Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2013.01.30. 12:33:00
Idézet: Yaksee - 2013.01.30. 12:20:02
Most kéne Kóc és a statisztikája, hol mekkora a kastély szintje...


En csak a top25 szövetséget tudom megnézni vele, elmeletileg egy kis szövi 5 aktív erős taggal (asszem ennyi a fejadagok minimum száma) tényleg gyorsan tud haladni. Bár az egy hét azért elég neccesen hangzik.

Amnael: meg szabad kérdezni a szövit és a világot?

Az általam ismert legfürgébb szövik 15 küldisort csináltak meg, ami 34,6 napos átlag.
Dátum: 2013.01.30. 12:24:51
Idézet: Bpetya75 - 2013.01.30. 11:47:33
Nekünk a 10 szintes még gyorsan megy. A kútnövelés és a szintlépéses az, ami megfogja a csapatot. Bár a 10 szintessel is baj lesz a következő sorozat után, mert már nem lesz elég építhető épület, csak a több10 milla/szintesek...


Ez V5?
Ki kene harcolnotok egy pszeudo HT-t. Nem csinal semmit, de ugyanugy lehet epiteni, mint a HT-t. Van birtokloja, bomlik stb.
V1-3 szervereken ezt a legdurvabb esetben is 20 milla alatt lehet huzni per szint, az, hogy 100 millas szinteket kelljen huzni teljesen irrealisnak tunik.

Nalunk egyebkent a kuldin kivul tilos a LE epites, hogy a kesobbi kuldisorokat ne lehetetlenitsuk el teljesen, es mivel meg pici a kutunk szabalyos verekedes zajlik az epitesi lehetosegert. Szoval nem hiszem, hogy ezt meg csokkenteni kene.
Dátum: 2013.01.29. 19:49:46
Idézet: Bpetya75 - 2013.01.29. 18:16:01
Kíváncsi vagyok, jövő héten lesz e még event


Elmondom neked, hogy nem lesz.
Idézet: ADZSI76 - 2013.01.28. 18:50:56
A kavicsot ritkán vásárlóknak az még mindig menö cucc. Miért vennék ki?
100 kavicsot spórol egyböl aki megveszi.


Ilyen alapon lehetne tetel a 100 osko is. Es megsincs ilyen tetel. No ezert vennem ki.
Dátum: 2013.01.28. 18:36:29
Idézet: Truth80 - 2013.01.28. 16:42:56
En ugy ertelmezem hogy sebzes nem jar tovabb 20 % felett, de az osszes tobbi igen (AF, tul nov, transz dest, meg az apro)


A helyes ertelmezes: medalt nem kapsz tobbet helyette relikviakupon jar. Megfogod a templom fokincset es a medal helyere beirod, hogy 1 relikviakupon es meg is vagy.
.
Dátum: 2013.01.28. 14:08:04
Idézet: Kvnoemi - 2013.01.28. 11:20:58
Azért a medál ugye marad, csak hatása nem lesz? Vagy nem is lehet gyűjteni több csingilingit?


Vagy medal hianyaban egy befejezett templomok szama cimu toplista is jo lenne. De rossz lenne, ha ezentul nem latszana sehol, hoyg ki hanyadik templomnal jar.
Én kivennem a Hűség Zálogát is. Feleslegesen foglalja a helyet.
Idézet: Birka - 2013.01.27. 19:50:27
200/hóval lazán lehet számolni erölködés nélkül, és mivel azért szépen lassan növekszik az ára, így 1,5 év kell hozzá reálisan, hogy szerezz egy "top" cuccot aukción lelkes gyűjtögetéssel.


Azt kene megerteni, hogy nem a kiosztott dukat mennyisegtol fugg az, hogy mennyit kell varni. Hanem a licitalhato tetelek szamatol. Ha a dukatmennyiseget duplazod vagy felezed, akkor is masfel evet kell varnod, ha ugyanennyi tetelre ugyanennyien palyaznak.
Dátum: 2013.01.27. 19:43:19
Idézet: Ariel - 2013.01.27. 19:26:08
Idézet: ADZSI76 - 2013.01.27. 19:04:37
Például?

Például átválthatok 30 pp/napra, fél perc alatt kész van a küldim, nem kell fél órát várnom, hogy újra támadhassak, a csatákért csp-t, pp-t kapok vissza.


Mikor jatszol te? Ejjel haromkor? Nekem 30 masodperc pont 2 csatara eleg.
Dátum: 2013.01.27. 19:20:53
Idézet: Alendaar - 2013.01.27. 15:28:16
Portyából sokkal több LE-t lehet hozni, jóval kevesebb TP-vel.


Le is irtad, miert jo a Xeno.
Na most akkor tetelesen elemzem. Amihez nem szolok, az ugy jo, ahogy van, vagy en irtam.

Idézet: Aurri - 2013.01.27. 18:06:19
Kreatív inspirátor: Minden 3. elfogadott általad írt kaland vagy 10. kvízkérdés után kapsz egy hűségszilánkot. (GY)


Korábban már kifejtettem káros hatását, de emellé ez így gyenge is. Mindegyik után egy sem lenne túl erős.

Bőségszaru: Minden 20. nyert kihívásod után kapsz egy véletlenszerű erőforrást (sisakszilánk, kiégett őskő, hűségszilánk, templomkristály, szubplazma, ősdrágakő, aranydukát, eszencia) (R)


Az 5% itt is keveskenek tunik. 10%-kal egesz tap lenne, es mivel maga a kihivas nem az (az ismetelhetorol kell lemondani miatta), ezert ez szerintem beleferne.

Kristályosító

Modosito javaslatomat mar leirtam.

Bajvívó: Ha van ilyen reliked, akkor választhatod a következő ismételhető küldetést: "Nyerj 50 kihívást amit Te kezdeményezel." (R)

Ezt a lehetoseget semmikepp nem aukcion osztanam.

Katalizátor lombik: Minden szintlépéskor kapsz egy katalizátor esszenciát. (GY)

Szintlepeskor tapot ado cuccbol meg lehetne alkotni parat. Tamogatott is a jatekvezetes oldalarol.

Ősdrágakő csiszoló: Ősdrágakő érvényes hatalmas lényekre is. (R) *

Ez így sajnos inkább nerf, mint táp. Az ősdrágakő ugyanis fogyóeszköz.

Specializació fókusz - A specializáció váltásaid 10 nappal rövidülnek. (R)

Ez bár tetszik, de nem az én ötletem. Lehetne 10 napra is akár.

Párduc fürgesége: A gyorsítások költsége (őskő/CSP) feleződik. (0,5 CSP / 1,66 őskő) (R) *

0,166 őskő

Párbajkódex: Győztes kihívásokért +1 KP pont nyereséget, állataid +1 TP-t kapnak (R) *

Kihívásért kincspontot adni? Ennek mi értelme?

Fődíj: A következő ősköves szerencsekerék forgatásod ultraritka lesz. (R)

Na ez jobb, mint a pechvogel.
Idézet: Viskos - 2013.01.27. 14:43:37
Továbbra is tartom a véleményem, hogy az ismételhető küldetés dukátjutalma nem változtat semmin az AH relikviák elérhetőségében.


Ez bizony igy van. A plusz aukcios slot es/vagy a gyorsabb porges tudna csak valtoztatni jelentosen. Csak nem tudom hogy ilyen iranyu valtozas egyatalan szukseges-e. Az aukcio eredeti celja nem az volt, hogy felevente fixen tudj venni egy tapot belole, hanem az, hogy nagyon sokaig gyujtogess egy tapra. Ez most megvan. Aki nem gyujtoget annak persze nem jon ossze, de ne altassuk megunkat, ez barmilyen reform utan ugyanigy mukodne. Lenne aki elszorna 200-400 dukatonkent szutykokra, es lenne aki gyujtoget.
Mondanam, hogy ez a gyujtogetes milyen jol mukodik, ha nem lenne ott a szamban a keresi mellekiz, hogy egyezek kokemeny gyujtegeteset masok manapsag kivalthatjak 100 oskovel vagy egy szerencses porgetessel. Egyet kell ertenem Crassel, hogy ez nem mulo seb es az egyik legnagyobb bakloves volt a jatekvezetes reszerol.
Idézet: Ariel - 2013.01.27. 13:03:17
Az ismételhető küldik kibalanszolása szerintem csak tovább rontana a helyzeten, és akik eddig sok küldit csináltak meg, azok még többet fognak megcsinálni, még több előnyre tesznek szert. Az első reform előtt jónak számított a napi 3-4 küldi, mára már közelítünk a napi 9-10-hez. Ha még pár küldi fel lenne javítva, akkor ez a szám simán 10 fölé menne.


Van aki meg a napi 18-hoz.
Azert jegyezzuk meg, hogy a reform elotti rendszerrel meg jobban allnank, mert a kabitos 5 PP-bol menne, az allatszintlepos meg jobban porogne. Igaz nem lehetne valtasnak berakni a kritikus kuldit.
A fejlodes zomet a 2 oskoves allatcucc es az allatcuccok adta TP emelkedese okozza.
Idézet: Birka - 2013.01.27. 11:08:57
Ez az az indok, ami Miklósnál azonnal lepattan. Aki nem használja a csp-t is, az nem az elsődleges "célközönség"...


Ezzel nem ertek azert igy egyet. Ok is nagyon fontosak, de egyre jobban osztonozve vannak a CSP elkoltesere.
Idézet: Quellon - 2013.01.26. 23:16:29
Van aki már 19-nél tart?


Ez a 20. templom:
A teljes rituálé végrehajtására még 14 napod, 23 órád és 38 perced van. Újabb templomot csak ezután kereshetsz fel.
Idézet: Ariel - 2013.01.26. 21:52:46
Idézet: Kocos - 2013.01.26. 16:47:31
Az inflacio meg gyaorlatilag egy stabil allapotba tart, ami akkor fog megvalosulni, ha az elkoltott es megszerzett dukatok osszege egyenlo. Tehat nem vegtelen.
Ez az elmélet. A gyakorlat viszont azt mutatja, hogy az infláció rendületlenül nő, köszönhetően annak, hogy minden új fejlesztés ontja magából a dukátot.


Amire szukseg is van, ha csak elolvassuk ezt a topikot. Nem egy ember panaszkodott ra, hogy tul nagy az ismetelheto szerepe.
Idézet: Viskos - 2013.01.26. 21:45:56
Idézet: Kocos - 2013.01.26. 15:47:20
Párat megkritizálok.

Idézet: Viskos - 2013.01.25. 12:12:53
- Minden 3. elfogadott általad írt kaland vagy kvízkérdés után kapsz egy hűségszilánkot.

Az alkotó kreatívitás és a táp összekapcsolása nem szerencsés.

A művészek meg haljanak éhen. Szerintem igen is szerencsés extra jutalomban részesíteni azt, aki lelkesen kalandokat és kvízkérdéseket talál ki. Elviszi ezt a tárgyat és onnantól kezdve talán kap is valamit az erőfeszítéseiért. Szerintem ne csak a Bivalybercik élvezzék a játékot.


Szep megkozelites, szerintem is aki kreativ az megerdemel nemi bonuszt. Am az ilyen relik hatasa nem ez lesz, hanem hogy aki megszerzi, az MINDENARON alkotni akar majd, hogy kihasznalja a bonuszt. Es erolkodesnek nyoges a vege, mint tudjuk. A jatek korai szakaszaban a kvizkerdesekel pont ez tortent.

- Az általad végzett tevékenység duplán számít szövetségi küldetésnél

Ezen en is gondolkodtam, de tul taposnak ereztem, raadasul masik karinak ad tapot kozvetve, ami nem szerencses.

Nem érzem túl táposnak. Aki rengeteget tesz a szövetségért, az így duplán segítheti a szövetséget. Lesznek potyautasok, de ők már most is vannak. Ha felgyorsul a küldetés ciklus, akkor kevesebb jutalmat kapnak a potyautasok, ha nem jeleskednek a TP szerzésben. VF-eseknek, LE/TP sportolók még kevesebbet profitálnak az eredményből. Mi ezen a túl nagy táp?


Meggyoztel arrol amirol magamat nem tudtam.

Szubplazma transzmutátor. A szubplazmával támadás rendes portyának számít. Ha 30 pp-n vagy és lefelé támadsz, akkor olyan, mintha szubplazmáért 15 pp-s lennél. Ha -20 szintre támadsz, akkor a jutalom 0.


Ezt nem is ertem. Miben szamitana rendesnek? Amugy nagyon karosnak gondolom, ha ugy erted, hogy minden szemontbol. Tipikusan az a targy ami miatt tomegevel kapcsolnak ki az emberek a plazmat.
Idézet: Ricskosz - 2013.01.26. 19:48:17
AF tojást tojó tyúk: Minden nap az első belépésedkor kapsz egy AF pontot(lehet, hogy túl gyenge)


Szerintem ez nagyon eros. Nem tudom, hogy kell-e AF-et ado relik, de ha kell, akkor hasznosabb tevekenyseghez kotni, mint szimpla belepeshez, mert ez elvezethet oda, hogy nulla TP mellett termel valaki AF-et, ami elentetes az AF alapkoncepciojaval.

Létsíkok bajnoka: minden 10. legyőzött térkapus szörny 3*s LEt ad.


A csata vegi LE-t idovel egy jo kari kinullazza. A terkapus leny 20%-kal tobb LE-vel kezdi a csatat ertelmesebbnek tunik.

Istenek kegyeltje: A végzet templomában minden közbülső jutalmat kétszeresen kapsz meg.(Kivéve templomkristály)


Siman belefer.

Bajnoki glória: Bajnoki medáljaidból eredő negatív módosítók nem hatnak a bajnoki viadalon, de egy kategóriában maximum 5* nevezhetsz be egy viadalon(tehát 5 sima és 5 véres max.)


Kifejezetten karosnak tartanek egy ilyen relikviat.
Idézet: Birka - 2013.01.26. 19:28:03
Koc, az érvelésedben csak egy hiba van. DIVERZITÁS a szerverek közt! Midnen olyan dolog amivel az ism küldik %-át csökkented az össz dukát szerzés arányon belül, az fölösleges influációt gerjeszt a V5-ön...


Ertem, tehat nerfeljunk 3 szervert, mert egy szerveren amugy egy nem tul karos mellekhatasa alakul ki a sokkal jobb megoldasnak. Megint ott tartunk Biri, hogy ami teged erdekel, az a prioritas, a tobbi meg le van ejtve.