Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Crampus

Oldal: 12
Dátum: 2014.01.15. 21:38:17
Igaz, ez nem olyan fontos, mint a Madagaszkáros kérdés! ;o)
Dátum: 2014.01.15. 21:34:11
Kérem felülvizsgálni azokat az EU-s témájú kérdéseket, amelyek azelőtt készültek, hogy Horvátország csatlakozott volna az Unióhoz! Ma kettőbe is belefutottam...

Melyikük nem EU-s ország: Románia, Csehország, Horvátország, Szlovákia?

Hány EU-tag szomszédja van Magyarországnak: 4, 5, 6, 7?



Vagy, ha a lejárt történelmi lemezek még mindig hallgathatóak, hadd tegyem fel a "Ki Magyarország királya?" kérdést közel végtelenszer, hisz ahhoz közelít a lehetséges variációk száma (matematikus lelkületűek dobjanak egy egzakt számot, ha van kedvük!)! Ez is legalább ekkora marhaság... (Na jó, túlzok, de szabad azt néha, nem?) :o)
Dátum: 2013.11.29. 13:18:10
A mai napon két rossz kérdéssel találkoztam. Az egyik, a kérdés feltevője által megadott helyes válasszal a B-17 vitamin létezését vitatja, a másik az X-men filmek számát adja meg legfeljebb négynek.

Előbbi tévedés, mint a majd' három éve hozzászóló is jelezte anno, utóbbi pedig már nem igaz, már több film is készült. Törölni kéne a kérdéseket.

Ráadásul mindkét témával már évekkel ezelőtt is foglalkozott a fórum... Kérdem én, minek, ha nem történik semmi és simán becsúszhat az 50 kérdésből két ilyen és máris ugrik a kvízmedál...

Üdv, 3:o)>


Idézet: Mortu - 2010.12.05. 09:44:20
Miben oldódik a B17 vitamin?
vízben
zsírban
mindkettőben
nem létezik

Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Nem létezik

A B-17 vitamin (Laetrile, Amigdalina) alternatív rákgyógyszer, injekció és tabletta a rákos sejtek csökkentésére, megszüntetésére, valamint szaporodásuk megállítására szolgál.

Én ehhez nem értek, akkor ez mi?
Dátum: 2009.11.27. 10:49:08
Azt vágom, meg azt, hogy ragozós nyelvnél nehéz pontosan szűrni - vélhetően nem menne át a "faszekerce", a "szarvas" (hmm, mindjárt ki si próbálom utóbbit) -, de, mint írom, ez engem nem vigyasztal. Megoldást szeretnék!
Dátum: 2009.11.27. 09:49:16
Kvíztopikban már felvetettem alantit, de ott nem kaptam választ...

Ha egy kérdésemre a válaszok között szerepel a "kakas" szó, de ezt írja: "A válaszban nem megengedett szó szerepel!", akkor mi a teendő? Gondolom, valójában az "s" nélküli szóval van a gond, de ez engem nem vigasztal... (Tyúkot nem írhatok, ha hím baromfit írok, akkor azért nem fogadják el, stb...)
Dátum: 2009.11.26. 22:10:05
Ha egy kérdésemre a válaszok között szerepel a "kakas" szó, de ezt írja: "A válaszban nem megengedett szó szerepel!", akkor mi a teendő? Gondolom, az "s" nélküli szóval van a gond, de ez engem nem vigasztal...
Dátum: 2009.11.12. 17:24:35
Hány éves Avril Lavigne?
23
24
25
22 v. 26 (nem emlékszem!)

Rendben, legyen az alapműveltség része (kac-kac!) , de még meghatározott évszámmal (teszem azt 2009-ben) is lehet akár két jó válasz! Ráadásul - mivel a kiscsaj képes volt szeptember 27-én születni, a kérdező meg képes volt ez előtt feltenni a kérdést (az meg, hogy mindezek mellett átment a rostán, külön megér egy misét), így ráadásul soha többé nem lesz senki, aki - szándékosan - jó választ fog tudni adni erre a kérdésre!

Kérem megfontolni a kérdés törlését!

ui.: az meg, hogy ilyen hülyeségen bukjak el egy küldetést, még azt is felveti bennem, hogy tessék elvenni a kérdés feltevőjétől a kérdés feltevéséért kapott LE-t és tessék nekem jóváírni! *NYAFF OFF!*
Dátum: 2009.10.27. 18:50:49
Melyik évben halt meg Mátyás király?
1478
1488
1492
1498

Pfffffffffffffffffffffffffffffff, és aki értékelte annak meg pfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff!
Dátum: 2009.09.09. 00:36:29
A hajlított pengéjű katana előtt milyen volt a japánok kardja?
egyenes elkeskenyedő*
fűrészes szélű
hullámos mint egy kígyó
kezdetektől fogva ívelt volt

Amellett, hogy erősen spec., bár önmagában érdekes kérdés, én csak azt találtam a mérvadó kereső angol verzióján, hogy a katanát megelőző kard ugyanúgy ívelt volt. Ha átsiklottam valami felett, szóljatok rám!
Dátum: 2009.09.08. 14:32:19
Az imént kaptam egy kérdést a Pentium 4 gyártásának kezdetéről (év). (A válasz oly egyértelmű volt némi keresgélés után, hogy nem hittem, szükségem lesz a ctrl-c/v nagyszerű intézményére, ezért nem tudom idézni a kérdést és a válaszokat!)

A helyes válasz a kérdés feltevője szerint más, mint amit az általam talált infomációs oldalak közölnek. (Az általam helyesnek vélt és jelölt évszám a válaszok között szerepelt.)

Kérem revideálni a kérdés helyességét!

ui.: nem jár valami jutalom az efféle hibák kiszűréséért? Vannak itt (nem magamra gondolok), akik rengeteg hibát jeleznek, szűrik ki a méltatlan és minősíthetetlen kérdéseket. Megérdemelnék!

uui. (mondhatni módosítás): közben rájöttem, hogy miként tudom megnézni, hogy felvetették-e már a témát és hát igen, már megtették többen is a nyár folyamán. De akkor meg az a kérdés, hogy minek, ha még mindig szerepel a rossz kérdés!?!
Dátum: 2009.09.07. 15:25:16
Mijük van a jukkáknak?

ormányuk
levelük
szarvuk
bozontos farkuk

Nem részletezném! Törölni! Falhoz állítani! Jól leszidni!
Dátum: 2009.09.06. 13:56:31
Austin Powers - Goldmember című filmben kit NEM Mike Myers játszott?
Dagi Dög
Nigel Powers
Dr. Genya
Aranyszerszám

Ilyen filmcím nincs. Legyen vagy magyarul - elvégre magyarok vagyunk: Austin Powers - Aranyszerszám, vagy legyen az eredeti címe, de helyesen: Austin Powers in Goldmember. Javít(t)a(t)ni!
Köszi, ez közben nekem is leesett, de már nem akartam ragozni a hozzászólásomat.
Mindemellett akkor nagyon kell figyeljek, nehogy valami hasonlót kérdezzek, mert pórul járok? Mennyi rossz kérdésem lehet és van-e elévülés? És szerinted (mások szerint?) mi volt a baj a kérdésemmel? (Nem szárazon lexikális, de nem is teljesen bugyuta és mégiscsak egy ismert és elismert - még ha huszonéve már csak felvételről láthatjuk, hallhatjuk is - művészre kérdezek általa...)
Most őszintén, azon kívül, hogy kissé suta a kérdés - szőrös szívűek mondhatják, hogy erőltetett, de gondoltam, hogy jubileumi 37. kérdésnek elmegy -, mi lehet a baj, ami miatt ezt kellett kapjam: "Figyelmeztetés: Kérjük, próbálj meg olyan kérdéseket feltenni, amelyek megválaszolhatók, és arra is ügyelj, hogy jól jelöld meg, melyik a helyes válasz. Ennek hiányában elveszítheted a lehetőséget, hogy a jövőben kérdést tegyél fel, és így az ebből szerzett lélekenergiától is elesel."

ad 1) - !szerintem! megválaszolható!
ad 2) - jól jelöltem meg a helyes választ!

A kérdés és a válaszok:

"Melyik sor rejti egy egykori Kossuth-díjas színészünk nevét?

Ma jorta más. (*)
Tegnapelőtt jortam én.
Tegnap jortad te.
Holnap jorja ő.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!"

Előre is köszönöm az építő hozzászólásokat, kritikai észrevételeket!
Dátum: 2009.09.05. 18:00:42
Én is úgy ismerem, valószínűleg a kérdés feltevője nem a Duna mellett lakik, lakott vagy nyaralt gyermekkorában...
Dátum: 2009.09.05. 17:58:51
Most őszintén, azon kívül, hogy kissé suta a kérdés - szőrös szívűek mondhatják, hogy erőltetett, de gondoltam, hogy jubileumi 37. kérdésnek elmegy -, mi lehet a baj, ami miatt ezt kellett kapjam: "Figyelmeztetés: Kérjük, próbálj meg olyan kérdéseket feltenni, amelyek megválaszolhatók, és arra is ügyelj, hogy jól jelöld meg, melyik a helyes válasz. Ennek hiányában elveszítheted a lehetőséget, hogy a jövőben kérdést tegyél fel, és így az ebből szerzett lélekenergiától is elesel."

ad 1) - !szerintem! megválaszolható!
ad 2) - jól jelöltem meg a helyes választ!

A kérdés és a válaszok:

"Melyik sor rejti egy egykori Kossuth-díjas színészünk nevét?

Ma jorta más. (*)
Tegnapelőtt jortam én.
Tegnap jortad te.
Holnap jorja ő.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!"

Előre is köszönöm az építő hozzászólásokat, kritikai észrevételeket!
Idézet: Bagira76 - 2009.02.23. 17:04:46
Mikor van Ivó napja?

május 19.
április 1.
május 1.
december 31.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Kérdem én mi a baj? Vagy csak én nem látom? Ez egy név, olyan mint amikor megkérdem mikor van Miklós névnapja...


Szerintem belefér egy ilyen kérdés az ismertebb nevekkel - fentebb már említésre került ugyanezen állítás - illetve - ha már épp kis hazánkban játsszák legtöbben - tipp, remélem megáll - ezt a játékot - régi és/vagy ritka, stb... magyar nevekkel! Miccótok?

Üdv, 3:o)>
Idézet: Kocos - 2009.02.22. 01:18:19
Idézet: Crampus - 2009.02.21. 21:40:53
Ahh, a teljesen egyértelműen és kizárólag guglizva megválaszolható - tisztelet a kivételnek, aki fejből tudná - kérdésem nekem is kiesett 75%-os össznépi tudatlanság miatt! Igaz, a kérdést tudni kellett értelmezni, de onnantól gyerekjáték lett volna... Asszem! :o)

"Mely ország fiai nyertek a legtöbbször a Hungaroringen eddig megrendezett Formula-1-es versenyeken?"

Az értékelésen viszont átment, se érdektelennek nem minősült, se speciálisnak... :o)


Pedig ez egy hibas kerdes, hiszen szerepel benne egy indefinit eddig. Nalam minden amiben a most, a jelenleg vagy ezek szinonimaja szerepel az mar rossz kérdés. (Kivétel persze, ha ez egy dátummal pontosítva van.)


Jogos, köszi!
Dátum: 2009.02.21. 23:08:53
És szimpla V-vel!
Mit szólsz egy döntetlenhez?
Oldal: 12