Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zééé

Oldal: 12
Dátum: 2009.06.09. 14:59:24
Mikor született John Ernst Steinbeck az egyik leghíresebb 20. századi amerikai regényíró.
1900
1989
1950
1902

Ez kit érdekel? Nem olvasok regényeket... De még az általam olvasott könyvek íróinak se tudom a születési évét... Túl speciális, ezen kívül érdektelen lexikális tudás! Törölni kérném!
Dátum: 2009.06.09. 14:54:31
Ki nem animágus a Harry Potter című műben?
Minerva McGalagony
Remus Lupin
Sirius Black
Rita Vitrol

Túl speciális. Törölni kérném.
Dátum: 2009.06.08. 22:08:49
Atyaég... Létezik ennyire műveletlen ember a világon?
Hehe Tudom de mire kapcsoltam mondom már mind1.
Köszönöm szépen! Ezt fogom tenni. Fórumon még nem sokat tudtam nézelődni, szóval köszi a segítséget, rám fér.
Nekem volna 1 kis panaszom a kvízekkel kapcsolatban. Pontosabban az értékelés rendszeréről. A tapasztalataim nagyon rosszak... Olyan kérdéseket értékelnek rosszra nálam amik teljesen egyértelműek és 1általán nem igényelnek speciális érdeklődést vagy lexikális tudást. Mégis padlóra küldik. DE! Nekem olyan kérdésekre kell válaszolnom, h XY regényt ki fordította magyarra, meg az XY szereplője melyik fejezetben tűnik fel. Akkor a zongorán a félhangok hogyan vannak? stb... (szerintem a zongoristák és a regény olvasók bőven speciális érdeklődésű rétegbe tartoznak) Ezeket mért nem értékelik le??!!! Hihetetlen hogy olyan nehéz kérdések átmennek a rostán amiknek nem szabadna! Ugyanakkor megtehetik az értékelők, h rosszra értékeljék a legjobb kérdést is. Teljesen jogosan! Ugyanis... amelyik kérdés nem igényel némi kevéske lexikális tudást vagy speciális érdeklődést azt nyugodtan be lehet rakni a könnyű kérdés kategóriába. Ami azonban kicsit elgondolkodtató(még ha lehet is rá tudni a választ), mehet a lexikálisba vagy a speciális érdeklődésű rétegbe. Rengetegen kihasználják ezt... Nagyon örülnék neki ha lenne olyan lehetőség hogy a kérdést feltevő látná, hogy ki értékeli a kérdését, és hogy a kérdéseket miután elfogadták is legyen olyan lehetőség, h az ember jelenthesse amelyik túlságosan nehéz. A nagyon kritikus kérdésekről beszélek... És tegyük fel ha 1 kérdésre 10-15 negatív jelzés érkezik kikerül az adatbázisból és a kérdés feltevője kap 1 figyelmeztetést de büntetést nem. Szerintem így lehetne jobbá tenni a kvízrendszert. És totálisan megszüntetni a visszaéléseket.
Ezzel az a baj, h lexkális tudás. Amúgy ki a kérdés szereplője? Ha én értékeltem volna a kérdésed lexikális és speciális érdeklődés. Engem pl nem érdekel hogy ki mikor kapott nobel díjat. Szégyen-nem szégyen azt se tom, h ki az az ember. Nem hogy mikor kapott nobel díjat... Tegyél fel olyan kérdést, ami a közéletből való...
Megnyugtatásként: Nekem azt utasították el, h "Ki Gálvölgyi János?"
Jah és hadvezér, meg vallási vezető meg hasonlók voltak benne... Szal egyértelmű volt a helyes válasz(humorista). Szóval az ilyenen ne csodálkozz, h leértékelik.
Azt én is tom, h majdnem ugyanaz a 2-3 válasz. És az uccsót viccnek is szántam, ugyanis vannak olyanok akik nem vágják ezt a témát. Szal legyen nekik vmi olyan amire kapásból rámondják, h nah az biztos nem jó. De az értékelőket se értem... Nekik is jó ha egyszerűbb a kérdés...
amúgy hihetelenül elcseszték véleményem szerint ezt az egész kvízesdit. Egymást ütik a lehetőségek a rossznál... PL.: Túl könnyű kérdés - Lexikális tudás és speciális réteg. Nah most ebbe a 3ba bármelyik kérdést bele lehet rakni... Aki bunkózni akar belerakhatja a speciálisba hogy hány kereke van az autónak, mert ő még csak lovaskocsit látott (tehát speciális réteg aki már látott autót). De berakhatja túl könnyűnek is mert primitív kérdés. Szal én nem értem, h itt milyen extra kívánságokat kell teljesíteni... Ami meg még dühítöbb, hogy nekem arra kell válaszolnom, h a zongorán a félhangok milyen sorrendben követik egymást meg a 50. rangú szkfiregénynek ki jelenik meg a 22. fejezetében. Meg ki fordította magyarra a szintén senkit se érdekel irodalmi művet... Hihetetlen hogy ezeket átengedik... Én mérlegelni szoktam értékeléskor... És igazságosan. Nem kukacoskodok fölöslegesen. De már fontolóra vettem, ugyanis az értékelők kezdik kihúzni a gyufát. Ha ez így megy tovább akkor én is teszek padlóra minden kérdést... Azt adom amit kapok. Azt azért te is érzed, h ezt a kérdést bátran el lehetett volna fogadni.
meg nekem értékeltek le olyat is, h ki Gálvölgyi János? És 4 full egyértelmű válasz volt... És az is rossz lett... Nem tom melyik földműves értékelte.
Szia! Tévedsz. Nézz utána googlen. Erős és pontos, egyszerűen kezelhető, de marha nehéz újratölteni. Kézenfekvő ezután, h lasabban is lehet vele újra lőni. Ezt bunkóságból értékelték le szerintem...
A középkori hadviselésben mi volt az előnye a számszeríjnak a hagyományos íjakkal szemben?

Nagy átütő erő, pontosság, a kezelő gyorsan kiképezhető. *
Gyorsan ismételhető lövések.
Könnyű és gyors újratöltés.
Mivel volt rajt ravasz, a középkori kiskatona egy pillanatra G. I. Joe-nak érezhette magát.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Ebben a kérdésben mi volt a hiba?
Melyik tárgyból nem érhető el új típus minden egyes szintlépéskor?

varázslat*
fegyver
páncél
pajzs

Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.


Na ez közröhej... Melyik majom értékelte ezt a kérdést? Végzetúrral kapcsolatos kérdés, ráadásul alap dolog amit illik tudnia még a kezdőknek is(+ kizárásos alapon is tudni lehet ugyanis a játék elején kizárólag a varázslat nincs a lélekkufárnál), és van pofája a buzinak beírni, h speciális érdeklődésű réteg????? Hát akit ez nem érdekel az huzzon már el innen légyszives! Amúgy semmi bajom nincs azzal aki értékelte a kérdésemet, csak az, hogy nem a vonat tolta a babakocsiját. Remélem magára ismert az illető. Bocsi mindenkitől(kivéve a seggarcú köcsögtől aki értékelte a kérdésemet) de már betelt a pohár az ilyen tuskók miatt akiknek hála az ember már félve teszi fel a legjobb kérdést is mert rosszra értékelik. Jogos a kérdés, h miért teszik ezt...?? Mert fogyatékos kis hülye buzik.
Dátum: 2009.05.02. 11:22:46
Van 1 észrevételem a kvízekkel kapcsolatban... Mégpedig az, h ez az egész semmit se ér... Gondolkodjunk el 1 kicsit... Ne kelljen hozzá lexikális tudás és ne csak 1 speciális érdeklődésű réteg tudja rá a választ?? Ez röhej... Kvízről van szó... Normális kvízkérdést nem lehet feltenni úgy, h ne igénylejen a válasz lexikális tudást, ezen kívül minden kérdésre csak 1 speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ ha úgy vesszük. De ha nem így van(tehát olyan kérdést teszek fel amire aztán a 8 éves iskolázatlan gyerek is tudja a választ) akkor biztos valami okostojás értékeli a kérdést és csak azért mert túl könnyűt kérdeztek rosszra értékeli... A nehezet meg jóra, mert pont véletlenül ő olyan speciális érdeklődésű rétegbe tartozik amelyet a kérdés érint... Aztán meg... Hiába a nagy szigor a kvíz oldalon, sok gerinctelen ember visszaél az értékeléssel, és olyan kérdéseket rosszra értékelnek amik olyan témával kapcsolatosak, hogy az ember szinte akaratán kívül is birtokában van a válasznak(mert mondjuk amikor tv-t néz akkor látja a kérdéssel kapcsolatos infókat...) Jah de bocsánat. Jelen esetben tekinthetjük a tvnézőket is 1 speciális érdeklődésű rétegnek. Biztos van olyan akinek nincs tvje. Nos akkor mit kérdezzünk? Hány kereke van az autónak meg a biciklinek? Hány lába van 1 egészséges embernek? Nem jó! Ezeket az okostojások fogják leértékelni... Minden más ennél bonyolultabb kérdés pedig támadható!!! Mert biztos, h igényel valamilyen szintű tudást és kell hozzá minimális érdeklődés is. Tehát berakhatják őket rossz kérdésnek. És ezt meg is teszik nagyon sokan! De van 1 megoldás! Ki kell venni a játékból az értékelés lehetőségét! És ha fel tudsz tenni 1 kvízkérdést automatikusan kapod a jutalmad. Vagy 1szerüsíteni az értékelést. 3 lehetőség: Jó, rossz, már szerepelt. Ha már szerepeltre nyomnak új kérdést tehetsz fel. Ha jóra megkapod a jutalmad. Ha rosszra akkor új kérdést tehetsz fel de 100al kevesebb LE-t kapsz érte. Ha azt is rosszra akkor megint újat és megint 100al kevesebbet. Így lecsökkenne az esélye annak, h gerinctelen vagy éppen okostojás értékelje a kérdésed, legalább is nem veszítesz vele annyit mint jelen esetben. (bár nem tom, h hány embertől függ az értékelés.) De ez a rendszer sehogy se jó!
Dátum: 2009.04.18. 15:27:33
Jah és még vmi... Örülnék neki, hogy ha a kedves kvíz értékelők az olyan kérdéseket amelyek tényleg speciális tudást igényelnek kegyetlenül betennék a rossz kérdések közé... Ugyanis nem hiszem el, h az átlag emberek tudják, h a zongorán a fél hangok milyen izékben követik 1mást, és hogy az 1ik elvont scifiregénynek ki volt az írója. Jah és itt fiatalabbak is játszanak... Akik pl kizárt, h tudják, h 1 2ismeretlenes 1enletnek hány megoldása van ha a determináns 0... Ezeket a kérdéseket töröltetni kell. De minimum rosszra értékelni. De amikor én megkérdeztem, h ki Gálvölgyi János, akit aztán a legműveletlenebb ember is ismer... rossz kérdésre értékelték... Valószínüleg gerinctelenség lehetett az oka.Hát igen vhogy az ilyeneket is ki kellene szűrni. De ha ők a jó kérdést is rosszra teszik akkor megkérnék mindenkit, h a tényleg nehéz kérdéseket küldjük le a padlóra rossz kérdésként. Köszönöm!
Dátum: 2009.04.18. 15:17:58
Valaki feltett 1 olyan kérdést, h hogy hívták a németek híres rombolóhajóját amelyet XY (már nem emlékszem) időben süllyesztettek el...
Nos nincs olyan, h rombolóhajó... olyan van, h romboló... De a Bismarck (mert ez a helyes válasz) nem romboló, hanem 1 sokkal magasabb kategória. A Bismarck 1 csatahajó volt, ami a 2. világháború legmagasabb hadihajó osztálya (legénység típustól függően kb 1500-2800 fő a csatahajóknál) ha a repülőgép-hordozókat leszámítjuk. A romboló pedig ezekhez képest 1 kis hadihajó köztük a legnagyobbak személyzete is csak 360 fő körüli... Szóval ha valaki ilyen kérdést tesz fel az legyen szíves tájékozódni mielőtt butaságot írna...
Oldal: 12