Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2010.02.02. 23:04:49
Idézet: Psych - 2010.02.02. 19:05:22
Azért az érdekes, hogy az egykori farmlakók a legfőbb beszédtéma a v4 indulásakor. Ennyire fél/tart tőlük mindenki?


Mi vartal?
Idézet: Hanabi - 2010.02.02. 13:38:02
Mikor volt Magyarországon az első sztrájk?
1525
1718
1789
1855
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Hol lehet a véleményezőt véleményezni? Mert ez szerintem nem "érdektelen lexikális tudás".
Talán jobb volna, ha ehelyett az dönthetné el egy ilyen kérdés sorsát, hogy hányan tudnak rá válaszolni.


Ne kerdezz evszamot. Keves kivetellel ezt az ertekelest fogod kapni ra.
Mas szamsszeru valaszoknal is fenall ez az esely.
Dátum: 2010.02.02. 16:26:48
Idézet: Eliteninja - 2010.02.02. 15:12:06
Szerintem már ráfért egy kis butítás a KH-ra


Ezt most a LE szivasra vagy a kabitas elharitasra ertetted?
Az elobbit illetoleg nem a KH lett butitva, hanem a LE szivas. Sot Morti kifejtette (es igaza is volt) hogy ez osszessegeben noveli a KH-bol kiszedheto LE-t, mikozben az eloszlas nyilvan alaposan megvaltozik. Akinek kisebb a LE szivasa, annak no majd a kinyerheto LE akinek nagyobb annak csokken igy a ketto kozelit egymashoz.
Dátum: 2010.02.02. 16:23:44
Idézet: kitmatko - 2010.02.02. 15:32:10
Kóc ne reménykedj! A baltás korlát lényege, hogy felfelé sem ad pluszt.


Na pedig mar fentem a fogam, hogy meggazdagodok majd a felfele utesekbol.
Dátum: 2010.02.02. 16:23:05
Idézet: Birka - 2010.02.02. 14:19:45
Majdnem 100%-ra fel tudsz öltözni, ebből lejön 35%, nem hiszem hogy a 20-hoz képest a 35% olyan óriási ugrás lenne.


Na vegyuk vegig.
Mi a celja a korlatnak? Az, hogy a kuldi tul konnyu, egyensulybe kell hozni a tobbivel.
Miert nem mindenkire hat a korlat? Mert olyan korlatot nehez csinalni a KH-sokat korlatozni egyszeru.
En annyit szeretnek kerni, hogy a KH-hoz csak akkor nyuljunk, ha olyan problemat kell megoldani, ami csak a KH-n jelentkezik. Lasd lelekszivas. A kabitos kuldi semmikepp nem ilyen.

Egyebkent a 35% az nyilvan nem 35%, miutan a KH is hord kabitas elharitos cuccokat ugy mint mindenki mas. Ez csak az extra.
Dátum: 2010.02.02. 15:13:39
Idézet: Birka - 2010.02.02. 13:15:05
40% lett a vége...

Igazán megengedő az eredeti 20%-os elképzeléshez képest. Méghogy nincs értelme érvelni...

Köszi!


Sajnos most megint onehany ervet elegnedett Miklos a fule mellett.
A legfontosabb, hogy ne kofal szabaly legyen, hanem gumifal vagy affinitas. Nem sikerult megcsinalni, megint a nagyon buta baltas modszer maradt. Abban bizom, hogy a LE vedelmek feldusitasa miatt a 40% elmeleti hatar marad.

Mas: szamomra nem egyertelmu, hogy a LE szivas felfele utve no, tehat +5 szintre utve 50% is lehet?
Idézet: Braindeadmonkey - 2010.02.01. 17:33:15
Melyik típus az ún. 'skandináv' keresztrejtvény?

egy 9x9-es mezőben kell elhelyezni számokat 1-től 9-ig
a rejtvényen belül, négyzetekben vannak a meghatározások
a betűhalmazból ki kell húzni szavakat, s marad a megfejtés
ugyanaz, mint az 'olasz módra' nevű

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Aki megmutatja a helyesírási hibát, az... jobb helyesíró, mint én. De meglepődnék.


Magyar nyelvben nem használunk idézőjel helyett aposztrofot. De az idezojel is felesleges, kivaltkepp mert elotte van az ugynevezett szo, amit viszont batran ki lehet irni:

Melyik típus az úgynevezett skandináv keresztrejtvény?
Dátum: 2010.02.02. 02:22:51
Azt meg tegyuk hozza, hogy a winnie zsargonban a napi 1 LE is vegtelen eroforras, hiszen a jatekra forditott napok szama nincs korlatozva ugye.
Idézet: Rokamoka - 2010.02.01. 15:25:27
Mikike, Te tökéletes példája vagy annak, miért is örülök, hogy nem jelentkeztem az ELTE-re.


No talan nem kene Mikiket es az ELTE-t osszemosni. Nagyon nem.
Programtervezo szakon vegeztek olyan emberek is mint Tihor Miki. (Akit bar lehet utalni, lehet kopkodni, de azert aki ezt a forumot olvassa az jo esellyel azert van itt, mert tetszik neki, amit alkotott.)
Idézet: Mikike1985_1985 - 2010.02.01. 14:41:19
egyébiránt a kérdésben fel volt sorolva 4 város ezáltal értelemszerűen a felsorolt 4 város közül kell eldönteni, és ezáltal egyértelművé vált a dolog!
Remélem érdemben hozzá tudtam szólni az eredeti kérdésfeltevő gondjához és a hozzászóláshoz is!


Hat nem sikerult, de legalabb megprobaltad. Koszonjuk Emese. Leulhet.

A kerdes arrol szolt melyik a legeszakabbra fekvo. Ha az a negy valasz van ott, hogy Buenos Aires, Fokvaros, Melbourne es Sydney akkor is lelkesen magyaraznad, hogy persze, ezek a legeszakabbra fekvo varosok, vagy ki kell valasztani, melyik van a tobbinel is eszakabbra?

Magyarul a kerdest ugy tesszuk fel, hogy az alabbi varosok kozul melyik van eszakabbra. Viszont ha azok jellegtelen kisvarosok, akkor az is konnyen elutasitasra kerulhet erdektelen lexikalis tudas miatt.
Idézet: Mikike1985_1985 - 2010.02.01. 14:37:55

szia egy eldöntendő kérdésre itt van 4 lehetséges válasz:
1: igen létezik
2: nem , nem létezik
3: régen létezett
4: most van folyamatban a névváltás erre a névre!

remélem kellően kielégító a válasz!


Koszi! Latszik, hogy tudsz te konstruktiv is lenni ha akarsz! Ebbol valoban mindenki szamara vilagosan latszik, hogy miert nem lehet eldontendo kerdest feltenni ertelmesen.
Idézet: Mikike1985_1985 - 2010.01.31. 18:33:12
A MAGYAR szót igen is nagy betűvel kell írni!
minden igaz Magyar ember nagy betűvel irja!


Eltekintve azoktol az igaz magyaroktol, akik tudnak magyarul.
Idézet: Mikike1985_1985 - 2010.01.31. 11:11:10
Awenhai:az első válaszom is egy lehetséges válasz!


Ez nem vizsga, ez kviz. Itt a tagado valaszok egysegesen tiltva vannak. Meg akkor is, ha az lenne a jo megoldas. Tessek ugy feltenni a kerdest, hogy ne kelljen tagadni azt a valaszban.
Dátum: 2010.02.01. 11:40:56
Idézet: KurahBereth - 2010.02.01. 11:11:42
Nem értem minek a fórum ha már úgyis eldőlt a felvetett probléma megoldása?


Azert ha elolvasod mit irt Miklos, annyit mondott, hogy lesz korlat. Azt is leirta miert: tervezesi hiba lepett fel.
Azt meg hogy mi lesz korlat, sztem meg nem dontotte el.
Dátum: 2010.02.01. 09:39:48
Idézet: Mortimer - 2010.02.01. 08:55:15
Nem te, hanem Cyron panaszkodott. Amiben nyilván igaza van.


Ha nem en, hanem Cyron panaszkodott, akkor mi lenne ha mondjuk ezt irnad egyertelmuen? Latod jott az elso referalo a hozzaszolasodra, es maris kozolte, hogy hat igen Sharpa ilyet nem csinalt. Mert elhitte amit irsz, hogy elorerohantunk es most sirunk. Ennyi korrektseg elvarhato szerinted?

Idézet: Miklós - 2010.02.01. 08:54:06
Idézet: Grelnar - 2010.01.31. 18:28:27
Az egesz strategiamat (karakteremet?) tonkre vagnad ezzel! SOS valaszt kerek, hogy lesz-e KH ellen 20%-ban maximalizalas vagy nem...

Lesz korlátozás, ebben egészen biztos lehetsz. A fix 20% talán túl nyers, valószínűleg beiktatjuk a szintet is, veled egyforma szintű 30%, utána amennyivel alacsonyabb szintű, annyiszor -1%, tehát 8-cal alacsonyabb szintűért 22%.

Köszönöm, itt közben elhangzott még egy érv is a korlátozás mellett: nemcsak arról van szó, hogy a LE szívó karakterek széttápolják magukat a KH-ból, hanem arról is, hogy a többieknek nem marad semmi. Ergó ha minden igy marad, akkor hamarosan jön ugyanaz a siráshullám, mint korábban volt a Rubin Triásznál és Zafit csillagnál, hogy mindenkinek elérhető legyen a szuper LE szivó cucc. Méghozzá ne 45-60 entitás leölése után, hanem most azonnal, különben mindenki óriási hátrányba kerül. Sőt, a KH-nál legyen még több LE, hogy jusson belőle mindenkinek...


Per eszrevetel a fentiekhez.
Egy lehetne-e a korabban altalam javasolt affinitason alapulo modszert alkalmazni, a nyersz maximum helyett? Hatasa ugyanaz, eloszlasa lenyegesen igazsagosabb, aki tobbet fektetett be, tobbet kap alapon.

En is akartam javasolni szintfuggo modositot, de aztan arra jutottam, pont a KH eseteben es igazabol nem realis. A top 35 karinal a szint dontes kerdese, nem tukrozi sem a karakter erejet, sem a beforgatott eroforrasokat. Bar elismerem, hogy itt elvileg hazabeszelek, ugyanakkor en mondjuk amugy sem szivok LE-t beloluk.

A sirast, hogy mindenkinek legyen hozzaferheto a top LE rablo targy kicsit legbolkapottnak tartom, minthogy mAR MOST mindenkinek hozzaferheto, es igaz, hogy a 45. entitas leolese utan, de az gyakorlatilag most azonnal van, akik nem csusztak el vele, 43-44 korul jarnak.

Vegzetul: az, hogy nem marad benne semmi azoknak, akik nem LElekszivnak nalam leforditva azt jelenti, hogy aki nem fektetett hangsulyt arra, hogy ilymodon tapolja magat, az ilymodon nem tapolja magat. Igy hirtelen nem latom benne a logikai csavart, hogy miert kene megis egyenlo feltetelekkel indulnia annak, aki nem erre uszott ra (es visszautalnek a fenti pontra, hogy a rauszas mar most mindenkinek elerheto). (Megjegyzes: nem a korlat szuksegesseget akarom ezzel megkerdojelezni, de ez az erv itt erosen santit.)

Csak zarojelben: ahhoz, hogy a KH-ban levo LE-bol mindenkinek jusson, a KH-t mindenkinek elerhetove kene tenni.
Dátum: 2010.02.01. 08:40:05
Idézet: masterv - 2010.02.01. 07:16:12
Mondjuk ez így az általad felvázolt formában tényleg érdekes... Sharpát nem emlékszem hogy hallottam volna ezért panaszkodni. Itt a fórumon legalábbis nem nagyon... De hogy jön ez a LE szíváshoz?


Es vajon arra emlekszel, hogy en panaszkodtam ezzel kapcsolatban?

Idézet: Mortimer - 2010.02.01. 01:51:26
Akkor miért kell reklamálni azért, hogy nincs célpont? (Nem mellesleg saját magukat is korlátozzák azáltal, hogy a két legnagyobb egyszerűen NEM ÜTI EGYMÁST!)


Egyreszt engem aligha halhattal panaszkodni amiatt, hogy nincs celpont. Winnie megkerdezett, en valaszoltam. Es eddig olyan 10-szer leirtam, hogy aki elorerohan az vallalja fel ennek a hatulutoit is. Ugyhogy nem teljesen vagom, hogy mirol is beszelsz.

Abban is teljesen igazad van, hogy nem tudtam volna ennyire elhuzni, ha nincs a KH. Ugyanakkor termeszetes korlat az van. En egy karaktert tudok "felfele/szintben" utni. Osszehasonlitasul a szintben utes +65% TP az 1 szinttel lefele uteshez kepest.
Dátum: 2010.02.01. 08:31:48
Idézet: Grelnar - 2010.01.31. 18:28:27
Egyaltalan nem elmeleti. A napokban tervezem megvenni entitasbol a szurke lelekrablot. Az egesz strategiamat arra epitettem, hogy a lelekszivas tapos, direkt ezert rohantam elore az entitassal, hogy ezt megszerezzem. Ezert koltottem el 15-20 italt entitasonkent! Az egesz strategiamat (karakteremet?) tonkre vagnad ezzel! SOS valaszt kerek, hogy lesz-e KH ellen 20%-ban maximalizalas vagy nem...
(es nem hinnem, hogy egyedul vagyok....)


Valoban nem vagy egyedul, en is tudok valakirol aki erre uszott ra.
Dátum: 2010.01.31. 17:28:47
Idézet: masterv - 2010.01.31. 11:47:30
Egy kérdés: miért lehet ugyanazt a tárgyat többször elvinni az aukción? Egyik ismerősöm bukta a licitet a császári tekercsre,mert felüllicitálták. Eddig ok,tiszta sor.
Viszont a nyertes már amúgy is birtokolt egyet... Ez nem unfair a többiekkel?


Unfair es hulyeseg is. Dehat ebben a jatekben nem ez az elso dolog, ahol ki lehet baszni masokkal ugy, hogy az neked meg veletlenul sem jo. Erre van igeny.
Ismerosod meg vegyen tekercset HKK kodbol. 2K HUF oszt jonapot.
Dátum: 2010.01.31. 17:25:12
Idézet: Darah - 2010.01.31. 14:15:10
De a többi is odaér.
Ők megint szavazzanak majd?


A jelenlegi KH rendszerben nem er oda. A top KH-hoz sem ernek oda az emberek.
Egyreszt.
Masreszt igen meg lehet szavaztatni oket, bar egyszerubb opcionalisra csinaltatlni, azaz aki nem akar KH-zni, annak mintha ott sem lennenek. Ezt a kihivasnal sikerult megoldani. Szavazgatas helyett. Van eki orul neki, van akit nem foglalkoztat, de aki akarja "kilephet" a rendszerbol. Tokeletes es egyszeru megoldas.
Dátum: 2010.01.31. 14:12:43
Idézet: Darah - 2010.01.31. 14:10:26
Ariel, akkor kit kellett volna megkérdezni?
77 alatt lila homály gőze nincs senkinek a KH-ról, csak a tőletek érkező infók.
Ez alól azok kivételek egyedül, akik önszántukból kiszédültek a KH ütőzónájából.

Viszont ha a 40-eseket nem kérdi meg, akik előbb-utóbb 60-asok is lesznek, akkor most tulképp kinek kellett volna ezt eldönteni, hogy kell, vagy nem kell?


Azoknak akik MOST ott vannak, hogy kaphatnanak KH-t. Mondjuk 70+ szintuek. Es korrekt modon feltett kerdessel.
Es ahogy azt mar szazszor leirtam, a KH egy minimalis trukkel opcionalissa valhatna mindenkinek. Valahol leirtam hogy.