Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mormord

Dátum: 2009.03.08. 18:51:46
10-es vezetőkészséggel 4 befogott állatom van. Ez gondolom probléma
Dátum: 2009.03.08. 18:25:45
Idézet: Bekas - 2009.03.08. 18:20:12
Milyen minisztérium nincs az 1984-ben?
Bőség
Igazság
Béke
Jóság

Nincs helyett nem volt, hiszen már nem 1984 van.

A határozott névelőből és a válaszlehetőségekből arra következtetnék, hogy ő Orwell 1984 című regényére gondol. A könyv pedig nem csak volt, hanem van is. De a kvíz nem a gondolatolvasásról szól.
Dátum: 2009.03.08. 18:14:19
Mikor lesz a következő Depeche Mode koncert Budapesten?

2009.05.21
2008.12.27
2009.06.23
Nem lesz,mert feloszlott az együttes


Lemaradtam valamiről? Amúgy egyrészt reklám, másrészt elévülő, még akkor is, ha a Depeche Mode-ot ismernem kéne.
Dátum: 2009.03.08. 14:08:35
Mi is a karaktered neve?
Dátum: 2009.03.08. 13:48:15
Hát ezt gyorsan megcsináltad Igen, ha a szélén van a kincs, akkor csak annyit tudsz elérni, hogy nem esznek meg. De még így is jobban jártál, mintha egyszerűen visszafordultál volna.
Dátum: 2009.03.08. 13:36:49
Hadd mondjak egyet én is

A hegy aljában a ravasz király azt a feladatot adja nekünk, hogy menjünk fel a hegyre, ott fogunk találni három barlangot és rajta három táblát. Azonban vigyázzunk, mert az egyik hazudik, valamint az egyik barlangban oroszlán lakik. Felérve a hegyre kellemetlen meglepetésben részesülünk. Megtaláljuk ugyan a három barlangot, amelyek szép sorban vannak egymás mellett, de az előző próbálkozó, miután nem tudta eldönteni, hogy melyikbe menjen be, leverte a táblákat. Rövid keresgélés után megtaláljuk mindhárom táblát. Kettőn ez áll:
A Kincs a szomszéd barlangban van
A harmadikon pedig ez:
Ez az oroszlán barlangja


Nos, lehet választani, mindenkinek izlése szerint. Egy kis segítség: Az oroszlán megeszi azt, aki bemegy hozzá, úgyhogy őt nem szeretnénk meglátogatni. Ha lehetséges, a kincset is szeretnénk megtalálni, de ez nem annyira fontos, mint az oroszlános megállapítás.
Dátum: 2009.03.08. 13:25:44
Először is váltasz legalább egy hét prémiumot, mert az ingyenes játékosoknak nem lehet képet feltölteniük. Utána a beállítások menüpont alatt megtalálod a kép feltöltését, a kép kiválasztása alatt. (Legalábbis, amikor én utoljára ezt láthattam, még ott volt)
Dátum: 2009.03.08. 13:24:10
Akkor Szilárd első kijelentéséből azt is tudjuk, hogy a szorzat nem egy prím négyzete.
Ödön első kijelentéséből tudjuk továbbá (1,2,3,4 eddig sem lehetett az összeg), hogy 5 sem lehet az összeg, hiszen az 1+4 felírást kizárhatja (akkor Szilár is tudta volna a megoldást), tehát csak a 2+3 maradna.
Hat sem lehet az összeg, mert az 1+5 kizárható (prím,1), marad a 2+4 (3+3 nem lehet a feltételek miatt)
Akkor legyen az összeg 7. Ez felírható 1+6 alakban, 2+5-ben és 3+4-ben. Elképzelhető, hogy Ödön okosabb nálam, de én egyiket sem tudom kizárni. (Kezdem úgy érezni, hogy nem vagyok elég skizofrén, hogy két ember helyett gondolkodjak...) Az első esetben a szorzat 6, a másodikban 10, a harmadikban 12.
Ha Szilárdnak a 6-ot mondták, akkor tudja, hogy a 2*3 felbontás kiesik (Az összeg 5, vagyik Ödön tudta volna a megoldást), tehát csak az 1*6 marad. Ha a szorzat 10, akkor ez lehet 1*10 és 2*5. Sajnos ezek közül egyiket sem lehet kizárni, úgyanez a helyzet a 12=1*12=2*6=3*4-el. Egy bizonyos érték felett az összeg alapján nem lehet megfelelő mennyiségű felbontást kizárni, és ez az érték valahol 7 és 10 között van szerintem.
Tehát az 1 és a 6 lehetséges megoldása a feladatnak.
Idézet: Xanthippé - 2009.03.07. 21:43:30
Szvall...hol van Drakin?

Ne félj, nincs arról szó, hogy Drakin nem tud belépni (vagy miért is ebbe a topikba írtad? Van rá a Kérdezz és válaszolunk, Küldetések, stb...) Egyébként a legenda 7. fejezetében leled meg, ha 8. szintre lépsz.
Dátum: 2009.03.07. 21:34:37
Elpirulok De azért a "Végzetúr zseni" az túlzás lenne. A gyakorlatilag készen pedig most azt jelenti, hogy csak végtelen számra nem bizonyítottam a dolgot?
Dátum: 2009.03.07. 20:53:36
Sz: -Nem tudom, mi lehet a két szám
Ha a szorzat prím vagy egy lenne, akkor tudná, tehát nem lehet az. (1*1, 1*p, más felírásuk nincs)

Ö: -Én sem
Az összeg nem lehet 1, mert nincs két olyan pozitív szám, aminek az összege 1.
Nem lehet 2 sem, hiszen az csak 1+1 alakban írható fel (ráadásul akkor már Szilárd is tudta volna a választ)
Nem lehet 3 sem, a 2+1 alak miatt.
Ha 4 lenne az összeg, akkor a 3+1-et kizárva (prím+1, szorzat prím*1, Szilárd tudta volna a számokat), csak a 2+2 marad, tehát ez sem lehet az összeg.
Ha 5 az összeg, akkor a két szám lehet 1 és 4 illetve, 2 és 3, Ödön egyiket sem tudja kizárni.

Sz: - Akkor én igen
Egyelőre tegyük fel, hogy az összeg 5 volt (kisebb biztosan nem lehet).
Ha a szorzat (2*3=) 6 lenne, akkor Szilárd továbbra is ott áll, ahol a part szakad. Nem tudja kizárni az 1*6-os felbontást. (Kivéve, ha tudja, hogy az összeg nem lehet 7)
A másik esetben a szorzat (1*4=) 4. Ez is kétféleképpen bontható fel: 1*4, illetve 2*2. Azonban a 2*2-t Szilárd ki tudja zárni, mivel fentebb már le lett írva, hogy az összeg nem lehet 4.
Mivel Szilárd kitalálta a megoldást, az általa hallott szám nem lehetett 6, ebből Ödön tudja, hogy csak a másik felírás marad, az 1+4.

Tehát a két szám lehet 1 és 4.

Ez a levezetés sajnos több ponton vérzik, egyrészt megkéne mutatni, hogy 7 lehet az összeg, és akkor senki nem talál ki semmit, illetve, hogy van-e megoldás nagyobb számok között.
Egyébként az a sejtésem, hogy nem lesz több megfelelő számpár, mert az összeg minden n szám esetén [n/2] féleképpen írható fel, így Ödön nagyon sok lehetőséget nem fog tudni kizárni Szilárd első mondata alapján. Szilárd viszont csak úgy találhatja ki másodszorra a számokat, ha a szorzathoz tartozó összegek között csak egy olyan van, ami Ödönnek fejtörést okozhat.
A 7 esete viszont zavar, de már túl este van nekem, hogy belássam... De remélem pár próbálkozónak adtam egy kezdeti löketet, és mire holnap felébredek meglesz a megoldás
Kár lenne érte. Viszont én eddig azt hittem, hogy amíg az értékelés folyik, nem számolják, hogy milyen válaszok érkeztek. Legalábbis nekem minden kérdésemnél előbb eldőlt, hogy elfogadják-e, és 0-ról indult a számláló.
Dátum: 2009.03.07. 19:58:39
Sajnálom, de akkor tegyél fel te kérdést, nekem úgysem jut semmi eszembe. (Keresgélni meg nincs kedvem )
Dátum: 2009.03.07. 19:52:23
Ha négyen egyenlő távolságra vannak egymástól, akkor csak tetraéder alakban lehetnek (1-1 csúcsban). A negyediken ezért búvárruha van. (Másik esetben a levegőben kéne lennie, ahol nem úszhat)
Dátum: 2009.03.07. 17:37:19
Idézet: TYRA.17T - 2009.03.07. 15:35:59
Hali!

Csupán egy javaslat fejlesztéshez?:
- szerintem jó lenne, ha portyázás pontot lehetne cselekvés pontra cserélni, avagy
fordítva,
- meg lehetne valami kütyüt amibe LE-t lehetne gyüjtögetni, mert kicsit nehéz egy-
egy mütyürire gyüjtögetni ha folyton lerabolnak.

- Az elsőt már többször felvetették, még nagyon előnytelen arányokban is, de elutasították. (Ha visszaolvasol biztos találsz valaholl indoklást is, most hadd ne találjak ki egyet )
- Próbálj úgy vadászni, hogy az életerőpontjaid mindvégig 15% alatt vannak, ilyenkor nem vagy támadható. Ha el lehetne rejteni minden LE-t, a portyázás értelmét vesztené.
Dátum: 2009.03.07. 16:36:44
A táblázat nagyon egyzserűen értelmezendő. Amikor először fel tudnád venni azt a küldetést, hogy "Teljesen gyógyítsd meg egy sérült állatodat!", akkor a legutóbbi küldetésedért 1000 LE-t kaptál. Ezt úgy tudod a legegyszerűbben használni, hogy megnézed, mennyit kaptál a legutóbbi küldetésedért, megkeresed a táblázatban, majd a következő sorban megtalálod azt a küldetést, amit akkor fogsz meglátni, ha a mostanit teljesíted.
Idézet: www.vegzetur.wikidot.com
A táblázatban szereplő lélekenegia nem az adott küldetésért jár, hanem a küldetés megkapásakor kapott jutalom!

Agolyo15: Leginkább a Támadás/Védekezés/IQ-t szokás fejleszteni, mert ezek szükségesek a találathoz. Ezután izlés szerint az Erőt/Taumaturgiát, végül a legkevésbé fontos Egészség/Mágia párost. Ez utóbbit én csak akkor fejlesztem, ha úgy érzem nagy a gond (elfogyott a varázspontom, vagy hasonló). Mindazonáltal nem én rendelkezem a környék legerősebb karakterével, lehet, hogy ő máshogy csinálta
Azt ne felejtsük ki, hogy egy sorozat tagjait nem mínusz jellel szokás elválasztani, valamint a sorozat első hat tagjából sosem következik a hetedik, ha nincs megadva a szabály. A matematika sem a gondolatolvasásról szól
Dátum: 2009.03.06. 16:00:11
Melyik filmben van Jack Spero mint kalóz?

Terminátor
Trója
Karib tenger kalózai
Múmia

Ha véletlen nem Sparrownak hívnák, akkor is igénytelen lenne. Nem szeretem, ha a kérdésben ott van a válasz.
Dátum: 2009.03.06. 12:59:44
Kapsz egy csomó lélekenergiát érte. Itt találsz részletesebb információt:
http://vegzetur.wikidot.com/lelekkut-kisuetese
Idézet: Lazarantal - 2009.03.03. 15:20:32
Mit jelent a RAM kifejezés a számítástechnikában?

Random Access Memory <--
Rövid Allokációs Memória
Read Acces Memory
Rizikós Alkalmi Memóriaterület

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.

Nos lehet szerepelt az adatbázisban, de én eddig nem találkoztam vele, Igaz ez nem jelent semmit. De van egy másik kérdés amit feltettem a ROM-ra. Nem lehet azzal keveri vki??


És vmit baromira kell módosítani a kvízrendszeren, mert olyan kérdéseket találok amit csak kevesen ("speciális") ismernek, és mégis benne van. Majd mikor felteszek egy kérdést arra meg visszajön, hogy speciális tudást igényel. Hmmm... akkor most mi az és mi nem? Nagyon szubjektív a döntés! Attől függ ki kapja meg! Ha vki ismeri akkor neki nem "speciális", míg ha egy fiatal, akkor neki ez speciális. Most kaptam ma egy levelet melyben pont azt figurázzák ki, hogy a mostani egyetemisták nem tudják mi az a futrinka utca, fekete tv, ill nekik mennyire egyértelmű a pc, cd lejátszó.... Most akkor mi alapján döntsön az ember? természetesen a saját tudása alapján fog, és ezt főleg az életkor, érdeklődési kör, tanult, v éppen nemtanult tudásbázis,...

A fentebbi kérdésre míg vissza nem utasították 2 jó és 4 rossz válasz érkezett! Hmmm!! Szerintem ha vki nem tudja az égő, deha egy 8-10 éves gyereket nézek ő lehet tényleg nem tudja, így tényleg vissza is utasíthatta!

Nem lehetne vmit kitalálni, hogy eltünjön ez a felteszek egy kérdést, és vki elfogadja/vki nemfogadja el szindróma!?

Én már találkoztam a kérdéssel, ez egészen biztos Nem értékeltem, de tőlem biztos kaptál volna egy helyesírási hibát is a "Read Acces Memory"-ra. Amitől persze szintén nem veszik el kérdéslehetőséged.
Senki nem mondta, hogy a jelenlegi rendszer tökéletes vagy jó, de még mindig a megvalósíthatóság keretein belül a legjobb. Többen felvetették már, hogy fix értékelőket jelöljenek ki (őket lehessen szídni? ), de ez nem lett megvalósítva bizonyos hozzáférési jogok miatt.
Mindenesetre tegyél fel olyan kérdést, amit te érdekesnek találsz, néha el leszel utasítva, ez benne van a pakliban.