Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2012.11.15. 10:11:34
Idézet: Miklós - 2012.11.14. 21:50:25
Minden egyes Landragórnál leírtuk, hogy egyértelmű legyen a jutalmazás rendszere.


Nem tudok elmenni ezen mondatod mellet szó nélkül, Miklós. Egészen eddig a jutalmazás rendszeréről maximum homályos utalások láttak napvilágot, semmi nem volt leírva.
Dátum: 2012.11.15. 10:01:05
Idézet: Quellon - 2012.11.15. 09:56:36
És amit levontok a végén azt miért?
Akkor kérem vissza azt is, mert az enyém, ne vonogassátok le tőlem!


Azért vonja le, mert egyszer már megkaptad, és ha nem vonná le kétszer kapnád meg. Nem kérheted vissza azt, amit már megkaptál, mert nálad van (vagy elköltötted általad választott célra).
Dátum: 2012.11.15. 09:57:52
Idézet: Miklós - 2012.11.15. 09:37:23
A drakón ölésekért, csp-ből kapott LE-t kiszámítjuk. Mivel ez egy átlagérték (nem generálunk le 500 vadászatot és adjuk össze a LE-t, egyszerűen csak a képletek alapján kiszámítjuk), a biztonság kedvéért vannak benne kerekítések (+feltesszük, hogy minden kvizkérdésre helyesen válaszolsz, mindig minden szakid turbózva van, minden állatot kisajtolsz stb), nehogy valaki rosszul járjon. A betöltött LE-t viszont pontosan tudjuk, ezt vegytisztán hozzáadjuk az egészhez, ott az össz-nyereséged az OB bónusz. Ráadásul a +5 szerencse fix bónusz, minél többet töltesz, az adott LE-re vetített profitodba annál kevesbbet fog ez jelenteni %-osan.


Tehát a plusz törtés az tisztán szívás, hiszen nem jár rá bónusz (OB bónuszt az ultraesszencia hiánya kiüti), viszont egyenletesen van elosztva, az egyetlen módon, ahogy saját akaratából senki sem tenné. Korábban heves vita folyt a fórumon Ariel és talán Offsboy között, hogy a 15-20% bónuszért megéri-e bevállalni az egyenlő elosztást. Vajon 0% bónuszért vagy akár 5%-ért megéri?

Ezért voltam bátor támogatni a javaslatot, hogy aki kéri, az kaphassa vissza az extra betolt LE-t, és persze cserébe arányosan csökkenne a jutalma is. A másik topikban talán Macitól hangzott el a javaslat, de ott nem válaszoltál már.
Dátum: 2012.11.15. 08:15:34
Idézet: Razor - 2012.11.15. 07:01:14
Én inkább azt nem értem hogy hogyan lehetséges ekkora eltérés játékosok közt.
Gondolom a képlet ugyanaz...

Nálam pl kijön majd 10% ha pedig levonom a csata végi LÉ-t akkor majd 35% nyereség /amit még mindig nem értem miért kéne levonni mikor benne van a töltésben mivel visszatöltöttem azt is... ?/ , míg vannak akiknek 0-5 körül áll meg a dolog vagy esetleg még deficites is...

furcsa ez...


Azért kell levonni, mert az megkaptad pluszban a nyereményen felül és elkölthetted amire akartad. Hogy te momentán törtésre költötted el, az szempontunkból lényegtelen. A 35%-ból viszont az egyértelmű, hogy vagy megkapsz valami tulajdonság olcsobbító, vadászat erősítő képességet, ami neked még nem járna (és te pont ezért nem is számolsz vele), vagy elszámoltad magad valahol. Craslorg táblázatával számoltál, vagy Offsboy-éval. Utóbbi csinál levonást, igaz nem a mostani aránynak megfelelően.
Dátum: 2012.11.15. 06:04:11
Idézet: Miklós - 2012.11.14. 21:50:25
A kérdésem az elégedetlenkedőkhöz: jobb lett volna akkor vadászni? Vagy most olyan játékosok panaszkodnak, akik sosem vadásznak, de a Landragór miatt "ráfanyalodtak"? Tényleg nem értem, mi a gond, magyarázzátok el...


Volt 45 millio LE-m, amit a minimum toltesen felul nyomtam be. Ha ezt nem teszem, minden mas jutalmat UGYANUGY megkapok, szerencse, kiegett, relikviak, allatfejlodes MINDEN. Arra szamitottam, hogy erre a LE-re kapok egy bonuszt, ami ellensulyozza, hogy az elosztas egyenletes. Ehelyett jott ra 5% bonusz, es 20%-a elment erdektelen, vagy akar kicsit karos tulajdonsagokra.
Alapvetoen nekem egy kis kellemetlensegrol van szo, mert hat lassuk be, az hogy 20-30K-val tobb vagy kevesebb a konstrukciom, csak nekem szamit, es hamar tul fogok lendulni rajta. Egy komoly odafigyelessel, rengeteg munkaval, evek alatt osszehozott karakternel viszont ez megdobbento mertekben demoralizalo lehet.
Dátum: 2012.11.14. 20:47:06
Idézet: Maci - 2012.11.14. 20:23:16
Tisztelettel kérem a Beholder munkatársait, bólintsanak rá ama javaslatomra, hogy aki akarja, a minimum töltésen felül betöltött LE-t visszakaphassa.


Ezt a javaslatot több szempontból is támogathatónak érzem.
Egyrészt pontosan kalkulálható. A (effektiv toltes - csaták száma*50)*szint az extra beletolt LE.
Másrészt nyerni nem lehet vele, ha a szintet a Landragór alatti átlaggal számoljuk.
Harmadrészt egy ilyen eventnek akárhogy is nézzük a játékosok elégedettségének a növelése az egyik deklarált célja, és ezt most kontraproduktívan sikerült megközelíteni.
Negyedrészt és ez nagyon fontos, megint az történt, hogy a játékosok a tapasztalatokból építkezve próbálnak meg stratégiát gyártani, és az ilyen stratégiáknak egy fű alatti változtatással nagyon keresztbe lehet tenni.

Az pedig, hogy VOLT változás nem lehet kérdés, hiszen a csata végi LE minden kétséget kizáróan nőtt, márpedig ahogy Miklós elmondta ez az értek, ha kalkuláltan is(?) de levonásra került. Tehát a jutalom mértékének számítása is szükségszerűen változott. Sajnos ez a változás Miklós elveihez híven (a játékosok ne lássanak bele a játékfejlesztő lapjaiba) a nyilvánosság mellőzésével történt, és mint ilyen szükségszerűen azokat szivetja, akik ésszel, tervezve, a tapasztalatokból okulva próbálnak játszani. Amennyiben ez nem egy hivatalosan is üldözendő játékforma, akkor én erősen javaslom a fenti kérés megvalósítását.
Dátum: 2012.11.14. 17:32:13
Idézet: ATi_20 - 2012.11.14. 17:29:59
na súgd meg azt az össze függést mert nem értem hogy is van


5-tel kell osztani.
Dátum: 2012.11.14. 17:31:56
Idézet: Craslorg - 2012.11.14. 17:08:18
A speki javasolt turbózását így, hogy a visszakapott LE-t le kellett vonni, nem igazán értem, hiszen nem osztott, nem szorzott semmit a végeredményen.


Bár erre nem kaptunk választ feltételezem, hogy nem a kiosztott LE-t magát, hanem annak egy számított értékét vonja, azaz ha te nem turbózod a spekit, akkor is annyit von, mintha turbóztad volna.
Dátum: 2012.11.14. 16:51:53
Idézet: Yasmina - 2012.11.14. 16:42:39
Nem beszélve arról, hogy az 1,5% ultraesszenciát nem számolta a gép, ha azt is levonom, akkor igen csekély 2,9%-os haszon ütötte a markomat és mind ezért én 3 hónapot taktikáztam.
Nem valami jó befektetés volt


Ha levonod az ultraesszenciat, akkor 3%-ot vonj le. Lásd Miklós fejtegetése az OB bónuszról.
Dátum: 2012.11.14. 16:51:12
Idézet: Miklós - 2012.11.14. 16:41:59
Reméljük hogy a következő landragórnál is tudunk találni vmi indokot, hogy az OB-hez hasonló (vagy még nagyobb) bónuszt adjunk, és akkor már 30-as hasznos vadászatok is lesznek ami tovább növeli a jutalmat.


Ezt az 5% bónuszt el tudom fogadni, de a korábbi számítások ettől lényegesen nagyobb bónuszt mutattak ki. Nem elképzelhető, hogy a korábbi jutalomosztásnál volt valami bug, ami mostanra kijavult?

Megjegyzem, ha +5% LE-t összevetem a +8,7% TP-vel, akkor én a LE/TP fetisiszták nevében ezt kikérném magamnak. De én TP/LE fetisiszta vagyok, így ez pont nem zavar.

A 30-as hasznos vadászat nem fog növelni semmit a jutalmon, hiszen azt akkor is megkapnám, ha vadásznék Landizás helyett. Arányaiban tehát ugyanakkora marad a jutalom. Azt viszont, hogy alapjában módosítsatok ezen rossz ötletnek tartom, mert akkor az lesz, hogy aki most megütötte a bokáját az nem mer majd komoly erőforrással beszállni az eventbe, és ha kiderül a végén, hogy most meg pont a nagy tápról maradt le, az duplán szivatva fogja érezni magát. Maradjon inkább ez a mostani rendszer, és akkor mindenki pontosan fogja tudni, hogy ez most neki megéri-e vagy sem.
Dátum: 2012.11.14. 16:42:31
No majd máskor is írok, hogy miért nem ír Miklós, mert akkor azonnal ír.
Dátum: 2012.11.14. 16:38:27
Idézet: Yasmina - 2012.11.14. 16:33:18
Szóval kb. 4,4%-os hasznot adott a gép, ami persze azt mondhatjuk, hogy nem rossz, de meg sem közelíti az előző event jutalmazását


És ami fontos, a jutalomat nem te osztod el, így jelentős része haszontalan tulajdonságokba került befektetésre.
Dátum: 2012.11.14. 14:45:52
Idézet: Offsboy - 2012.11.14. 14:04:41
A 2 CSP-nyi vadászat maradék részét visszakaptam, ez értelemszerűen 0,8 vadászatnyi LE. Ha ezt a visszaosztáskor levonná, akkor az eredetileg csatánként betöltött 1,2 vadászatnyi LE - 0,8 vadászatnyi Le = 0,4 vadászatnyi LE lenne elszámolva csatánként.
+2 vadaszatnyi LE a CSPert.

De kár keverni a töltét (amit egy az egyben visszakasz) a vadászattal/CSP-vel, amire meg becslés történik.
Dátum: 2012.11.14. 13:37:28
Idézet: ATi_20 - 2012.11.14. 13:16:11
Halálfolyosó
LÉ | ÉP | ÉP | csata | csata | védekezés | csata | csata | ezt melyik gyökér irta


Én.
Mondjuk a középen a védekezés az ÉP volt amikor írtam.
Amúgy írtam egy újat is, remélem azt is szeretni fogod.
Dátum: 2012.11.14. 13:32:40
Idézet: Miklós - 2012.11.14. 13:09:54
Ez kb. úgy történt, hogy vki megkérdezte Istvántól, István rékérdezett Baratynál. Baraty ránézett a képletre, és nem látott benne erre vonatkozó mínuszolást, úghogy azt mondta neki, nem vonja le. De higgyétek el, benne van, a képleteket én csinálom. Ha egy képlet úgy néz ki, hogy 7*a-3*a, akkor azt fel lehet irni úgy is, hogy 4*a. Nincs benne kivonás, de mégis... a mi képletünk ennél persze sokkal bonyolultabb.


Azt tanácsolnám, hogy István ne Baraty-nál kérdezzen rá, hanem nálad, ha te csinálod a képleteket. Vagy mondja azt, hogy nem tudja, ami még mindig sokkal kisebb károkozás, mint a hamis infó.

Idézet: Miklós - 2012.11.14. 13:09:54
Amit alapvetően nyersz az ügyön az,hogy úgy vadászol, hogy közben


Válaszoltam pontonként, de töröltem, mert nem érdekes. Az az érdekes, hogy igaz-e az, amit többen észleltünk, hogy a jutalomszámításban alkalmazott bónusz lényegesen csökkent?

Még egy kérdés: amikor levonás történik, akkor a tényelegesen kiosztott LE kerül levonásra, vagy egy számított érték?
Dátum: 2012.11.14. 13:02:49
Végiggondolva a Landragórt, ha valaki felajánlaná nekem, hogy megkapom a vadászatra számított és a betöltött LE-t, és levonják a csaták jutalmát, azonnal aláírnám. Ez most nem sült el jól. Sovány vigasz a +8,7% TP. (Megjegyzem, ha valaki LE/TP-re ment emiatt még tisztán is szarabbul járt nem számolva a nem ideális tulelosztást).
Dátum: 2012.11.14. 12:55:10
Kétkedők kedvéért itt az infó, ami ellentmond a Miklós által leírtaknak. Várnék akkor egy végleges állásfoglalást, hogy melyik az igaz.

Idézet: Craslorg - 2012.10.10. 13:34:54

ma, 13:33
István
Szia.

Mindent beleszámít, kivéve a ht-t és az esszenciákat (mindegy hogy aktív-e v csak a karakternél van)

A drakónok ütésénél figyelembe veszi az aktuális szakértelem-értékeket, de nincs levonás a visszaosztáskor, tehát a jutalomból nem vonja le a csaták végén kapott le-t.

További jó játékot!

Dikó István
Végzetúr Játékvezető
Dátum: 2012.11.14. 12:51:56
Idézet: Craslorg - 2012.11.14. 12:28:21
Különbözet: Z * szorzó, azaz az arányon nem változtat, maximum a tényleges LE-n.


Közben kiderült, hogy levonódik az a LE mennyiség, tehát nagyon nem mindegy, hogy mennyi is volt az.
Dátum: 2012.11.14. 12:49:42
Idézet: Miklós - 2012.11.14. 12:32:55
majd levonjuk azt a LE-t, amit a csaták során már megkaptál


Tudtam, hogy nem kell bedőlni. Már csak az a kérdés, hogy ez igaz-e.

Ez nem volt korrekt, mivel az esszencia hatóideje csak 8 óra, egy teljes hónapon át költött LE-re ezt nem lehet alkalmazni,különösen, hogy az esszencia nem is használódott el. Tehát ez a bónusz most nem volt, de volt helyette a +3% ország boltja bónusz.


Kivéve V3, ahol ez minden további nélkül megy.

Nekem az jött ki Craslorg táblázatából, hogy a csata végi LE-t nem számítva nullszaldó. Továbbgondolva ez azt kjelenti, hogy a tisztán betöltött LE bukás, hiszen azt simán elosztotta ráadásul ultraspec esszencia nélkül, miközben én nyilván nem növeltem volna belőle olyan haszontalan tulokat, mint az IQ.
Dátum: 2012.11.14. 12:22:34
Idézet: Craslorg - 2012.11.14. 12:12:39
A csata végi eredményt nem kell sehol számolni, csak ha visszatöltötted, akkor a visszatöltésnél.


Hát mondjuk amikor azt számolom, hogy megérte-e a buli, akkor azért nem árt figyelembe venni.