Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2012.03.19. 15:11:28
Idézet: Junior0 - 2012.03.19. 14:40:25
skacok csak nekem tünik brutálisan soknak a +3hoz szükséges 208 térkép

"Ahhoz, hogy kettővel jobb díjat kapjál (ha a csapatod nem a legerősebb díjat nyerte), még legalább 61 térképdarabot kell gyűjtened, a hárommal jobbhoz pedig 130 darabot.
Kiemelkedő teljesítményednek köszönhetően eggyel erősebb jutalmat fogsz kapni (ha a csapatod nem a legerősebb díjat nyeri)

Te eddig 78 térképdarabot találtál.
Eddig 44 eseménypontot gyűjtöttél"


Az a 44 esemenypot kicsit kevesnek tunik.
Dátum: 2012.03.19. 15:10:23
Idézet: Truth80 - 2012.03.19. 14:35:15
Ez olyan mint a Beho talis +10 % LÉ vadászatra relik.


Ilyen relikviarol en meg nem hallottam.
Dátum: 2012.03.19. 15:08:46
Idézet: Tseby dr akula - 2012.03.19. 14:09:09
Idézet: Craslorg - 2012.03.19. 14:04:26
Tippre világonként maximum 2 (inkább 1?) kézen meg lehet számolni, hányan szedtek össze több %-ot tárgyakból, mint a HT 10%-os bónusza


Tehát akkor várjuk meg míg ég a ház, és csak akkor kezdjünk agyalni, a dolgon?


Nem, itt nem fog egni a haz. Ha a HT nem lesz kulcskerdes, az nem jelent problemat, sot.
Dátum: 2012.03.19. 15:07:05
Idézet: Tseby dr akula - 2012.03.19. 13:36:42
Lassan eljutnak az emberek oda hogy +10%-ot vagy többet kapnak majd eszenciából és tárgyakból, onnét kezdve, a HT el fog értéktelenedni?
a 31-es ultresszencia +8%-ot ad és van platina kürt is 4%-al ami már 12% egyben.


Valahol mar felmerult. Sokara lesz az, hogy egy szovi minden tagjanak lesz 31-es esszenciaja. De igen, a HT sulya csokkenni fog.
Dátum: 2012.03.19. 10:34:52
Idézet: Viskos - 2012.03.19. 09:43:16
Idézet: Viszok009 - 2012.03.19. 00:25:16
Aztán meg 2 órán keresztül csak villog a napi rutin,mi???
Legyen mondjuk a napi rutin 23 órás, 1 óra munka, pihenés, szórakozás bőven elég (a VÚ-n kívül).
Ha van listám, akkor fél óra alatt végzek a napi rutinnal. Ha nincs listám, akkor napjában többször vissza kell lépegetni, mert eszembe jut épp mit felejtettem el aznap, vagy 5x megnézem teljesen feleslegesen...


Mi lenne ha a napi rutin oldalon felvehetnel magadnak pontokat (leirod szovegesen), aztan ha vegeztel vele beraksz egy pipat? Persze ejfelkor torlodik.

Juteszembe ejfel. Jo lenne ha nem lenne a jatekban ket fejta napvaltas. HT, kamra 3-kor, manakonsti, szerencsekerek, sisakszilank ejfelkor. Ezt praktikus lenne egysegesiteni.
Dátum: 2012.03.19. 06:27:46
Idézet: Yaksee - 2012.03.18. 21:44:45
Igazából ha megveszed 1 gombbal (ami már most is van), akkor a nem kellő darabokat el tudod adni beszerzési áron. Vagyis 5 őskőért 1 gombbal veszel italt, a lélekkufárnál pedig eladod a varázsitalt 2 őskőért. Tudom, hogy nekünk egyszerűbb lenne a külön gomb, én is örülnék neki, de így sem bonyolult.


Viszont ha jol emlekszem, akkor eladni csak egyesevel tudod. Kene oda is legordulo menu. Sot ha mar itt tartunk jo lenne a 20-as vasarlasi korlatot is boviteni.
Dátum: 2012.03.18. 16:48:03
Idézet: Tseby dr akula - 2012.03.18. 16:34:12
Az már a nevetséges kategória.
Hisz kihíváskor, még táp is eshet ( támadás itala) vereségkor, más hátránya a karinak nem keletkezik. Ha utolérsz, én kérem majd, hogy 35 percenként a nap 24 órájában, rajtam kihívásozgass.


Az vedekezokent is esik?
Dátum: 2012.03.18. 16:45:07
Idézet: Miklós - 2012.03.18. 15:48:15
Ezek egyike a Napi rutinok funkció.

Vegre kenyelmi funkcio. Nagyon jo. Tovabbi konnyites lehet, ha par funkciot egy gombnyomassa llehet elerni. Pipakkal (mint vadaszatnal) kivalasztjuk, mi az amit minden nap szeretnenk, es ezeket egy gombnyomassa lelerhetjuk. Ha van uj gombnyomasra lehetoseg ezen az oldalon, akkor highlightoljon.

Kedvezmény: Naponta 1x itt veheted majd meg mindössze 2 őskőért a számodra elérhető legjobb TP-t adó állatfelszerelést (de csak az állat 20. szintjéig működik)


Jelentos arengedmeny, korlatozasa jol megoldva. (+++)

A hatások összeadódnak, tehát ha valaki az előző 10 nap mindegyikében belépett, megkapja mind a 10 jutalmat.

Tehat 1% LE, 2 CSP, 1 PP stb. Igy mondjuk nem gond ha van benne 1-2 gyengebb tetel. Es akkor ha jol ertem a husegszilank is minden nap kiszedheto. Egesz komoly elony osszejohet belole, de a tobbseg ugyis naponta belep, tehat ennek valoszinuleg mindenki orulni fog.
Dátum: 2012.03.18. 11:43:04
Melbourne 2012
Dátum: 2012.03.17. 17:47:33
Idézet: ATi_20 - 2012.03.17. 17:04:01
miért van az hogy valaki mindig jót pörget én meg lo....szt se pörgetek pedig minden nap meg van a 3 pörgetésem


Mert a nyeremeny veletletszeru.
Dátum: 2012.03.17. 17:14:15
Idézet: Tseby dr akula - 2012.03.17. 10:17:35
Messze még a vége......
Kócos te milyen néven neveztél, ha neveztél?
Persze csak ha publikus.


Publikus. Semmilyen. Csak megneztem a linkedet. Igazabol nincs ra nagy igenyem. Ugyis elfelejtenem mindig.
Dátum: 2012.03.17. 09:52:37
Idézet: Offsboy - 2012.03.17. 09:42:38
Mivel elkezdtek potyogni a könyvek, sokkal inkorrektebb lenne utólag akár nerfelni a gyakoriságukat, akár pedig kivenni az AH-s tárgyakat. És ugyanezt gondolnám akkor is ha már esett volna.


Kiveve, ha azoktol is elvesszuk, akiknek esett. Korabban irtam erre egy kompenzaciot: 2 UR nyeremeny veletlenszeruen, most irok egy masikat (akar valaszthato modon): lehessen valasztani a tobbi UR nyeremenybol egyet.

Idézet: Xena - 2012.03.17. 09:36:52
"Miklós ez így nem korrekt!"
"Rendben. Ha gondoljátok kiírhatunk egy szavazást..." (persze azért várunk ezzel néhány hónapot, hiszen újabb lehúzott bőrként így fixen jön napi 2 őskő minden ultraritkát/csodát váró játékos után).


Mondjuk eltelt a problema felmerulese ota 3 munkanap.
Dátum: 2012.03.17. 09:47:38
Idézet: Tseby dr akula - 2012.03.17. 08:44:52
Jó kis edzés volt.
És külön öröm, hogy a szájízem szerint alakult, ahogy a tippversenyen is játszik, már csak holnap kell ugyanígy alakulnia


Latom rogton vezeted is a tippversenyt.
Dátum: 2012.03.16. 09:31:20
Idézet: Tigristappancs - 2012.03.16. 08:55:05
Kocos, ha abbahagytad akkor ne oszd már itt az eszet frusztráltságból, mert ez is csak torzítja a vita képét. Köszi.


Elnézést, te biztos örömmel tapsolsz hozzá, ha valótlanságokat állítanak rólad, és ezzel próbálnak egy vitát befolyásolni. Én nem.
Dátum: 2012.03.16. 08:32:14
Idézet: McMad - 2012.03.16. 00:34:42
Ha nem V3-on játszanék (más világokon nagyobb arányú Lélekszívás kihasználási lehetőség)...


Az allatfelszerelesben levo +X% LE az nem LE szivas, hanem rablas.
Dátum: 2012.03.15. 23:13:24
A gyakori nyeremenyek kozott nem egy van ami csak jelkepes. Meg van olyan is ami igen hasznos bir lenni. (vadaszt ital, portya ital pl. [vo. event])
Dátum: 2012.03.15. 23:03:58
Idézet: Moderator - 2012.03.15. 17:54:45
Idézet: Kocos - 2012.03.15. 16:59:09
Idézet: Moderator - 2012.03.15. 15:29:50

Most azt irod, h 100 csp levadaszasa ugyanannyi LE-t eredmenyez a top10. helyen allonak, mint a top21. helyen allonak?


Termeszetesen nem. Ez az az elony ami szepen lemorzsolodik a kozeledes hatasara.


Tehat akkor kijelentheto, h a magasabb szintunek ugyanannyi eroforras felhasznalasaval nagyobb LE bevetele van megfejelve egy kornyezetehez alakitott bonusz%-al, kizarolag azert, mert O benne van valami 20ban v 50ben?


Az elso fele igaz a masodik nem, az LE bevetel nem no Miklos javaslataval.

Az felmerult mar, h ha a top100 osszes jatekosa maximalis erobedobassal nyomul, akkor elkonyvelheto, h ez a bonusz gyakorlatilag elerhetetlen azoknak, akiknek most javasoljatok, h zarkozzanak fel?


Igen. Bennem felmerult, de mindketten tudjuk, hogy nem fog senki nyomulni. Senki sem akar +100 TP-t beszedni, hogy aztan megszabadulhasson belole 20-tol.

Mert en azt latom, h Gipsz Jakab mondjuk a top20 utolsoja, megkapja a bonuszt


5%-kel tobb TP kell a szintlepesehez igen.

, aminek hatasara Gipsz Jakabne utoleri, bebukja a top20ert kapott bonuszt, de Gipsz Jakab akarja a bonuszt, ezert mindent megtesz, h ismet top20 legyen.


Tehat gyorsan felpumpalja a TP szerzeset, hogy az ove lehessen az 5% bonusz. Mennyivel fogja folpumpalni? 5%-kal? Nem tudnik egy nagy pumpalasnak. 10%-kal? Akkor bukott 5%-ot az uzleten ugye?

Mar beszeltunk rola, h ez az egesz azert van, mert kulonbozo jatekstilust kovetnek a jatekosok. Miert nem fogadjatok el azt, h a Ti jatekstilusotok mellektermeke az, h nincs portyaellenfel?


Igazabol soha nem voltam ilyen pozicioban a jatekban, ezert csak tippelni tudok. Ugy erzem, hogy akik most szeretnenek megoldast kapni a problemajukra, ok felig-meddig onhibajukon kivul kerultek ilyen helyzetbe. Mentek a tomeggel, aztan ugye barmilyen jateknal elkerulhetetlen, hogy a jatekosallomany kopni kezdjen. Megunjak belefaradnak a jatekosok. Egy ido utan pedig annyira kikopott a regiojuk, hogy nem maradt eleg portyacelpont. Amire nem keszultek fel, nem keszulhettek fel, az az, hogy a tobbiek abba fogjak hagyni. Ha tenyleg olyan emberek vannak top10 kornyeken, akik regota VF-fel nyomulnak, akkor tenyleg nem az o hibajuk, hogy nincs portyacelpont.

Ti szinteket szerettek lepni

A top zomere ez szerintem nem igaz.

LE bevetelre nem ad bonuszt, csupan adott szinten tobb eroforrast kolthetsz el, mint az utanad erkezo olyan karakter, aki egy fikarcnyi bonuszt nem kap. Tehat adott szinten az egyik (hasamrautok) 50 millat szed ossze, mig a masik csak 45ot, es nem azert, mert rosszabb jatekos, csupan nincs benne a top20ban!


Ez igy van ahogy mondod, de ennek csak akkor van jelentossege, ha sikerul egy olyan magas LE/TP aranyt elernie, hogy utana teljesen leallva bevarva a kisebbeket azok kozott is arathasson. Tekintve, hogy aki a topban van annak osszehasonlithatatlanul roszabb a LE/TP aranya, mint annak aki nincs ezt nem erzem realis veszelynek. Raadasul a top1-4 karin kivul meg a bonusszal sem fognak jobb LE/TP-t produkalni mint egy kozepmezonyben ugyesen teljesito jatekos. Tehat egyreszt evekig kene valakinek jobb LE/TP-t kapnia a topon, aztan evekre le kene allnia, hogy utolerjek. Ez a leallos bevaros strategia 5 even belul semmikepp sem vezethet eredmenyre.
Dátum: 2012.03.15. 22:48:07
Idézet: LanMaffia - 2012.03.15. 17:32:50
Prismával nem érdemes leállni vitatkozni, mert mindig neki van igaza. Régebben is így volt, nem értelek Kócos miért vitatkozol vele, az érveid haszontalanok


Azert, mert ha nem irom le az ellenvelemenyemet, akkor egy harmadik felet meggyozhet az igazarol. Nem ot akarom meggyozni. Eleg ha ellentmondasba hajszolom.
Dátum: 2012.03.15. 22:46:27
Idézet: Miklós - 2012.03.15. 17:46:08
Idézet: Kocos - 2012.03.15. 14:47:03
mert cafolni foglak.

Ööö... hol itt a cáfolat? Épp hogy engem igazolsz. Valóban azt állítottad, hogy te szeretsz rohanni. És ennek ellenére, végül valóban abbahagytad (törlés/karakter átadás/abbahagyás ebből a szempontból ekvivalens fogalmak).


Kerlek Miklos ne jatszd a hulyet, nem vagy hiteles a szerepben. Nem azert hagytam abba, mert barmi gond lett volna a rohanassal. A gond az altalad amator, erthetetlen es indokolhatatlanul modon tamasztott a regi rendszerbol nem kovetkezo extra akadaly miatt volt. Amit jeleztem feled, megoldasi javaslattal, hogyan lehetne orvosolni, es a valaszod az volt: ha valaki elore rohan az ezzel jar. Ugy, hogy kozben te is pontosan tudtad, hogy a hibas fejlesztes az oka annak, hogy a jatekom egy addig mukodo reszet ellehetetlenitettetek.
Azt irtam le, hogy a rohanas addig vallalhato, amig a jatekvezetes vicces modon meg nem rangatja alattad a szonyeget, es ki nem jelenti, hogy hat elore rohanasnak ez kovetkezmeye. Ugy ahogy ezt mst is keszulsz tenni, igaz most joinulattal, es biztos vagyok benne, hogy a tobbseg - aki reszesedik majd belole - orulni is fog neki, az meg, hogy az en jatekomat hazavagod vele, az jo esetben jarulekos veszteseg (rossz esetben nyereseg).
Olyan ez, mintha autoversenyen az elen allok ele jancsiszoget szornal, es egyutterzoen mondanad, hogy aki hatul jon idejeben lassithat. Vegtelenul inkorrekt megoldas volt.

Persze próbálod magyarázni, hogy miért, de a valós ok az volt, hogy aki elöl megy, az egy másik környezetbe kerül, és mind1, hogy mi idegeli ki - akár a célpontok hiánya, akár az, hogy nem érez kihívást a játékban, akár az, hogy magas szinten ha nagyon elválsz a többiektől a kalandok próbaküszöbei nagyobbak - , a lényeg, hogy a végén mi történik.


Nem probalom magyarazni, hanem elmagyaraztam. A valos ok az volt, hogy olyan fejlesztest raktal be, ami kb. 2 embert erntett a magyar vilagokon osszesen, ugy, hogy ennek a ket embernek mindenki mashoz kepest sokszoros eroforrast kell berkni. Hibat vetettel, nem kicsit, mindenfele korrekciotol elzarkoztal. Maximalisan inkorrekt modon jartal el. Ez volt az abbahagyas oka. Ha mar kiprovokaltad belolem, akkor leirom: szegyellheted magad emiatt.
Nyilvan van bennem nemi duh az ugy kapcsan, es ha megpiszkaljuk hat nem reagalok jol. En elkonyveltem, hogy top jatekoskent mar csak tuske voltam a kormod alatt (folyamatosan jeleztem, hogy mi az a fejlesztes amivel nem keszultetek el a szintlepesem tempojeben ugye), es miutan kifejtetted, hogy miert nagyszeru az en kulonbejaratu egyszemelyes (V1) szivatasom pontosan ereztem, hogy ha nem most teszem le a lantot, akkor jon majd a kovetkezo.
Es mindennek ellenere itt vagyok mind a mai napig, segitek, vagy igyekszem segiteni nektek tobb fronton. Azt hiszem a minimalis amit elvarhatnek, hogy nem probalsz meg csusztatasokkal fuszerezett valotlansagokat allitani rolam a forumon.
Dátum: 2012.03.15. 17:09:38
Idézet: Razor - 2012.03.15. 16:14:52
Egyébként ha jól értem és lesz szívás akkor nem csak a határvonalon (20/50) lesz.

Hiszen Miklós sávos lassítást írt.

Azaz akkor az 51. ugyanúgy szív majd a 40. szemben mint a 40. a 30. ellen...stb, stb.

Jól értem?


Szivas szotol eltekintve jol.