Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2013.11.07. 07:26:47
Idézet: Ariel - 2013.11.06. 19:45:10
Idézet: Miklós - 2013.11.06. 12:58:45
Ahogy írtam korábban is, ez most az első ilyen esemény volt, lehet rajta bármit változtatni.

Ehhez viszont még most össze kéne szedni a javítandó pontokat, különben fél év múlva a problémák fele sem marad meg, és javítva sem lesznek.


En elkezdenem irni amit fontosnak erzek, tessek kritizalni, vagy kiegesziteni:
Mindenkeppen szukseges:
- Csapatok a szovetsegek szine szerint (Szervezesi szempontbol oriasi segitseg, ha lehet a taktika terjesztesere a szovetseg mar meglevo informaciokozlo eszkozeit hasznalni, plusz moralisan elonyos, ha nem allsz szembe sajat szovetsegi tarsaiddal.)
- Napi portyakorlat eltorlese (Mivel naponta van pontosztas, az, ha valaki sok portyat egy napra tartalekol csupan arra lehet jo, hogy azon a napon komolyabb valtozasokat hajtson vegre, am a korabbi napokon ugyanezt a pontot elbukja, igy ennek semmilyen valos szerepe nincs, cserebe iszonyatosan zavaro.)
- A karakterek szintatlagatol fuggoen kimaxolt ellenfel erosseg (pl. a klon tulajdonsagat maximalja az atlag * f(szint) képlet, ahol f(szint) egy csak szinttol fuggo fuggveny)
Erosen javallott:
- Napvaltas egysegesitese, nappalra idozitese. (Ugye jellemzoen a napvaltas utan kell uj napi taktikat kidolgozni. Ha ez ejfel utan van, az azt jelenti, hogy aki kidolgozza azt, annak fent kell maradnia ejfelig. Ez nem jo. Raadasul az esemeny kezdo es vegidopontja elter ettol. A napvaltas es az esemeny kezdo es vegidopontja ugyanakkor legyen minden nap, valamikor olyan idoben, amikor a tobbseg ebren van. Lehet delelott 10 ora, este 8, tokmindegy. Ki kell talalni mi jo a legtobbeknek.
- Csapatforum. Attol fuggoen lehet hozzaferni, hogy ki melyik csapatban van.
A tokeletessegre torekedve:
- A csapat eredmenye adhatna kis bonuszos medalt, amit gyujtogetni lehet. A fo jutalom, ami az esemenyert jar, fel eves, de izgalmasabb mint par plusz tulajdonsag, megadott teljesitmenyszint folott mindenkinek jarna. Lasd xeno esemeny jutalmak. Lehetne otletelni.
- Hivatalos valaszthato vezetoseg, szovetsegi delegalttal, szavazatokkal, szavazatatadassal. Beallithato csapattaktika, ami megjelenik az esemeny oldalon (tamadando mezo keretezve), hogy a lustabb jatekosoknak ne kelljen utanajarni, hogy mi a rajuk vonatkozo taktika.
Dátum: 2013.11.06. 14:57:10
Idézet: Bpetya75 - 2013.11.06. 13:40:19
Az nem megoldható, hogy a játékos helyett a szövetség hordája számítson? Akkor nem kellene szerintem hordafórum.


Ettol meg ugyanugy kene a hordaforum, hiszen ott fogjuk megbeszelni a strategiat.

Azt is szuksegesnek erzem, hogy a magyar vilagok ne legyenek osszevonva. Reszben azert, hogy vilagonkent legyen toplista, reszben azert, mert a tul sok ember szervezesileg sokkal komolyabb feladatot jelent. Pl. en nem tudok a V3-as karival privatban uzengetni mas vilagokon, ezert regelnem kellett oda is karikat.
Dátum: 2013.11.06. 14:54:38
Idézet: Miklós - 2013.11.06. 12:58:45
Az összefogásról: a következő Hordák Harcára Baraty azt mondta, megcsinálja, hogy minden hordának lehessen saját fóruma.


Eletbevagoan fontosnak erzem, hogy a kovetkezo esemenyen ne Hordak, hanem szovetsegek szine szerint legyenek felosztva a jatekosok.
Nem lehetett kirakni egy strategiat az uzenofalra, mert mindenfele szinu jatekos van a szovetsegunkben. Gondolom a legtobb szoviben szinten.
Dátum: 2013.11.06. 07:06:13
Idézet: Bpetya75 - 2013.11.06. 06:01:29
De hol látszik, hogy hozzáadódik? Tegnap szépen végigszámoltam mindegyik statot, csak az IQ-nál hiányzik az összegből a +15, meg a mágiánál a +35. És nem csak hogy nem látszik a karakterlapon, de pl kalandpróbánál sem számol vele.


En csak a magiat szamoltam vegig (vajon miert), es ott szepen megvolt a 35 pont kiirva. Ha neked nincs meg, akkor az hibanak tunik.
Dátum: 2013.11.05. 22:42:34
Idézet: Bpetya75 - 2013.11.05. 17:17:55
Támadás, védekezés oké, de a Nekrofunnál nem szerepel olyan, hogy csak portyánál érvényesülne.


Az hozza is adodik, csak gondolom Baraty elfelejtette, hogy olyan is van.
Dátum: 2013.11.05. 12:26:59
Elszurodtak a targybonuszok nalam. Ugyanazt az oltozetet felveve megkaptam a helyes bonuszokat. Medallal egyutt.
Dátum: 2013.11.04. 18:53:03
Idézet: Birka - 2013.11.04. 08:08:48
Idézet: Bpetya75 - 2013.11.03. 23:02:30
Bár fel lehet fogni a józan gondolkodás próbájaként is: Annyit költeni rá, amennyi futja


Ez egy alap igazság, hogy annál többet nem tudsz költeni, mint amennyid van. Vagy van olyan, aki személyi kölcsönt vett fel, hogy finanszírozni tudja a "kényszertápolását"?


Siman tudsz felvenni kolcson magadtol. Ugyanis elore fizetsz be. Tehat ha befizetsz 3 honapra, majd az elso honap alatt elhasznalod a 2/3-at, akkor 1 havit kolcsonoztel magatol. Amit utana vagy visszafogott koltekezessel torlesztesz, vagy utofinanszirozol.
Dátum: 2013.11.04. 07:22:31
Idézet: Little Richie - 2013.11.03. 16:36:28
Te találtad ki az eventet és Te profitálsz belőle az egyik legjobban? Micsoda véletlen ...
(Bocs, de ezt nem lehetett kihagyni.)


Valamivel muszaj vigasztalni magad, mi? Szerintem ezzel meg magadat sem tudod megvezetni, de az igyekezet dicseretre melto.
(Bocs, de ezt nem lehetett kihagyni.)
Az elévágás visszavág
Dátum: 2013.11.03. 16:30:52
Gyenge kariknak maga az esemenyben való részvétel roppant nagy tap.
Idézet: Azazel - 2013.11.03. 09:36:48
Bocs,de tévdsz.Én is így gondoltam,de az asszony,és a kisebb fiam felvilágosított ( mindketten igazolt sakkozók),hogy bizony a futár a hivatalos elnevezés,és a futó,csak afféle szleng.


Érdekes, mert a wikipédia nem említi, hogy lehet futárnak hívni. Ugyanakkor a futárt én is hallottam már, és ha belegondolunk abba, hogy ezek elvileg seregek, akkor több értelme is van, mint a futónak, aki sportoló. Sztem mindkét elnevezés elfogadható.
Nekem egyébként el szokták fogadni a kérdéseimet. Eddig olyan 130 körül tettem fel, abból max 5 volt, amit elutasítotak. Szóval lehet azért jót feltenni, csak nem napi 3-at.
IV-ettel
Dátum: 2013.10.25. 14:32:15
10 nap utan az esemeny ertekelese lehelletnyit javult: 2,7.
Dátum: 2013.10.24. 21:18:29
Idézet: Lújzi04 - 2013.10.24. 21:15:16
Mi befolyásolja, hogy lehet akár 4% vagy 3% növelés csak?


A lelekkut aktiv jatekosokra vetitett merete.
Dátum: 2013.10.24. 21:15:55
Idézet: Shimrod85 - 2013.10.24. 16:59:41
A tapasztalatom mást mutat!
Hozzávetölegesen 10 kihívásból 2 kaland esik ( af-még nincs kifejlesztve) míg, 2 vadászat, 2 portya, 2 kihívás, ami ugye hat cselekvés, átlag kettö kaland jön.


Tehat a 8% helyett 33%-ban kapsz kalandot. Hat hogyne.

Csak arra próbáltam rámutatni, hogy azok kik minden nap ellönek minden eröforrásból minimális mennyiséget, azok nagyobb eséllyel találnak kalandot.

Azert nem szerencses ilyesmire ramutatni, mert minden joindulatod ellenere hatranyba kerulhet az a jatekos aki ezt elhiszi.
Dátum: 2013.10.24. 21:12:47
Mit gondolnatok egy csuszo ablakos megoldasrol? Amikor mindig az utolso nehany nap eredmenyei szamitanak. Igy azert szamitana valamit a pozicio is, de sokkal dinamikusabban lehetne alakitani az allast, mint jelenleg.
Dátum: 2013.10.23. 00:23:42
Ez szepen ki lett hirdetve. Es hogy javasoltad, ha meg szabad kerdezni? Mar csak mert szerintem ugy igazsagos, ha mindenki tudja.

Mod: koszi.
Dátum: 2013.10.22. 15:43:48
Ugy tudom, hogy gyogyital*AF*vitalizator a keplet, nem gyogyital*(AF+vitalizator).
Dátum: 2013.10.22. 09:45:47
En megprobalkoznek par kemgombozessel is. Hatha talalsz olyat, akinek alacsony a maxEP-je.
Megtalaltad a mai google-doodle-t?
A kerdes egyebkent nem jo, mert egyreszt nem tudjuk, masreszt az elso ejtoernyos ugraskor feltehetoen a fentiek egyike sem letezett.