Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2012.11.05. 15:30:06
Idézet: Offsboy - 2012.11.05. 11:54:26
A jutalmad a végén az effektív töltésből számolják.
Meg a szintből. Meg az aktiválások számából. Gyakorlatilag az összes elköltött LE és CSP számít a sikeres csatában.
Dátum: 2012.11.05. 15:27:23
Idézet: Isten Kardja - 2012.11.05. 11:45:51
Idézet: Gamer01 - 2012.11.05. 11:24:27
"gyémántok szorzót kapnak a felhasznált LE-re" Ez csak a csapatverseny miatt van, másra nem kell, és az aktív létszámtól függ.
Feleslegesen kombinálsz. Nincs olyan, hogy az egyik hordában érdemes csinálni az eventet. Mindenkinek le van mentve mennyi LE-t tett az eventbe, nincs külön horda szorzó.


Azért engedd meg hogy ennek a verziónak kb ugyanannyi esélye van mint az enyémnek


Muhahaha. Az egyik 0% a masik 100%. Nem pont ugyanannyi.
Gamernek igaza van, neked nincs. A felhasznalt LE csakis a hordaversenybe szamit, ahogy tobben is leirtak, a panikot meg teljesen feleslegesen kelted, hacsak nem az a celod, hogy legyen esemeny a forumon.
Dátum: 2012.11.04. 19:42:15
Abu-Dzabi 2012
Dátum: 2012.10.31. 15:24:00
Idézet: McMad - 2012.10.31. 14:56:06
Hmm... Ahhoz képest, hogy mekkora lobbyzás volt az Entiplafon kérdésében (Szöviepinél ne lehessen nagyobb a tag Entije) igazán érdekes a "pl. 200-as cuccot a 100-as lassúzó, Epihez hozzá érni sem tudó, a nagyokhoz képest alamizsna befizető tagnak" álláspont.
Tán van kismultid? :-P Bocsánat. Ez kissé kemény volt. Visszaszívom... :-X
Kieg.: Már csak azért is mert legjobb tudomásom szerint te tényleg önzetlenül szolgálod a szövetséged érdekeit amibe beletartozik a kiskarik támogatása is.


Az entitásos korlát érintene, mert entitásból most kincsesládáztam 120-as cuccot, és ezek a szörnyek is már igen megterhelők nekem.
Viszont van a szövinkben alacsony szintű tag, aki 11%-os cuccból - mivel a szövi előrébb jár, kénytelen volt olyat választani, amit majd 6-8-10 szint múlva tudsz használni. Ráadásul a szövi érdeke most azt diktálja, hogy gyorsítsunk az epikverési tempón, így már 13 szintre van attól, hogy az épp kieső tárgyakat használhassa, ami tippre úgy egy év az esetében. Ezt már elég szigorúnak érzem ahhoz, hogy további szigorítását ne lássan indokoltnak.

Megjegyzem a multi kifejezést nem értem, hogy keveredett ide, hiszen ha lenne kis karakterem az másik világon lenne, ez pedig tudtommal semmilyen értelmezésben nem multi. Egyébként van is ilyen karakterem. (Mielőtt valaki túldimenzionálná, az a karakter egyedül van a szövijében, nem tud még epikus cuccot használni, és egyébként is inaktív.)
Dátum: 2012.10.31. 14:44:36
Idézet: Offsboy - 2012.10.31. 14:20:15
Idézet: Craslorg - 2012.10.31. 14:14:43
60-as szintű karakter maximum 120-as szintű epikus tárgyat használhat. (szint*2 a max)

Azért remélem nem csak nekem tűnik úgy, hogy ez a szabály amikor megszületett, akkor még elég volt, mostanság már igencsak felülvizsgálatot igényel a tárgyak erősségének elszállása miatt.


Ezzel nem értek egyet, szerintem a korlát pont jó most is.
Idézet: Quellon - 2012.10.31. 10:03:05
Idő és türelem kérdése. Akinek van hozzá mindkettő az csinálja, hisz dupla LE-t kap azokkal szemben akik csak lemondanak róla. Inkább sütögetem a kutat.


Én csak a mostani karakteremmel 49000 kvízválasz felett járok, azaz 491 kérdést tehetnék fel. Ehhez képest 24 kérdést sikerült feltennem, amiből minimum 4 nem ment át. Lehetetlen annyi kérdést jól feltenni, amennyi kérdés lehetőség van, az eltérés minimális lesz LE-ben ha foglalkozol vele, meg ha nem. Tulajdonképpen és is csak azoknal javaslom a kérdésfeltevést, akik örömüket lelik benne.

Nekem például komoly sikerélmény, amikor átmegy egy kérdésem.
Idézet: Dzsordzso - 2012.10.31. 11:30:16
Sajnálatos, hogy van egy ilyen topic és rendeltetés szerűen használom?


Inkabb olvasd el amit irtam, az a sajnalatos, hogy mas hibas kerdesevel akarsz takarozni.

Idézet: Dzsordzso - 2012.10.31. 11:30:16
Most mire jó a fenyegetés?


Ilyen fenyegető lenne egy BB emlékérem?

Idézet: Dzsordzso - 2012.10.31. 11:30:16
Vagy csak beszélek valakivel, akinek amúgy nem sok köze lenne a témához?


Elég régóta figyelem szemmel a kvíz működését ahhoz, hogy rálátásom legyen arra, hogy mit fogadnak el a kvízadminok és mit nem. Ennek ellenére én is futottam már bele olyanba, hogy lepattant egy dedós kérdésem.

Carslorg: Az Andragógia egy tudományág, a felnőttképzés ennek egy része, szelete. Tehát nem mindenki a magyar szót használja a külföldi helyett.


Egyrészt a két mondatod között a látszat ellenére nincs logikai összefüggés, másrészt a spec. értékelés nem azt jelenti, hogy senki nem tudja, hanem azt, hogy egy szűk speciális érdeklődésű ember. Ez egy tipikus szakszó, ami a köznyelvben nem található meg, íly módon a legteljesebb mértékben kimeríti a kapott értékelést.

A célom nekem nem az, hogy panaszkodjak amiért rossz a kérdés és követeljem vissza az LE-t, az lenne a lényeg, hogy legközelebb legalább nézzetek kicsit körül mire mondjátok azt, hogy speciális érdeklődési körhöz tartozik.


Nekünk se az a célunk, hogy beszóljunk neked. Az lenne a lényeg, hogy legalább nézz egy kicsit körül, mire mondod azt, hogy nem speciális kérdés. Meg főleg az, hogy lásd, egy hasonló kérdésre is specet fogsz kapni legközelebb.

Attól, hogy egy értékelőnek nem ez az érdeklődési köre


Hát az az értékelő, aki saját érdeklődési köre alapján itéli meg a kérdéseket, az már rég el lett volna zavarva szerintem. Az értékelés lényege pont az, amit te nem tudsz megtenni a saját kérdéseddel: az objektív itélet.

Tudtommal az is része az itteni mestereknek, hiszen én még csak tanonc vagyok.


Ahhoz viszont elég értelmesnek tűnsz, hogy rájöjj, attól, hogy van bent egy szar kérdés (és nem egy van bent olyan) a tied még nem válik jobbá.
Idézet: Dzsordzso - 2012.10.31. 08:49:51
Most komolyan példákat kell felhoznom olyan kérdésekre amelyek sokkal szélsőségesebb dolgokra kérdeznek rá? Vicc az egész.


Most komolyan ki kell osztanom neked egy BB emlékérmet? Nem vicces ez, hanem sajnálatos.
Idézet: Craslorg - 2012.10.30. 18:05:46
Másrészt a templom alávágott a kalandszakértelmeknek, hiszen ezeknél szint-40 a kiinduló, ezzel viszont sokan kénytelenek magasabbra emelni, mert rendszeresen a 3-ból 2-t minimum növelni kell, ami 2-3, de még 4 hetes szintlépésnél is folyamatosan nagyobb értéket jelent, mint az alap. (Ha valaki -30-ra akarja belőni, akkor ezt nem tudja tartani.)


Nem ertem a problemadat. A probak szintje nem fugg a szakiktol. Tokmindegy, hogy proba+1 vagy proba+100 a szakid.
Idézet: Quellon - 2012.10.31. 08:21:31
Az normálisabb kérdés, hogy melyik könyvnek ki az írója?


Persze függ attól is, hogy mi a könyv, de alapvetően igen.

Meg tucatjával (ezrével?) lehetne sorolni még azokat a kérdéseket amiket a feltevőjük jópofának vagy egyszerűnek ítél, mert az az érdeklődési köre, de másnak az a legnagyobb szivatás.


Nyilvan a kvizadminok csoppet sem egyszeru feladata, hogy kiszurje ezek kozul azt, ami belefer kvizkerdesnek, es azt ami nem. En a magam reszerol 10% alatti aranyban talalkozom olyan kerdessel, amit barmilyen szempontbol kifogasolhatonak erzek, tehat a helyzet nem rossz.

Persze, javítják az adatbázist folyamatosan, de sosem érnek a végére, az is lehet, hogy csak egyre nagyobb lesz a probléma.


Tekintve, hogy most csak kvizadmin jovahagyassal mehet be kerdes, szerintem a helyzet definicio szerint nem tud romlani, ha elfogadjuk, hogy a kvizadminok nem engednek be szar kerdest.
Idézet: Ariel - 2012.10.30. 22:13:46
Idézet: Craslorg - 2012.10.30. 18:05:46
Már csak a sebgyogyó turbózását kéne kikapcsolhatóvá tenni és jelentősen nőne a használók száma...

Ezzel a játékvezetés nyíltan azt támogatná, hogy morálnövelésre használd a gyógyítást, ami igazán a scriptelőknek kedvezne.


Elnezest kivanok, de attol, hogy valaki moralnovelesre hasznalja a gyogyitast, attol meg nem lesz szkriptelo. Ha ez az osszefugges igaz lenne, akkor a sebgyogyitas moralnovelo hatasat kene megszuntetni. Es bar tudom, hogy van akinek szkriptje gyogyitgatja az allatait 10 percenkent, ennek ellenere azt kell mondjam, hogy visszas, hogy egy draga oskoert vasarolt extra szolgaltatas barmilyen negativ hatast hordoz magaban. Marpedig jelenleg ez a helyzet.
Idézet: Dzsordzso - 2012.10.31. 06:52:42
A felnőttképzéssel mint fogalommal bárki találkozhat 18 éves kora után.


Es csak a szakemberek fogjak andragogianak hivni (bar ok sem mind).
Szoval ez nem azert lett rossz, mert az ertekelo nem tudta, hanem azert, mert rossz volt.
Dátum: 2012.10.31. 08:12:53
Idézet: Atraghyr - 2012.10.30. 14:42:18
Sem a te, sem a célpont szintje nem lehet a világ legmagasabb karaktere-15 szintű vagy nagyobb.


Harag italat lehet KH-ra hasznalni?
Dátum: 2012.10.31. 08:11:09
23-as megaesszencia (sajtolas max +5) es a HR/autosajt zokkenomentesen mukodik egyutt ugye?
Az új fejlesztések közül nagyon örülök annak, hogy most már ki van írva hogy állunk a szövi küldikkel küldi közben is, de sajnos pont a másik halmaz az az információ, amire szükség lenne, azaz, hogy mit kell még megcsinálni.
Dátum: 2012.10.30. 13:31:43
Idézet: Dozer - 2012.10.30. 11:19:09
Sziasztok!
Lenne egy kerdesem: V3-on mi a jelentosege annak hogy: +X% LE gyoztes portyaert? (epikus kincs pl)
Mivel maximalizalva van a rabolhato LE, s tudtommal ez nem tolja ki a hatart ha maxot rablok akkor semmi?
Elore is koszi a segitseget!


EH-ra nem vonatkozik a korlat, azt novelik ezek a cuccok igen hatekonyan. ha olyat tamadsz akinek jo azaranya, ott pedig magas a korlat, amit nem trivialis elerni.
Dátum: 2012.10.30. 12:41:12
Idézet: Anda36 - 2012.10.30. 12:12:19
Az operátor mindjárt jelentkezik, türelmedet kérjük!
Kapcsolat megszakadt.


Az tudtommal nem mukodik. Vagy legalabbis nekem soha nem mukodott. Hasznald az uj ugyfelszolgalati rendszert, az teljesen jo.
Dátum: 2012.10.29. 19:56:22
Idézet: Tiss - 2012.10.29. 17:00:27
Remélem, hogy azért akad majd elfoglaltság.


A remeny hal meg utoljara, ugyanakkor a tapasztalat sajnos ez.
Dátum: 2012.10.29. 16:00:14
Idézet: Ekhnaton - 2012.10.29. 11:32:48
aki meg nem csatlakozott szövetséghez az mit tud csinálni ezzel a feladattal?


Csatlakozik szovetseghez.
Dátum: 2012.10.29. 15:58:44
Idézet: Balumaci - 2012.10.29. 15:55:02
nem lesz póker? illetve lesz megint valami + ha x összeget befizetsz?


Idézet: Tiss - 2012.10.29. 13:57:56
KEDVEZMÉNYES ŐSKŐ vásárlás a Végzetúr játékban : 13 Ft/db A befizetett őskövek számától függően ajándékot kapsz a Végzetúr játékban.


Kieg: villámkéz fórumzsonglőr roxx.