Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Alkímista labor
fórumozóantilopFérfi
Végzetúr tehetség
169 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
141. hozzászólás - 2010.06.17. 16:40:08
tpt adó ötlet.

megfigyelés: minden vadászat után az állataid kapnak 1 tpt és a gazdájuk is kap +2tpt.
V1-antilop
Pontszám: 3.77
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
142. hozzászólás - 2010.06.17. 17:20:50 (Válasz Miklós #133 hozzászólására.)
Ha nem is teljes egyetértés a postok legtöbbje ezt sugalja.

Mod: szerintem int kedvenc megnövelő esszencia simán jó
A hozzászólást Eliteninja módosította 2010.06.17. 17:22:39-kor
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.82
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
143. hozzászólás - 2010.06.17. 20:20:44
egyik tap-esszencia lehetne az egyben idomitas esszenciaja, ami annyit tudna, h egyben elkoltheted 1 allatra az idomitast es instant beidomul (esetleg 15/30 perc alatt)
Pontszám: 8.49
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
144. hozzászólás - 2010.06.17. 20:26:28 (Válasz Endyr #143 hozzászólására.)
Üdv Endyr!

Idézet: Miklós - 2010.06.09. 13:03:04
Változás inkább akkor lesz, amikor valaki összerakja a 2. ultraesszenciát, és attól kezdve egyetlen kattintással be tudja idomitani az állatokat minimális költséggel



Let
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.58
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
145. hozzászólás - 2010.06.18. 07:58:10 (Válasz Darah #138 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2010.06.17. 15:32:35
Neked hány üres állathelyed szokott lenni úgy átlagban?


Regebben 2-3 volt, most 1.

Főleg ha leszámítod a fertőgyógyulás miatt pluszban megjelenő slotot.

Ugy nulla.

Mert 50 vadászatból azért 3-4 befogásnak illene besikerülnie.


Igy igaz.

Ha lenne ennyi szabad állathely.


Autosajt ota felesleges.

Kalibrálásról fentieknél még nem volt szó, hogy pontosan mi mennyi lenne, azt te sem tudod egyelőre.
Hogy nem ütközik, azt viszont Miklós hozzászólása óta én is sejtem.


Hat a hatast azt nem tudjuk, de az esest igen.
Feltetelezhetoen az lesz a normal ugymenet, hogy 20-as allat sajtolasakor esik 2 db gradulatummal, ebbol nincs napi 1, tehat szamolok ra 1,6/nap-ot, illetve a 4 elfogas+sajtolas/nap az 0,4. Ez pont 2 esszencia/nap.
25 sajta van.
Ha egyforman kapnad oket, akkor havi 2-3 ilyen van, tehat tuti nincs atfedes. Ha celzottan ramesz errea ket csoportra, akkor 20%-ban kapsz jo esszenciat, tehat 5 naponta 1 db. Ebbol sem lesz atfedes, mert ilyen hosszu hatas teljesen kizart.
Pontszám: 6.80
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
146. hozzászólás - 2010.07.02. 16:27:21
A Le adó esszenciákat a következőképp cseréltük:
spektrális -> irányitott vadászat (+10)
sajtolás -> meggyőzőkészség (+20)
ultraspec -> varázslatelnyelés (+50%) nem szorzódik, hanem összeadódik a többi szorzó hatással
transzpl -> barátság (+5) baráti portyázás során ennyi bónuszt kapsz minden szakértelmedre a versengés során.

Remélem ez igy megfelelő lesz.
Pontszám: 6.25
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
147. hozzászólás - 2010.07.02. 16:51:15 (Válasz Miklós #146 hozzászólására.)
Nekem tetszik, egyedül az irányított vadászatosban látok egy kis belekötnivalót, használhatóság szempontjából. Ugye az egy olyan szakértelem, amit mindíg szint/2 +2-ig kell felhúzni (mert ugye +2 szintről is jöhetnek vadászatnál szörnyek), de ha ennél tovább növeljük, annak semmi haszna nincsen. Egyedül azt tudom elképzelni, hogy valaki nem növeli tovább a szakértelmet, hanem ilyen esszenciákkal pótolja ki, na de ezt minden vadászatnál? Vagy ha a jelenlegi működést nézzük, minden X CSP-nél? Hmm...
A hozzászólást Cavalorn módosította 2010.07.02. 16:51:46-kor
Pontszám: 6.81
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
148. hozzászólás - 2010.07.03. 00:48:24 (Válasz Miklós #146 hozzászólására.)
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Az IV-s használhatatlan. A többi 3 viszont nagyon tetszik. (főleg a varielnyelés meg a baráti).
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 6.54
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
149. hozzászólás - 2010.07.03. 11:40:47 (Válasz Miklós #146 hozzászólására.)
barati es varazslatelnyeles jo, a 20 meggyozo sztem keves egy katalizatoros esszenciahoz, en legalabb 50et vagy 100at adnek (ugyis ritkan hasznaljak, akkor legalabb ne csokkenjen egyaltalan az allatmoral). Az iranyitott tenyleg ertelmetlen, helyette lehetne plul elnyeles bonusz (plul szinted*1, az mar eleg jo bonusz)
Pontszám: 7.75
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
150. hozzászólás - 2010.07.03. 15:41:43
Én meg azt mondom hogy eddig volt 4 jó cucc most meg lett 4 rossz. Ennyi.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 9.00
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
151. hozzászólás - 2010.07.03. 16:59:24
Üdv!

Szerintem a játékban kellett volna szavazásra bocsátani a kérdést.
Az irányított vadászat teljesen haszontalan, a meggyőzőkészségnek nincs jelentősége a portya és kihívás morálnövelése mellett. A varázslatelnyelés az eddig sem jelentős varázslatelnyelés felét adja. Mint kihívás TOP3-ban levő ki merem jelenteni, hogy erre nincs értelme esszenciát használni - egyébként is olyanokat hívunk ki, akik jelentősen kisebb SZÖ-vel bírnak.

Most szerintem a lovacska túlsó oldalára estünk. Egyébként is érdekes azokkal megszavaztatni a kérdést, akik az átlag játékoshoz képest jelentősen időt töltenek a játékkal. Kérdéses, hogy abba az időbe nem fért volna be az LE esszenciákra "hajtás"?

Valakinek nincsenek kreatív gondolatai, hogy mi legyen az arany középút?


Let
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 7.97
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
152. hozzászólás - 2010.07.03. 20:09:27
A LE termelő eszenciáknak sokkal több értelmük lett volna, mint az újaknak, de legalább csökken a kísértés, hogy bármit is elhasználjon az ember az ultratáp összerakása előtt.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.79
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
153. hozzászólás - 2010.07.03. 21:09:06 (Válasz Ariel #152 hozzászólására.)
De miért lett volna értelme? Előnybe nem kerülsz vele, mert mindenki csinálja. Hátrányba viszont igen, ha nem csinálod. Ergo, idő+őskő rabló fejlesztés, ezt senki nem akarhatja. Aki meg nem tudja használni, annak meg valszeg nem ez az első dolog amiből erős szövetség híján kimarad, és már amúgy is röhelyesen gyenge.
Pontszám: 4.29
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
154. hozzászólás - 2010.07.03. 23:07:46 (Válasz Cavalorn #153 hozzászólására.)
Semennyire nem lett volna időrabló, mert Miklós belement, hogy ne időhöz legyen kötve, hanem bizonyos mennyiségű cselekvéshez. Az, sem igaz, hogy nem kerül vele előnybe a karakter. Könnyebben öli az epikusokat, az entitásokat, könnyebben végez a kalandok szörnyeivel, és a térkapuval is. Ja, hogy portyában nem jut előnyhöz... attól még mindig hasznosabb lett volna mint a mostani eszenciák.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.39
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
155. hozzászólás - 2010.07.03. 23:21:39 (Válasz Ariel #154 hozzászólására.)
Engem hidegen hagy, hogy milyen statikus tulajdonságokkal megáldott NPC ellen biztosít előnyt, azok ezt amúgy sem használhatják. A játékosok ellen (mert felénk olyanok is vannak) viszont kőkemény LE-ben mérhető előnyt biztosít, így aki nem csinálja, lemarad. Szóval innentől aki optimálisan akar játszani, veheti meg minden sajtolandó állatra a (elfelejtettem a nevét...) cuccot amitől 100% eséllyel dobja az esszenciát, mégtöbb kattintás, fölöslegesen. Aztán fél év múlva gyorsítás címén bejön valami cucc amivel visszavásárolhatom a saját szabadidőmet, hát kösz de nem.
Pontszám: 6.15
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
156. hozzászólás - 2010.07.04. 01:04:31 (Válasz Miklós #146 hozzászólására.)
Az ajánlott irányított vadászatnak akkor látnám értelmét ha permanens marad a hatás, egyszerűen csak adódjon hozzá az alap szakihoz. Ebben az esetben ez a fajta eszencia adjon +1-et (mintha tárgytól származna).
Persze ez csak egy kóbor ötlet.
A hozzászólást Freez módosította 2010.07.04. 01:05:27-kor
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 8.15
kedvelt tagFeketeSFérfi
Végzetúr tehetség
113 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
157. hozzászólás - 2010.07.04. 12:39:08 (Válasz Cavalorn #155 hozzászólására.)
Nem csak élmezőny létezik a világon, középmezőnyben sokat jelent, és ott nincs mindenkinek úgysem, de akinek van, az előnybe jut
Vártam az esszenciákat, de így nem is tudom megéri-e szerezni, sztem mind a 4 felesleges, talán a varázslatelnyelés a jó...
Pontszám: 7.77
fórumozóKrobFérfi
Végzetúr
64 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
158. hozzászólás - 2010.07.04. 13:53:35
A vu-ban ez az állatosdi már így is túlnőtte magát, miért kell ennyire erőltetni?
Inkább arra kellene egy kicsit jobban koncentrálni, hogy kicsit változatosabbak legyenek a karakterek, mert így elég egy kaptafa az összes.
Lehetne az egymást kizáró épületek és szakértelmek stb. vonalát erősíteni, persze ezt úgy, hogy ne csak az élmezőnynek termeljük őket elsősorban...
Pontszám: 7.05
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
159. hozzászólás - 2010.07.04. 16:52:45
Ezek tényleg csak a szuperpempő előállítására jók, csöppnyi kísértést nem érzek, hogy X órára megnőjön 10-el az irányított vadászatom, vagy 20-al a meggyőzőkészségem.
A bariportya +5-je sem kényszerít vad esszenciabeváltásra, és a varisebződéses is max indokolt esetben, ami háború, vagy bajnokság.
Jut eszembe, bajnokin is hat?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.65
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alkímista labor
160. hozzászólás - 2010.07.05. 04:34:50
Az irányitottat én is kicsit erőltetettnek éreztem, de a meglevő szakik között már nem volt más választási lehetőség. Akinek van jobb ötlete, írja le nyugodtan. Az elnyelés felejtős, épp elég elnyelést adnak az állatok.

A meggyőzőkészség nem katalizátoros esszencia, hanem sima, a léleksajtolás helyett van.

Idézet: Let. - 2010.07.03. 16:59:24
Szerintem a játékban kellett volna szavazásra bocsátani a kérdést.

Hát, ha minden egyes fejlesztés megbeszélésének minden lépését egyenként megszavaztatnánk, akkor kb. pont most készülne el az alvilági verem

Igen, terveink szerint az esszenciák hatni fognak a bajnokin...
Pontszám: 7
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!