Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2010.07.21. 14:49:11
Idézet: Offsboy - 2010.07.21. 14:18:29
Áruld már el mi előnyöd van a másodlagosból?


Endyr leirta az elonyoket. Mondjuk sztem elegge kozvetettek, es konnyen le lehet mondani roluk, de ketsegtelenul leteznek.
Dátum: 2010.07.21. 14:42:12
Idézet: PottomPanna - 2010.07.21. 13:45:20
Darah, nem az 1órás fejlesztéssel van bajom, Baraty csinálja nem én.


Az bizonyos, hogy a topik olvasoi a szukseges munkaido tobbszoroset raaldoztak mar a vitara.
Dátum: 2010.07.21. 13:30:52
Idézet: PottomPanna - 2010.07.21. 13:24:09
Ki töröl előbb akit folyamat lerabolnak vagy akinek pihen a dögje 12órát?


Vagy akinek mindketto. Mar persze ha elfogadjuk, hogy a ket dolog nem zarja ki egymast.
Dátum: 2010.07.20. 20:50:10
Idézet: PottomPanna - 2010.07.20. 19:49:36
Lenézni sem kell a másikat amiért esetleg örül egy győzelemnek, semmi más nem történt, mint be lett ide másolva a győzelem ténye, akkor jöttetek ti a mindenféle kifogással.


Semmi kifogasunk nincs a gyozelmetek ellen, sem az ellen, hogy orultok neki. De mindketten tudjuk, hogy nem a 2,5 milla miatt erte ez meg nektek, hanem az erzes miatt, hogy legyoztetek a legnagyobb szovit. Ennek az erzesnek a jogossagat soha nem fogom megkerdojelezni. A tobbi kapcsan viszont tartom magam ahhoz amit privatban is megbeszeltunk.
Dátum: 2010.07.20. 20:45:42
Idézet: PottomPanna - 2010.07.20. 19:49:36
Esetleg nyélbe üthetnétek Miklósnál egy új háborús rendszert.


Idorol idore elojon, de mivel NINCS egy egyseges elvaras a haboruval szemben, ezert lehetetlen jot alkotni. Mindig lesz egy csoport akiknek nem fog megfelelni. Egyszer nekialltunk ezt atbeszelni es nagyon hamar kiderult, hogy mig mondjuk a jatekosok egyik fele azt akarja, hogy zold legyen a masik felenek barmi jo ami nem zold.
Dátum: 2010.07.20. 19:30:49
Idézet: Eliteninja - 2010.07.20. 18:52:16
Nekünk az a 2,5 milla is nagyon jól jött.


Sztem is megerte nektek, aki mast mond...
... arra ne hallgassatok!
2,5 millio LE pedig rengeteg. Ket kezemen se tudom megszamolni.
Dátum: 2010.07.20. 19:23:07
Idézet: Scorpion666 - 2010.07.20. 17:19:04
Az alábbi apró módosítást korábban már felvetette valaki, de akkor nem volt érdemi reakció a JV részéről, talán most:

Nem lehetne megcsinálni hogyha kimaxolok egy szakértelmet, akkor ez a szakértelem ne jelenjen meg abban a listában, ahol tudatturbózásnál kiválasztom a turbózandó szakit?


Mivel a tudatturbo maximum fole is viheti a szakit, ez kevesse lenne praktikus.
De ha ugy maxolod ki, hogy a +5 is rajta van (vagy nem rakhato ra) akkor valoban felesleges szerepeltetni a listaban.
Dátum: 2010.07.20. 12:19:40
En olyan beallitasi lehetoseget javasolnek, hogy tamado portyaban nem hat csak vedoben. Gondolom ez nagyon nagy mertekben lefedne azok igenyet akik adnak erre. (Termeszetesen a soha nem hat es a mindig hat beallitasok melle.)
Dátum: 2010.07.20. 11:42:33
Idézet: Miklós - 2010.07.20. 11:36:35
hogy a tárgynak igy kell működnie, és ha a dolgot javitják, egészen biztosan nem háborodok fel rajta akkor sem, ha volt ilyen tárgyam.


Mennyivel egyszerubb lenne ugy vitatkozni, hogy elolvasod amit irok.

Masreszt igazad van. Igy, hogy en irok valamit es te valaszolsz valami egeszen masra, valoban nincs ertelme vitatkozni. Csak akkor ne ird oda a nevemet ele, mert azt a latszatot kelti, hogy nekem valaszolsz.

Modositas innen:
Elso felhaborodasom utan reszletesebben is. Egy szot nem irtam arrol, hogy bug vagy sem, es arrol sem, hogy nerf vagy sem, tovabba arrol sem, hogy kell-e valtoztatni vagy sem. Ezekrol en mar JOVAL regebben irtam par sorban, leirtam a velemenyem, a dontes a te kezedben van, dontottel, maskepp mint en tettem volna, itt a vege pont. Ezert is nem fogok a temaban tovabb irogatni, mert nincs ertelme.

En arrol irtam, hogy itt senki sem csalo, es senki sem szandekosan hasznalta ki a programhibat ahogy te irod, hanem johiszemuen, feltetelezve, miutan
TI EZT KEREK PEREC LEIRTATOK,
hogy ennek pontosan igy kell mukodnie a terveitek szerint.

Errol viszont en egy jo darabig nem fogok lekattanni, ezt most megigerhetem, mert emberileg elfogadhatatlan minositest aggatsz a jatekosokra
TELJESEN MEGALAPOZATLANUL.
Dátum: 2010.07.20. 10:44:08
Idézet: Viszok009 - 2010.07.20. 09:09:49
Kontinuumszűkítése nem bug? Hogy nem hat a háborúban?


Ezt en is jeleztem Baraty-nak, majd rakerdezek ujra. Nyilvan bug, hiszen teljesen illogikus lenne, hogy haboruban ritkabban lehessen utni, mikor a gyakoribb utes a haboru egyik feature-e.
Dátum: 2010.07.20. 10:29:30
Várható fejlesztések 3-ból:
Idézet: Miklós - 2010.07.20. 00:15:53
A "csaló" talán tényleg erős kifejezés volt, bocsánatot kérek érte, diplomatikusabb lett volna a "programhibát tudatosan kihasználó" (bár lényegében ugyanazt jelenti).


Ez annyira mókás. Bocsánatot kérsz, mert érzed, hogy nagy a felháborodás, de nem érted, hogy miért.
Azért, mert senki sem használt ki tudatosan programhibát. Éppen ellenkezőleg. Még akiben felmerült, hogy ez esetleg hiba lehet, azt is megnyugtattátok, hogy nem, ez így van rendjén. Tehát tudatosságot itt nehéz találni, hiszen SENKI nem tudta, hogy ez programhiba, MINDENKI meg volt róla győződve, hogy ez így működik helyesen, így volt tervezve.
PONT EZ AZ amiért mindenki fel van háborodva, hogy csalónak nevezted.

Várj próbálok egy szemléletes példát mondani. Olyan ez, mintah az életben nem lenne tiszta számodra egy adójogszabály, ezért az APEH-hez fordulnál, hogy magyaraázzák el, hogyan kell érteni, Ők elmondják, te eszerint jársz el, majd fél ev múlva megbüntetnek, mert nem jól alkalmaztad a szabályt. Aztán bemész az APEH-be dühösen lobogtatva az általuk kiadott hibatalos állásfoglalást, mire közlik, hogy ők tévedtek az állásfoglalás kiadásakor, de hiába jártál el legjobb tudásod szerint, adócsaló vagy, és fizeted a büntit. Korrektnek éreznéd? Persze ez a valóságbajn pont így működik, de nem látom okát miért kéne ezt a gyakorlatot a Végzetúr játekvezetés-játékostársadalom közötti viszonyrendszerbe átültetni.

Szumma szummárum: nem az a baj, hogy diplomatikus volt-e a csaló szó, hanem az, hogy megállja-e a helyét, van-e valóságtartalma. Megmondom a választ is: nem állja meg, nincs valóságtartalma, ez egy hamis állítás, nem történt csalás, a játékosok a rendelkezésre álló információk alapján joggal feltetezhették, hogy nincs programihiba, így akárhogyan fogalmazzuk meg a dolgot, csaló vagy tudatos programhiba kihasználó, erre a helyzetre nem süthető rá.
Dátum: 2010.07.19. 20:56:47
Idézet: Offsboy - 2010.07.19. 19:21:06
Idézet: Kocos - 2010.07.19. 19:02:41
. Elhangzott egy masik jo otlet, miszerint az epuleteke dinamikus sorrendben legyenek, elore keruljenek a legnagyobb %-u epuletek, kozepre amikbol valamennyi mar van, a szint szerinti csokkeno sorrendben, aztan azok amiknek nincs meg meg az elofeltetele, es a vegere a teljesen felepultek.


Vagy elég annyi, hogy az legyen a lélekkút alatt a második, amibe legutoljára épített valaki, és ez még egyszerű is.


Ez is jo otlet, de nem biztos, hogy egyszerubb. Merthogy ez sztem most nincs tarolva.
Dátum: 2010.07.19. 19:02:41
Nem lehetne felvenni egy olyat, hogy ergonomia novelese? A Terkapu egy jo (remelem a vissza gombot se kell nyomni) es hasznos gyorsitas, de csupan egy rendkivul szereny lepes a jo uton. Rengeteg helyen lehet ugy gyorsitani a jatekon, hogy a kattintasszam csokken azonos tevekenyseg mellett. Nyilvan esek kozul mostmar tenyleg elso helyre kinalkozik az allatok oldal.
A masik a gorgetesek kiiktatasa. Az oltozekek jol hasznalhatoak, a kezelofelulete viszont nagyon gagyi. Elhangzott egy masik jo otlet, miszerint az epuleteke dinamikus sorrendben legyenek, elore keruljenek a legnagyobb %-u epuletek, kozepre amikbol valamennyi mar van, a szint szerinti csokkeno sorrendben, aztan azok amiknek nincs meg meg az elofeltetele, es a vegere a teljesen felepultek.
Dátum: 2010.07.19. 08:32:04
No ha jol sejtem Miklos visszatert a nyaralasbol. Kivancsian varom reakciojat, vagy annak hianyat, ami nyilvan szinten egyfajta reakcio.
Dátum: 2010.07.19. 06:41:14
Idézet: X230V - 2010.07.18. 20:58:50
Lélekgyémánt kreátor {relikvia}

20000 LGY 10 őskő 5000LE

Minden nap az első belépésedkor kapsz 400 LGY-t. Ez a hatás 100 napig érvényes.
(miért ne lehetne Lgy-vel is ha már van dukátra?)


Nem igy mukodik ugyan de alapvetoen erre szolgal a Smaragd csizma.
Dátum: 2010.07.16. 16:19:45
Idézet: Freez - 2010.07.16. 15:21:21
Vélemény az újrahasznosító relikviáról?


Hat ha mar igy rakerdeztel, sokkal kevesbe erzem bevetel-baratnak ezert nem latok a megvalosulasra valos eselyt.
Dátum: 2010.07.16. 14:54:38
3.3 Sajtolj lélekenergiát 16 lényből!
Felezd le és megegyeztünk! Ellenben ez a küldetés kizárja az állatszintlépősre tartogatott jószágokat. Nálam 4 fix állat 5 az ismételhetőre. 2 helyem marad befogásra, így nagyon rá se lehet készülni.


Felezve 100 vadaszatonkent teljesulne atlagban, ami tul gyakori. Miutan automata sajtolassal 1 hely is eleg, ezert semmilyen kizarast nem erzek. Raadasul az autosajt egyszeri kiadas, szemben a szintlepos kuldi TP ado targyaival, igy talan tobbeknek hozzaferheto. Persze a rakeszules es az allatszintlepos kuldik valoban picit kizaroak.

Tovabbi kuldik: lehet meg berakni, peldaul kihivasos, de masmilyen kuldit is, en pont a teljes kor miatt nem akartam olyat, amit nem mindenki csinal.
Dátum: 2010.07.16. 14:18:10
Fejlesztesi javaslat: ugy hallottam, hogy az ero atal adott bonusz random. Raadasul nem kicsit, hanem nagyon. 1-N kozott valami szam. Ha ez igaz, ezt a szorast en mindenkeppen drasztikusan csokkenetenem, igy is a jatekosok 90%-anak felall a szor a hatan annyira valoszinutlen kimenetelei vannak neha a csataknak.
Dátum: 2010.07.16. 14:15:19
Idézet: Rokamoka - 2010.07.16. 12:23:38
- Entitásos küldinél figyelembe vetted, hogy azt is lehet "tartalékolni"? Ott várja esetlegesen 2,5K ÉP-n, hogy jó pár ezer LÉ jutalomért belevarizz egyet...

Igen. Nincs ezzel gond a elso 157,5K EP-t sem a hangyak hordjak el. Porgetni nem lehet, de idonkent megis (majdnem) mindenkinek rendelkezesre all.

A kritikus ütés az egyetlen, ami miatt ténylegesen húzom a számat, 40 rengetegnek tűnik.

En meg a 40 es 50 kozott hezitaltam. Nyilvan olyan celpontot fogsz keresni aki ellen csaknem 100%-ban jon be. Mondjuk egy 12 kritvari (15+ csata) kuldihez viszonyitva csatankant 3 kritikussal mar jobb vagy.
Nem nehezebb a kritkus sem, mint a kabitas, sot! Es csak 10-zel tobb.

A korokhoz: nem lesz olyan, hogy valaki folyton csak koroket tol. Inkabb az lesz, hogy kuldizik, es 1-2 havonta osszehoz egy teljes kort, vagy ha nagyon meno egy tiszta kort. Ebben a rendszerben a kuldik 80-90%-a tovabbra sem kombos lenne.
Dátum: 2010.07.15. 23:52:17
Idézet: Endyr - 2010.07.15. 22:24:23
A kulonbozo korok bonyolultak.


Rovidebben (csak leirtam a kijelzeset is, ha latnad sztem adja magat):
teljes kor: minden kuldit LEGALABB egyszer csinalsz meg
tiszta kor: minden kuldit PONTOSAN egyszer csinalsz meg
sorozat: egy kuldi 5-szor egymas utan