Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Talan nem a legszebb kerdes, amit valaha lattam, de nem latok benne hibat.
Dátum: 2010.10.28. 17:19:53
Na ez igy nagyon korrekt megoldas.

Kieg: Voltakepp igy 3 konkurrens strategia van amibol valasztani lehet a csak VF a csak EH, es a vegyes. Mindegyiknek megvannak az elonyei es hatranyai.
Dátum: 2010.10.28. 14:33:18
Idézet: Cyron - 2010.10.28. 13:12:01
Nos, akkor csatlakozom Barrique-hoz.


Osszehazasodunk? Vagy miben csatlakozol?
Dátum: 2010.10.28. 11:05:08
Idézet: Aurri - 2010.10.28. 10:56:03
Eddig Kócos cooldown-os javaslata tűnik a legkorrektebnek. Ha lenne egy ésszerű használati imit, akkor nem lenne lényszer a használatra. Mondjuk 2 hetente 2 ital a talán még vállható kategória, de inkább havonta 2 (szerintem cooldown két italra vonatkozzon, hogy ne csak egyféleképpen -szakaszosan- lehessen vele taktikázni, hanem kisebb shubokban is). Ez alól lehetne kivétel az event alatt megszerzett italok, azokat korlát nélkül fel lehetne hörpinteni, így nem érné veszteség az eventen kiemelkedőeket/szerencséseket.


A 2 ital mar taktikai lehetoseget ad, az 1 ital pedig erre osztonzi a hasznalot, hogy tenyleg csak akkor valtzon, ha strategiat / koncepciot akar valtani. Mondjuk arrol lehet vitatkozni, hogy melyik a kivanatosabb.
Dátum: 2010.10.28. 11:02:32
Idézet: PottomPanna - 2010.10.28. 10:39:00
A szöviben egy picipók írta
Ez a térkifordítósdi akkor érheti meg valakinek, ha 50 térkapupontonként, kb. 11 naponként

Nem szokott hülyeségeket beszélni


Altalaban nem tudom, hogy szokott-e, de 50 terkapupont az pont 9 nap. (9 nap es 40 perc)
Amugy a szovegbol nekem mintha az jonne le, hogy o csak pokokra erti, es nem szamol vadaszattal.
Idézet: Grathers - 2010.10.28. 10:20:22
Már nem is tudom mennyi kvíz kérdést dobtak vissza, és még a küldetést sem tudtam teljesíteni!!!

Mennyi kvíz medálja lehet egy végzetúrnak maximum?

15 kvíz medálja lehet
*12 kvíz medálja lehet
20 kvíz medálja lehet
10 kvíz medálja lehet

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Valaki magyarázza már el nekem hogy ez miért is speciális kérdés??? Amúgy ezt már egyszer vissza dobták mert a végzetúrnak szót rövid u-val írtam... kezdem azt hinni hogy pikkelnek rám!


Vegzeturral kapcsolatos kerdest ne tegyel fel, mert vagy ez lesz az ertekeles vagy a mar szerepelt. Ha elso szintu epp most regelt kari tudhatja, akkor mar szerepelt, egyebkent tul spec.
Nem tudom konkretan, hogy ez az info hol derul ki, de sztem elso szinten is hozzaferheto, igy talan inkabb a mar szerepelt lett vona realis ertekeles.
Idézet: Leekoo - 2010.10.28. 10:16:33
Vagyis az értékelők Nobel elveit követik, és matekon kívül mindent átengednek? Nem mondtam, h a kvíz=matek, de ettől még pár kérdés (így is van néhány) simán beférne. Ezenkívül az op.rendszerbe beépített számológéppel egy frissen regizettnek is kb 30 mpbe kerül eldönteni, melyik válasz a jó.

Úgyhogy felteszem a kérdésemet másképp: van-e azon kívül magyarázata az elutasításnak, hogy arra volt kedvük kattintani az értékelőknek?


Ez a Nobel elvei jo.
Ugy tudom a matematika feladatokat nem, a matematikai temaju kvizkerdeseket meg atengedik.
Idézet: Sir calvin - 2010.10.27. 18:49:59
a melyik sportszergyártó jele a pipa kérdésem túl könnyű kérdés miatt lett elutasítva.
talán egy picit nehezebb annál az élő kérdésnél, miszerint
1. milyen nap van ma, ha holnapután kedd van
2. hol kel fel a nap (lehetséges válaszok É-D-K-Ny)
fentiekre pl nagymamám is simán tudja a választ, az én kérdésemre pedig nem tudná...
megköszönném privátban is a választ


Reklam jellegu kerdes. Minden cegekkel, markakkal kapcsolatos kerdest igy ertekelnek egy ideje.
Idézet: Zsanklod - 2010.10.28. 07:45:32
"Mi a neve Hókuszpók macskájának?

Mirci
Sziamiau
Lukrécia
Macs


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ."

Ez a speciális érdeklődésű réteg: a gyerekek, akiknek van gyerekük, meg akik láttak már gyereket. (vagy tévét)

Az értékelők engem külön is utálnak, vagy a "Ki írta a Döglött vámpír visszatér című könyvet?" típusú kérdések csak nekem specek?


Sztem mindenkit egyesevel kulon-kulon utalnak. Ezek olyanok.
Viszont a Hupikek torpikek mint az altalanos muveltseg resze nehezen ertelmezheto. Muvek reszleteibol/ szereploibol tortenetebol max olyan megy at, amit az is tudhat, aki az adott muvet nem ismeri. Kiveve ha az adott muvet illik ismerni. Hupikek torpikek aligha ez a kategoria.
Dátum: 2010.10.28. 10:02:23
Idézet: Birka - 2010.10.28. 09:39:00
Én azt tenném be, hogy minden térfordító ital használatnál számláló*x%-al csökken az aktuális pp és csp pontjai száma az illetőnek...


De ha lesz ilyen akkor csak egy limit felett legyen ilyen. Mondjuk 100 PP es 200 CSP lehetne adomentes.

Masik lehetoseg: Cooldown bevezetese, azaz mondjuk 2 hetene hasznalhato az ital. Igy a VF+EH (plusz alapos tanulas plusz kompenzacio) taktika elettere lenyegesen leszukulne.
Idézet: Borsalino - 2010.10.27. 07:57:16
Magyarország és egyben Európa első szépségkirálynője milyen nemzetiségü volt?

Francia
Magyar
Lengyel
Orosz

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Nos,szerintem a válaszhoz nem speciális réteg hanem egy kis gondolkodás kell.Az ilyen jellegü kérdéseknél (legelsó,legnagyobb stb.) ha ott van,hogy" magyar " akkor 90 százalékban az a helyes válasz.


Igazad van, mar ezert is rossz lenne a kerdes. Meg azontul, hogy 100 evvel ezelett ki lett szepsegkiralyno, az teljes mertekben erdektelen. Raadasul "Magyarorszag es Europa" megintcsak erosen elhinti, hogy magyar. Ezer sebbol verzik szegeny kerdes.
Dátum: 2010.10.26. 13:11:33
Idézet: Norveeg - 2010.10.26. 12:41:24
nem ugyanannyit kellene adjon a két vadászat?


Nem. Onmaganak fuget mutato szakertelem az IV. Az alap LE-t konstansra valtoztatja, viszont az IV altal adott bonusz veletlenszeru.
A magannyugdijpenztar nem halalig folyositja a megallapitott osszeget?

ha úgy gondolod, még a nyugdíjkorhatár előtt, vagy nem sokkal utána jobblétre szenderülsz


Szerintem nem a nyugdijkorhatar az amit figylembe kene venni, hanem az a kor, ahol valoban abba akarja hagyni az ember az aktiv palyafutasat. Bar megjegyzem azt sem tudom pontosan, hogy a nyugdij mellett dolgozni lehet-e es ha igen akkor hogyan kell adozni, mennyi nyugdijat lehet felvenni, stb.
Dátum: 2010.10.26. 12:33:08
Idézet: Diamond - 2010.10.26. 09:15:18
V5. Balor 42. szintű végzetúr

Ywgarrd sorsára jutott.


Sot Ywgarrd elodje sorsara is egyben.
Ugy latom, motivaciobol, es jatektudasbol nincs hiany a kolleganal, tobb kitartast kivanok.
Vagy nem. Lehet, hogy neki van igaza.
Mi lett az ertekeles?

Sztem az egyidoben szo, es a van helyett lehet az amit az ertekelo hianyolhatott.
Dátum: 2010.10.25. 12:19:24
Idézet: Diamond - 2010.10.25. 11:25:43
persze,és ott ácsorgok egyedül majd 49 es szinten...okosakat lehet mondani az adott szerver ismerete nélkül...


En elhiszem, de azert ha nem nagy faradtsag meseld el, mert kivancsi lettem.

Update: megint eljutottunk oda, hogy kerdezni sem szabad, mert lepontoznak. Ha ilyen nagy titok, hogy miert 1 honap egy szintlepes, akkor mond azt, hogy titok, ne lepontozgass.
Dátum: 2010.10.25. 11:07:54
Idézet: Diamond - 2010.10.25. 11:02:49
Maxolt EFfel is 1 szint majdnem 1 hónap.


Es azt hogy? :o
Dátum: 2010.10.25. 11:06:56
Idézet: Birka - 2010.10.25. 11:04:56
Azért úgy érzem sok filmet láttam már, de a 10-es listából mindnek utána kellett néztem... (2 filmet meg is nézek belőle )
Egy filmet viszont nem tudtam azonosítani:
1. Heat

Kérhetek valami linket hozzá?


Nem tudom hogy kerested, elsore dobja a gugli.
Dátum: 2010.10.25. 11:00:05
1. Csillagközi invázió - Starship Troopers (1997)
2. Tőzsdecápák - Wall Street (1987)
3. Emlékmás - Total Recall (1990)
4. Az ötödik elem - The Fifth Element (1997)
5. Sötét zsaruk - Men in Black (1997)

Kedvenc műfajom a sci-fi paródia, és mint láthatjuk 1997-ben tobzódhattunk ezekben a filmekben.
A további 5 helyet alaposabb megfontolás tárgyává teszem.

Kérdés: a Vissza a jövőbe sorozat (nini, még egy sci-fi paródia) egységes egésznek tűnik számomra, azt is csak részekben lehet nevezni?
Dátum: 2010.10.23. 08:47:55
Es TLO is kiirta, hogy abbahagyja.

Update: es ezert is lepontozas jar, a torolt karakterek topikba beirtam, hogy valaki torolni, fog, zsupsz lepontozni. Gratula.