Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2010.05.30. 12:04:28
A terkapunal hogy kell erteni a dupla LE-t 50-es szinten?
Dupla LE-rol indul a csataban a terkapus monc? Vagy a vegen amit kapnek az van felszorozva kettovel?
Idézet: masterv - 2010.05.30. 08:44:49
A kiscsávó felháborodása szerinted nem jogos, Kocos? Megtette az egyetlen dolgot, amit tehetett jelen esetben,de leXXXrták.Te mit tennél?


Nem erzem jogosnak. Illetve felhaborodni fel lehet, de ez amit a gyerek eload, nem felhaborodas, hanem konkretan anyazas. Tulmegy minden emberi norman.

En mit tennek? Jo kerdes. Biztosan nem gondolnam, hogyha megkerek valakit, hogy ne tamadjon, akkor majd nem tamad. Vagy a szovetsegemn tagjaitol kerdeznem meg, hogy mit lehet ilyenkor tenni - miutan a sajat magam altal kiotlott taktikakat kiprobaltam - vagy az illetovel probalnek meg egyezkedni. Nem kernek, hanem kerdeznek, hogy mit tudnek tenni, hogy ne tamdjon annyiszor. Asszem amikor hasonlo helyzetben voltam en kb. igy oldottam meg.
Dátum: 2010.05.30. 08:49:48
Idézet: Jeriko - 2010.05.29. 20:09:57
Ha le lehet szedni, akkor két eset van: vagy semmit nem ér a támadás, mert azonnal leszedik (mint most citadella), vagy sok erőfeszítés kell a leszedéséhez (esszencia), akkor meg túl erős.


Harom naponta lehet kihelyezni es lehet semlegesiteni. A semlegesites a hagyomanyos atok hatast nem bantja, az atkozo a semlegesitesrol nem ertesul. A semlegesiteshez szukseges akarmit meg lehessen sajtolaskor max 5% esellyel talalni. Ez 5 naponta egy esszencia, tehat ha valaki egy masik karit kitartoan 3 naponta atkoz, annak tuti, hogy lesz hatasa.
Ha ketten szallnak ra egy karakterre, akkor szinte folyamatosan atok alatt tarthatjak.
Dátum: 2010.05.30. 08:43:42
Idézet: Jeriko - 2010.05.29. 19:51:20
Nem kell semlegesítés egyáltalán. Hasson X időre (3 nap), utána elmúlik. Máris lehet vele taktikázni.


Ami a felrakasnak nincs (valos) koltsege addig ezzel csak azt ered el, hogy 2 naponta ujra radrakjak/rarakod akire akarod.
Idézet: Craslorg - 2010.05.29. 16:35:37
Ha te nem voltál hajlandó az első levelére se válaszolni, akár annyit, hogy "de igen, fogod támadni, mert sok LE-t ad/háború van/kell a TP, stb.", akkor azt hiszem nem ő a hunyó...


Na azert ne viccelodjunk mar. Az hogy valakinek a levelet ignoraljak jogositvany az anyazashoz?
Idézet: Kocos - 2010.05.11. 10:46:45
V3:
Építés top1. Legnagyobb tul a szerveren, legnagyobb tul minden szerveren.


Asszem a kozepso megvan.
Dátum: 2010.05.29. 14:21:14
Idézet: Birka - 2010.05.29. 08:38:56

Kócos, felhínám a figyelmed egy apróságra:
Mesteri építészet 2.
Előfeltétel: mesteri építészet, 50-es térkapu


A szövetségnek kell eldöntenie


Ez az! NEM a szövi dönti el, hogy akar-e a kis tagjainak nagyobb térkapus lényeket hosszú távon, mert "előfeltételt" csináltál az épületből, így sajnos kötelező hosszú távon felépíteni!

Miklós, éppen ezen okból kifolyólag, vagy a mesteri2 előfeltételből kéne kivenni a térkaput, vagy választható kéne legyen, hogy impelt lényt kér-e valaki a térkapuból, vagy normált!


Ize figyelj oda mikor melyik nickemnek valaszolsz.

Kócos, a csapda %-os ötlet jó lenne, csak egy dolgot nem veszel figyelembe. ahol égető a probléma az 60-80. szint közt van, (A spellek már kiosztanak akár -100 támadást vagy védelmet, és SEMMILYEN rezisztanciát adó hatás nincs még!) ekkor a blökik max 30-40-es szakit növeszthetnek ki, ezért picit finomítanék "realizálnék?" rajta:
1-10 1%
11-30 0,5%
31- 0,1%

Azaz egy 60-as alapszint 20-as rezit adna, az eredeti 30-al szemben, és egy 100-as alapszintű blöki 50-es szakinál 25% rezit az eddigi 50-el szemben...


Felolem lehet, de ez ellentmond annak, hogy Miklos Max 50-60 rezisztet szeretne amihez 20 korul maxolt allatreziszt kell.

Ariel, te nem tartod használhatatlannak, hogy napi szinten maxon annyi regenerációt ad amit egy szaros 30+30-as sebgyóggyal 15 perc alatt rágyógyítasz a blökire?


Ugyan nem nekem szol ez, de ugy kene megcsinalni, hogy minden effekt ami a sebgyogyitast erositi (targyak, budos kunyho, mittomen), az ezt is erositse. Plusz szintenkent 2 EP inditas, es talan ugy mar van ertelme. (Bar ehez en teljesen kuka vagyok).

hűség szaki:
Értelmetlen, sima léből sokkal erősebbet lehet fejleszteni a karakterben!
Ha azt akarom, hogy lassabban csökkenjen, növelem a meggyőzést, az minden blökire hat!


Azt sima LE-bol fejleszted, ezt meg LE NELKUL!
Tehat arra nem lehet ezt cserelni ezt max masik allatszakira emlegetheted.

Sokkal frappánsabb lenne, ha helyette szakiszint*3-val növelné a maximális morálját a blökinek. Ha ráérek, lenyomok 20-30 portyát térkaput, kalandot, és töltődik a morál 160-ig pl...


Szep out of the box otlet!

Átokpiramis téma: Nem érzem veszedelmes dolognak, hogy a védelem ellene "dísz" kategória. Ha valaki HT biztos akar lenni, lépje meg amit az AL vagy a TGY meglépett, ekkor csak a kútregennel magánál tarthatja a HT-t... Érdekes módon a PC-nél senkit nem izgatott a leszedési költség, igaz ott van a csapásnak maximum hatásfoka!


Mert ott akarhanyszor leszedheted, es napi 1szer lohet egy szovi es maximum a hatasfoka, tehat sehogy sem hasonlithato ehhez. Egyebkent volt pont ugyanilyen aggaly ellene, joggal, csak mostanra annyira keveset szamit a citadella, hogy mar lenyegtelen. Mert maximalizalva van.
Dátum: 2010.05.29. 01:31:41
Idézet: Almási Viktor - 2010.05.29. 00:00:19
"Az 50-es térkapunál a magasabb szintű karik cirka Zarknodos manó erősségű lényeket fognak kapni (csak vmivel nagyobb elnyeléssel). "

Ezt értsem úgy, hogy ami +LE-t nyer az ember, azt bukja is a megnőtt elnyelés miatt kieső lélekszívásból?
Ez nem túl OPTIMÁLIS


Nekem a Zarknodos lenyek vs. nem optimalis viszonyban inkabb az jut eszembe, hogy azok ugy szetkaptak az allatok arcat, hogy orom volt nezni.
Dátum: 2010.05.29. 01:28:23
Idézet: Miklós - 2010.05.28. 22:27:42
A rezisztenciát mi is számolgattuk, vagy csökkenteni fogom az állat-rezisztencia hatásfokát (minden szakértelem 0,3-mal vagy 0,5-tel növeli) vagy egyszerűen megadunk egy maximumot rá (pl. max 20-at adhat az állat) de ez kicsit favágó megoldás. Ideálisan az a cél, hogy a rezisztenciát ne nagyon lehessen 50-60% fölé vinni.


Csapdakeszites modszerrel lehetne megoldani.
1-20 0,5%
21-40 0,2%
41- 0,1%

(Ez 100-as szakinal adja a 20%-ot.)
Dátum: 2010.05.29. 01:20:20
Idézet: Aurri - 2010.05.28. 19:06:30
Miklós:

Nagyon örülünk hogy a visszahívható epikus ötlete meghallgatásra talált. Egy fontos alapvetést azonban nem látoka doksiban, ami nélkül az egész értelme veszik el. A visszahívható epikusoknak kell egy maximális karakterszintet adni, ami felett őket nem lehet ütni - és értelemszerűen licitálni. A szövi legkisebb tagjához igazítva lehetne visszahívni ennek megfelelően a legkisebb epikust. Ez rendkívül fontos ugyanis enélkül a kikötés nélkül az egész értelme vész el (nagy szövik kisebb tagjaik nem tudják meg milyen az az epikus feeling és az amikor maguknak dolgozmnak meg az epikus tápokért, csak azt hogy milyen amikor a szájukba repül a sültgalamb). Azt hogy a kicsik a nagyok jóindulatán függenek, illetve fordítva: a köréépített kicsik a nagyokat használják kiszolgálórobotnakhálátlan dolog mindkét oldalról nézve. Ezt be kell szüntetni. EZ lenne a visszahívható epikus igazi ereje.


En ertem az igenyedet, de egyatalan nem latom, hogy ez miert akarnad mindenkire alkalmazni. Ezt a szovi onszabalyozo modon megoldhatja. Az a szovi amelyik pedig nem igy szeretne csinalni, az meg nem igy csinalja.
Dátum: 2010.05.29. 01:16:59
Azert en atgondoltam ennek az atokpiramis hatasnak a semlegesiteset. Az addig OK, hogy alkimista laborral van esely, hogy esik cucc ami semlegesit. De akkor mi van? Leszedi X, Y 2 perc mulva parszaz VP-ert visszarakja? Eljatsszak tizszer, X-nek elfogy a cucc, es rajta marad az atok?

Ugy kene megoldani, hogy rarakni valakira az atkot ne legyen ingyenes. Mert a parszaz VP gyakorlatilag ingyen van. A semlegesites meg most amennyire tudni lehet rohadt draga. Nem baj az, ha dragabb a semlegesites, mint az atkozas, elvegre elonyosebb is sokkal leszedni az atkot, mint masra rarakni, de az nem egeszseges, ha az utobbi teljesen ingyen van.

A semlegesitesnek lehetne egy lecsengesi ideje. Mondjuk X ora vedelem, amig nem lehet ujraatkozni.
De azt is el tudom kepzelni, hogy semlegesites eseten az adott atkozo ember ellen jonne be egy hosszabb vedelem (mas ellen meg semmi). Ez ugye szervezessel megkerulheto, de az ilyen szervezesi igenyek jot tesznek - velemenyem szerint - a jateknak.

Talan az sem artana, ha a semlegesites nem highlightolna rogton az esemenyeket az atkozonal, hiszen ez is elegge segiti az azonnali visszarakast.
Dátum: 2010.05.29. 01:02:14
Idézet: Byzon - 2010.05.28. 18:08:43
Én a törlése után tudtam meg hogy volt olyan karakter egyáltalán valaha hogy Dark Moongose! (Nem tudom jól írtam-e, valami Légios volt, egy ideig állítólag top1 is) Innentől mit érdekeljen hány % LE-t szerzett a HT-ból?


Dark Mongoose.
Dátum: 2010.05.29. 00:45:19
Idézet: Almási Viktor - 2010.05.28. 17:10:58
Megint lehet tervezgetni, döntéseket hozni, tök jó


Ez annyira igy van, hogy teljesen bunko modon csak egy helyesles erejeig beidezem. Donteshelyzet, KOZOS celok a legszebb oromeit hozzak ki a jateknak!
Dátum: 2010.05.29. 00:42:32
Idézet: Jeriko - 2010.05.28. 16:39:48
Kennelhez még egy kis adalék: 9 képesség került felsorolásra, mindegyik maximum az alapszint feléig érhet. Ha már maxos a kennel (ezt idő felhúzni, de szerintem ezzel fog mindenki kezdeni), az azt jelenti, hogy egy állatnak maximum alapszint/2*9 szakértelme lehet. Mivel szintlépésenként kap 4-et, ezért ha lépettszint*4 > alapszint*4,5, vagyis a lépett szint meghaladja az alapszint 1,125-szörösét (40. alapszintű állatnál 45-öt), már nem lesz mit fejleszteni. Szóval "egyenállatja" lesz mindenkinek, főleg alacsonyabb szinteken.


Van egy olyan korlat is, hogy alapszint+targyaknal nem lehet tobb a szakiosszeg.
Mivel szintlepesenkenet kap 4-et. Teccik. Mert a semmibol materializalodik 25 szint kennel hirtelen.
Amugy ha jol vettem le a cel az, hogy lehessen maxolni az allat szakijait hamar (a szumma korlat elereset ertem ezalatt) ezaltal is kikuszobolendo a mar most is magas szintu allatok lemaradasat hatekonysagban.
Dátum: 2010.05.28. 16:07:18
Idézet: Birka - 2010.05.28. 15:17:24
Mennyi az alap TP csatában? Ha jol tippelem 5 vagy 6 azaz ez a szaki 100-as alapszintű blökinél ad +5-6 TP-t csatánként. Én nem tartom ezt gyengének, sőt...

Mod.:
Jerikó tippre 10 TP-t mond 1 blökinél csatánként. Azért +10 tp/csata az már 100-as szintű cucc blöki felszerelésből!


100-as szaki = 200-as alapszint. Csak szolok.
Dátum: 2010.05.28. 16:04:03
Idézet: LanMaffia - 2010.05.28. 15:53:22
Tetszik az újítás, én csak az állatos dolgon problémázok, most akkor akinek magas szintű állata van mit tehet?

Idomít újakat mert azok gyorsabban kapnak szakit, vagy használja ezt, de fél év lesz mire rendesen összetápolja magát...


Mivel az alapszint nagyon korlatoz úgyis cserélgetni fog mindenki pár szintenként, ezért volaképp mind1 milyen szintű állataid vannak épp. Pláne, hogy miután bekerül nem azonnal lesz meg a 49-es kennel, mert egy rahedli LE.
Dátum: 2010.05.28. 16:01:23
Idézet: Jeriko - 2010.05.28. 15:00:57
Átokpiramis: 20. szint felett egy szint építési költsége már 5M körüli, 30. szintnél már 10Milliós. Hatása hasonló, mint a pusztítás citadellájának, csak a HT-re hat, és csak egy emberre. Viszont nem lehet semlegesíteni.
Két esetet látok: 1) Nem építi senki a horribilis építési költség miatt. 2) Nagy sírás lesz, hogy nem lehet ellene védekezni, és örökre (nagyon hosszú időre) megszivathat egy vagy több szövetséget.


Lehet ellene vedekezni, lasd alkimista labor.

Bűvös kunyhó: a meglevő szakértelem erősebbnek látszik.


Nem helyette van, hanem mellette. Igy nem kell erosebbnek vagy gyengebbnek lennie. Sot a szakertelemre hat, igy az azzal valo sszhasonlits teljesen ertelmetlen.

Kennel: Hűség is lényegesen gyengébb, mint a meglevő szakértelem.


Lasd fent. Nem helyette van, hanem mellette. Raadasul ha az epulet megvan, akkor utana az allat kvazi ingyen fejlodik.

Az intelligencia viszont öngerjesztő, és borzasztóan erős: 100-as intelligenciával már dupla TP-t kap az állat, azaz kétszer gyorsabban lép szintet, kétszer annyi pontot kap...


Amihez persze 200-as alapszint kell, de valoban nagyon eros. 0,5% is elegendo lenne.

Nem számoltam utána, de biztos vagyok benne, hogy adott érték felett egyre gyorsabban fog az állat szintet lépni (ez szorzódik, a szintlépéshez szükséges TP viszont lineárisan nő).


Itt viszont elfelejted, hogy a szaki korlátlanul nem fejleszhető egy állatnál.
Dátum: 2010.05.28. 15:02:19
Idézet: Jeriko - 2010.05.28. 15:00:57
Palota: 29. szintig növelhető, 20 fölött ad egy vezetőkészséget, viszont a vezetőkészségnek csak 5 szintenként van értelme. Javasolnám, hogy 30 legyen a maximuma - jelen verzióban nem látom értelmét, hogy 25 fölé növelje bárki is (nincs is szükség annyi öltözetre).


Nem 20 folott ad, hanem 20-tol. Pont jo.
Dátum: 2010.05.28. 14:59:29
epikus harapás - Ennyi plusz sebzést okoz az állat epikusoknak és entitásoknak. Több állat esetén az összeg számít. (programozás: összeadjuk, elosztjuk az állatok számával, és megszorozzuk a találatot elérő állatok számával).


Kene plusz tamadas is epikus ellen.
Akar ugy, hogy kevesebb plusz sebzes, es egy kis tamadas, akar kulon allatszakertelemben, mert a magas szintu epikust meg az extrem magas szintu allatok sem talaljak el.

Nagyon tetszik az alapszint aktiv felhasznalasa ez ezzel az allatok cserelesenek osztonzese!
Dátum: 2010.05.28. 14:46:52
[kerdes torolve]