Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - GabrielHunter

Oldal: 12345
Idézet: Lanmandragoran - 2009.03.20. 12:07:55
Ha valaki emlékszik a Henrikre, be tudja lőni. Aki viszont nem, az Heinrich néven hiába keresi valamelyik digitális példány szabadszavas keresőjével.
Egyébként tényleg szép kérdés, csak egy kicsit meredek.
Bár én is erősen filózom rajta, hogy Old Shatterhand keresztneve iránt érdeklődjek.


oké, de ez max a nehézségét fokozza. ám továbbra sem hibás vagy nem egyértelmű. én csak erre bátorkodtam érdeklődni.

Old Shatterhandet meg Charlesnak hívták, és simán benne voltam az 5 perc guglizási szintidőben.
Idézet: Kocos - 2009.03.20. 10:47:43
Idézet: GabrielHunter - 2009.03.19. 23:15:36
A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott! Indoklás: A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

A kérdésem a következő volt:

Goethe Faustjának mi volt a keresztneve?
Johannes
Georg
Nikolaus
Heinrich *

És itt az újabb kérdés: Mi nem volt ezen egyértelmű és/vagy miért volt rossz?
Köszi


Ez en voltam, es elore is elnezest ha nincs igazam, kikerestem a MEK-bol a Faustot, az nem ad egyik nevre sem talalatot. Aztan rakerestem arra, hogy ki ihlette Faust figurajat, ot meg Johann Georg-nak nevezik. Honnan lehet tudni ezt a Heinrichet?


Hi,
semmi gond nincs azzal, ha visszadobnak egy kérdést, nincs harag vagy neheztelés, csak kiváncsi voltam. Megmondom őszintén, hogy arra számítottam, hogy túl nehéz lesz (erre vmi spec lexikai tudásos indok van).

De lássuk ezt:
Szerző ill. mű: Ugye Goethe írt több Faustot is, de konkrétan Faust címmel csak egy kötet jött ki. (Kb mint Aranynál a Toldi, és a Toldi estéje, Toldi szerelme). Tehát merem állítani, hogy a kérdéses regény egyértelmű.
Lássuk a nevet: Valóban egy élő személy ihlette, de nem ő szerepel a műben. Tehát ő nem "Goethe Faustja". A műben szereplő alaknak említik többször is a nevét, több szereplő ezen szólítja. Gondoltam, ha kötelező olvasmány (az én időmben még az volt), hátha elmékszik vki.
Aláírom, h nehéz kérdés, feszegetem a tűréshatárokat, nem szeretem a nagyon trivi - már-már blőd - kérdéseket, amikből nagyon sok van. Csak nem láttam benne a nem-egyértelmű vagy hibás részt.

Ja, jut eszembe. Abban esetleg hibás lehetek, hogy Heinrichet (ill. eredeti német neveket adtam meg), Jékely Zoltán pedig lefordította a nevet is, tehát magyar forrásban Henrikként olvasható. De szerintem ez annyira nem zavaró, ha már valaki emlékszik a Henrikre, be tudja lőni a jó választ.
http://mek.oszk.hu/00300/00389/00389.htm

amúgy köszi a választ, bocs a hosszúért.
A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott! Indoklás: A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

A kérdésem a következő volt:

Goethe Faustjának mi volt a keresztneve?
Johannes
Georg
Nikolaus
Heinrich *

És itt az újabb kérdés: Mi nem volt ezen egyértelmű és/vagy miért volt rossz?
Köszi
Dátum: 2009.03.16. 10:45:47
Szeretnél kapni plusz 10% LE-t erre a vadászatodra?
Nem...
Igen!
Nem.
Nem!


Szeretnél új kérdést feltenni?
Dátum: 2009.03.14. 15:36:18
A vegzeturban hányas szintrekel növelni a vezetökéséget hogy két állatot foghas?
3
5
2
10


direkt nem tudnék ilyen pocsék helyesírással írni...
Dátum: 2009.03.13. 09:35:07
Idézet: Awenhai - 2009.03.13. 07:35:43

Mikor van a szökőnap?

Július 31
Február 29
Április 31
Március 32

Átírandó, vagy törlendő. A helyes válasz Február 24. Ja, és idióta válaszok vannak.


az idióta válaszokkal egyetértek.
azonban én azt olvastam vhol, hogy a szökőnap az EU-ban 2000. óta hivatalosan február 29. (és már nem a Julianus-féle február 24.)
ezt ugyan a magyar wikibe nem írták bele.
ja, nem az én kérdésem volt, nem is okoskodni akartam, csak FYI.
Dátum: 2009.03.13. 00:00:27
Mit mondott az ősember (legenda szerint) mikor először találkozott egy T-Rexxel?
Semmit, mert egy verembe csalta, és jól megdobálta kővel, és dárdával.
Semmit, elszaladt.
Semmit, mert nem találkozott vele.
Oaaaaaaaaargh! (csatakiáltás)


értem én, mit akar, de kevésbé idiótán is lehetett volna... vagy?
Dátum: 2009.03.12. 09:29:30
Mi az a katana?
Egy ritka édesvízi hal.
A francia idegenlégió egy egysége.
Háromfogásos ebéd egy olasz étteremben.
A szamurájok hosszabbik kardja, amellyel csatába vonultak.


Nem vagyok egy kimondott keleti harcművész, de ha jól tudom a hosszabbik kard az a daito, nem a katana.


De biza. A hosszabbik az a katana lesz. A rövidebbik meg a wakizashi. (Vagy a kodachi. Vagy a shikomizue. Esetleg a chisakatana... )
Daito meg egy város.
Dátum: 2009.03.12. 09:18:12
Mikor adták ki a StarCraf-t ot?
1998
1993
2000
1995

Pedig nem olyan bonyolult szó...

Mi az oxigén vegyjele??
ox
a
O !!
óz

Tajgetosz-pozitív !!
Dátum: 2009.03.11. 09:25:04
A texas hold'em pókerba mennyi lap van a kezedbe és mennyi az asztalon?
3-2
2-5
2-3
5-0

ja, mink meg vótunk olaszba... kezedbeN és pókerbaN!
ráadásul mikor? flopnál még csak 2-3, rivernél már 2-5.



Melyik faj nem választható a Word of Warcraft játékban?
goblin
gnóm
törpe
ork

ezt a játékot nem ismerem. szerintem a Warcraft világa lesz, amire a kérdés célozni kíván, nem a Warcraft szava.
Dátum: 2009.03.10. 00:21:48
ki a HighScoolMusical 2 föszereplöje?
Corbin & Ashley
Monique & Josh
Vanessa & Zac
Monique & Corbin

Hát ez meg mi a ****om???
Tényleg nem kukacoskodni akarok, mert akkor abba kötnék bele, hogy mondatot nagy kezdőbetűvel kéne indítani, vagy hogy miért pont a 2. részt kérdezi, amikor az elsőnek is tökugyanazok a főszereplői (ja, kigugliztam, mert ostobának éreztem magam), de ezt a straight-to-tv amerikai tinipuncsot hadd ne kelljen már ismerni. Még 1 LE-ért se...
Bocs.
Dátum: 2009.03.06. 10:59:35
Mennyi jutalmat kapsz az ötödik teljesitett küldetésért?
500 LE
300 TP
250 LE
300 LE

Barátunk faszán kihasználta a négy választási lehetőséget.
Kuka-pozitív.
Dátum: 2009.03.04. 20:13:48
Melyik nem francia?
Lancia
Seat
Simca
Citroen

Rossz kérdés.
A Seat spanyol, a Lancia meg olasz.
A vakszerencse miatt találtam csak el, hogy a kérdés készítője a Seatra gondolt.
Dátum: 2009.03.03. 09:34:23
Idézet: Otoaak - 2009.03.03. 09:20:24
Hány lapot ossztanak a játékosok kezében a Texas Holden-ben (egy póker fajta) ?
7
2
Egyet semm
5

Texas Hold'em
egyet sem

Kicsit spec. és szerencsejáték.


és "osztanak", ha már itt tartunk.
plusz, mi az, hogy "játékosok kezében"??? vagy "kezébe" vagy "játékosoknak", ha a játékosok kezében osztanának, akkor cipelhetnék a dealert.

sz'al csöppet elkapkodták ezt a kérdést.
Dátum: 2009.03.03. 09:04:03
Mikor volt az 1848-as forradalom?
1848
2003
1776
1457



Kuka pls.
Dátum: 2009.02.18. 08:20:40
Sziasztok,
Épp az imént futottam bele az egyik legnagyobb áltudományos-agykontrollos hoaxba, a okosságokat tartalmazó körlevelek, powerpointok egyik kötelező elemébe.
A kérdés így szól (csak hogy keresni lehessen): "Az ember agykapacitásának hány % használja?"

Már formailag is hibás a kérdés (tárgyeset kéne). Tartalmilag meg pláne. Akik nem a bulvármédiából és/vagy az ezoterikus kiadványokból tájékozódnak, nem győzik lépten-nyomon hangsúlyozni, hogy az ember NEMCSAK 10%-át használja az agykapacitásának. Jószerivel a teljes agyunk használjuk, nincsenek titkos tartalékok, pláne nem 90%-nyi. Guglizzon rá, aki nem hiszi, számtalan referencia van.

Légyszi, ne népszerűsítsük ezt a tévhitet (se). A kérdés lehet jó, de tutira nem 10% a válasz, mint ahogy nem is 11, 9 vagy ilyesmi. Az összes megadott válasz helytelen.
köszi
Nekem is sikerült megkapnom az első "túl speciális" értékelésem. Mitől lesz egy kérdés túl speciális? Ha úgy vesszük minden kérdés speciális érdeklődési kört igényel.
Erre van valami vonalvezető, valami témalista, amit mindenkinek illenék tudnia? Vagy a túl speciális érdeklődés megállapítása "mert csak" alapon megy? Eléggé kiszámíthatatlan az értékelés.

Egy kevéssé ismert idézet szerzője - amit tutira guglizni szoktak - átment, majd egy zenetörténetileg jelentős banda (oké, metál, de akkor is 30 éve zenélnek) meg túl speciális lett.
Vki korábban írta, hogy a 98-as focivébé győztese túl speciális lett (csak 2 milliárd ember nézte), de a 2006-os vébé gólkirálya(!) nekem átment.

Ez a 25%-ozás eléggé megfoghatatlan. Én sosem tudtam kellően alábecsülni az emberek butaságát, és közvéleménykutatni sem akarok kérdésírás előtt.
Így tényleg csak debill kérdések maradnak... Kár.

ui. nem írom le a konkrét problémát, mert egyetlen rossz kérdés önmagában nekem nem probléma, igazából tökmindegy, felőlem azt dobtok ki, amit akartok, csak az érdekelne, hogy a jövőben hogyan álljak a kérdésekhez. Menjenek az "1+6-8+2?" kérdések?
köszi, és üdv
Oldal: 12345