Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2010.05.13. 08:35:33
Ha mar foci.
Sztem nem kicsit hajaz a mi esetunkre, hogy akkor most tenyleg, csak csak masok akarjak ugy beallitani.
De eddig megsem javasolta senki a bundazas elleni szabalyok eltorleset erre hivatkozva.
Dátum: 2010.05.12. 12:49:19
Idézet: Degetz - 2010.05.12. 12:39:47
Nem utolsó sorban pedig biztos vagyok benne, hogy Miklósék nem hasraütéssel lőtték be a 10%-ot.


Felirtuk a hires utolso mondatok koze.

Amugy a felvetes matematikailag helyes, meg ha nem is vett minden tenyezot figyelembe a kollega. A kerdes, hogy a szamolt differencia (ami kevesebb mint 2,5 napnak a bonusza, azaz valahol 1,2 napi vadaszat LE termeleset jelenti) jelent-e akkora kulonbseget amire erdemes ramozdulni.
Dátum: 2010.05.12. 12:07:33
Idézet: Cavalorn - 2010.05.12. 11:46:13
És nem tudok róla hogy V4en a karaktergeneráláskor adtak volna rubin triászt, ami nekem, meg még sokaknak kitudja mióta megvan...


Pedig adtak. +LE formajaban.
Erdemes utanaolvasgatni ennek a temanak (vagy nem), mert alapvetoen hatarozhatja meg ez a valsag egesz Europa jovojet.
A gorog allmszodot most elkerultuk a gigantikus EU-s mentomellennyel, de ennek azert meg ara lesz a jovoben. Lehet, hogy komoly.
A gorogok elkurtak. Nem kicsit, nagyon!
Dátum: 2010.05.12. 10:57:27
Idézet: pityu - 2010.05.12. 09:59:24
Ez az ami sokunk szemét szúrja, attól nem kell tartanotok, hogy az irigység hajt.


Ugyan. Ti lennetek az utolsok akikrol ezt feltetelezzuk. Komolyan.
Dátum: 2010.05.12. 10:55:15
Idézet: Kethios - 2010.05.12. 10:46:14
Egy kérdés?

Teszem azt játékos 1 az 58. szinten jár, játékos 2 pedig csak 54/55/56.. akkor játékos 1 4/3/2 stb. szinten előnnyel vadászott, amire játékos 2-nek nem lesz lehetősége. Ez is korrigálva lesz vagy van egyéni algoritmus a különböző szinten lévő játékosokra?

Vagy az eddig szerzett plusz LE-t vonja le vadászatonként és akkor nem érvényesül a szintből adódó előny?


Ha jol ertem megvan az eddig vadaszatbol szarmazo LE. Mondjuk 150 pont. Ennek a harmada a bonusz. Eztan tehat addig kapsz minden vadaszatra -10%-ot a normalhoz kepest (amihez kepest eddig a 50%-ot kaptad), amig a 10% levonasokbol nem torleszted le az 50 pontodat. Szintfuggetlen a dolog.
Dátum: 2010.05.12. 10:08:53
Idézet: Kethios - 2010.05.12. 10:07:42
55. szinten vagyok a karakteremmel és 130+ szerencsével az óriási szörny is csak 1500-1800 at ad, a többiről ne is beszéljünk. Nem arról volt szó, hogy 57. szint fölött indul a csökkentés?


Volt ilyen felvetes, de nem ez valosult meg.
Dátum: 2010.05.12. 10:08:22
Idézet: Ricardo - 2010.05.12. 09:58:41
Viszont egy szar karaktert minek akarnék átvinni a többi világra?


Asszem mi mar sosem fogjuk megerteni egymast. Fel sem merult bennem, hogy egy szar karaktert akarnal atvinni aar te, akar barki mas. Teljesen termeszetes az igeny, hogy jo, de minimum eletkepes karit vihess at. Mint ahogy a masik oldal elsosorban kozepes ereju karaktereinek gazdaiban is termeszetes az ellenerzes. En nem latok jo kompromisszumot.

Vagy ez most megint az en vagyok Miklos, es akkor miert terveztem ilyenre a V4-et ha latom benne a paradoxont vonulat?
Dátum: 2010.05.12. 09:51:46
Ugy tunik, kezd kibukni a V4/50 koncepcionalis hibaja. A Jatekvezetes atlagosan eros szintrol gondolta inditani a karikat, a jatekosok pedig nem atlagosan eros, hanem eros karit szeretnenek atvinni a rendes vilagokra. Ha viszont ez kovetkezne be, akkor a klasszikus vilagok jatekosai kezdenenek agalni, hogy marpedig ez igy nem jol van, mert milyen alapon lett valakinek regisztralaskor erosebb karija, mint ami neki 1 ev alatt osszejott?
Dátum: 2010.05.12. 09:10:10
Meglepodve tapasztaltam, hogy van aki nem tudja mi fan terem a rabszolgazas es a fokarakter. A fogalmak TF-en alakultak ki, ezert elso menetben ide nyulnek vissza, habar emlekeim kodosek.

Roviden a TF jellegzetessegeirol: a TF-en TVP (tevekenysegpont) volt az ami itt CSP vagy PP vagy TKP. Bizonyos keretek kozott te donthetted el, hogy mire is hasznalod a pontjaidat, amiert nem egy univerzalis fejlesztesi eroforrast kaptal, hanem a tevekenysegnek megfeleloen fejlodtel. A fejlesztesi eroforrasok erdekes modon a szintlepesert jartak, ami a legtobb tevekenyseg kozben beszerezheto TP-bol adodott.

Volt a jatekban egy csomo kellemetlen kotelezettsege a karakternek (peldaul, ha lo- vagy dobofegyvert akart hasznalni, akkor szerezni kellett lovedeket hozza). Ezenkivul a jateknak valos elo gazdasaga volt, volt penz, amit be lehetett szerezni, es annak volt erteke, volt valos felhasznalasi lehetosege.

Ugyanakkor a TF-en a karakterek kozotti interakciok elegge szabadjara voltak engedve, hiszen siman atadhattal targyakat egy masik karakternek. Talan elsosorban ennek volt koszonheto, hogy hamarosan kialakultak azok a segedkarakterek, TF-es zsargonban rabszolgak, akiknek feladata az volt, hogy a fokarakter mikor lep minden nala legyen amire szuksege lehet. Penz, lovedekek, varazslatkomponensek, kuldetestargyak stb. Nemcsak magat a kiadast lehetett fedezni a masik karakterrel, de meg a boltig sem kellett elmenni, hogy megvedd a targyat magadnak (ami egyebkent a TF-en eroforrasba kerult - marmint a boltig elmenni).

Innentol kezdve viszonylag egyertelmu, hogy ki a fokarakter es ki a rabszolga. A rabszolga feladata az eroforras termelese es atadasa a fokarakternek, a fokarakter feladata pedig a fejlodes. Ha raneztel egy jatekos rabszolgajara es fokarakterere akkor elesen elkulonitheto volt a ket karakter (kiveve Birkat, de ez most lenyegtelen).

(Ja elnezest a multidoert a TF termeszetesen most is mukodik, csak en nem jatszom rajta.)

Namost hogyan jelentkezhet ez VU kornyezetben?

Lenyegesen korlatozottabbak a lehetosegek tarhaza. TP tomes (szinthuszaroknal, tehat nem a szivato jellegu parjara gondolok), LE tomes, korbeepites, epikus kincsek kiverese (dukatfarm), kuldetesben segitseg. Meg gondolom van par dolog, ami nekem nem jutott eszembe. A fenti tevekenysegek mindegyikenel van egy termelo es egy haszonelvezo oldal, ez gondolom nyilvanvalo. A haszonelvezot nevezhetjuk fokarakternek.
Dátum: 2010.05.11. 20:21:35
Idézet: MESSER - 2010.05.11. 19:41:20
Ez a kiszámolosdi is érdekes hogy a francba lehet kiszámolni ha egyszer 7 szintet lépet az elsö hogy ő hogy fektete be a plusz LE-t?

ha italt vásárolt rajta és sokkal többet támadot ezzel a le-t ami nála volt megduplázta triplázta ez hogy kerül be a képletbe?há sehogy!!!


Nem az elkoltes az erdekes, hanem a szerzes. Eddig 100 helyett 150-et kapott, most 90-et fog kapni, addig mig a kapott elony el nem fogy. Igy egy ponton tul ugyanannyi lesz a szerzett LE, mintha semmi baki nem lett volna. Addig meg egy hangyanyit tobbol lehet garazdalkodni. Azt, hogy a megszerzett LE-vel mit csinalsz, mar teljesen te dontod el.
Dátum: 2010.05.11. 18:23:38
Idézet: Rafkós - 2010.05.11. 17:45:04
2000 le/csp volt eddig az átlagom a vadászatokból, több, mint 1000 vadászatból csináltam a statisztikát, feltűnően több volt, mint a rendes világon, most viszont a 10% sokkal kevesebbnek tűnik. Nem -50%? Olyan, mintha láthatatlan lennék

mod: 53. szinten


Egyszer elvettek a bonuszt, az ugye 67%, es annak jon le a 10%-a, tehat 60% a vege az eddigihez kepest. Praktikus lenne, ha mindenki elolvasna mi is tortent, utana venne egy nagy levegot (azalatt megerti), es akkor allna neki kommentelni. Illetve eddigra nyilvan okafogyotta valna a kommenteles zome, mert megerti, hogy mi tortent.
Dátum: 2010.05.11. 15:47:23
Idézet: Birka - 2010.05.11. 15:13:32
Annyira jó, közben kinövesztettem egy 25-ös VF-et

Persze felejtés nincs...


Amugy ha csak az lenne korlatozva, hogy nem ad vissza LE-t a felejtes, az nem lenne eleg?
Dátum: 2010.05.11. 15:13:26
Ez még jobb, mint amit en mondtam.
Dátum: 2010.05.11. 13:53:06
Idézet: Eardog - 2010.05.11. 11:31:49
csak ezzel az a baj, hogy bárki bármit kiírhat:) Bocsi, nem tudtam kihagyni:)


Aki abban leli oromet, hogy kiir egy fake szamot, az...
... legyen vele boldog.
Szerintem.
Dátum: 2010.05.11. 13:49:34
Idézet: Miklós - 2010.05.11. 13:20:46
Idézet: Kocos - 2010.05.11. 12:13:04

Adott idopillanatban (gyakorlatilag mindegy mikor) felirni valtozoba hany CSP-je van a karakternek. Vadaszatkor a valtozo erteke csokken eggyel, es ha a csokkentes utan valtozo < 1, akkor szorzo := normalszorzo es valtozo extrem ertekre allitasa, vagy figyelesenek kikapcsolasa.
A problema annyi lehet vele, hogy aki kesobb indult, az kevesebb CSP-t vadaszhat el bonusszal.

A VFre mi is gondoltunk, elvileg a megoldásunk ezt is kezeli, mert amikor csökkentett LE-t adunk, akkor a VF-es arányosan kevesebb LE-t kap.
De a te megoldásod is jó lehet, csak nem tudtam megérteni, kérlek próbáld érthetőbben elmagyarázni. Köszi!


Fejtegetem: a VF-es kari nem X hanem a*X CSP-t tud bonusszal elkolteni a ti modszeretekkel (a valahol 1,5 es 2 kozott van), mert o ennyivel tobb CSP elkoltese utan lep szintet. Tehat (1-a)*X CSP-re kap extra bonuszt (Ahol a bonusz merteke 50%, ha jol vettem le, tehat ha mondjuk a csak 1,5, akkor is olyan, mintha 25%-kel tobb CSP-t koltott volna el addig mig az 58-ra fellep (nyilvan az ugyanebben az idopontban vizsgalt nem VF-es karihoz viszonyitva). Ettol elvileg lenyegesen erosebb es lentrol agyonveri a nagy karit.
(Es akkor meg nem vettuk szamitasba, hogy a portyabol szerzett TP-k miatt ennel nagyobb elteres is kialakulhat).

Az en megoldasom lenyege, hogy mindenkinek ugyanannyi CSP-re legyen meg a bonusza. Itt nyilvan nem szamolok azzal, aki nem hasznal EF-et vagy nem premiumos, hiszen az amugy is aranyosan kevesebb CSP-t kap, ezzel aranyosan vesebb CSP-re kap bonuszt is.

A kiindulo allitas, hogy aki minden lehetoseget maximalisan kihasznal, az egy adott idopontig ugyanannyi CSP-t kap. Tehat ha a bonuszt egy adott idopontban zarjuk le, es az onnantol kapott CSP-re nem, de az addig kapottra vonatkozik a bonusz, akkor nagyjabol mindenki ugyanannyi elonyben reszesedeik. Az egyetlen bokkeno az el nem koltott CSP. Ami az adott pillanatban rendelkezesre all. Erre is kell vonatkoznia a bonusznak. tehat ezt a szamot elraktarozzuk, ennyi CSP-re kell meg bonuszt kapnia. Amikor elvadaszik belole az ember 1-et, akkor a szamlalo, a hatralavo bonuszos CSP-k szama is csokken. Ha a szamlalo nullara (vagy ala) csokken, akkor kell a szorzot atallitani a helyesre.
Remelem igy kerek.
Dátum: 2010.05.11. 12:13:04
Ket szo: visszafogott fejlodes.
(csak gondoltam szolok)

Mod: tobb szo. Megoldasi javaslat.
Adott idopillanatban (gyakorlatilag mindegy mikor) felirni valtozoba hany CSP-je van a karakternek. Vadaszatkor a valtozo erteke csokken eggyel, es ha a csokkentes utan valtozo < 1, akkor szorzo := normalszorzo es valtozo extrem ertekre allitasa, vagy figyelesenek kikapcsolasa.
A problema annyi lehet vele, hogy aki kesobb indult, az kevesebb CSP-t vadaszhat el bonusszal.
Dátum: 2010.05.11. 11:35:59
Idézet: Ricardo - 2010.05.11. 10:46:14
Ne lovagoljunk már ezen, az azonos IP címnek semmi jelentőssége. A Felhasználási feltételekben olvasható multizás szerint mindkettő az.


Elnezest ha megint felreertheto voltam, de egyesek szerint X karakter azert lett letiltva amit Y es Z ugyanugy csinalnak, csak esetleg kisebb leptekben. Y es Z nincs letiltva. En tippeltem, hogy ennek mi lehet az oka. Az erkolcsi itelkezest meghagyom neked.
V1:
Menekülni szintben mindenki elől.
(Ez egyaránt rövid és hosszútávú terv.)

V2:
Ujabb bajnoki medál beszerzése, transzplantáció elsajátítása, fő riválisom legyőzése.

V3:
Építés top1. Legnagyobb tul a szerveren, legnagyobb tul minden szerveren.
Dátum: 2010.05.11. 10:43:58
Idézet: Krisztofóró - 2010.05.10. 17:49:13
Arawn, Davoth T'ord Haghdrak és Evalor mcGreine is nyugodtan erre a sorsa juthatnának, hiszen ugyan ezt csinálják az elejétől fogva...
Persze ők láthatóan többet fizettek a játékért mint Dark Templar


Azt gyanitom, hogy a kulcskerdes az lehet, hogy sajat IP-tol rabol vagy sem.
Persze ez csak tipp.