Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2010.06.18. 15:38:13
Ui: Nem tudom ti hogy látjátok, de lenne ilyen probléma ha már megjelent volna az a fejlesztés, hogy építés arányában használhassanak épületeket adott karakterek?


Nem pont ide tartozik, de realis felvetes volt, hogy az epuletek csak akkor mukodjenek, ha a karakter osszes epitese eleri a lelekkut meretet vagy legalabbis annak egy hanyadat.
Dátum: 2010.06.18. 15:35:38
En inkabb azt javaslom, hogy ne dontsunk el semmit holnap, mert a kiuvolthangosabban verseny eredmenye nem mindig lesz jo dontes. Vessunk fel konkret otleteket, aztan forumon lehet kivesezni, szavazni, vagy esetleg a jatekban kerdoivet tolteni rola.
Dátum: 2010.06.18. 12:07:36
Idézet: Prisma - 2010.06.18. 11:58:38
Ez egyszerűen lehetetlen.


Nem lehetetlen. De kenyelmetlen es kellemetlen.
Dátum: 2010.06.18. 11:06:07
Idézet: Birka - 2010.06.18. 10:58:58
Kócos, légy realista, lesz olyan alap eszencia amit elhasznál majd valaki, ha ezzel veszélyezteti az esetleges ultraeszencia megszerezhetőségét?

Vagy majd jön a sírás, hogy kéne az alkimista üst, melyben 2 valamilyen eszenciát bekonvertál egy másikra, vagy 4 különbözőt egy hiányzóra term. csoporton belül...

Éppen ezért lehet ne sima eszencia 1-2-3-4-5 is akár a neve, és gyűjtögetős eventnek is hívhatnánk Emlékszel mi volt TF-en a faji páncélok kapcsán? Ez pont ugyan az pepitában, csak nem zarknod páncélnak hívják, hanem ultraeszenciának Sajnos prognosztizálható ugyan az a sírási tendencia, és játékvetői engedékenység is. (Meg Behó licitre x különböző eszencia, meg x katalizátor eszencia meg...)


En a cirkuszhoz hasonlitanam inkabb. Es ott a resztargyakat is lehetett hasznalni. Igaz nem hasznalodtak el.
Amugy igen azt gondolom, hogy sokan nem fognak turelemmel varni amig van 50-es labor, mert 200 esszencia, hanem lecsapnak majd az azonnali tapra.
Dátum: 2010.06.18. 11:04:16
Idézet: Birka - 2010.06.18. 09:59:43
3; Köszi, de had döntsék már el az emberek mit csináljanak


Ez az igazan bicskanyitogato. Merthogy Tiha nem mondta meg mit csinaljatok, azt mondta el, hogyan lehet tenni egy nem kivanatos dolog ellen. A nem kivanatos dolog esetunkben: keves tag / nem halad az epites. Ha ez zavar teged fogadd meg Tiha tanacsait, mert mukodik. Vagy kitalalhatsz mas megoldast is. Az a nem megoldas, hogy elvarjuk, hogy az egyfos szovi ugyanugy tudjon ervenyesulni, mint a sokfos. Minden jatekban termeszetes, es kivanatos, hogy a szovetsegek egyik ereje a letszamban van. Nyilvan hatekonyabb ha 20-30 ember kooperal, mintha 2-3. Wow-ban, ha a 20 fos instaba (ne kozevezz meg ha nem jol tudom, sose wowoztam) 2-en mentek le, es nem sikerul vegigtolni, akkor irsz a fejlesztoknek, hogy miert nem ugyanazok az eselyeid, mint egy 20 fos csapatnak? Ugye nem!
Ne keverjuk ossze az eselyegyenloseget, azzal, hogy tokmindegy mit csinalsz ugyanaz az eredmenye. Az elso azt jelenti, hogy egy adott cel mindenki elerhet ha tesz erte a masodik meg azt, hogy az adott cel az oledbe hull akar teszel erte akar nem.

De forditsunk egyet a parbeszedunk virtualis rubikkockajan. Te egy pok vagy, akinek ir egy aldozata, hogy tul sokat rabol, nem tud fejlodni bla-bla... Te jofej pok vagy, irsz neki, hogy koltson LE-t, vadasszon 15% alatt, nezzen be mialott feljon 15% fole, stb. Mire o kozli, hogy te ne akarj beleszolni a jatekaba. Kinyilna a bicska? Ugyehogyugye.
Dátum: 2010.06.18. 10:54:05
Idézet: Prisma - 2010.06.18. 09:21:44
Az lenne ezzel az egésszel a gond, hogy durva, LE termelő nyerstápot adna,


Nem tudjuk mennyire lenne durva a dolog, miutan a hatast egyelore idore ismerjuk (ugy tenyleg eleg erosre ki lehetett volna hozni), arrol, hogy hany sajtolasra, hany vadaszatra vonatkozna nincs adatunk.
En 5 sajtolas/50vadaszat kombinacioban gondolkodtam eredetileg. Ha egy sajtolas szint*150 LE atlagosan, es erre ad +5 sajtolas ugye 8% bonuszt, akkor egy sajtolos esszenciabol szint*60 LE hozhato ki. Ha a korabbi napi 2 termelest csak sajtolos esszencia szerzesre forditjuk, akkor az napi 0,4 sajtolos esszencia, tehat napi szint*24 LE-rol beszelunk. 50-es szinten 1200, 100-as szinten 2400 LE/nap.
Vadaszatra bonyibb a szamolas, plane, hogy az 5 speki trukkos, mert csak 2,5%-kal noveli a vadaszat teljes erteket. Igy szint*15 LE korulre jon ki kb. A spekis.
Az ultraspec esszencia tobbet termelne, viszont eloallitasa is macerasabb. Kell hozza 5 alap esszencia, meg 5 spec (amibol atlag 1 katalizator), tehat 10 esszenciabol jon ki egy, mig az alapok 5-bol. Igy csupan napi 0,2 termelodik. Ez szinthez nem kotheto, igy szamoljunk egy 100-as szint 450-es tullal. Itt termelne 5000 koruli LE-t egy esszencia (/nap), tehat ez mar olyan szint*50. (5 tulponttal szamoltam)
Transzplantacional valoszinubb, hogy 10 (vagy a tulhoz kepest dupla) szakipont-ra hatna. Szamoljunk 2200-as szakiosszeggel es 350-es szakival 100-as szinten, akkor ez kb. 2850 LE-t sporol, azaz 28/szint.
Hogy ez most sok vagy keves, nem is olyan egyszeru megitelni, en a durva helyett inkabb a szamottevo szot hasznalnam.
Dátum: 2010.06.18. 10:39:04
Idézet: Birka - 2010.06.18. 09:48:11
Egy 60-80-as szintu karakterekbol allo 20 tagu szovinek 1 honap alatt rohogve lekuzdheto akadaly.


Persze, 4 misis kúttal is megvan 3 hónap alatt, ha senki semmit nem épít Sőt, egyedül 34236524 nap alatt is megvan Picit gondolkodj már reálisabban! A szövik létszáma csökken, a szinthuszárság nem egy kedvenc "életforma". Az, hogy az AL ilyen építési kapacitással rendelkezik, igen dícséretes, de nagymértékben benne van az elkefélt manakonstrukciós alapképlet. Előbb-utóbb Miklósnak úgy is lépni kell majd ez ügyben 150. szinten 400-as mágiával laza 1 misiket fog tolni a SEMMIBŐl egy karakter, erre nem lehet játékot tervezni... (De ez egy másik topik!)


Vajon mirol beszelsz, azon tunodok.
Leirtam: 20 fo. Irrealis egy szoviben husz tag? Leirtam 60-80szint. Ez szinthuszarsag lenne? En meg azt gondolom hogy itt tart a VF-esek derekhada.
Ugye azt is odabiggyesztettem, hogy 90K napi epites kell hogy kijojjon 1 honap alatt. Legyen 60-as a szint. Ez felszerelessel egyutt 200-as magiat jelent. Es akkor a napi konstrukciobol megvan az epites egy budos LE betolasa nelkul.
Ezek utan meg mindig komolyan allitani mered, hogy hosszu tavon 1-2 szovetseg jut hozza?
Vagy esetleg beleszaladtunk abba a csapdaba, hogy nalad 2 het a hosszu tav?
Dátum: 2010.06.18. 09:16:06
Idézet: Endyr - 2010.06.18. 08:45:25
Idézet: Tiha - 2010.06.18. 08:41:46

NEKTEK NEM kell az, hogy teszem azt hetente 1x 5 db sajtolásért több LÉ-t kapsz, vagy hetente 1x 10 vadászatra kapsz többet!


igazabol nem kapsz tobbet, mert mindenki ezt fogja kapni.


Ebben az ervben is van hiba.
A jatek PvP reszere ugyanis igaz a megallapitas, a PvE elemeknel azonban szamitana a tobblet LE. (Epikus, Entitas, Terkapu, Kaland) Szeretjuk elfelejteni, hogy van ilyen is.
Dátum: 2010.06.18. 09:14:32
Idézet: Birka - 2010.06.18. 09:02:05
Hogy én miért a NEM-re szavaztam?

-gradulátummal drasztikusna növelhettő ez az esély, messze nem +10% mint prémium tagságnál, azaz aki nem akar lemaradni, annak nő a játék költsége!


Az erv jogos, a szavazat erre alapozasa nem teljesen, ugyanis ha elolvasod nem errol szavazunk. Az esszencia mindenkeppen tap lesz, a kerdes az, hogy ezt kozvetlen LE termeles formajaban vagy valamilyen kozvetettebb modon tegye meg. A gradulatum a nem szavazatodtol meg ugyanugy megmarad, es ugyanugy kotelezo lesz.
Ez az erv csak reszben alja meg a helyet.

ha a kombinált eszenciák, esetleges ultratápok közé bekerül akár egy is, akkor az csak 1-2 szövinek lesz elérhetőek hosszú távon


Ezt probalom ertelmezni. Kezdjuk ott, hogy "HA". Hogy erted, hogy HA? Miklos szepen leirta, hogy a LE termelok hol jonnek be a faba, 2 alapszintu es 2 emeltszintu esszencia lesz. Az emeltszintuhoz 25-os Labor kell, koltsege (feltehetoleg) 54,3M LE. Ez Egy 60-80-as szintu karakterekbol allo 20 tagu szovinek 1 honap alatt rohogve lekuzdheto akadaly. (Napi 90K epites!) tehat hol jon be a kepbe a hosszu tav? Hol jon be az 1-2 szovi?
Ez igy nem allja mega helyet.

szerencsefaktoros, hogy kinek mennyi lébonusz eszencia esik


Hosszu tavon a nagy szamok torvenye miatt a szoras bagatelizalodik.
Persze ez tenylegesen hosszu tav, egy ev, vagy tobb.

A valos ervet
Endyr mondja
, aki tobbet tud/akar epiteni elonybe kerul kozvetlenul LE formajaban. Megjegyzem az akar szot nem tevedesbol irtam oda. Persze az elony igy is megmutatkozik majd, de nem kozvetlen LE formajaban.
Dátum: 2010.06.18. 08:05:25
06.20. 16:00: Olaszország - Új-Zéland (F csoport) 2-0
06.20. 20:30: Brazília - Elefántcsontpart (G csoport) 1-1
06.21. 13:30: Portugália - Észak-Korea (G csoport) 2-0
06.21. 16:00: Chile - Svájc (H csoport) 1-1
06.21. 20:30: Spanyolország - Honduras (H csoport) 4-0
06.22. 16:00: Franciaország - Dél-Afrika (A csoport) 0-0
06.22. 16:00: Mexikó - Uruguay (A csoport) 1-1
06.22. 20:30: Görögország - Argentína (B csoport) 0-2
06.22. 20:30: Nigéria - Dél-Korea (B csoport) 0-1
Dátum: 2010.06.18. 07:58:10
Idézet: Darah - 2010.06.17. 15:32:35
Neked hány üres állathelyed szokott lenni úgy átlagban?


Regebben 2-3 volt, most 1.

Főleg ha leszámítod a fertőgyógyulás miatt pluszban megjelenő slotot.

Ugy nulla.

Mert 50 vadászatból azért 3-4 befogásnak illene besikerülnie.


Igy igaz.

Ha lenne ennyi szabad állathely.


Autosajt ota felesleges.

Kalibrálásról fentieknél még nem volt szó, hogy pontosan mi mennyi lenne, azt te sem tudod egyelőre.
Hogy nem ütközik, azt viszont Miklós hozzászólása óta én is sejtem.


Hat a hatast azt nem tudjuk, de az esest igen.
Feltetelezhetoen az lesz a normal ugymenet, hogy 20-as allat sajtolasakor esik 2 db gradulatummal, ebbol nincs napi 1, tehat szamolok ra 1,6/nap-ot, illetve a 4 elfogas+sajtolas/nap az 0,4. Ez pont 2 esszencia/nap.
25 sajta van.
Ha egyforman kapnad oket, akkor havi 2-3 ilyen van, tehat tuti nincs atfedes. Ha celzottan ramesz errea ket csoportra, akkor 20%-ban kapsz jo esszenciat, tehat 5 naponta 1 db. Ebbol sem lesz atfedes, mert ilyen hosszu hatas teljesen kizart.
Dátum: 2010.06.18. 07:47:11
Idézet: Cavalorn - 2010.06.17. 23:32:11
Én nemre szavaztam, megint játékidőkitolás/macera lenne. Ja meg őskőbe kerül ha optimalizálni akarsz (ld. granulátum cucc).


A nem szavazatot sokmindennel lehet indokolni, ezek realis elfogadhato indokok, az idokitolas viszont elvileg nem tartozik ezek koze, hiszen amirol szavazunk azok nem idohoz kotott tapok lennenek, viszont ami helyette bekerul, az feltehetoleg az lesz.
Dátum: 2010.06.17. 15:39:55
Idézet: Eardog - 2010.06.17. 15:34:46
vagy esetleg akkor lehetne igen, ha ritkábban lehet ilyeneket találni, egyszerre csak 1 LE adó eszsenciát lehet aktiválni


Mar minel ritkabban? 25 fajta esszencia van, nagy joindulattal jon belole napi 2 db.
2 fajta esszenciat egyszerre hasznalni nem lehet, lasd leiras.
Dátum: 2010.06.17. 15:38:20
Idézet: Eardog - 2010.06.17. 15:33:52
A nagy baj, hogy az LE adó eszenciák miatt, megint extra időigény jön létre, pl összegyűjtök x CSP-t, hogy akkor egyhuzamra levadásszam, amikor aktiválom az eszenciát, meg hasonló.


Ez a resze mar valtozott. Olvasd el a masik topikban.
Dátum: 2010.06.17. 15:28:29
Engem az erdekelne, hogy lehet visszahivni alapbol, vagy elotte kotelezo egy soron kovetkezo epikust lenyomni?
Dátum: 2010.06.17. 15:21:53
Idézet: Miklós - 2010.06.17. 11:23:18
Épp ezért úgy fogjuk megcsinálni, hogy ahol szükséges, ott az esszenciák valahány hatásra vonatkozzanak. Ami ezek közül nekem szóba jött: spektrális, léleksajtolás, transzplantáció, ultraspecializáció. Ezek nem időre mennének, hanem a következő X akcióra (de továbbra is csak egyszerre egy esszencia lehetne aktív, tehát amíg ezek be vannak kapcsolva, más esszenciát nem lehet használni), ahol X az alkímista labor szintjétől függ. A többi esszenciánál maradhat az, hogy X ideig tart a hatásuk.


Többi esszencia.
spektrális manipuláció (+5) - X vadaszat
kreatív affinitás (+5) - X támadó portya
tr. projekció (+10) - X védekező portya
valóságformázás (+20) - idő
energiahasznosítás (+10) - X portya
ultraspec (+5) - X tulnövelés
idomítás (+10) - X idomítás
sebgyógítás (+10) - X gyógyítás
léleksajtolás (+5) - X sajtolás
int.kedvenc (+5) - idő
vastag bőr (+10) - X csata
transzplantáció (+5) - X szakinövelés
kivégzés (+20) - X portya
kritikus ütés (+20) - X csata
kritikus varázslat (+20) - X csata
másodlagos támadás (+20) - X portya
másodlagos varázslat (+20) - X portya
3 db szívósság (+40) - X csata (mi az a 3db?)
építés (+5) - X LE építésig (különösen fontos, mert haki tudja halmozni a LE-t, az sokkal nagyobb előnyt szedhet ki belőle)
lopás (+20) - X portya
zárnyitás (+20) - X kaland
csapdaészlelés (+20) - X kaland
mászás (+20) - X kaland
kereskedelem (+20) - idő
átokeltávolítás - idő (de kérdés mi lesz az átokpiramissal)
feltámasztás - azonnali
katalizátor - spec
lélekgyémánt - X kaland
biztonság - X támadó portya
ultrakatalizátor - X tulajdonság

Sajtolás alternatívája lehet:
+10% lélekszívás (X csata)
+5 manakonstrukció (X konstrukció vagy idő)
+5 epikus specializáció (X epikus/entitás csata)
+6 fúzió (CSP termelő! / idő)
-10mp vadászat (szintén üti a spekit, de a prioritás egyértelmű, táp nem esik ki miatta / X vadászat)
Dátum: 2010.06.17. 15:01:42
Idézet: Darah - 2010.06.17. 12:23:44
Ezzel csak az a baj, hogy sajtolni vadászat közben kellene, másképpen pillanatok alatt tele van a karám, és nem jön több befogás. Hiába sajtolnék már, ha még X-et el kell vadászni a speki esszenciával, hogy az elmúljon, és beélesíthessem a sajtolóst.
Ugyanez fordítva is. Ha még nem sajtoltam ki X mennyiségű állatot, nem tudom a speki esszenciát aktiválni.

Vagy én nem értek valamit.

Edit:
Az autosajt meg abszolut borít mindent.


Ha ez jol van belove (es miert ne lenne) akkor messze nem lesz eleg esszenciad, hogy gondot okozzon az atfedhetoseg hianya (pont ezert en meg is engednem az atfedhetoseget). Ha mondjuk a vadaszataid tobb mint 20%-ahoz tudsz hasznalni speki esszenciat, az mar el van kalibralva.
Ha pedig igy van akkor vigen megteheted, hogy egy 50-es vadaszat elinditasa elott kivalasztod, hogy eppen milyen esszenciat hasznalj el.
Idézet: Zordonmorc - 2010.06.17. 10:11:44
Ha így van akkor a véletlenen múlik, hogy elfogadnak-e egy kérdést(ami alapból helyes), vagy sem


Mar amennyiben a veletlennek tudjuk be, hogy helyesen van-e felteve.
Idézet: Formoterol - 2010.06.17. 14:00:15
Sziasztok!
Nem értem mi ebben a számtan feladat, és miért nem fogadták el ?

Mi az Allergodil?

eggyüttes
város
gyógyszer
játék

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint túl könnyű, vagy számtan feladat volt.


Ez nem szamtan feladat. Ezt az ertekelest szoktak adni az ertekelok a reklamszagu tetszoleges kereskedelmi markahoz kapcsolahto kerdesekre.
Dátum: 2010.06.17. 14:38:35
Idézet: FeketeS - 2010.06.17. 14:35:14
És mi lenne, ha nem a tételeket növelnénk, hanem a dukátokat?


Inflacio.