Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2012.08.30. 23:28:15
Idézet: Birka - 2012.08.30. 19:02:27
Koc, menj végig tételesen az elhangzott félszáz ötleten úgy, hogy ezeket a szűrőket végigtolod rajta.
Hopp hirtelen marad vagy 3-4 képesség ami használható

Portyával ÉS vadászattal összefüggő képességek... Azaz ha az egyik tevékenységet tolod majd a másikat, akkor ezek kölcsönösen erősítik egymást. Ezzel teljesen azonosulni tudok, nem lehet cél csak vadászó, vagy csak portyázó játékstílusok további erősítése.


Birka vegigmehetek, marad 20 also hangon. Nagyon also hangon. Arrol nem beszelve, hogy ez a szuro arrol szol, hogy mindenki csinalja ugyanazt. A jatekosok NEM szeretik ugyanazt csinalni. A jatekosok egyedi karaktert szeretnek fejleszteni. Persze en ertem, hogy az kihivas, hogy a kulonbozo szakiranyokat egyforman tapoljuk meg, de hogy meg sem proballjuk. Ez most komoly? Tudom, hogy amit en irtam, annak a fele az portyat vagy vadaszatot tapol. De mar az alapkoncepcio, hogy progressziv a koltseg onmagaban is garantalja, hogy aki mindkettot csinalja, az tobb bonuszt tud szerezni. De vessuk ez az osszes otletet amit en vetettem fel. Ariel, Ywgarrd, Cras otletei is hemzsegnek az olyan otlettol ami nem erositi egyik strategiat sem.
Dátum: 2012.08.30. 23:20:49
Idézet: Taspi - 2012.08.30. 18:30:52
Regen volt szo rola hogy az eh-skent vadaszatert kapott le novelve lesz.
Be lett rakva egy af kepesseg ami +10%-ot ad.

Ezt kellene kiterjeszteni. Akar szint fuggo korlattal.
Pl +10% elerheto 80. szinttol
+20% 100. szinttol
+30% 120. szinttol

Megoldana a regi szervereken a gondot -> megerje atvaltani vfrol


El kene olvasni amihez hozzaszolsz, es akkor nem irnal hiaba.
Dátum: 2012.08.30. 18:10:26
Idézet: Miklós - 2012.08.30. 17:22:51
Teljes kábulat
A szakértelem minden szintje 1%-al csökkenti ellenfeled alapsebzését kábításonként.
AF: 10/ szint Max. szint: 10
Előfeltétel: 1000 elköltött AFP


Ez azert eleg durvan bele fog nyulni a kozelharcba nem? Siman ellentetelezni latszik a templomi medalok +20%-at. Raadasul ez arra is hat, aki nem talal kozelharcban az allatsebzesen keresztul. Nem erzem biztositottnak, hogy a harc egyensulya (mar amennyire van) nem fog ettol drasztikusan megvaltozni.
Dátum: 2012.08.30. 18:07:52
Idézet: Miklós - 2012.08.30. 17:22:51
- A javasolt konkrét képesség nem lehet őskővekkel kapcsolatos, nem rakunk be ősköveket termelő képességeket.
- Továbbra sem támogatunk játékon belüli kereskedelmet, és TP nélküli LÉ szerzési lehetőségeket.
- A javasolt képességek lehetőleg ne legyenek már meglévő képességekkel/relikviákkal azonos hatásúak.
- A templom komoly revízión esett át a közelmúltban, további változásokat a templommal kapcsolatban rövid távon nem szeretnénk.
- Lehetőleg egyszerű 1-2 sorban megfogalmazható képesség legyen, mely nem kíván újabb adatbázis bejegyzéseket.
- Vadászattal és portyával kapcsolatos képességek csak akkor jöhetnek szóba, ha mind a 2 tevékenység kell hozzá.


Megmondom oszinten ezt nem ertem. Az elhangzott legalabb felszaz otletbol ennyi? Ez roppant kevesnek tunik. Nem lehet kepessegek erejet tovabb novelni? Irtunk Ywgarddal ketten vagy 30 tovabbfejlesztesi lehetoseget a jelen kepessegekre. Foleg az utolso pontot nem ertem, hiszen a jatekban MINDEN kapcsolatos portyaval es vadaszattal.

Ez most igy nagyon lelombozo.
Dátum: 2012.08.30. 14:34:48
Idézet: Quellon - 2012.08.30. 14:26:47
Szóval, már miért ne lenne 2? Attól, hogy az egyiket nem tudja használni még lehet 2. Sokkal valószínűbb, minthogy 1 van amiből, ha eladsz 1-et marad még 1, nem? De szóljál ha mégsem és van mondjuk olyan almád amiből, ha egy darabbal rendelkezel, eladhatsz egyet és marad egy mert azonnal zöldségesnek állok!


Szolok: megsem.
Technikailag igy van megvalositva. Ha ketto lenne, akkor ketszer lenne felsorolva a karakterlapodon. Igy tudnal is valasztani, hogy melyiket vedd fel, melyikbe rakj fokuszkristalyt, melyiket adod el.
Allj virtualis zoldsegesnek, mert ezek csak reprezentaciok.
Dátum: 2012.08.30. 14:30:24
Idézet: Amena - 2012.08.30. 13:33:37
Szerintem a Végzetúrral foglakozó játékosok között viszonylag kevés a biológia szakos. (Hozzátenném, hogy ne 4 elemi végzettséggel játszom, két diplomám van, igaz egyik sem kapcsolódik a biológiához.)


Középiskolai tananyagban ez bőven előkerül, csak legfeljebb nem emlékszel rá.
Dátum: 2012.08.30. 13:33:36
Idézet: Zooleee - 2012.08.30. 13:20:35
Sziasztok!

Van 2 Szürke Lélekrablóm, az egyikben van fókuszkristály, a másikban nincs, hogy tudok váltani a kettő között, mert mindig csak azt adja be amiben van!

Köszönöm!


Sehogy. Nincs olyan, hogy 2 lelekrablod van a valosagban. 1 van, amibol ha egyet eladsz, akkor is marad meg egy.
Dátum: 2012.08.30. 13:32:38
Idézet: Aurri - 2012.08.30. 13:25:40
A másik vonatkozó topicból át lehetne nyálazni az AF-es terveket (Crasnak azt hiszem volt egy egész hosszú tevrezete).
Plusz ha bekerülnek még új skillek kérlek gondoljatok szegény, nyomorult, halmozottan hátrányos helyzetű, stb.stb. fertőzöttekre is


Valaki mar atmasolta ide.
Az uj kepessegek kozul van ami nem el fertozottekre?
Dátum: 2012.08.30. 11:07:09
Idézet: Amena - 2012.08.30. 11:01:11
Melyik ország nem tartozik a Eukarióták doménjéhez (rendszertani besorolás) ?
Állatok
Baktériumok
Növények
Gombák

biztos csökkentek a képességeim, de már a kérdést sem értem. Milyen ORSZÁG?????


Kérdésedben ott rejlik a válasz. Kiemeltem.
Dátum: 2012.08.30. 11:06:15
Idézet: Redboybeach - 2012.08.30. 11:03:43
nem 1000 fölött vagyok

hanem már 1600 fölött bőven
tartalékba meg bőven van 30 pontocska


Nálunk vidéken az 1600 is 1000 fölött van.
Mindenképpen sokkal pontosabban kéne megfogalmaznod. Te digitális ujjakal számolva jutottál el a megoldásodig, úgy, hogy minden számot le lehessen képezni a maximális értékig. A ujjak nem digitálisak, hanem analóg módon működnek. A számolás nem csak egyesével történhet. Továbbá a bíráló szerintem azt kifogásolta, hogy 2^10 értékét kell tudni a kérdés megválaszolásához, ami számtan. Ennek ellenére ez szerintem inkább logikai kérdés, de ha pontosan teszed fel, azzal meg szájbarágod a megoldást, hirtelen nem látom hogy lehet belőle jó kérdést faragni.
Dátum: 2012.08.30. 10:59:53
Idézet: Redboybeach - 2012.08.30. 10:14:05
Kb. mikor kerülnek be ezek az új fejlesztések a játékba?


Gondolom 1-2 het meg mire lesz fejlesztesi doksi belole, es utana meg 2-3 het mire bekerul. Egy bő hónap, ha minden jól alakul. Addig bátran tartalékolhatod az AF-et ha 1000 fölött vagy (ott vagy).
Dátum: 2012.08.30. 07:05:25
google drive
Dátum: 2012.08.29. 12:51:43
Idézet: Lora - 2012.08.29. 12:44:55
A csonterősítést is számolja az elköltött AF pontoknál, a toplistánál kijelzett érték korrekt.


Respecializaciot?
Torolt kepessegeket?
Elvesztett kepessegeket?

Kieg: Köszi a választ. Yasmina, akkor nem buktal semmit az terkiforditassal.
Dátum: 2012.08.29. 12:49:58
Idézet: Ywgarrd - 2012.08.29. 11:07:39
Ha már alternatív fejlesztésnek nevezzük a dolgot, akkor pár ötlet hirtelen (nagyon hirtelen).

Rezisztencia max növelése
Áttörés: ellenfeled rezisztenciáját csökkenti
[...]
Koncentrált emléktörlés: szint*x % AF-et visszakapsz a törölt AF-képesség költségéből (EH-s és VF-es képességekre működjön-e?, koncentrált specializáció képességekre alap féléves és exponenciálisan növekvő időkorlát, valamint a visszakapott AF csak az első alkalomkor érvényes a koncentrált spec I. és II. esetén. – Elsődlegesen: elhibázott választás javítása + némi taktikázási lehetőség)


Pont ezeken gondolkodtam ma reggel a tus alatt. Koncentralt emlektorlesnel figyelni kell arra, hogy szakimaxot novelo kepesseg se legyen torolheto (meg EH-s, VF-es se, bár ezen lehetne vitatkozni).

A gyenge ereje szerintem kicsit utkozik az EH koncepciojaval. A tobbi tokeletes.

Magam is atgondoltam melyik meglevo kepesseget lehetne tovabbfejleszteni.

Kihivo nagymester: Szint*+1-et kapsz a kihivas soran a probaid dobasahoz, de maximum ellenfeled szakertelmenek 10%-at hozhatod igy be. Maximuma nincs. Koltseg 5 pont.
Hatekony meditacio: Megno a manaregeneracios gyorsasaga.
Meg hoszabb vadaszat: az indithato vadaszatok szama megno a kepesseg szintjevel. Max szint 100. Koltseg 2.
Alkimista: +5 szint (koltseg 10/15/20/25/30)
Okkultista: szint*1%-kal noveli kulonleges esszenciak talalasanak eselyet. Max szint 50. Koltseg 5.
Hordafóbia: A gyűlölt hordával szemben minden kritikus szakértelmed szintenként eggyel magasabbnak szamit.
Fokuszalt magia - fokuszalt ero parja.
Fizikai pajzs, Magikus Pajzs +30 szint.
Hosszutavu memoria +6 szint (magas koltseggel).
Korrupcio: kalandokban szint*10 szinttel alacsonyabb italt is elfogadnak toled. Koltseg: szint+1.
Dátum: 2012.08.29. 12:31:12
Idézet: Hollofia - 2012.08.29. 12:06:22
Ez így van, ez volt az ára annak, hogy eddig vf-n voltam, rendben van......viszont a vetélytársaim jó része már elkezdheti kifejleszteni azokat a képességeket, amihez nekem még akár éveket kell várni, számomra ez nincs rendben


A jo jatekokban minden valaszthato utnak van elonye es arnyoldala is. Ha az egyik utnak csak elonye lenne, a masiknak csak arnyoldala, akkor az nem is lenne valodi valasztas.
Dátum: 2012.08.29. 09:52:11
Idézet: Büyük - 2012.08.29. 08:35:30
Idézet: Kocos - 2012.08.29. 07:38:31
Idézet: Büyük - 2012.08.28. 17:13:48
Nerfelték már minden cuccomat. [...] az inspirátort [...]


Bar mondanivaloddal, es elkeseredettsegeddel egyetertek, az inspit nem nerfeltek azota, hogy megvetted.


Bocsi de ebben sajnos tévedsz,volt már inspirátorom amikor nerfelték.Ha nekem nem hiszed el kérdezd meg a szövitársaimat.


Nos lehet, én arra emlékeztem, hogy 2011. novemberi talin licitaltalt valaki az inspiratorra, en kerdeztem ki, az a tobbiek mondtak, hogy o Buyuk. Ezek szerint nem te voltal. Vagy! Juteszembe, lehet, hogy másik világon is van inspirátorod?
Dátum: 2012.08.29. 08:26:03
Idézet: Offsboy - 2012.08.29. 07:59:49
Igyekszel beérni Cras 10K hsz-ét? Jól csinálod


Izgat a tema. Nem nagyon, csak annyira, hogy a forumozas miatt a karimat igy reggel pont leszartam.
Dátum: 2012.08.29. 07:52:43
Idézet: Kwisatz - 2012.08.28. 22:22:46
Biri, ez elég önző bejegyzés volt. Ha jól értem támogatod ezeket a fejlesztéseket, mert alig egy maroknyi embert érint, így TE nem szenvedsz hátrányt azzal, hogy nem gyűjtöttél AF-et, hiszen a körülötted lévők ebből (AFP) semmit sem látnak.
Mi értelme olyan képességeknek, amit 1500 meg 2000 AFP után lehet többszáz AFP-ért kifejleszteni?
V5-on ez hány embert érint?
Kb nullát. Az egész szerveren.
Ahogy írták, még a 2. világon is jó, ha 10 embert.
Így semmi értelme bevezetni, ez olyan, mintha a templomot csak a top 25 csinálhatná.


Ez egetvero butasag. A jatekban a vegtelenitett dolgoknak pont addig kell kifejlesztve lenniuk, ahol a legelso jatekos tart. Miert van a top20 szinten uj targy, varazslat? Miert vannak uj epikusok, entitasok? Hiszen az csak 1-2 embert erint.
Valojaban mindenkit erint, hiszen idovel mindenki oda fog erni. Azt diszkriminalni pedig aki hamarabb er oda, hat nem csak megkerdojelezheto lenne, de a legkomolyabb kontraszelekcios elv, amt csak el tudunk kepzelni.
Dátum: 2012.08.29. 07:45:46
Idézet: Offsboy - 2012.08.28. 19:27:07
Pontosan. Azért mert valaki 100++ szintre, évek alatt a sikeresebb játékstílusa miatt 50-100-al többet tudott tenni a támadására pl., azt nem kéne szorzóval tönkre vágni. Ezzel a gyengéket jutalmaznánk.


Annyi kulonbseggel, hogy o is kapna a szorzot, igy tehat nem tonkrevagva, hanem boostolva lenne.