Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2010.04.15. 09:12:09
Idézet: Butchman - 2010.04.15. 06:39:01
Nekem csak Miklós pálfordulása volt mulatságos. Tényleg azt akarta, hogy a ht-t megszerezhesse bárki. Azzal, hogy most precedenst teremtettünk, szerintetek mennyi esélye lesz jóskapistáéknak a szövetségi toplista 2-3 oldaláról? Szép lassan, amikor már a légió számára ismét drágább lesz a torony, akkor elkezdenek a régi nagy szövetségek helyet változtatni, és ismét birtokolni. Ez itt a gáz. Miklós egy csepp haladékért -amit a Légió adott neki a fejlesztésekben- meggondolja magát.


A kerdes az, hogy az elso fecske vagyunk, vagy egyszeri eset csupan? Mert ha a top szovik koreben eluralkodik ez a modszer, akkor van mitol tartani. Ha nem, akkor ettol meg oda fognak ferni masok a tuzhoz.
Dátum: 2010.04.15. 01:38:25
Idézet: Endyr - 2010.04.14. 22:33:32
akkor buktok majd rajta egy keveset, ha jovo heten kijonnek az uj szovetsegi epuletek es telleg taposak is lesznek, mert par hetet csusztok majd a felepitesukkel.

viszont oszinten szolva erre nem latok tul nagy eselyt


Ezt irtam a masik topikban. mint kockazati tenyezot. A masik meg ha valami korlat bekerulne akar HTra, akar epikusra es ballaghatnank vissza.
Idézet: Cyron - 2010.04.14. 22:10:33
Ezúton puszilom a következő kedves szövetségeket:

A Zöld Pókok Exkluzív Hálója
Rózsaszín Nyuszitappancs
Káosz és Vér

A fenti szövetségek mindenféle előzmény vagy bárminemű indok nélkül 15-20-as szintű PC-t küldött a Légióra.
Na most ez eddig sem hatott meg minket és ezután sem fog, de azért csókoltatom és olykor látogatom kedves résztvevőket.


Ezek bokok Cyron. Nem megsertodni, orulni neki!
Ha irigyeid vannak, azt jelenti, hogy valamit jol csinaltal.
Tobbiek: koszonjuk az elismereseket.
Dátum: 2010.04.14. 22:27:23
Jeriko irja:
Nyilván mérlegeltetek, és úgy ítéltétek meg, érdemes belevágni az új szövetségbe. Mint a szerver legjobb játékosai, nyilván nem is ítéltétek meg rosszul a helyzetet. Nem kell ezt túlmisztifikálni, bőven megtérülő "üzletről" van szó - amin meg sajnálkozni érdemes, az maximum az, hogy megint megszűnt a játék egyik érdekes eleme (epikus).


Egyreszt hizelgo a szerver legjobb jatekosai kitetel, de maradjunk a legmagasabb szintu csapata megnevezesnel. Masreszt senki nem allitotta, hogy nem eri meg. ha csak annyit nyerunk vele, hogy pezseg az elet es epikust olunk ujra, mar megerte. De tiszta LE-ben is meg fog terulni. Attol fuggo ido mulva, hogy mekkora hatranynak konyveljuk el a kenyszeru epitest. Amire ra akartam mutatni, hogy az, hogy nincs hatrany nagyon nem igaz. Komoly hatrany van. Es komoly elony. Es az utobbi a nagyobb, de emlekeztetoul a vita onnan indult, hogy valaki kijelentette, hogy semmilyen hatrannyal nem jart a szovivaltas.

Ketten LoD-dal is ramutattatok, hogy ezek a hatranyok ugy egy hetig fognak tartani. Mondjuk hogy igen, akkor ez nem azt jelenti, hogy 1 het bonuszkieses az osszes hatrany, hanem azt hogy megfeszitett epitkezessel valtottuk ki a hatranyt, ami attranszformalodik a kenyszeruen elkoltott LE hatranyaiba. Az meg, hogy mekkora egyenenkent erosen valtozo, attol fuggoen, hogy mennyire hasznos a szerencse fejlodes az adott karakternek mas fejlesztesekhez viszonyitva.

A pajzs, atokpiramis kerdesben tovabbra sem vagyunk egy platformon, nem a legtaposabb epuletek, nem a legfontosabbak, de komoly elonyt adnak (nekem sztem csak a pajzsok hoztak vagy 1 milla LE-t eddig), es fel kell majd epiteni oket.
Dátum: 2010.04.14. 18:25:30
Idézet: Cofee - 2010.04.14. 18:13:09
Majd mindjárt jönnek az okosok, és jól megkapjátok, mert biztos tudtok előre valamit!


Nemcsak, hogy tudunk elore valami, mi fejlesztjuk a jatekot. Futtyentunk Miklos ugrik. Csak jellemzoen nem arra amerre kene.
Dátum: 2010.04.14. 16:24:19
Idézet: Jeriko - 2010.04.14. 15:09:20
Gyaksziter/védőfal 17/20. Közel a 20/20 eredeti maximumhoz. a 25/25 kicsit odébb van, de azért ez nem akkora hátrány. Nekrofókusz maxos, kínzókamrából 1 hiányzik maxhoz, térkapu maxos (amíg a pontokat adja), kennel 24 órás (minimális hátrány), palota 80%-on áll.
Pajzsokat mindenki csak azért építette, mert nem volt mit, annyit is érnek, átokpiramis szintén.
Alvilági verem és szentély meg méregdrága luxuscikk, minimális hátránnyal.
Fogalamazzunk úhy, hogy LE termelő épületek tekintetben 97%-on álltok, harci bónuszban 80%-on, kényelmi funkciókban 30%-on - mindezt egy nap alatt.
Elismerésem, szép teljesítmény - de azért komoly hátránynak nem nevezném.


Na ez sem kicsit volt eros.
+15 tamadas/vedekezes szerintem nem nagy hatrany.
Terkapus kuldi kieses nem nagy hatrany.
Kennel miatt a 10 szintlepos kuldi belassulasa nem nagy hatrany.
Pajzsok es atokpiramis teren nagyon mellelosz. Komoly kezzelfoghato LE-t termeltek. nem is keveset.
Verem: +25% sebzodes varibol bagatell (biztos nem fog ezen mulni a portyak 5-10%-a).
Mana es EP regen sehol nincs a korabbiakhoz kepest, nyilvan ez sem jelent hatranyt.

Es mindezt ugy, hogy eddig is epitettunk mint a hulye. Tehat felreertes ne essek, nem ebbe ultunk bele, csak epp epitunk (ami nyilvan nem hatrany, ezert is epit most is mindenki, mint a guzu), es jelenleg itt tartunk. Nyilvan nem orokre sujtanak minket a hatranyok, de azert vannak. Es mire oda eljutunk ahol az eredeti Legio tartott az honapok kerdese.

Ugyan kerlek. Kit akarunk atverni?
Erdekes, hogy amikor mas ****val akarjuk csapkodni a csalant hirtelen semmi sem draga.
Dátum: 2010.04.14. 16:08:01
Idézet: Mortu - 2010.04.14. 14:20:09
Nincs épületbónusz? Van, csak nem olyan nagy. Legalább van mit építeni...


Es ez ugye nem hatrany. Direkt elony. Mert a tobbi szovetsegis ugy szeretne epiteni es nem tud mit.
Dátum: 2010.04.14. 14:25:38
Idézet: Jeriko - 2010.04.14. 13:55:44
Értelme ugyanis egyetlen szempontból van: a Hatalom Tornya miatt (persze az AL az epikus befagyását nevezte meg okként, szerintem az max. utolsó csepp lehetett a pohárban, hiszen hiába kezdik elölről az epikust, a mostaniaknál jobb tárgyakat nem fognak tudni szerezni, a legjobbakat ráadásul entitásból is ki lehet szedni).


Ugy fogalmaznek: az epikus az OK amiert meg kellett lepni, a HT az ok amiert meg lehetett lepni.
Aki meg azt hiszi, hogy nincs hatrany a dologban javaslom, hogy lepjen at egy top szovibol egy 300K-s lelekutu szovibe. Sztem eszre fogja venni a kulonbseget.
Dátum: 2010.04.14. 14:16:14
Idézet: Mortu - 2010.04.14. 13:50:41
Idézet: Miklós - 2010.04.14. 12:31:16
Amit az AL csinált, legális, bárki megteheti, én még csak kiskapunak sem hívnám, mivel nemcsak előnyökkel jár, hanem hátrányokkal is.


Mondjon már valaki hátrányokat! Köszönöm.


Ezt most komolyan kerdezed?
Nincsenek epuletbonuszaink.
Gyaksziter, vedofal, nekrofokusz, kinzokamra, terkapu, kennel, gyogyito szentely, alvilagi verem, palota, pajzsok, atokpiramis. Kicsi vagy nulla.
Dátum: 2010.04.14. 13:33:45
Idézet: Birka - 2010.04.14. 13:12:26
És köszi az AL-nek, hogy miattuk Miklós nekikezdett kapkodni, és favágó epik cuccok születtek magas szinten, így senkinek nem éri meg a 80-90-es kincstáblák után érdemben epikezni


Ez azert kicsit eros lett, nem? Az AL tehet rola, hosz szarok a kincsek?
Dátum: 2010.04.14. 13:11:28
Idézet: Wuher - 2010.04.14. 12:30:13
Végignéztem a teljes fórumot és Miklós sehol nem írta, hogy a mászás kompenzálva lenne. A leírás szerint a mászás pedig 0,03 szintenként.


"Az esély, hogy térképdarabot találsz, alkalmanként 2%, plusz 0,03% minden mászás szakértelem után. Az esélyt az is befolyásolja, az adott kufárnak hány híve van. Minél kevesebb híve van a többihez képest, az esély annál jobban nő!"

Tehat
esely = (2+0,03*m)*komp
ahol komp a kufarok hiveinek szamabol adodo kompenzacio (feltehetoleg osszes_kufas/sajat_kufar/4).
Es ha mar itt tartunk, ez hanyan haltak meg nem epp a legszofisztikaltabb kerdes.
Dátum: 2010.04.13. 23:18:01
Idézet: Butchman - 2010.04.13. 22:42:03
Javaslom a TP szintek hatványra emelését 115. szinttől!


Na azert megint en lennek a hibas, mert az nekem milyen jo (ha felezodik, akkor persze ugyanugy). Ilyen mar csak ez. Nekem minden jo.
Dátum: 2010.04.13. 22:58:48
Idézet: Butchman - 2010.04.13. 21:37:11
Olyan kaliberű játékosok mellett, mint Kóc, Ariel, Cyron (és felsorolhatok itt még jópár játékost), elképzelhetetlennek tartom, hogy legyen esély a végén arra, hogy mínuszban jöjjetek ki.


Nos azzal, hogy milyen szabalymodositasokat indukal a mostani tettunk nem tudunk szamolni. Ha most beficcen valami jo kis korlat, akkor boven kijohetunk minuszban is.

A masik lehetseges bukta, hogy nem jon korlat, de jonnek uj epuletek, es a lemaradasunkat, a HT-t, meg az uj epuleteket egyszerre nem birjuk, huzni, igy (ha csak ideiglenesen is) de elesunk annyi taptol, amivel mar nem maradunk pozitivban. Az biztos, hogy GYSZ koltsegu epuletekbol nem kell sok, hogy honapokra munkat adjon barmelyik szovinek.
Dátum: 2010.04.13. 22:50:20
Idézet: Ricardo - 2010.04.13. 22:12:21
Lehet, hogy egyes felhasználóknak ez a hozzászólás csak merő rosszindulatnak tűnik, de az igazság az, hogy az AL tagjai bármikor bármilyen kiskaput kihasználhatnak, sőt, egyeseket külön a JV rak be nekik. Kár hogy Kocosék fejlesztik ezt a játékot.


Hahaha. Ma nagyon humorodnal vagy.
En fejlesztem, de sikrult ugy kibasznom magammal, hogy kenytelenek voltunk szovit valtani es elorol kezdeni a szovit. Hat nem vagyok valami ugyes.
Dátum: 2010.04.13. 22:48:03
Idézet: Butchman - 2010.04.13. 22:42:03
Kóc, ha elolvasod amit írtam, akkor látod, hogy én (is) az ő munkájukkal nem vagyok elégedett. Egyébként nevetséges, hogy mivel baromira leszarják a fejlesztést egyszerűen duplázzák az epikus ÉP-jét. Mi a f...ért nem mondják, hogy VÉGE SRÁCOK, nem akarjuk, hogy tovább játszatok. Illetve fizetni fizethettek, mert az jó nektek.
Javaslom a TP szintek hatványra emelését 115. szinttől!


A teljes igazsaghoz hozza tartozik, hogy csak 2 epikus EP-je dupla, utana visszaesik majdnem az eredeti szintre, majd 15 epikus alatt no fel ujra duplara.
Dátum: 2010.04.13. 22:34:18
Idézet: Butchman - 2010.04.13. 21:01:49
Ha a Légió azt mondja, hogy a játékvezetés gyenge epikus kincs "tervezési" kedve váltotta ki ezt a dolgot, akkor én ezt elfogadom. Ennek ellenére nem hittem volna, hogy valaki is megteszi, mert szerintem bár szabályos, nem túlzottan etikus. A Légió bármely szövetséghez mérten többet birtokolta a tornyot, és most úgy gondolom, hogy ezen lépésük fel fogja borítani az egyensúlyt, amennyiben beszélhettünk erről. Kár hogy én kell ezt mondjam, de eléggé kiskapunak tűnik, hogy ez a csapat bárhányszor meg fogja tudni szerezni a tornyot, mivel jelentős feles építési kapacitással rendelkezik.


Reklamaciokat Miklosnal tessek benyujtani. Mi nem akartunk valtani, nem hagyott mas lehetoseget.
[masodik mondat torolve, mert] Elolvastam, hogy hogy erted, es voltakepp igazad van, ha ezt sokan csinaljak, akkor gyakorlatilag elveszik a lehetoseg, hogy a kisebb szovik is HT-hez jussanak. Ugyanakkor ez nem etikai, hanem jatektervezesi problema. Annyira lehet erre azt mondani, hogy etikatlan, mint amikor valakit megtamadsz a jatekban es elveszed a LE-jet.
Dátum: 2010.04.13. 19:47:57
Idézet: EMTyb - 2010.04.13. 19:42:34
Egy naiv kérdést küldenék a nagyvilágba:

Mi értelme van az Azúr Légiónak (majdnem) elölről kezdenie a szövetség épületeinek felhúzását?

Ennyire vonzó a Torony és néhány epikus cucc, hogy az első világ vezető szövetsége egyszerűen megválik egy 4 M LE-s kútmérettel rendelkező, kiépített szövetségtől?


Hasonlitsd ossze azzal, hogy nem epikusozhatunk tobbet. Kenyszermegoldas szuletett.
Dátum: 2010.04.12. 15:26:00
Idézet: Endyr - 2010.04.12. 15:20:36
ezexerint ha jol ertem a gyoztes szovetseg nem viszi at a karaktereit csak az egyeni gyoztesek. mert a nehany karakter nalam nem 50+t jelent


Lehet, hogy en olvastam valamit rosszul, de lesz gyoztes szovetseg? En ugy tudom csak egyeni cimek lesznek.
Ideje lenne tisztazni meg idoben, hogy mik a kategoriak (a szerver indulasa elott ugy ertem!), mar csak azert is, hogy lehessen egyes kategoriak eltorleset vagy tovabbiak hozzaadasat javasolni.
Dátum: 2010.04.12. 15:24:22
A 3-as es 5-os pont kozott valami ellentmodast velek feszulni.