Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Tovabba a -273 sem pontos ertek.
Dátum: 2010.03.29. 10:53:36
Kvizolimpia kerdesei es a jelentkezes gomb tovabbra is torik.
Dátum: 2010.03.29. 10:51:33
Idézet: Ariel - 2010.03.29. 09:33:02
Ez nem egyszerűen kényelmi funkció, hanem valódi, LE-ben is megmutatkozó előny. Ha már az öltözködésre készül kényelmi funkció, akkor itt az ideje, hogy az idomítás és a gyógyítás is automatikussá váljon.


Teljesen igazad van. Honapok ota mondom ezt, de Miklos meg azzal a kitetellel sem megy bele, hogy az automata idomitas-gyogyitas hatasfoka legyen kisebb.
Dátum: 2010.03.27. 18:34:16
Idézet: Ricardo - 2010.03.27. 15:50:39
Script nélkül is lerabolnak abban az 5 másodpercben, nem ezen múlik a dolog.


Ezt ket esetben tudod megtenni:
1/ Tudod mikor fogok valtani felszerelest felkuszva 15% fole (mondjuk egy 10 perces intervallumban).
2/ Folyamatosan probalkozol kezzel 10 percig.
(Ha van mas lehetoseg kerlek jelezd, nem kell elmondani, hogy mi, csak hogy van.)

Elobbi esettol tekintsunk el, mert parafenomeneknek az eges elet konnyu ugyis. Utobbi esetben viszont le a kalappal, mert en 1 percig se lennek kepes ezt csinalni. Es szerintem nagyon keves emberke tudja ezt utanad csinalni. De mondanivaloon ez mit sem valtoztat, mert az oltozeses makro nem segit elkerulni ezt.

Te azt írod, hogy az átöltözős script az senkit sem zavar, de egy egymást lefosztó script már égbe kiáltó bűn lenne. Miért teszel különbséget a kettő között?


Eleg vilagosan leirtam sztem: az egyik elonyhoz juttat a masik nem. Az egyik hatranyosan erint mast, a masik nem.

Baal:
Az a szabaly azert van letrehozva, mert veszelyhelyzetet teremthet. Ennek ellenere en elmondanam a rendornek, hogy csak be akartam parkolni. Es lass csodat azt szabad is. (Igen gyakorlatilag ra van bizva az autovezetore, hogy mennyi tolatas megengedett.)
A jatekszabaly nem torveny, es szamtalan torveny/szabaly van amit athagunk abban az esetben, ha tudjuk nem lesz belole baj. Atmegyunk a zebratol 30 meterre az uton, 20-as tablanal 40-nel megyunk, kikeruljuk a megalloban allo buszt a zarovonalon keresztul csak hogy hirtelen a kozlekedesre utaljak. Es nem szornyu buntudattal megyunk haza, ha tudjuk, hogy amikor fontos volt vigyaztunk magunkra es a tobbi kozlekedore.
Amugy meg ez kb. olyan szintu szabalyszeges, mint amikor tarsasjatekban elore felhuzol egy lapot, mielott rad kerulne a sor, ugy, hogy tudod semmi jelentossege, hogy ismered vag sem, csak igy porgosebb erdekesebb lesz tole a jatek.
Dátum: 2010.03.27. 14:33:25
Idézet: Fulijoe1 - 2010.03.27. 13:42:45
Szerinted ezt a szavazást komolyan kell venni?


A kerdesfeltetelt mindenkepp, hiszen egy admintol szarmazik.
Dátum: 2010.03.27. 14:29:59
Idézet: Ywgarrd - 2010.03.27. 11:54:50
Megismétlem a legutóbbi több hónappal ezelőtti javaslatom: legyen minden karakternek egy évben kötelező 15 (több?) nap leállás, amikor nem regenerál semmilyen erőforrást, nem lehet támadni, állatmorál nem romlik, stb.


Nekem tetszik az otlet, de mint uzemelteto nem lepnem meg.
Nagyon sok olyan abbahagyas lenne, aki most nem is igazan gondolkodik rajta, de leallna teljesen 10 napra es utana nem lenne kedve ujra felvenni a fonalat. Elmulik az addikcio.
Tobb ilyen lenne sztem, mint a pihenesi lehetoseg miatt nem abbahagyo.
Dátum: 2010.03.27. 14:12:05
Komoly megdobbenessel fogadtam, hogy milyen alszentek tudnak lenni nehanyan. Meg a jogban is van olyan, hogy a torveny szelleme, es abban egeszen biztos vagyok, hogy a jatekvezetes nem azt akarta meggatolni a scriptelest tilto szabalyozasukkal, hogy valaki naponta par percet sporoljon teszem atoltozo scriptekkel, vagy barmilyen oldalakat megadott sorrendben letolto makroval. Ebbol semmilyen elonye nem szarmazik a jatekban az embernek. Ez a valo eletben segit. Segit, hogy napi 5-15 percet nyerjek. Ez meg felbecsulhetetlen ertek.

Minden ervet elolvasva sem tudok magamra vagy azokra akik ugyanezt teszik csalokent tekinteni, mert hangsulyozom ujra semmilyen elonyhoz nem jutok ezaltal. Sem en sem mas.

Felmerult mint elony a leveretes. Ahhoz miert kell atoltozni? Meg 15% alatt szepen beoltozok ahova kell, max az utolso egs -> nem egs cucccsere az ami szukseges, de ez egy oldal ebbol nem erdemes makrot irni. Ha meg 5-10 perccel hamarabb kijon az ember a 15% alol, mint ahogy a gombozo LE rablok gondolnak, akkor az az 5 masodperc amig atkattint az ember az epikusra, es levereti magat aligha eleg neki, hogy leverjen. Kiveve persze ha scripttel, de akkor meg ugye csak a scriptbol fakado elonyet veszti el.
Raadasul nekem az iMacro rendszeresen hibazni is szokott, szoval en nem kockaztatnek ilyen fontos dolgot egy sima makrval kivaltani.

Termeszetesen van script ami szerintem se fer bele, sot reszemrol tudok is mondani ket ismervet rola: ujratolti ugyanazt az oldalt sokszor (probalkozik), vagy elagazast (dontest) hasznal.
Elobbi az ami igazi elonyhoz tud juttatni, mivel jatekoskent egyszeruen soha nem lesz turelmed 10 percig masodpercenkent nyomni egy tamadast valakire.
Az utobbi legjobb esetben olyan okos lesz, mint te, hiszen te elozetesen a rendelkezesre allo informaciok egy reszhalmaza alapjan hozod meg a dontest. En ilyet mar nem hasznalnek, de nem is felek attol aki igen, mert maximum olyan ugyes lehetr vele, mint o maga a script nelkul, de lenyegesen tobb szabadidovel.

Szinten felmerult, hogy ha oltozkodo scriptet hasznalok, akkor mi garantalja, hogy masmilyet nem? Visszakerdeznel: ha oltozo scriptet nem hasznalok, akkor mi garantalja, hogy masmilyet nem? Vagy ez olyan, hogy aki kiprobalta a fuvet az elobb utobb ugyis heroinista lesz? Mert onkontroll telezik.

Osszefoglalva: sztem senki - akinek minimalis igazsagerzete van nem gondolhatja komolyan, hogy egy kenyelmi funkcio technikai kivaltasa, aminek regesreg a jatekban kellett volna lennie valodi csalas. Ugy hogy sem a hasznalojat elonyhoz, sem azokat akik nem hasznaljak hatranyhoz nem jutttatja a jatekban.
Es igen en hiszek abban, hogy egeszseges ertekitelettel rendelkezo ember onalloan kepes eldonteni, hogy mi az a szintje az automatizalasnak, ami valodi elonyhoz juttatja, nem csak plusz szabadidohoz, es amert a jatekvezetestol valoban van felnivaloja.

Zarszo: csalozzatok le engem - mit banom, aki ismer ugyis tudja mi a valosag - de Craslorgrol sztem illendo lenne leszallni. Olyan mertekben korrekt ember, mind a jatekban, mind a valo eletben, hogy parjat ritkitja. En gyakran erzem ugy, hogy a masokkal valo korrektseg es a sajat magaval valo kitolas kozott huzodo hatarnak o mar a tulpartjan jar.
Dátum: 2010.03.25. 22:57:49
Idézet: nasdfil - 2010.03.25. 21:00:08
2) Szintén én vagyok fényéves lemaradásban, de én pl soha nem hallottam arról hogy a középső gombbbal ilyeneket lehet csinálni. Komolyan én vagyok az egyetlen ilyen? A topból ezek szerint biztos, de szerintem a szöviből sem tudják sokan... Amennyire én tudom ez sem egy publikus dolog, és hátrányban vagyok vele - mondjuk a laptopon nincs is középső gomb. Lehet ez csak a böngésző hibája, és nem lehet vele mit csinálni, de ez sem gömbölyű...


Kozepso gomb: open in new window/tab. Fokusz meg marad ahol volt. 10 eve legalabb hasznalom. Kozepso gombbal gorgetni is lehet. Marmint ha mint gombot hasznalod. Ezek azert eleg regi dolgok.
FF-hez meg rengeteg hasznos add-on van. Amivel konyebb gyorsabb es egyszerubb megcsinalni amit akarsz.
Dátum: 2010.03.25. 22:54:55
Idézet: Offsboy - 2010.03.25. 17:45:32
Ja, de ha választgatok, hogy több100K lével nyakonvágnak, vagy be kell zárnom 20 fület, asszem egyértelmű a választás


Ezt elfogadom, de nalam a cel nem a LE vedelem, hanem a jatekkal toltott ido optimalizalasa. Nem alltatom mar magam azzal, hogy kevesebbet idot toltenek jatekkal, de sokkal erdekesebb, ha ugyanannyi idobol 2-3 vilagra jut idom, vagy marad idom forumon beszologatni Nasdfilnak (Bocs Nasdfil, de Craslorggal nagyon rossz emberbe kotottel bele, tavolrol se tesz semmi olyat aminek kapcsan akar csak felmerulhetne a csalas.)
Dátum: 2010.03.25. 22:37:05
Idézet: pityu - 2010.03.25. 20:31:32
Akkor legyen választható, mert én nem kategorizálok (ha jól tudom vagyunk még páran), és örülök a csökkentésnek.


???
Ezt most nem ertem. Mennyiben erint teged a csokkentes? Amikor valaszolsz ugyis jon az uj kerdes.
Elmagyaraznad?
Dátum: 2010.03.25. 20:12:39
En oszinten azt sem latom miert kene igy mukodnie.
Dátum: 2010.03.25. 20:04:29
Mind1 kolleginával magánban folytatott egyeztetésünk során a következő közös álláspontot sikerült kialakítani. Nagyon szerencsétlen megoldás, hogy a szerver végéig sikerült titokban tartani az egyik egyéni kategóriát. Az ilyen bakikat a jövőben a játékvezetésnek el kéne kerülnie. Azonban most, hogy már ezen a hibán nem lehet változtatni az, hogy kiadják a díjat nem roszabb megoldás annál, mintha ezen a szerveren egyátalán nem díjaznák a kategóriát.

Remélem ez így a vitában résztvevő többi félnek is elfogadható, most úgy vélem, hogy a nézeteltérés alapja nem annyira az eltérő vélemény, mint az eltérő megközlítés volt.
Dátum: 2010.03.25. 17:43:44
Jo modszer, de utana meg be kell zarnod X uj fulet. Ennek ellenere erdemes hasznalni, mar csak azert is, mert nincs confirm ablak.
Dátum: 2010.03.25. 17:39:57
Idézet: cirip - 2010.03.25. 16:33:55
A kvízkategória megszűntetéséről is szó volt, ha azt is mégis eltörlik Miklósék menetközben, az többeknek elég kellemetlen lenne, akik dolgoztak érte, készültek rá.


Koszonom, hogy ezt leirtad. Ebbol latszik, hogy miert nem baj a mostani valtozas: mert senkinek nem kellemetlen.
Dátum: 2010.03.25. 17:38:45
Idézet: pityu - 2010.03.25. 17:28:46
Idézet: Kocos - 2010.03.25. 15:46:45

Most komolyan, ezen mi faj neked?
Az, hogy meg egy ember kap egy medalt? Ennyire nagy ur az irigyseg? Senkitol nem vettek el semmit, csak plusz egy meber (az se biztos, hogy plusz egy) kap egy medalt, meg nemi oskovet, ez tenyleg boritja a jatekodat?


Nem fogok Veled leállni erről vitatkozni. Ha azt hiszed, hogy azzal van bajom, mert még egy ember kaphat csillagot, és nem azzal hogy menet közben, közel a szerver végéhez bedobnak plusz szabályokat, akkor hidd nyugodtan azt, hogy ilyen szemétláda vagyok.


Egyreszt mar lealltal ezzel a hzzaszolasoddal, masreszt az uj szabalyokat ugy hoztak meg, hogy senkit nem erint hatranyosan.

Leirom ujra, mert sztem eleg fontos:
Senkit nem erint hatranyosan.

Mindenki aki az eddigi szabalyok szerint jatszott minimum ugyanolyan eredmennyel folytathatja ezt tovabb. Mivel szovitarsaidrol van szo, te tudod legjobban, hogy aki ott van az elen nem azert kerult oda, mert iklos megsugta neki, hogy ezt is jutalmazzak.

Ha csak minimalis hatranyt jelentene valakinek az extra jutalom, akkor veled lennek, de nincs ilyan ember, igy most nem tudok veled egyeterteni.
Dátum: 2010.03.25. 17:30:30
Egyetertek, en is nagyszeru otletnek tartom, es nem gondolom, hogy Marcsa szintu uberbrutalnepirtok szabadulnak majd ra a mar letezo vilagokra. Raadasul az atkerulo karik lesznek vagy evente 30-an, harom vilagra szetosztva.
Dátum: 2010.03.25. 17:23:15
Nem hinnem, hogy azzal, hogy valaki nem 6 kattintassal es hatszor vegiggorgetve az oldalt oltozik azt, hanem egy makroval, ami gyakorlatilag ugyanezt csinalja, te barmilyen hatranyba kerulnel. Van olyan script ami ellen felemelhetned a szavad - joggal -, hasznaljak is sokan, de komolyan az zavar, hogy valaki makroval oltozik?

Nem tudom mi lesz Cras buntetese az ugyben, de en is makrokkal szoktam atoltozni (ha olyan gepnel vagyok), szoval ugyanazt a buntetest nyugodtan ki lehet ram is szabni.
Dátum: 2010.03.25. 16:30:37
Megneztem. Meg kevesbe ertem mint elotte, hogy mi gondotok lehet ezzel a jutalmazassal.
Dátum: 2010.03.25. 15:51:27
Idézet: Rokamoka - 2010.03.25. 15:23:35
Egyébként ezzel kapcs azt kell hogy mondjam, hogy a legszarabb karakterfejlesztéseket nem feltétlen kellene honorálni.


Nincs olyan hogy jo karakterfejlesztes meg rossz. Illetve van, de nem igy. Hanem ugy, hogyha ket ember ugyanazt a celt szeretne elerni, es az egyik elobb eleri, az jobban fejlesztette a karijat. Ha viszont valaki mas celokat tuz maga ele, akkor nem lehet azt mondani, hogy nincs igaza.

A V4 szovetsegi celjainak szemszogebol mar igy is szamtalan kotraproduktiv kategoria van jutalmazva, nem ertem miert lenne gond meg egy.

Mostmar megnezem, hogy kik allnak az elen kalandokkal, akiktol ennyire sajnalni kell a medalt.

Mod: Torolve, mert hulyeseget irtam.
Mod2: Szoval az elso 3 helyezett tornyos, akik meg amugy is nyerni fognak szoviben. Hol a problema?
Dátum: 2010.03.25. 15:49:03
Idézet: Mind1 - 2010.03.25. 12:57:11
Ez a kaland díjazás igy utólag kicsit durva lenne , ha elejétől van ilyen kategória akkor készül rá aki megszeretné nyerni.Igy a vége elött pár nappal esély sincs rá,40 szint felettieknek már nincs,akik alatta vannak még nincs....nem is lesz.

Sszerintem maradjon meg következőre mert igy nem igazságos ha nem indulhat mindenki azonos eséllyel érte.


Pontosan ugyanazzal az esellyel indul mindenki erte. Eddig is voltak kalandok lehetett csinalni. Mindenkinek ugyanugy. Nem volt egy szuk bennfentes reteg aki tudta, hogy lesz erte jutalom, es akik ezaltal elonybe kerultek (legalabbis merem remelni), szoval nem ertem hol merul fel az egyenlotlenseg.
Az ilyen kisstilu piti irigykedes nem melto a jatekhoz sztem.