álláspontom az, hogy a horda bónuszok jól ki vannak egyensúlyozva.


Na varj a hivatalos nekem meg az, hogy a zafirok a leggyengebbek es rettentoen sok karpotlast kell nekik adni. De azert komolyan ezt nem gondoljuk, ugye?
Dátum: 2010.01.07. 15:19:44
Ha gyakorlatilag elismerjuk, hogy a gyemant az egyik leggyengebb horda, ha gyakorlatilag elismerjuk, hogy a portyaban keves a LE (es ezert keves a gyemant bonusz), akkor miert nem vonatkozik a gyemant bonusz az uj szaki altal termelt LE-re?
Dátum: 2010.01.07. 00:13:35
Epikus targyaknal a licitalast miert kell letiltani?
Ha valaki nem eleg magas szintu, akkor a szovijeben lehet, hogy soha nem tud targyhoz jutni. Mig ha licitalhat, akkor hozzajut es majd hasznalja, ha eleri a szintet.
Dátum: 2010.01.06. 22:52:04
Idézet: Mortu - 2010.01.06. 22:14:23
Úgyis az lesz, amit az AL akar...


Termeszetesen igaz. Pl. le akarjuk verni a kov epikust. Es le is fogjuk. Ez mar csak igy mukodik.
Dátum: 2010.01.06. 22:50:42
Idézet: Darah - 2010.01.06. 22:11:32
Idézet: Kocos - 2010.01.06. 21:28:54
Idézet: Darah - 2010.01.06. 12:51:49
De mi az, hogy nem erősít a szingu?

Hetvennyolcmillió helyen olvastuk, hogy a VF gyengít, öngyilkosság, a szintlépéssel erősödik a karakter, és a szingu ezt segíti elő.

Hát akkor mostmár csak el kellene dönteni.


Jajj ne keverjuk mar a szezont a fazonnal ha lehet, az egyik abszolut ero a masik relativ. De ezt te is PONTOSAN tudod.


Igen, én ezt egészen pontosan tudom.
Csak azt nem, hogy azok hogyan számolnak el a lelkiismeretükkel, akik bőven középmezőnyös játékosokat arra bíztattak, hogy nehogy VF, hanem szingu.


Ilyet en is tettem az elejen, nem jol merve fel a leendo VF-ezok mennyiseget. De hamar rajottem mennyire nem volt igazam, es azota csak a top kozeleben levo embereknek mondok ilyet. Ott ahol a VF-ezoktol el tudsz szakadni, ott meg alternativa lehet ez. Az egyik legnagyobb harcom Harcos Karddal volt, aki vagy 5-szor elhatarozta, hogy VF-ezni fog. Nem tette. Most bajnokit nyert 85-os szinten ugy, hogy legalabb egy honappal kesobb indult. Ha valamire, erre lehet buszkenek lenni. (Mar nem nekem, neki.)
Dátum: 2010.01.06. 21:28:54
Idézet: Darah - 2010.01.06. 12:51:49
De mi az, hogy nem erősít a szingu?

Hetvennyolcmillió helyen olvastuk, hogy a VF gyengít, öngyilkosság, a szintlépéssel erősödik a karakter, és a szingu ezt segíti elő.

Hát akkor mostmár csak el kellene dönteni.


Jajj ne keverjuk mar a szezont a fazonnal ha lehet, az egyik abszolut ero a masik relativ. De ezt te is PONTOSAN tudod.
Dátum: 2010.01.06. 20:43:04
Idézet: Eliteninja - 2010.01.06. 19:42:42
Félre érted. A max megmarad. De a két szakinak az összege lehetne max 60->50es VF-el kinyomhatnád a szakit 10-re.


Nyilvan akkor max 60, ha mindket szakit kisargitod.