Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Crampus

Oldal: 12
Ahh, a teljesen egyértelműen és kizárólag guglizva megválaszolható - tisztelet a kivételnek, aki fejből tudná - kérdésem nekem is kiesett 75%-os össznépi tudatlanság miatt! Igaz, a kérdést tudni kellett értelmezni, de onnantól gyerekjáték lett volna... Asszem! :o)

"Mely ország fiai nyertek a legtöbbször a Hungaroringen eddig megrendezett Formula-1-es versenyeken?"

Az értékelésen viszont átment, se érdektelennek nem minősült, se speciálisnak... :o)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.21. 20:58:18
Valóban ott van a szándékosságra utaló mondat, ezért megkövetlek, én nem értettem, mit akart az jelenteni.
Ez esetben a kirohanás neked szegeződő dárdáit vedd semmisnek, de az általánosított részeket továbbra is tartom. A dupla nagybetű valóban az egyik leggyakoribb gépelési hiba, ezért nem lehet eldönteni, hogy az egy szándékos rossz válasz, vagy egy helyesíráshibás jó válasz, vagy egy szándékosan kiemelt jó válasz.


Rendicsek, az általánosítást pedig elfogadom, nem vagyok itt olyan régóta, hogy a kiemelős trükköket észrevegyem avagy foglalkozzak velük, illetve sokkal többet bosszankodom a majd' minden kérdésnél fellelhető apró figyelmetlenségek, helyesírási igénytelenségek miatt! Ugyanakkor - csak, hogy általam legyen közvetlen kapcsolat a leláncolt kutya és a földbe szúrt bot között - ha egy efféle megoldás - két nagybetű egy vegyjelben, amiről kiderül, hogy ilyen márpedig nem lehet helyes - rávilágít arra, hogy bizonyos szabályok mentén lett kialakítva a vegyjelek rendszere, azaz leszögez egy nem közismert, mégis egyértelmű szabályt, az számomra a hozzáadott érték fogalmát kellő mértékben és felülről súrolja, röviden belefér! :o)
Amellett, hogy egyetértek azzal, amit íryz, jelzem, hogy egy olyan 50 éves egyetemi professzor, aki olyan sokoldalú, hogy regisztrál és neki is áll játszani közöttünk, az eljut ide öt perc alatt: http://vegzetur.wikidot.com/vedofal és jól kiszámolja! :o)
Kikezdhetetlen biztonsággal meggyőződtél arról, hogy melyik csokit hol gyártják?
Ez olyan kicsit, mint a Magyarországon gyártott Audi! Mert attól még németnek hiszi/tartja a sok négykarika-bolond! :o)
A válaszadók legalább 75%-a tippel, ráadásul rosszul! Peched volt, Guppi! A kérdés viszont remek! :o)
Nem kell utólag ráfognom, mivel már a hozzászólásom első sorában ott az utalás a szándékosságra! Úgy neveztem el: "játékos bizonyítás"! :o)
Mindamellett inkább álltam ki melletted, mintsem szóltam ellened, nem értem a kirohanást...
MEgnéztem, nincs olyan kétbetűs vegyjel, amelyik két nagybetűből állna! ÉS az óriási nagy különbség, hogy PO vagy Po - remélem, feltűnik a játékos bizonyítás! LEgalábbis ha vegyjelekről van szó! MÁrpedig ebben a kérdésben teljes mértékben arról volt szó! RÁadásul pillanatok alatt lenyomozható a helyes válasz és a mai világban - főleg ha 5 perced van rá és a technikai feltétel adott, márpedig adott - sokszor többet ér a helyes válasz felkutatására való képesség, mint a tisztán lexikális tudás. ETtől függetlenül szerencsésebb lett volna egy még nagyobb mértékben különböző negyedik választ megadni!

A filmes kérdés így feltéve szintén nem szerencsés, ha arra kérdezett volna rá a kérdés szerzője, hogy melyik lény nem a görög mitológia teremtménye, akkor biztos nyert az ő ügye, de hát akkor a számára lényeges érzelmi kötődés, a kedvenc film felemlegetése válik meg nem történtté. HA esetleg ötvözné a két kérdést, akár át is mehetne a rostán és meg is maradhatna a filmes vonal!

TIsztelettel, 3:o)>
"Mielőtt cinikus vagy, gondolkozz el a kérdésednek és a kvíz szónak a jelentésén, illetve ezek kapcsolatán. Nem sok van. Azaz a kérdésed (egy matematikai feladat) nem illik egy kvízbe. Természetesen vannak érdekes matematikai példák, amelyek ide még megfelelnek, de ezek már szerepelnek (legalábbis nagyon nehéz újat írni, amit el is fogadnak). Szóval matekpéldát a felhasználók zöme nem kér. Ráadásul a játék készítőinek is ez a kérése, hogy ilyenek ne rontsák a néha egyébként is gyenge kvíz színvonalát.
Amennyiben hasonló matekos példát találsz, akkor kérlek ne azzal gyere, hogy másnak benn van, hanem jelezd a kérdés és válaszok minél pontosabb idézésével a kvíz 2 topicba és törölni fogják. Ezzel is hozzájárulsz a kvíz jobbá tételéhez."

A Wikipédia netes körökben elfogadott forrás, hadd támaszkodjak erre hozzászólásod első részéhez kapcsolódóan: "A kvíz a szellemi játékok egy formája, amelyben a játékosok egyénileg vagy csapatban kérdéseket igyekeznek helyesen megválaszolni." És akkor a kérdésem, ami szerinted nem bír sok kapcsolattal a kvíz lényegével: kérdésnek kérdés, szelleminek szellemi, egy jó válasza van, még ha nem szükség is lehet a válaszra adott 5 percre a helyes válasz megadásához. Nem sok köze akkor lenne a kvízhez, ha azt kérdezném, a négy szám közül melyik a legnagyobb vagy hogy melyikre gondoltam... Azt elfogadom, hogy nem érdekes a kérdés, még azt is, hogy nem illik ide és még csak nem is jövök azzal, hogy bezzeg mások! :o)

(Mindeközben egy ma reggeli kérdés kicsapta a biztosítékot:

"Három ágon várom párom, három apja ..." - be kellett fejezni a sort a négy lehetséges szó egyikével... Igaz, nem szántam rá mind az 5 percet, de nem találtam választ a szokásos keresési fórumokon... Nem firtatom, miként ment át a kérdés, de a kék buszos - nem az enyém volt - még mindig sokkal jobb...)

Nem jöttem azzal, nem is terveztem, hogy bezzeg másnak...

A cinizmus lényem sajátja, elnézést miatta és minden látszat ellenére köszönöm a hozzászólást!!! Tényleg!!!
Sziasztok Fórumlakók!

Hozzászólásokat várok:

"Kérdésed kiértékelésre került.
Melyik egy pozitív, kétjegyű szám négyzetének és egy pozitív, egyjegyű szám köbének az összege?

728
127
760
495

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ."

Csak azért, mert kötözködni van kedvem, kérdezem, hogy aki tud számolni, az az értékelők szerint speciális érdeklődésű??? Merthogy "csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja"! Elfogadom, hogy gondolkodni kell, elfogadom, hogy számomra egyértelmű a válasz és nem csupán azért, mert én találtam ki.

Természetesen ha kiderül, hogy a többség még nincs hetedikes (a hatványozás a neten talált adatok alapján hetedik osztályos tananyag), akkor egy lavór hamut szórok a fejemre... ;o)

ui.: tudom, tudom, ma már mindenki mosógépet használ és tusol, senki nem tudja, mi az a lavór... a hamu (legalábbis amire én gondolok) pedig égéstermék még ott is, ahol kék buszok járnak... rákerestem, 5 perc alatt simán megvolt és szvsz jópofa kérdés volt, ráadásul még akár közérdekű is, ha nem is akadémikus...

Tisztelettel,

3:o)>
Oldal: 12